News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


TommPa9

Zdravím všechny kolem.

Jelikož se mi zatím kreslit budovy moc nedaří (viz Vozovna a Továrna pro Průmysl dopravního strojírenství) pokusil jsem se zlepšit si náladu opět nějakým tím autíčkem. Doufám že to aspoň trochu vypadá jako Tatra 163 Jamal. Omlouvám se za barvy, je to jenom předběžný nástin toho jak asi bude vypadat. Rozhodně to nebude takový papoušek jako teď! Navíc mě nenapadá jakou použít barvu výhledově uvažuju nad oranžovou, červenou nebo možná modrou ale jak říkám zatím je to "papoušková"

Tomas

TommPa9: pěkné! Nechceš kreslit auta i pro pak96.comic? ;) Tam jsou potřeba jako sůl...

TommPa9

Quote from: Tomas on November 02, 2008, 06:00:06 PM
TommPa9: pěkné! Nechceš kreslit auta i pro pak96.comic? ;) Tam jsou potřeba jako sůl...

Pokud budu mít čas a budu vědět jaká pro ně platí pravidla (velikost, kategorie zboží...) tak proč ne... teď dodělávám náklad pro JAMALku, a pak uvidím. Možná že se o nějaké vozítko pro pak96.comic pokusím

TommPa9

#39
Tak takhle nějak aktuálně vypadá nenaložená tatra 163 jamal. Na nákladu se vehementně pracuje :)

PS.: Sháním dobrou duši která mi pomůže s .dat souborem. Tady je můj zatím vypracovanej .dat soubor a vůbce nechápu  ??? proč to nefunguje a nevytvoří to provozuschopný .pak!

VS

No, máš polovičku odkazů na obrázek jako "tatra_163" a polovičku jako "tatra 63 jamal". Pohopitelně ať to pojmenuješ jak chceš, některé se nenajdou :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#41
Quote from: VS on November 02, 2008, 11:06:15 PM
No, máš polovičku odkazů na obrázek jako "tatra_163" a polovičku jako "tatra 63 jamal". Pohopitelně ať to pojmenuješ jak chceš, některé se nenajdou :)

cože? to mi neříkej že bych tohle přehlídnul!

Díky už to funguje... jsi zlatej a já úplně  bl... no jo ale teď mi to zase když kliknu na depo hodí chybu a konec....

CHYBA ODHALENA!

má být napsáno waste ne Waste! už to funguje!

(teda na jedno auto chyb až moc ne?)

TommPa9

TATRA 163 Jamal

Takový menší náklaďáček  ;D 

pozn.: přívěs nebude!

VS

Ještě jsem ji ani neviděl v reálu. Pracuješ rychle ;D

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on November 02, 2008, 11:32:55 PM
Ještě jsem ji ani neviděl v reálu. Pracuješ rychle ;D

To já jí vídám skoro každý den... tedy vídal jsem jí (když u nás stavěli Plazu) ale to byla bílá



jinak takhle vypadá orginál (červenou jsem nehledal)

a pracuju rychle jen když prší a nemám nic jinýho na práci...

Tomas

Quote from: VS on November 02, 2008, 11:32:55 PMJeště jsem ji ani neviděl v reálu.
To já jsem měl tu "čest" se v ní i párkrát projet. Když pominu interiér na úrovni Š120, tak do terénu určitě nemá přímou konkurenci.

TommPa9

Napadá mě otázka: Jaké (jaká) vozidlo (vozidla) vám ještě chybí?

ML


hernajs

Docela rád bych hrál se zelenejma osobníma železničníma vagónama, ale nevím, jestli tam jsou... Nikdy jsem si jich nevšiml


TommPa9

#49
Quote from: panda on November 03, 2008, 04:47:12 PM
Zvládl bys třeba nějakou Karosu? :)

Městskou nebo linkovou? Není to tak dávno co jsem udělal Karosu 11 ŠM (ŠD, ŠL) a pak taky Karosu Citybus 12M a 18 M. Pokud toužíš po Karose 7xx nebo 9xx tak to by nemusel být problém.

Quote from: hernajs on November 03, 2008, 04:55:22 PM
Docela rád bych hrál se zelenejma osobníma železničníma vagónama, ale nevím, jestli tam jsou... Nikdy jsem si jich nevšiml



Zkus se podívat sem:
http://www.simutrans.czechian.net/addons_download.htm

jsou součástí balíčku

hernajs


TommPa9

Quote from: hernajs on November 03, 2008, 04:59:47 PM
??? To jsem jaksi přehlíd... Díky moc

Není zač. Tuším že je tam i Pendolino a pak řada lokomotiv, které jsou sice součástí oficiální sady ale tady je použita originální barva. Jestli se nepletu tak jsou všechny dílem Reanimatora...

