News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ota

K depozitáři, aktualizacím apod.

Zatím jsem do depozitáře nahrál z "tvorby" co bylo zveřejněno od 1.2010 do 31.12.2010 (a pro dnešek už toho mám dost). S tím že není v depozitáři pak "vánoce" od Lubak91 (s tím si musím pohrát, a rozlištit co je co a kam to patří) a dále se mi nepodařilo nahrát Obytný_dům verze 2.0 od Kubajs - link ukazuje někam do ...

Dále bych měl tuto myšlenku - dávam podnět k dikusi

Archivy v depozitáři organizovat do větších celků - přispěje to k přehlednosti, tak jak je to (skoro) u lokomotiv např. takto:

  • elektrické lokomotivy (v barvě výrobce)
  • elektrické lokomotivy ČSD
  • elektrické lokomotivy ČD
a tak podobně. (bez ohledu na autorství)

První sada (v barvě výrobce) by byla základní pro pak128.cz a data dostupnosti ve hře by byla od roku výroby až do doby výskytu.
To by bylo pro hráče "neželezničáře", kteří chtějí mít lokomotivu modrou a je-li to Pershing či 109E je jim fuk

Další sady by byly doplňkové (jako addons)

U vagonů by se mohlo postupovat obdobně, nebo i detainěji (např. řada A, řada Z, nebo podle typu nákladu), nebo úplně jinak

O rozdělení vašich uploadů do jednotlivých archivů bych se postaral sám

------------

Dále by měly být v depozitáři některé další údaje o vozidlech: osobně bych uvítal rok dostupnosti (od-do) a typ nákladu. Proto navrhuji, aby součástí toho co zveřejňujete byla i část souboru dat. U vozidel ponechat řádky odj, name, copyright, intro_year. intro_month, retire_year, retire_month a freight. Ostatní mohou být odmazány. Toto torzo dat souboru (nejlépe přejmenované na *.txt) bych využil na automatické vložení informací do depozitáře.

-------------
SIM:
Tvůj postup aktualizací je v podstatě správný. archiv ke stažení by měl být pouze jeden. Ale ve vláknu Tvorba by mělo být upozornění na novou verzi (a odkaz). Nikoli v Diskusi. Tam jen zkušební verze



KimiR

Ahoj všem,tak na dnešní výkend přispěju poslední novinkou.Na další Esa v reklamách si budete muset počkat,ještě nějaký ten čas.Teď to bude 363.078-7 Olympiada (Czech Team).Je to předchůdce Zoo.Lak Sloužil hezké 3 roky a pár měsíců.Poprvé vyjela 20.9.2005 a konec laku byl až 11.2008.Lokomotiva patřila DKV Plzeň.Tak pokud by byli nějaké problémy,tak pište.opravíme.Hezké hraní přeju.Lukáš

Václav

Quote from: Lubak91 on August 06, 2011, 08:58:56 PM
VM: Zkusil jsem to, a žádný význam to nemá... Jim to přijde normální...
Jestli to nebude tím, že mají poněkud popletené významy návěstidel - takže jako autoblok by se musela použít ta červená, nikoliv žlutá (návěstidla). Takže by asi jediným správným řešením bylo vytvořit další typ návěstidel - které by měly chování žlutých z verze 102.

Což mi tak připomíná, že si nejsem jist, jestli by autoblok měl být v celé délce koridoru - nebo jen uvnitř (tedy vyjma prvního a posledního v řadě). A pak tady jsou ta posunovací návěstidla (shunt), která vůbec v základní řadě nejsou vůbec - a já si tedy nejsem jist, jak (spíš kde) ty použít, protože ani nevím, jaké mají chování.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

tony.p

takže ve vedlejším vlákně jsem nahrál novou verzi 464.0/1 s upraveným převodem :)

Newby20

#3119
can anyone type in english??

Moved from České addons aneb naše lidová tvořivost. TommPa9 

Václav

#3120
Here? No.

Tady? ne.
Prosím admina o likvidaci obou příspěvků.

