News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

#350
Quote from: TommPa9 on February 23, 2009, 09:35:20 AM

Quote from: benpat on February 23, 2009, 05:51:39 AM
TommPa9: Je to 163 257.

to jsi poznal nebo si jí hledal? jde mi o to jestli je poznatelný o jaký stroj vlastně jde
otázka: Co vám ještě chybí? (kromě dieslových a parních lokomotiv na kterých se pracuje)

No, mě to připadá spíš jako 150/350 než jako 16(2,3)/26(2,3)/36(2,3)/37(2,3).

Na otázku co chybí odpovídám takto:

samozřejmě silniční vozidla na poštu
(tohle je spíš pro Sima:) nákladní vagony (alespoň jeden: pro ropné produkty, který by měl rychlost 160 km/h)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > predpokladane poradi a priority jsou asi nasledujici
1) soucasne osobni vozy - vesmes uz hotovo
2) soucasne "postovni" vozy - proste vsechno, co ve hre prepravuju postu, takze v mem podani vcetne zavazadlovych, spesninovych, sluzebnich a vozu pro prepravu jizdnich kol - vetsina uz jich je taky hotova, ale treba Bvt stale nemam
3) soucasne motorove vozy a pripojne k nim patrici - rada 854 je komplet, ted delam 810 ... mimochodem na vedlejsim vlakne je jeji zkusebni verze ... nasledovat bude 843
4) v soucasnosti provozovana vozidla ve starsich CSD naterech - jednobarevne klasicke vagony, polomacene motoraky
5) povalecne motoraky, pripojne vozy a bezne osobni vozy
6) predvalecne osobni vozy (pripojne k parnim masinam, vetsinou dvounapravove), motoraky (modry sip, slovenska strela)
7) vybrane nakladni vozy soucasnosti, zejmena celouzavrene a na prani zminovana cisterna

mimo poradi
x) dieselove lokomotivy - pokud se na ne driv nevrhne TommPa9 nebo nekdo jinej
y) infrastruktura zeleznicnich stanic - ceska nastupiste, vypravni budovy, cekarny

Priznam se, ze do kotloveho vozu se mi zatim moc nechce, i kdyz je jich na nasich kolejich v realu hafo variant a je z ceho cerpat - je to tvarove hodne slozity a ja se zatim "ucim" na krabickach vagonu a motoraku :-)

TommPa9

#352
Dieselové lokomotivy mám lehce rozpracované například "nový" brejlovec vypadá podle mě poměrně slušně-zbytek s nevětší radostí nechám jinému dobrovolníkovi, protože taková Bardotka se musí umět "trefit". Hlavní prioritou ve tvorbě jsou (konečně bude vyřčeno více méně veřejné tajemství) parní lokomotivy. Momentálně mám a testuju dva parní stroje a sice "Papouška" a "Štokra"

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on February 24, 2009, 10:46:28 AM
to jsi poznal nebo si jí hledal? jde mi o to jestli je poznatelný o jaký stroj vlastně jde
otázka: Co vám ještě chybí? (kromě dieslových a parních lokomotiv na kterých se pracuje)


No, mě to připadá spíš jako 150/350 než jako 16(2,3)/26(2,3)/36(2,3)/37(2,3).

Na otázku co chybí odpovídám takto:

samozřejmě silniční vozidla na poštu
(tohle je spíš pro Sima:) nákladní vagony (alespoň jeden: pro ropné produkty, který by měl rychlost 160 km/h)

konečně kritická připomínka. teď jde o to, jestli ti to připomíná reálnou 150(1)/350 nebo jejich herní obraz. každopádně mě se v momentě kdy jsem se na tento vůz (jeho zpracování) podíval na první pohled přišlo, že ta šedá část je nějaká plocha mezi bokem a čelem. tenhe dojem bohužel podtrhuje to, že při zachování tvarů 163(herního zpracování) se prostě jinak ta světlemodrá část čela asi udělat nedá. Píšu ASI protože se možná něco dělat dá ale to já zatím nedokážu posoudit nebo provést. Určitě zatím tahle barevná kombinace ven zatím nepůjde (narozdíl od laminátky která čeká na nějakou lepší můzu aby mohla být přepracována k dokonalosti)

Sim

#354
Vcera jsem (prozatim) dokoncil finalni verzi motoraku rady 810 a pripojnych vozu. Jsou vytvoreny tri barevne rady, polomacena CSD (cervenobila), cervena CD a Modra CD. Stejne jako u rady 853/854 jsem vynechal barevne provedeni cervene s vyraznym zlutym pruhem po cele delce vozu (prestoze prave tahle barevna varianta motorovych vozu je zapsana v pameti z dob ranneho detstvi), duvod je velka vzhledova podobnost a zadny rozdil v technice ve srovnani s novejsi cervenou verzi s kremovym pruhem.

