News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Lubak91

Tak aby jsme změnily téma  ;)
Dotaz na autory/tvůrce (prostě ten šafrán na foru :) Posloucháte nějakou hudbu při kreslení/tvorbě? Případně jakou?
Já za poslední dva roky střídám jednu kapelu za druhou, a nevím jestli to nemá vliv na mojí tvorbu :D
Doposud to byly kapely Alkehol, BRUTUS, E!E, The Exploited, The Fialky, Harlej, Hokýže Slíže, Houba, Iné Kafe, Kohout plaší smrt, Malomocnost prázdnoty, Motörhead, Nežfaleš, The Offspring, Pod stolem, Proti Směru, Punk floid, S.P.S, Sakumprásk, Slobodná Európa, Totální Nasazení, Tři sestry, VHS, the Vibrators, Visací zámek, Zakázané ovoce, Zatrest, Zeměžluč, Znouzecnost, Zoči Voči, Zpraku!, Zvlášňý škola...

Moje poslední práce, lokomotivy řady T669 na přímou objednávku jednoho významného člena fóra :D je pod vlivem kapel Zpraku!, Nežfaleš a Proti směru.

Zveřejněním je, až jich bude víc...

VS edit2: Nic takového tu nikde nevidím, mohl by jsi víc přiblížit?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Quote from: Lubak91 on July 21, 2011, 02:46:47 PM
Dotaz na autory/tvůrce (prostě ten šafrán na foru :) Posloucháte nějakou hudbu při kreslení/tvorbě? Případně jakou?
Ano, poslouchám - především pop, folk/country, rock a metal; konkrétně ABBA, Carpenters, Pacifik, Paul Simon, Sweet, Uriah Heep, Nazareth, Hair of the dog .. a Waltari. A sem tam i různé další.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

tony.p

tak já taky po sto letech něco napíšu :D co se tvorby týče tak se mi vaše výtvory velice líbí, především Lubakovi návěstidla a budovy, Simův balík OBB a MÁV a další, pak i autobusy od TommPa9, a nakonec i T6A5 od Viťase :)

A pak co se týče té otázky k poslechu při tvorbě: už je to nějakej ten pátek co jsem nic neudělal (no skoro půl roku), ale jinak jsem taky vždy hudbu poslouchal, bez ní by to nešlo. Teď už poslouchám hudbu jen při hraní ;)

TommPa9

Tvůrčí hudba? On to kolega Lubák napsal za mě více méně...takže dodám Sex Pistols, Lurkers, Boys, Ramones, Synové výčepu, M.A.S.H., Harlej, Doga, Arakain, AB BAND, Kabát (ano ale jen Má jí motorovou a Děv...) a posledí serie autobusů vznikala tuším za zvuků Orlíku.

Pokud dělám něco joo extra tak poslouchám audioknihy nebo Hurvínka případně povídky Šimka a Grossmana

TommPa9

#2979
Quote from: Víťas on July 21, 2011, 07:20:31 PM
Každý modelář by měl jednou za modelářský život vytvořit aspoň jednu legendu...proto jsem se uchýlil k
Ikarusu 280T BKV


právě sis podepsal rozsudek obtěžování naším přítelem z panonie. Pokud můžu radit odstraň si z profilu jakýkoliv náznaky kontaktů nebo se ho nezbavíš :D (pro znalé mluvím o panu Cé)

Jinak fantastická práce! hned mi půjde do paku.

PS: Nechceš udělat i autobusovou variantu? Ta moje je jaksi... ehm... no ... fórová

/aha tak jestli dobře vidím (hraju si) tak je to přestavba (a kvalitní) oficiálního Ikara od S.Kroytona. Mě to přišlo nějak povědomé :D (už jsem se lekl, že opravdu maluješ líp než já :D)

Lubak91

#2980
Ano, kdo se s ním nesetkal, neví o co přichází :D některé málem přivedl k nervovému zhroucení...

