News:

Simutrans Sites
Know our official sites. Find tools and resources for Simutrans.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

Návěsy pro kusové zboží jsou k dispozici a jejich maximální rychlost je celkem dostačující. Chybí však návěsy pro sypké materiály. Poslední je k dispozici v roce 1980. Pak už nic - tedy když nebudu brát ten doplňkový k volvu s korbou. Chtělo by to návěs pro sypké materiály s maximální rychlostí kolem 130 km/h.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on November 10, 2008, 09:39:54 AM
Návěsy pro kusové zboží jsou k dispozici a jejich maximální rychlost je celkem dostačující.

ano návěsy jsou uznávám ale nejdou použít. u každýho návěsu je ve jeho zdrojáku vypsaný seznam vozidel, ke kterým lze připojit. proto tohle moje blbnutí s návěsy.... někde se o tom mluvilo na starým fóru

aaaa tady:
http://archive.forum.simutrans.com/topic/07751.0/index.html

jednalo se o můj první pokus o vozidlo (neúspěšnej)

TommPa9

Teď mě napadá, že asi budu potřebovat nějakou dobrou duši, která se pokusí o osobní auto zhruba ze 60. let a to zhruba tak velké, aby se na můj návěs na auta vešlo 4 krát... Já a osobáky to nejde dohromady

Václav

#73
u každýho návěsu je v jeho zdrojáku vypsaný seznam vozidel, ke kterým lze připojit

Je sice pravda, že většinou mám vypnuté zobrazení veškerých dostupných vozidel (což je výhodné u vlaků) - ale on není k dispozici vůbec.

Pokud jde o reanimátorova dílka a zejména řečené zelené vagony, řeknu to asi takto - velmi rád bych je používal, ale to by musely být k dispozici nějaké další české lokomotivy, které by jezdily opravdu rychle. První je 498 Albatros, která je docela slušně rychlá, ale tehdy nejsou k dispozici slušně rychlé české vagony (ty jsou bohužel až po ukončení dostupnosti této lokomotivy) - a pak je až stodevítka, ale tehdy už je tahle lokomotiva použitelná jen k nákladním vlakům, protože jsou k dispozici vlaky jako TGV, Shinkanzen apod.

Do metra sice používám 471, ale tahle souprava je taky pozdě - a navíc je použitelná právě nanejvýše do metra - právě kvůli rychlosti asi 140 km/h. Rád bych používal 451, ale ta je pomalá - aneb: připadá mi, že její skutečná nejvyšší rychlost je mnohem vyšší - rozhodně ne tedy asi 70 km/h, ale nejméně 100 km/h.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#74
Quote from: VaclavMacurek on November 10, 2008, 10:08:07 AM
u každýho návěsu je v jeho zdrojáku vypsaný seznam vozidel, ke kterým lze připojit

Je sice pravda, že většinou mám vypnuté zobrazení veškerých dostupných vozidel (což je výhodné u vlaků) - ale on není k dispozici vůbec.

Jo takhle už tomu rozumím. Tobě nejde o to že si tady maluju návěsy k 706 MTTN ale o to, že bych se měl pokusit o návěs pro sypké zboží... Občas mi říkají Blesku... no mám tady prototypy několika tahačů (červenec 2008?) a návěsů a mezi nimi je i návěs na sypké zboží ale ten je hrooooznej! Co hroznej příššernej!

for non czech users: my horrible beginnings

TommPa9

#75
Quote from: TommPa9 on November 10, 2008, 10:14:59 AM
No mám tady prototypy několika tahačů a návěsů a mezi nimi je i návěs na sypké zboží ale ten je hrooooznej! Co hroznej příššernej!

Tohle měl být návěs na uran... ale dá se použít i jako návěs s kontejnerem na cokoliv.

Václav

#76


Nevypadá to nejhůř. Jen ta červená by snesla trochu světlejší odstín - což takhle kdyby byly bílé s nádechem šedivé.

A pokud jde o tyto tahače



není to špatné. Což takhle přidat barvy - aby to bylo pestrobarevnější. Jsou však mnohem lepší než ty červené.


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Já nevím podle mě je to hrůza která se mi vůbec nepovedla... nehledě na barvy jsou ty obrázky prostě špatný a není to jen tím že vyšly ode mě... děs bída a utrpení...


Jirka71

Chci se zeptat jestli budou ty navesy Pilsner Urquell,a ten cerveny na sypke naklady.Taky se mi libi ten Renault Magnum

TommPa9

#80
Quote from: Jirka71 on November 12, 2008, 02:17:25 PM
Chci se zeptat jestli budou ty navesy Pilsner Urquell,a ten cerveny na sypke naklady.Taky se mi libi ten Renault Magnum

No pokud bude čas a nálada tak by se mohly tyhle dva návěsy objevit (zatím už tři měsíce leží ve složce bez nějaký změny)

jinak zatím se vehementě plánuje sada Liazek, pak pár dalších verzí trambusu (š 706 MT) a možná se pak objeví i magnum návěsy a kdo ví co ještě...

PS.: Snad mi tohohle prozatímního papouška hasiči odpustí :D

EDIT: Nová verze RTHP


TommPa9

#82
Quote from: Jirka71 on November 12, 2008, 08:10:50 PM
Ten hasicak je taky peknej.

Ještě je verze se střední kabinou (ale ten asi dělat nebudu)

jinak tady je ke stažení skoda 706 ve verzi valník na zboží

hApo

Nechtěl by ty vozy někdo shrnout ta vozidla do nějakého vhodného balíčku českých vozidel?