Zakladni vozy - motorovy + pripojny pro lidi - jsou ve vsech trech barevnych mutacich, doplnkove prestavby (ve hre kombinace lidi + posta a Editnebo jen posta) probihaly kolem roku 2000 a ve hre jsou dostupne pouze v cervene variante CD - predpokladam podle skutecnosti, nepovedlo se mi najit zadny zaznam o tom, ze by tyto prestavby byly v modrem nateru.

Vyse popisovana verze bude ve vedlejsim vlakne ke stazeni od dnesniho (26.2.09) odpoledne a pokud nebude vyhrad, uz se menit nebude, maximalne dojde ke korekcim ceny a nakladu na kilometr.

Nicmene bych rad, abyste se vyjadrili, jakou variantu pak souboru chcete - ted je varianta a), tedy vse v jednom... nabizi se dalsi moznosti:
b) zakladni provedeni (motorove i pripojne vozy pro lidi) vsech tri barevnych mutaci v jednom, dopnkove vagony (prestavby) ve druhem paku
c) kazde barevne provedeni zvlast, tedy 3 soubory
d) kazde barevne provedeni zakladnich vozu zvlast + prestavby do dalsiho, celkem 4 soubory
e) motorove vozy zvlast, pripojne zvlast (takhle jsem dosud delal 853/854), celkem 2 soubory
f) kazdy vuz soubor zvlast, celkem 2+5+2 = 9 souboru
g) polomacene a cervene provedeni zakladni rady v jednom souboru, modre provedeni v druhem a prestavby ve tretim

... nejmene se mi libi varianta e) a f), nejvic se mi asi zamlouva a) (nejmin prace pro me) a g) (prijde mi to systematicke)

Edit:
... tak je v podstate rozhodnuto, udelal jsem dve verze, a) a d), obe jsou ke stazeni ve vlakne lidove tvorivosti...

Václav

#355
Quote from: TommPa9 on February 24, 2009, 05:18:05 PM
konečně kritická připomínka. teď jde o to, jestli ti to připomíná reálnou 150(1)/350 nebo jejich herní obraz. každopádně mě se v momentě kdy jsem se na tento vůz (jeho zpracování) podíval na první pohled přišlo, že ta šedá část je nějaká plocha mezi bokem a čelem. tenhe dojem bohužel podtrhuje to, že při zachování tvarů 163(herního zpracování) se prostě jinak ta světlemodrá část čela asi udělat nedá. Píšu ASI protože se možná něco dělat dá ale to já zatím nedokážu posoudit nebo provést. Určitě zatím tahle barevná kombinace ven zatím nepůjde (narozdíl od laminátky která čeká na nějakou lepší můzu aby mohla být přepracována k dokonalosti)

Oboje - jak originál, tak herní obraz. V tomto se řada 150/350 docela povedla.

Sklon čela u 150/350


sklon u 371 (a jejích konstrukčních sestřiček)


... a ještě něco chybí:
přívěsy na mléko a na zrní (chybí úplně)
přívěs na uhlí apod. pro Škodu 706 a Liaz 110 - přívěs na uhlí je dostupný až pro Renault Magnum (možná že začíná těsně před koncem Liazky).