Asi takhle? Už mi to rozdělování a slučování přízpěvků začíná jít :D TommPa9

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Teď se malinko oddělím od probíraných témat, ale asi by nebylo od věci nějak sjednotit a odlišit názvy diskuze a download sekce aby se nám nehromadil "plevel" v downloadech. Co vy na to? Nejde o lidi z CZ sekce ale spíš o zahraniční pozorovatele aby nám tu nedělali bordel :D

Lubak91

Nejlepší by bylo mít "České addons" na heslo, kdo ho nezná, nemůže tam psát příspěvky ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Jo ale na tomhle princupu forum bohužel nefunguje:( byla by tu možnost. Ti co chtějí vydávat addony by si museli u adminů nechat odemknout soukromé zprávy, já bych addony mohl zamknout, a pak by ti, kdo chtějí něco vydat napsali mě, já bych addony odemkl, oni by to nahráli a já je po tom zase zamkl ale to je víc práce a pro všechny než jen občas "projet záhonky a vytrhal plevel".

Lubak91

Quote from: TommPa9 on August 09, 2011, 12:04:09 PM
Jo ale na tomhle princupu forum bohužel nefunguje:( byla by tu možnost. Ti co chtějí vydávat addony by si museli u adminů nechat odemknout soukromé zprávy, já bych addony mohl zamknout, a pak by ti, kdo chtějí něco vydat napsali mě, já bych addony odemkl, oni by to nahráli a já je po tom zase zamkl ale to je víc práce a pro všechny než jen občas "projet záhonky a vytrhal plevel".
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě :D Nebylo by rovnou snažší téma zamknout, příspěvky s addony by se dávaly do odloučeného tématu a odtud by je moderátor přesouval do zamčeného?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#3125
To vyjde skoro nastejno jako "trhání plevele" :D Jinak gratuluju k "pendolino" příZpěvku (680)


5, píše se "příspěvek"

/právě jsem propadl z češtiny  ;D já říkal že mi dělá problémy :D

Lubak91

A navíc odpověď 3000 :)

Ale trochu mě irituje tvoje varianta slova "příspěvek" ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

To je tak, když tu na mě někdo mluví a já se musím soustředit na 2 věci :D

Václav

Lubak91: ještě malá poznámka k návěstidlům: bylo by možné všechny sady návěstidel (dle doby) rozhodit do dvou? Stejně jako původně u AŽD - tj. základní sada + profi.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Až se v tom budu zase hrabat, stejně jako u budov. Zatím jsem zhruba v půlce zimní verse 16/H.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

Quote from: TommPa9 on August 09, 2011, 06:58:18 PM
Sice už jsem jednu lokomotivu s tímhle značením už vydal, ale to, že se mašina vyráběla velmi dlouhou dobu (přes 20 let) si vynutilo nejen to, že se jednotlivé série od sebe liší, ale i to, že jsem musel (spíš tedy chtěl) vyrobit další verzi. Po stroji, který se vzhledem a údaji řadí k první sérii jsem tedy vyrobil stroj, který výrobu de facto uzavírá.

Novinka

ČSD 534.0 Kremák (pozdní)

ve výrobě od roku 1938

rychlost 60 km/h
BTW, měla by to být řada 534.03, ta poznámka "pozdní", mi přijde spíš jako z rubriky ovoce-zelenina :D
A taky mi přijde nějaká jakoby rozšláplá, s výraznými prvky řady 555.1 (musím si rýpnout, když mi haníš krokouše ;) )


Omlouvám se za "double post" ale vznikl sloučením dvou témat... TommPa9
A máme po ptákách :D Lubak91
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Mě ta poznámka "pozdní" přijde na místě, protože podle podkladů co mi poslal VS takhle vypadala už lokomotiva s číslem 145 (mám jí tu dokonce na fotce-sice černobílé ale i tak pomohla při barvení)
Rozšláplá? Mě se rozšlápnutá nezdá. Zkoušel jsem na ní nový přístup kdy jsem místo, původně u mých lokomotivy VŽDY použitého tvaru, stanoviště ,kdy bez ohledu na skutečný tvar, byly stěny rovné, jsem se pokusil o napodobení skutečného tvaru, který je jak jistě víš jiný:D
že to vypadá rozplácnutě je možná pravda, ale výška lokomotivy sedí k jejím starším kamarádkám z mé dílny, jen to není poznat kvůli tomu, že má užší střechu takže vypadá nižší :D (to je taky věta... je stejná ale vypadá nižší)

PS.: u krokouše to nebylo hanění... jen jsem řekl že mi kabina přijde v iso pohledech přesvícená...