Jako prevenci bych navrhnul blokování jeho kontaktu...
Krtek, rákosník, indián, sviňucha, zarděnky, tapír, idiot, antilopa, narval, 0701+0206, (zavináč), gibon, motolice, amalgán, ikebara, lenochod, bodka, cucák, opičák, mačeta A terazky s kašdécho slofa jho pošátešní píšmeno :D Krom bodky, to je tečka, a zavináč zavináč ;) Postav z toho mejl (spočti z příkladu číslo) a dej si ho do blokovaných.
Je to heslované aby to náš přítel nerozluštil a složené ze slov co mi přišlo na jazyk :D

Quote from: VaclavMacurek on July 21, 2011, 09:07:15 PM
Mě zatím přes e-mail ani SZ neotravoval. Asi pro něj nejsem vhodná oběť.
Pro něj je vhodná oběť ta, co vytvoří něco o co má chorobný zájem a u které předpokládá, že by mohla v tomto úsilí pokračovat... Proto ji začne bombardovat "inspiracemi"
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#2981
Quote from: Lubak91 on July 21, 2011, 09:05:23 PM
Ano, kdo se s ním nesetkal, neví o co přichází :D některé málem přivedl k nervovému zhroucení...
Mě zatím přes e-mail ani SZ neotravoval. Asi pro něj nejsem vhodná oběť.

... a jinak, co takhle připomínky k tomu domovnímu bloku?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Taky nebalancuješ na tenké hranici dopravních prostředků které jezdí jak u nás tak na krásném modrém Dunaji...

Víťas

Díky za šifru,už sem splnil pokyny ;D
Udělám i autobusovou verzi (původně jsme si říkal že jich je už dost,ale přání je přání :) )

Václav

Quote from: TommPa9 on July 21, 2011, 09:31:40 PM
Taky nebalancuješ na tenké hranici dopravních prostředků které jezdí jak u nás tak na krásném modrém Dunaji...
no, to sice ne ... ovšem na krásném modrém Dunaji by mohlo sedět i pro zemi valčíků; přeci jen, Dunaj protéká i touto zemí - a to v mnohem větší délce svého toku než je tomu u země klobás a pálivých paprik

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Do testovaciho baliku nemeckych vozu jsem pridal motorovou jednotku 628.2 a 628.4 v cervene barve v rezimu pouze pro lidi i v rezimu prevozu kol
http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.db.rar

Lubak91

VM: Modrý Dunaj snad není ani v Německu, už v Horních rakousích má khaki barvu...
Sim: Jsem myslel, že už jsi odfrčel na dofču :) Já teď přelézám z jedné 5047 do druhé a dokonce jsem jel 628.4 ;) A nestačím se divit co tady vidím... Osobákový vozy na EC, Écéčkový vozy na osobáku... A viděl už někdo koně válet sudy při pasení?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak91 > nene, zatim se pakuju, odjezd je naplanovan na zitrek :-) btw, jestli jeste budes mit tu cest se 628.4 ... v planech jsem narazil na jednu zvlastnost - v ridicaku a v motoru by mela byt rozdilna sirka ulicky v oddilech druhe tridy ... nechapu proc, tak se zkus podivat, jestli je to skutecne rozdilne nebo je chyba ve vykresech. A samosebou preju prijemny pojezdeni :-)

Václav

Quote from: Lubak91 on July 23, 2011, 11:47:46 AM
VM: Modrý Dunaj snad není ani v Německu, už v Horních rakousích má khaki barvu...

A viděl už někdo koně válet sudy při pasení?
1. Na krásném modrém Dunaji je především velmi slavný valčík Johanna Strausse mladšího
2. ano, viděl

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

boselli

Něco mě osvítilo a rozhodl jsem se zveřejnit malou drobnost. Heslem jest tovární označení tohoto stroje...
A rychlobonus, ruské desiro neboli marfuša alias dlabaný ingot... Heslem je místo původu

you have the password for the GTW! I can not open the file and the translation does not help me answer the question
jste heslo pro GTW! Nemohu otevřít soubor a překlad není mi pomoci odpovědět na otázku


:)

tony.p

Otázka: Je tady někdo kdo umí modely vytvořené v programu Google SketchUp přenést do Simutransu? Jestli tady někdo takový je, byl by tak ochotný a pomohl mi s tím? Sám jsem kdysi zkoušel udělat vagon Faccs, ale nějak jsem skončil u přenosu ze SketchUpu na "papír" pro Simutrans.

TommPa9

Umí ale momentálně se prohání po Rakousku (nebo už jsi doma Lubo?)
Quote from: VaclavMacurek on July 23, 2011, 02:40:32 PM
1. Na krásném modrém Dunaji je především velmi slavný valčík Johanna Strausse mladšího
ano je to valčík a v tom je ta šifra ;) znalí se dovtípí a "kamarád" bude tápat v nejistotě...