TommPa9

Nechtěl by se někdo pokusit o tohle vozítko? Neříkejte že si ho budu muset udělat zase sám!  ;D


TommPa9

#53
Tak já ho hold udělám sám  ;D . Nebude to můj první pokus o Trambus:

1. Nakresleno 20. 5. 2008 (asi můj první pokus o něco do simutrans)

2. Trambus v.2 3.11.2008 bez blinkrů

3. Trambus v.2 3.11.2008 s blinkry

Nevím jestli mám použít 2. nebo 3. možnost blinkry sice v normálním pohledu vidět nebudou ale při přiblížení už by to mohlo být vidět

TommPa9

Quote from: TommPa9 on November 03, 2008, 10:40:04 PM
Tak já ho hold udělám sám  ;D . Nebude to můj první pokus o Trambus:

1. Nakresleno 20. 5. 2008 (asi můj první pokus o něco do simutrans)

2. Trambus v.2 3.11.2008 bez blinkrů

3. Trambus v.2 3.11.2008 s blinkry

Nevím jestli mám použít 2. nebo 3. možnost blinkry sice v normálním pohledu vidět nebudou ale při přiblížení už by to mohlo být vidět


4. Trambus v.3 nezdálo se mi umístění předního kola při pohledu "odzadu" Blinkry nechám


VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#56
Quote from: VS on November 04, 2008, 12:45:51 PM
Krása :)

Děkuji za pochvalu, během večera se tady objeví. Teda možná! ;)

Škoda 706 MTS

PS.: Co byste říkali na agro verzi, cisternu, nebo náklaďák s plachtou?

Omlouvám se ale omylem jsem nahrál špatnou verzi (v jednom pohledu užší kabina) omlouvám se a tady je oprava

VS

No, proti trolejbusům je to zase docela zlepšení, tak co bych nepochválil!

Jeden drobný detail pro budoucí tvorbu: Ten pohled na čelo/zadek je docela dost shora. Není to přímo na čelo, jako vystřihovánky! Zrovna v tomto případě (706) jsou tam kola asi vidět, ale většinou spíš ne.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on November 04, 2008, 07:02:07 PM
No, proti trolejbusům je to zase docela zlepšení, tak co bych nepochválil!

Jeden drobný detail pro budoucí tvorbu: Ten pohled na čelo/zadek je docela dost shora. Není to přímo na čelo, jako vystřihovánky! Zrovna v tomto případě (706) jsou tam kola asi vidět, ale většinou spíš ne.

To víš zatím se to stále jen učím, ale zdá se že mi už to stínování začíná jít, navíc trolejbusy byly původně jenom pro mojí potřebu až touha po nich u ostatních mě přiměla k tomu abych je pustil ven. jinak u 706ky by vidět být mělia (koukal jsem na jednu z okna fakulty a vidět byla)

TommPa9

Ještě jsem někde vyštrachal pár svých starších vozidel takže pokud by někdo měl zájem o Avii (plachta, chlazená) Liazku (korba, plachta) a pár autobusů tak zde se můžete nasosat!

(tady je možná použitá původní verze škody 706 MTS takže pokud používáte novou verzi tak NEPŘEPISOVAT!)

PS.: Obsahuje budovy "Radyně" a "Vrak trolejbusu"

TommPa9

Snažil jsem se o zemědělskou verzi š 706 MTS a vzniklo zhruba tohle. V podstatě jsem přebarvil kabinu a dal jinou korbu...

komentář neuškodí

TommPa9

a kdyby někdo chtěl vědět na jaké verze se ještě bude moci těšit (ale jestli se jich dočká to je otázka) může se podívat sem

http://www.tedomtruck.cz/galerie/liaz_6.htm

Jirka71

Ahoj Tome.Ta agro verze se mi moc libi.Kouknul sem na tu stranku a zaujal me ŠKODA  706 MTTN

TommPa9

#63
Quote from: Jirka71 on November 06, 2008, 08:01:51 AM
zaujal me ŠKODA  706 MTTN

Mě sice taky ale s tím bude trošku problém, protože by musela vznikout sada návěsů. V simutrans je to totiž zařízeno tak, že jsou návěsy pevně spojený s určitou skupinou náklaďáků a proto je jednodušší přidat návěs než tahač.

Jinak agro verze by mohla vyjít ve spojení s cisternou a to jak na mléko (asi světlá?) a to i na ropu (tam se nechte barvou překvapit)


TommPa9

#64
Takhle nějak bude vypadat cisterna na převoz mléka a ropy. Zatím není dokončená. Chybí stínování na jedné straně. doufám že vypadá aspoň trochu kulatě.

TommPa9

#65
Balíček 4 vozidel škoda 706 MTS (sypké zboží, zemědělské produkty, mléko, ropa)

EDIT: dowload přesunut níže

TommPa9

#66
Quote from: Jirka71 on November 06, 2008, 08:01:51 AM
zaujal me ŠKODA  706 MTTN

Mě to prostě nedá a já se o ní pokusím pokusit. Budu k ní muset sice spáchat i návěsy ale to snad  půjde.

PS.: Tahle fotka rozhodla



o tyto návěsy se nejspíš pokusím...


TommPa9

#67
Quote from: TommPa9 on November 06, 2008, 02:02:43 PM
Balíček 4 vozidel škoda 706 MTS (sypké zboží, zemědělské produkty, mléko, ropa)

Omlouvám se za chybnou šířku "z boku" Opravená verze zde:

TommPa9

#68
škoda 706 MTTN. Barva se může měnit to ještě uvidím podle toho jakou barvu zvolím pro návěsy. taky by se mohla objevit verze na paletové zboží nebo lesnická verze na dřevo