Lubak91

Co koukám do chytrých knih, tak serie 0129-0149 vyráběná v období války byla řadě 534.03 vzhledově podobná, avšak konstručně odlišná.


A taky je možná něco na tom, že už ho mám hezkých pár neděl rozdělanýho ;D (ač s tendrem 935)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Quote from: Lubak91 on August 09, 2011, 03:33:55 PM
Až se v tom budu zase hrabat, stejně jako u budov. Zatím jsem zhruba v půlce zimní verse 16/H.

No, vypadá docela dobře - a tak trochu připomíná Uhlířské Janovice. Ale samozřejmě je takových budov spousta.

.. ale co znamená to 16/H?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Quote from: VaclavMacurek on August 09, 2011, 08:26:34 PM
No, vypadá docela dobře - a tak trochu připomíná Uhlířské Janovice. Ale samozřejmě je takových budov spousta.

.. ale co znamená to 16/H?

Sorry, ale tady můžu říct jen: "www.google.com" To je i na mě silný kafe...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

#3135
Máme tu další dvě novinky ode mě. První kousek je taurus po kosmetice a druhý je zas taurus po plastice. Teď vážně, jedná se o lokomotivy 1216.2 a EU44 (183 nebo taky 370). Druhý kousek je doufám první dílek do "společného" balíku PKP. Také se jedná o moji poslední práci na nějaký čas.
Můj PakHelper totiž nepakuje. Tyto loko za mě zapakoval TommPa9 (stejně jako 742.7).  Škoda další na řadě mohl být sysel (961).
Pak je tu další problém a to malování na W7. Na malování z XP budu mít přístup jen do konce září. Pokud to nevyřeším, tak asi nic nebude  :-[.

Pište prosím názory a chyby na které narazíte, ať to můžu vydat oficiálně.


EDIT: Dostal jsem vánoční dárek a tak je druhý problém vyřešen. Díky

Sim

benpat > ad malovani XP .... ja to resim tak, ze si spolu na flesce s tvorbou vozim i to ikspeckovy malovani

lubak > Vaclavovo dotaz radsi komentovat nebudu, naopak ta standardizovana budova je fakt luxusni!!!

TommPa9

Ano budova 16/H se Lubákovi opravdu podařila. A to nejen v zimní verzi! Jen mě napadlo že by mohlo vypadat pěkně kdyby svítila jen některá okna... ale ty to stejně uděláš po svém a v plné parádě, protože (a předchozí tvorba to jen dosvědčuje) ty víš že krása je v detailu!

PS: obávám se že ty nádherné rampouchy nebudou po zmenšení vidět :(

Lubak91

Quote from: TommPa9 on August 09, 2011, 09:03:57 PM
...ty víš že krása je v detailu!
A v jednoduchosti síla, jenže která vlastnost je důležitější, že? ;D

Quote from: TommPa9 on August 09, 2011, 09:03:57 PM
PS: obávám se že ty nádherné rampouchy nebudou po zmenšení vidět :(
Uvidíme co se s nimi dá dělat, bylo to jen drobné okrášlení...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

SIM: S tím malováním jsem to udělal taky tak. Co se týče tvorby, mohl bys mi prosím poslat grafiku k 954 v najbrtu a jeho DAT soubor.Vozy jsem ještě nedělal a chci se podívat jak to má vypadat.

Sim

Me pak napadla jeste jedna takova vecicka - mohlo by to castecne pomoct; pokud by nekdo ze zdejsich programovani znalych jedincu dokazal naprogramovat cosi (makro nebo jednoduchy samostatny programek), ktery by z .dat souboru automaticky vytahl potrebne udaje a ulozil je jako samostatny soubor (treba .dep jako depozitar), asi by to hodne zjednodusilo praci.

V podstate by to vytahlo nazev objektu a casove obdobi ... mozna k tomu pridat jeste typ vozidla (co veze, zpusob pohonu ), kapacitu, vykon a hmotnost - takovyto automaticky vypis by pak uz rekl skoro vse potrebne, rucne uz by se jen musel dodelat obrazek a pripadne u pulenych vozidel "scucnuti" dvou pulek do jednoho vozidla.