Před chvílí jsem našel na zelpage.cz jednu velmi zajímavou lokomotivu:
řada 184 (výrobce: Škoda Plzeň - dle www.prototypy.cz), v barvách důlní společnosti Severočeské doly



Technické údaje:
Uspořádání: B´o B´o B´o (tři podvozky po dvou samostatně hnaných nápravách - zatímco většina obvyklých elektrických lokomotiv má jen dva podvozky po dvou samostatně hnaných nápravách)
Regulace: tyristorová pulsní GTO
Napájecí soustava: 3000 V ss
Trvalý výkon: 5220 kW
Trvalý výkon EDB: 4300 kW
Hmotnost : 120 t
Délka přes nárazníky: 20346 mm
Výška se staženými sběrači: 4570 mm
Šířka lokomotivy : 2940 mm
Průměr dvojkolí : 1250 mm
Rozvor podvozku : 3200 mm
Vzdálenost otočných čepů : 2 x 5500 mm
Minimální poloměr oblouku : 120 m
Poloměr oblouku při 10 km/h : 90 m
Převodový poměr : 81 : 18
Maximální rychlost : 95 km/h
Trvalá rychlost : 50 km/h
Trvalá tažná síla : 335 kN
Maximální tažná síla : 575 kN
Tažná síla při max. rychlosti : 200 kN
Maximální brzdná síla EDB : 245 kN
Počet vyrobených kusů : 4

další info: www.prototypy.cz

(je tam i výkresová dokumentace)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Vypadá hodně zajímavě... i když nevím jak bych si já poradil s tou oblostí skříně :D ale vypadá vážně zajímavě takovej moderní šestikolák (se třema podvozkama :D )

Václav

Ani řada 162 není úplně krabicovitá - jak ukazuje půdorys této lokomotivy.



Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on February 27, 2009, 11:11:17 AM
Ani řada 162 není úplně krabicovitá - jak ukazuje půdorys této lokomotivy.




Dostávám sto chutí ten "Peršing" překreslit, protože s nákresem to jde vždycky líp než bez něj (Jak to že jsem ho nemoh najít!)

Václav

Dieselová lokomotiva Kyklop:


Elektrická lokomotiva řady 350:


a je tam spousta dalších, ale k něterým jsou jen boční nákresy (pokud vůbec jsou)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on February 27, 2009, 12:02:39 PM
a je tam spousta dalších, ale k něterým jsou jen boční nákresy (pokud vůbec jsou)

kyklopa jsem ještě nekreslil ale je v plánu uvidíme jak ho chudáka zpitvořím... jinak rozhodl jsem se překreslit 163 a její bratříčky setřičky (Eso, Bastard, Princezna...) takže bych to asi viděl na druhou lokomotivní revoluci

TommPa9

Teď už mě nic nenapadá... nový pokus o Pershing

TommPa9

jestli není k novému návrhu Pershingu žádná námitka mohl bych zkusit nakreslit i "Bastarda" va barvách ČD Cargo

TommPa9

Dotaz na Sima:

Už jsi vydal vagon Beer? nějak ho nemůžu najít a tuším že jsi mi říkal, že ho děláš...

Sim

Beer, Bvt a dvoupatraky Bmto stale cekaji na zpracovani, jeste jsem se do nich nepustil. Krome nich ze soucasnosti chybi jeste nektery z barovych vozu a melo by to byt asi komplet.

TommPa9

#365
Já bych si na Beer nevzpoměl kdybych ho nemoh najít při kompletaci vlaku Ostrava-Třinec... Jinak na co se můžete těšit v oblasti parních lokomotiv?

Lokomotiva ČSD 486.0 (Zelený Anton) a mnoho dalšího.


samozřejmně až po vydání opravených elektrických lokomotiv (tam na vás čeká třeba nová verze Esa a od něj odvozených typů, a pak takové drobnosti jako identifikační cedulky na bocích vozů-trumpetky zatím nebudou stejně by vypadaly jen jako "pokřivení" skříně)

romik

#366
*České addons aneb naše lidová tvořivost* http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.0

Docela se tesim na to ze se krome stezne objevi kdesi na obzoru i plachty... Az TommPa9 dodela / predela veske masinky, tak snad vyda UPLNOU "NOVOU" VERZI ◙Loko-128-cz.packu◙. Ten by mohl mit i sourozence, kdyz by dalsi tvorivci
QuoteViz.Nemo --- Vážení tvořivci vkládejte sem prosím jen hotová dílka  (pak soubory nejlépe v ZIPu) ať toto téma moc nenarůstá, tedy ať je to tu  přehlednější. Připomínky, poznámky a prosby prosím pokud možno emailem nebo SZ. Bylo by dobré přiložit k pak souborům i menší přehled, tedy co to je od kdy do kdy je to dostupné, cena provozu, kapacita atd, aby sme to nemuseli lovit až ve hře. ČESKÉ Tvorbě zdar.   ;D
sestavili ◙Auto-128-cz.pack◙
* Tyto a dalsi "ceske + slovenske" rozsireni /v diskuzich jsem cetl o monumentech http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1179.120/ by se mohli nasledne zaclenit do oficialniho 128.packu nekdy v budoucnu. At SVET vidi jake mame sikulky v nasem malem statecku.


