News:

The Forum Rules and Guidelines
Our forum has Rules and Guidelines. Please, be kind and read them ;).

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TommPa9

Jelikož jsem při práci na Tatrovkách narazil na pár maličkostí, které potřebují spolupráci víc hlav rozhodl jsem se že pustím ven betaverzi balíčku. Stáhnout si ho můžete zde, ovšem jako finální produkt se to brát nedá... ještě mi chybí doladit 815 lesovůz (a lesovůz terrno) a pak další varianty terrna... rád bych před absolutním a finálním vydáním Tatrovek zrevidoval ještě 138/148čky a udělal širší výběr Tater 111...

Sim

Zdar a silu vsem ... Easy jsem jeste uplne do konce nedotahnul - chtel bych pridat i nejake verze nestatnich dopravcu, takze pokud mate nekdo nejaky tip, obrazek, nakres, fotku... sem s tim. Jinak si to budu cucat z prstu jako obvykle :-D

Pak jsem zase trochu posunul dopredu balkanizaci - obeti se tentokrat staly vozy rady Aee, Apee, Bee a Bpee ... a bohuzel ani u nich neni zrovna jasno. Konkretne jde o to, ze dokud jsou ve variantach cervene a zelene, ma smysl drzet obe varianty prave kvuli rozdilne grafice. Zrovna tak Bee 272 se odlisuje od ostatnich Bee lamacimi dvermi a otviracimi okny ... takze to i v modrem neni problem udelat odlisne. Ovsem odlisit od sebe v modrem puvodne cervenou a puvodne zelenou variantu Bee na rychlost 160, to nejak nedokazu :-D ... v soucasnosti je tedy stav takovy:
-do balkanskeho nateru se dostanou pouze cervene varianty vozu na 160 (s klimou)
-zelene vozy na 160 budou casem prestaveny tak, aby odpovidaly cervenym (dosazeni klimy), takze budou precislovany a casem zelena rada zanikne uplne
-zelene vozy na 140 (Aee a Bee) jsou prebarveny na modro bez problemu ve stavajici podobe)

Co vy na to, bude to takhle vyhovovat?

benpat

Sime nebude, udělej to naopak. Zelené vozy Xee na 160 udělej na modro s odchodem do důchodu v roce 2011. V roce 2011 se objeví jejich nástupci (nové reko ze Slovenska).

Další kapitolou jsou vozy Xee ING, fa ING tyto vozy vlastní a najbrta dostanou až je ČD odkoupí zpět. To bude až skončí dlouhodobý leasing.

Sim

Pokud jsem to pochopil spravne, zakazka na cervene vozy se rozjela v roce 2008 a byla na 10 let, takze do roku 2018 jsou ve vlastnictvi banky. Takze do te doby by mely zustat cervene... co s nimi bude pak? Predpokladam, ze prebarveni na modro.

Ze se maji dockat rekonstrukce i dalsi zelene Xee vozy vim, ale mel jsem za to, ze by se vlastne mely repasovat prakticky stejne, jako dosavadni cervene - tim padem by se (aspon oznacenim) sjednotily s tim, co ted jezdi v cervene barve...

... samosebou ze je mozne, ze dostanou jeste jine oznaceni, nejake nove... otazkou ale pak zustava, jake ....

... tak jako tak si myslim, ze by to "v budoucnu" chtelo mit ve hre jen jeden modry vagon od kazde rady Xee ... tedy nerozlisovat jestli to bylo puvodne modre nebo zelene... ostatni vlastnosti jsou prakticky totozne, ve vzhledu se to lisi jen okny.

TommPa9

To mi nikdo nemohl říct, že před rokem 1950 nemáme čím vozit lidi po silnici? :D Já například žil až do nedávna v omylu, že tam minimálně jedne autobus je a on není! Takže zkusím s tím malinko cuknout... začnu s autobusem Praga NDO WIKI

Sim



Sim


TommPa9

1929 ale výhledově bych rád protáhnul silniční dopravu do roku 1900 a možná i před něj (to se asi vyřeší koňskými povozy). Zkoušel někdo někdy postavit vozidlo bez roku výroby? Jinak Ta Pragovka vypadá zatím zhruba takhle, a je možné, že projde ještě několika úpravami podle toho, jak bude vypadat v barvě.