Zvladnul by to nekdo?

Václav

Quote from: Sim on August 11, 2011, 10:22:47 AM
- elektricka kompatibilita ... zpocatku jsem hral stylem, ktery zrejme dodnes provozuje Vaclav - tedy maximalizace zisku bez ohledu na realne moznosti provozu.
ano, tím způsobem hraji stále - ale není to na 100% - jako že bych poslal do metra vysokorychlostní (nebo dokonce dvojpatrové) vlaky.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > tak zrovna v tunelu pod letistem ve Vidni se prohani vlaky s rychlosti 140km/h ;-)

Lubak91

A v Berlíně 160km/h a to v centru... Jenže je rozdíl mezi železničním tunelem a metrem... Zajímavé řešení dopravy mají v Mnichově, tam mají jak metro, tak podzemní linku S-Bahnu. A na ní je zajímavé to, že v některých důležitých stanicích má peróny na obou stranách, z jedné strany se nastupuje a na druhou vystupuje.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#3144
Quote from: Sim on August 11, 2011, 12:29:29 PM
Me pak napadla jeste jedna takova vecicka - mohlo by to castecne pomoct; pokud by nekdo ze zdejsich programovani znalych jedincu dokazal naprogramovat cosi (makro nebo jednoduchy samostatny programek), ktery by z .dat souboru automaticky vytahl potrebne udaje a ulozil je jako samostatny soubor (treba .dep jako depozitar), asi by to hodne zjednodusilo praci.

V podstate by to vytahlo nazev objektu a casove obdobi ... mozna k tomu pridat jeste typ vozidla (co veze, zpusob pohonu ), kapacitu, vykon a hmotnost - takovyto automaticky vypis by pak uz rekl skoro vse potrebne, rucne uz by se jen musel dodelat obrazek a pripadne u pulenych vozidel "scucnuti" dvou pulek do jednoho vozidla.

Zvladnul by to nekdo?
To by záleželo na tom, v čem to má běhat - ale hádám, že na webu, konkrétně na Otově depozitáři. To znamená Webzdarma a PHP4 (divil bych se, kdyby se již zmohli na PHP5). Já sice už delší dobu používám PHP5, ale problém by to být neměl.

1. otevřít soubor (nahrát soubor)
2. rozdělit do řádků
3. projít řádky
4. oddělit vybrané řádky
5. vybrané řádky uložit do druhého souboru
6. původní soubor zrušit ???

Ale pokud to má běžet někde jinde (na domácím počítači)  - a tedy s nutností použití jiného jazyka, tak už hledejte někoho jiného.


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

#3145
Vždyť jsem psal, že to je hotové. Už teď to běží v depozitáři. Je to v PHP

na WEBZ je PHP 5.2.13.


Václav

Ota: Jak dlouho je na webzdarma PHP 5? Já jsem Webzdarma opouštěl v prosinci 2009 a tehdy tam pětková verze ještě nebyla.

TommPa9: bylo by možné (se alespoň pokusit) udělat nějakou náhradu za poštovní Škoda 706 RTO? Tak aby mohla její doba provozu být shodná s ostatními vozy typu Škoda 706? A ne že bude dostupná již od roku 1900? Zpočátku mi to moc nevadilo (i když mi to přišlo divné), ale s uděláním těch autobusů Laurin a Klement mi to začalo vadit docela slušně. Takže: nebylo by v zásobě nějaké historické auto na poštu?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

VáclavMacurek->

Od kdy je tam PHP netuším. Přišel jsem na to náhodou. Asi tak před 10-ti dny.Já mám na lokále PHP 5 a tak jsem udělal "chybu" - použil jsem pětkovou funkci a ejhle: ono to prošlo. S tímhle hostingem mám pouze jeden zásadní problém: nejde tam jednoduše skrýt hesla pro MySQL a přihlašování.

meme

#3148
Prosím není tu nějaká hodná duše která by udělala Plzeňské autobusy SOR 9,5B ? Díky

Přesunuto z addons sekce. Prosím udržujte ho v čistotě :D


TommPa9

SOR 9,5B je poměrně zajímavý stroj a někdy se na něj možná dostanu ale teď to asi nebude :D