Lubak91

#2992
Ano, právě sedím v multikulturním vlaku EN 476 ,,Metropol" a mířím dom. V sedm bych měl být doma, jestli mě teda nepřemůže extrémní vyčerpání ;)
Přišel jsem na způsob jak to přenést, ale je s tím ještě dost práce. A ty máš ještě problém, že to je vagon. Budeš si muset přepočítat o kolik ho zkrátit, aby šel do šablony.

VM: Hanebně přiznávám, že jsem analfabet vážné hudby :) Jediné co od Strausse znám je ,,Radeckého marš" a ,,Tak pravil Záratshustra", moje oblíbené :)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p

no nebyl by to jen vagon. teď se chystám udělat elektrickou jednotku, něco jako 680, ale víc aerodynamickej tvar a vyšší rychlost ;)

Lubak91

A z čeho je složená ta jednotka? :) Ať je to třeba kočár, ale při tradičním zmenšení by jsi z toho měl takovou dlooouhou nudli.

Zkusím to teda zjednodušeně, jestli ti nepůjde, vyřešíme potom.

Takže za 1) si nastavíš pod ,,camera" ,,paralel projection"
Za 2) si pod ,,view" vypneš všechny ty čáry a hrany (edges) a nastavíš stíny (shadow)
Za 3) uděláš z čar trojúhelník o základně 5m(0,5) a výšce (odvěsně?) 8,66m(0,866) ten trojúhelník protáhneš do šířky a obarvíš.
4) Celý ten trojúhelník nebo co to je otočíš o 45 stupňů.
5) klikneš pravým na přeponu a dáš align view
6)Pak zadáš v hlavním menu import jako 2D grafiku.
Přesně si ty termíny nepamatuji...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!


tony.p

někde už jsem podobnej návod četl. ale zdá se mi že i tak to neodpovídá nasměrování pro Simutrans. A složená by měla být z jedenácti dílů, střídavě hnaných a nehnaných.

Lubak91

A zkoušel jsi to, nebo je to jen tvůj sugestivní pocit ?:D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p

kdysi jsem to podle toho návodu zkoušel u vagonu Faccs, a vůbec mi to nesedělo

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p



Lubak91

A měl jsi to v paralelní projekci? Taky musíš mít označenou jen tu přeponu. Funguje to, dělal jsem tím způsobem ty budovy.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p

ano, měl jsem to v paralelní projekci. možná že jsem ten pohled zarovnal podle jiné části toho trojúhelníku, jiná možná chyba mě nenapadá

Lubak91

#3004
CD 835 => Мытищи
ZSSK 840 => VR-2003-MVJ-00 radu 840

Jinak bych požádal moderátora o přesunutí příspěvku (po nějaké době hájení:)

Poznámka moderátora:

Přesunuto, hesla přidána k downloadu
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Tak jsem si vyzkoušel Lubákovy budovy a nemůžu si je vynachválit... větší budova nádraží je naprosto fantastická a líbí se mi, že se dá postavit vedle sebe (bráno jako 1 jednokřídlá poslouhlá budova) čímž nádraží vypadá větší... ale z nějakého důvodu mi nejde postavit skladištíčko (prý nevhodný terén..) takže jak z toho ven Lubo?

Lubak91

Ony jsou to jen testovací verse (zapoměl jsem na perimetr ;) needs ground, takže se nám trochu hýbe hrouda co nohy víže) Skladiště je perón, koukni se na screen :D

Ono celé téma obsahuje jen beta verse, protože jsem předpokládal, že mi někdo napíše, kde objevil chyby. "Bochušel, nený mošná", jak by řekl jeden drážďanský lokführer, chyby musím hledat sám...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

ha... no to mě nenapadlo zkoušet dát jako peron... jo a nevím jestli sis toho všiml ale máš ho obráceně zorientované (beru to podle simových nástupišť) na Simovo nástupiště P (pravé) navazuje tvé skladiště L (levé)

(tedy pokud jsi během dneška nenahrál nějakou variantu 0.2)


Lubak91

Obráceně orientované? :D Vezmu pravé skladiště, posadím ho na koleje, kouknu a co vidím, budova skladiště je vpravo. Vezmu levé skladiště, posadím na koleje, a co nevidím :D

Pomalu se začínám cítit jako spamer fóra :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

obráceně vůči simovým peronům ;) ono by stačilo vyměnit ikonky a bylo by po parádě... (teda já mám nějakou rejpavou)