◙128-cz.pack◙

Ten prispevek VYSE byl urcen vsem hodnym lidickam (TommPa9 , Sim * a dalsim),  patri jim od nas ""nenadanych"" velky dik.
* http://eso.ts-web.info/ *
Nasel jsem tyto stranky, ti znalejsi je mozna jiz znaji, pro nekoho by tam mohli byt i docela zajimavé informace. Romik

TommPa9

#367
No pozor! Lokomotivy dělám jenom proto, aby se na Českých kolejích něco hýbalo protože českých lokomotiv je žalostně málo... Jinak jsem autíčkář!

EDIT:
Zatím jen pro potěchu oka (aspoň v ní doufám) představuju lokomotivu ČSD 486.0

romik

#368
◙128-cz.pack◙
Upraveno Romikem - viz. « Reply #342 on: Today at 11:54:38 AM »

TommPa9

Krása! Nemohl bys někde vyštrachat stránku o parních lokomotivách? Já jsem totiž při jejich tvorbě (nebo možná pokusu o tvorbu?) zjistil že u nich je zatraceně těžký napsat daťák protože a poněváč se o nich špatně hledají informace :(



Václav

#372
První verze jednostranných nástupišť.

Mohl jsem to dát do téma České addons aneb naše lidová tvořivost, ale jelikož plánuji ještě spoustu dodělávek, tak jsem se rozhodl hodit to sem.

Vím o několika grafických chybách, které tam jsou (a některých se asi nezbavím):

1. bílé pixely na okrajích některých dílů
2. pár bílých pixelů v kurzoru (vadí asi nejméně)
3. zakrytí větší části elektrifikace dolním nástupištěm při směru z levého dolního rohu do pravého horního rohu obrazovky (zřejmě chybou v dat souboru)
4. nástupiště v noci světélkuje (objeví se tam několik svítících pixelů - ty jsem naprosto neplánoval, ale jinak to vypadá celkem zajímavě)

Každá část nástupiště je prozatím v samostatném pak souboru.

---
Nákres stroje 842:

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#373
toho neplánovaného světélkování se zbavíš v týhle věcičce stejně jako můžeš klidně a plánovaně rozsvítit lampy kdybys tam nějaké chtěl mít :D
a k těm bílým pixelům ty budeš muset odstranit ručně (pokud je plánuješ odstranit)

TommPa9

#374
Dneska jsem vyměnil původní elektrický lokomotivy za nové a lepší... nebo spíš upravené a vylepšené. Jsou sice na původním místě ale abych ulehčil jejich hledání ta je můžete přímo stáhnout TADY

co je nového:

-překresleny lokomotivy (ČD 131,162,163,263,362,363,371,372)
-na lokomotivy dodány inventární tabulky (nebo jak se tý červený ceduli nadává)

TommPa9

Mám připravenou další parní lokomotivu, na kterou se můžete začít těšit:

ČSD 310 Kafemlejnek


Sim

At se muzete tesit, i ja prozradim vyvojovy stav - dokonceny mam vozy rady 043 a 943, chystam se na 842 a pote na 843 - a muzete se tesit, budou to prvni motorove vozy, u kterych bude zohlednen sluzebni oddil se zavazadlovym prostorem (ve forme prepravy posty ve hre, jako obvykle). Navic to budou prvni moje zverejnene "pulene" vozy, u kterych nebude dochazet k lamani v zatackach :-)


TommPa9

A jen pro doplnění k termínu:

Parní lokomotivy se dostanou na světlo simusvěta v momentě, kdy k nim budou hotové osobní vagony :D

Sim

#378
... a ty osobni vagony zase cekaj na me O:-) Ja se na ne tesim, ale chvilku potrva, nez se k nim dostanu (ono TommPa9 taky nebude mit ty parnicky vsechny hned :-D ) ... takze slibuju, ze se na ne nevykaslu a ze se muzete tesit nejen na povalecna, ale i mezivalecna kolejova vozitka, vcetne motoraku.