TommPa9

Quote from: hApo on November 12, 2008, 08:51:03 PM
Nechtěl by ty vozy někdo shrnout ta vozidla do nějakého vhodného balíčku českých vozidel?

pokud jsem je dokončil jsou ke stažení tady... tatra 163 jamal, škoda 706 RTO (3 verze) škoda 706 MTS (5 verzi) a pak pár starších vozů (tatra 815 multilift, 815 terrno a nevím co ještě-je to v jednom balíčku)

TommPa9

Takže dárek hasičům je tady:

škoda 706 RTHP

funguje jako citycar, vytváří běžný dopravní provoz.

Jirka71

Tak ted se mi konecne zobrazila fotka 706 RTTN s tim autobusovym navsesem.Myslim te ten nikdy nejezdil a zustalo to jen jako koncept.Ale jeto hodne zajimavy.To by se do simutransu hodilo

TommPa9

#87
Mě se líbí a protože jsem ho našel i ve spojení jak se starším RTTN tak i mladším MTTN takže se asi možná používal, každopádně vypadá pěkně, takže hned, jak ho dokreslím, se pustím do kompletace tahače a návěsů, pak se tady objeví...

TommPa9

Takže autobusový návěs byl myslím úspěšně otestován, vypadá celkem slušně. Už jen někde sehnat auta na návěs na auta a může se frčet dál.... přidávám screen

VS

Zajímavé, ubíral jsi něco i z tahače? (vykrojené kusy) Měl jsem dojem, že bez toho to nefunguje, kdyby ano, tak je to bezva...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#90
Quote from: VS on November 13, 2008, 12:50:55 PM
Zajímavé, ubíral jsi něco i z tahače? (vykrojené kusy) Měl jsem dojem, že bez toho to nefunguje, kdyby ano, tak je to bezva...

ano musel jsem z něj něco ukrojit. pokusím se sem dát finální pohled na tahač (bez návěsu nevypadá moc hezky)

PS.: U souboru návěsů přebývají dva pohledy na autobusový návěs-tam je připravené místo na návěs na převoz automobilů.

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#92
Quote from: VS on November 13, 2008, 02:04:34 PM
Vypadá to dobře :)

Když to říkáš ty, bude to asi pravda. Teď už jen vymýšlím jak bude vypadat náklad na návěsu pro auta (tatru 603 asi nezvládnu ale takový spartak by se mohl povést) a může jít celý balíček na svět. Zatím testuju to, co už je hotový, vzhledy, barvy ve hře a to jestli vše ve finále sedí tak, jak má

VS

No, občas ještě děláš věci na pohled moc široké, ale rozhodně to není špatné.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on November 13, 2008, 02:14:19 PM
No, občas ještě děláš věci na pohled moc široké, ale rozhodně to není špatné.

Občas si mylím že dělám věci i moc dlouhé... ale pak to ve finále nevypadá nejhůř a tak to nechávám při starým nebo spíš tak, jak to zrovna vypadá...

TommPa9

#95
Novinka ke stažení

Škoda 706 MTTN a 5 návěsů

chybí jen ten nejsložitější návěs-návěs na auta

hApo

Nechtěl by se někdo pokusit o toto? Škoda 109E


TommPa9

#97
Quote from: hApo on November 13, 2008, 07:27:22 PM
Nechtěl by se někdo pokusit o toto? Škoda 109E

Nechtěl bys jí zkusit sám? přece jenom aktivně tvoří jen pár lidí a nějaká ta posila se vždycky hodí, pokud by ses o ní pokusil určitě by ti někdo poradil a pomohl jí dát nějaký rozumný tvar. Určitě by ti nikdo hlavu neutrhnul, kdyby ti vyšla místo lokomotivy nějaká zpatlanina. mimochodem myslím že jí dělal Reanimator

www.simutrans.czechian.net

měla by být součástí balíčku-ale celá v šedém laku (pokud si ji nepletu s jinou)

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

hApo

Aha tak to jo.
Hm. Zkusit sám, existuje nějaký dobrý a podrobný návod v češtině?

TommPa9

#100
Quote from: hApo on November 15, 2008, 10:22:43 AM
Aha tak to jo.
Hm. Zkusit sám, existuje nějaký dobrý a podrobný návod v češtině?

Zkus Tomův návod:

http://manual.wz.cz/?section=manual&page=58

pak návod na starém fóru:

http://archive.forum.simutrans.com/topic/05515.0/index.html

případně překlad anglického návodu na wiki:

http://209.85.135.104/translate_c?hl=cs&sl=en&tl=cs&u=http://en.wiki.simutrans.com/index.php/Creating_addons&usg=ALkJrhgqS-XkkErOV9B6O3lpETup-tAFyg

jo a pozor! železniční objekty by se měly vejít do této šablony:

http://graphics.simutrans.com/displayimage.php?album=9&pos=22

Jirka71

Teda ten naves se povedl.Uz se tesim az si ho budu moct stahnout.Tome a ten Renault Magnum budes delat?

TommPa9

#102
Quote from: Jirka71 on November 15, 2008, 10:52:13 AM
Ten Renault Magnum budes delat?

Všechno chce svůj čas. Možná ano možná zatím ne. Nevylučuju že se do něj pustím ale ani to nechci slíbit. Nejdřív chci vyřešit jak správně napozicovat návěs aby se dal připojit i k nějakému oficiálnímu vozu (pokud ovšem nebude vadit že návěsy ode mě půjdou jen k mým tahačům tak se do nich můžu pustit třeba hned jak budu mít chuť)

TommPa9

Takže, Renault Magnum bude! Objeví se tady 24. 12. 2008 i s několika návěsy. Hezký dárek k Vánocům ne? Jinak aktuálně se snažím o sadu vozů Avia. Prozatím mám jen to nejdůležitější a to kabinu:

Jirka71

Tak na vanoce se teda tesim.Avia taky neni k zahozeni a kolik tech Avii planujes?