Nicmene me napadlo se zeptat na jeden zdanlive detail (ale pro tvorbu hlavne .dat souboru docela dulezity prvek). Sam pro sebe jsem si stanovil, ze preprava posty ve hre simuluje prepravu baliku a zavazadel vseho druhu - u autobusu muze znamenat prives na lyze nebo kola, u vlaku ma diky tomu vyuziti sluzebnich vozu nebo oddilu, pripadne v posledni dobe stale casteji vidane vozy s prostorem pro prepravu jizdnich kol.

V teto souvislosti me mrzi, ze nejde udelat beznym zpusobem vozidlo, ktere by umelo prepravovat jak lidi tak zavazadla, musi se to nejak obchazet - v mem pripade jsou takovato vozidla resena jako "pulena", to znamena ze je vlastne o dva samostatne vagony, kde kazdy obsahuje vlastnosti potrebne pro prepravu to sveho "zbozi" (lidi/zavazadla). Vcera se mi konecne povedlo prijit na zpusob, jak to udelat graficky spravne (bez lamani vagonu v zatackach) a pritom aspon v mezich moznosti prehledne v depu, takze na tento zpusob chci casem predelat stavajici "pulene" vagony ... a hlavne, zohlednit sluzebni oddil se zavazadlovym prostorem i u motorovych vozu (krome rady 810 a nastupcu maji takovy prostor snad vsechny soucasne motoraky). Vyhodou bude moznost obsluhy posty i lidi pomoci jedineho vozidla, zejmena u trati s nizkym objemem prepravy... vetsi priblizeni realite taky urcite na skodu nebude. Nicmene nevyhod taky par je:
1) pokud nechci prepravovat postu, je snizena efektivita provozu takoveho vozidla, pocitam, ze v cenach by byla zohlednena preprava posty i lidi
2) pozadavek na plne nalozeni vozidla lidmi nebude mozne pouzivat
3) pri porizovani vozidla bude videt jen cast kapacity a ceny za vozidlo, zbytek se clovek dozvi az kdyz ho koupi
4) pocet vozidel v jednom konvoji je u vlaku 24 vozu, diky "zabrani" dvou pozic vozu se to snizi az na polovinu, coz se muze projevit. Na stranu druhou asi nema smysl uvazovat o motorovych vlacich o vic jak 10ti vozech, zvlast, pokud se bavime o modelovani skutecneho razeni vlaku.

No a ted k jadru dotazu ... pokud budu dane vozy delat, muzu je udelat bud jako "P" (pro lidi), nebo jako "P+M" (lidi + posta), pripadne obe varianty. Nevim jestli tu jde udelat anketa, zatim se mi to nepodarilo, takze zkuste se aspon vyjadrit, jestli byste meli zajem o variantu P, nebo o P+M. Podle toho, jak to dopadne, pak bud budu nebo nebudu predelavat i jiz hotove veci.

TommPa9

Další z parních lokomotiv tentokrát ČSD 275,0 Nohatá. Ke stažení v Parnilokopack někdy v budoucnu.

PROSBA:

Pokud chcete nějakou parní lokomotivu, prosím dejte vědět. Pokud mi dodáte nákres s rozměry lokomotivy a pár fotek, klidně se o ní pokusím.

I TY MŮŽEŠ TVOŘIT PARNILOKO.PACK!

benpat

Tomme, mohl bys prosím udělat 471 CE jako dvouvozovou?

TommPa9

možná jsem dneska trochu natvrdlej takže:

JAK TO MYSLÍŠ?

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

no spíš:
motorový vůz-řídící vůz
nebo:
motorový vůz-vložený vůz-vložený vůz-vložený vůz-řídící vůz


Sim

Mno .. do toho se vlozim ja jako "autor myslenky" realnych vozu - samosebou si muze kazdy udelat co chce, ale pokud chceme aspon v mezich moznosti "modelarit", meli bysme kopirovat realitu - a v realu je cityelefant resen jako nerozpojitelna trivozova jednotka (v provedeni prvni a druhe generace). Pokud se ti nevejde na nastupiste, nic nikomu nebrani pouzit jiny vozidla.