Sim

Mno, jestli muzu doporucit, zkus zacit opravdu nekde kolem 1900 ... aspon co se zeleznice tyka, melo by toho tam byt relativne dost :-)

Treba o pivni vagony bys po roce 1930 prisel prakticky uplne, i kdyz je jeste budu predelavat (minimalne kvuli prepocitani nakladu na provoz), prijde mi to jako jedna z nejpestrejsich zalezitosti, co do druhe svetove nabidne zeleznice ve hre :-)

TommPa9

Jo já vím... taky je tam řada vagonů C a K železnic ale jak říkám, momentálně jsem v roce 1930 a pouštím se do autobusů ;)

PS.: nechtěl by někdo udělat zastávku s podporou pošty pro starší období? Rád bych totiž udělal i "přípojné vozidlo" zarádka na kufry-pošta A bez poštovní zastávky pro autobusy je to jenom zbytečná přítěž...


Sim

#2462
benpat > temi perlami myslis sluzebni auto nebo balkansky nehodovy vlak prvni tridy (podle zlute barvy na konstrukci) ?

priznam se, ze bmto delat nechci, dokud ho neuvidim nazivo. Do te doby mi vyhovuje, ze CD udelaly nedavno v pantografovem nateru nejen patro, ale i BDs(ee), takze to jakousi ucelenou soupravu tvorit muze.

TommPa9 > ja to delam tak, ze na zacatku stavim jen ciste "lidske" zastavky... zpravidla v kazdem meste jednu, v centru ... a zacnu jezdit s busama. Postupne mesto roste (nebo je velky uz od zacatku) a ja potrebuju "ziskavat lidi" z co nejvetsi plochy - takze nekam za roh postavim jeste dalsi zastavky, propojene parkovistema - a sem tam mezi to svihnu i postu. Jakmile mam dve takoveto zastavky (kde posta diky rozsireni dosahu zastavky v podstate nezere nic navic), pripojim za bus postovni vlek (nebo pri vetsi poptavce vysilam postovni vuz) ... pak samosebou mesto dal roste a ja mu po nejake dobe uz zacnu stavet neco jako MHD - tedy tu puvodne jednu velkou zastavku pres cely mesto zase zmensim a o kus dal postavim jinou, mezi kterymi provozuju mestske busy. Ovsem i tady se snazim, aby to bylo z pokud mozno co nejvetsi plochy (aby nejezdily prazdne), takze zpravidla posta zustava i nadale.

S trochou nadsazky by se dalo rict, ze kombinovanou zastavku pro lidi i postu potrebuju naopak az pozdeji - ve chvili, kdy chci obsluhovat co nejmensi uzemi, protoze kvuli velke prepravni poptavce by dalsi navyseni "spadove oblasti zastavky" bylo ke skode.

TommPa9

#2463
Sim: Oka jasně, takže dvě zastávky ve větším městě ti "zaberou" lidi z celého města-To je chytré! Mě to zatím nenapadlo! Měl jsem parkoviště za bezúčelné cosi, a ono je to takhle krásně využitelné :D

Jinak posílám grafiku k dalším Tatrovkám. Největší diskuze nejspíš způsobí lesovozy ovšem tohle řešení tedy "přívěs napevno" mi přišlo jako nejlepší, protože při přívěsu "přivěsitelným" by náklad prorážel klanice...

Jak na vás působí zatím hotové Tatry?

benpat

Sime oboje.
Xee udělej tak jak myslíš. První rekonstrukce mají být na začátku roku 2011 tak se uvidí co z toho bude.
Co se týče Bmto tak to až tak nevadí, ale do budoucna se to bude hodit.

P.S. Kdy vydáš Xee?

TommPa9

Další Tatra v dílnách je Tatra 111... (to se mi to hezky hromadí že jo, ovšem lehce nelogicky bez ladu a skladu jak mi napadne je malovat)

Naše flotila z Kopřivnice tedy obsahuje řady:

T815 Terrno
T815
T813
T148
T138
T111?

Na úpravu čeká T163(164-tahač 4x4-6x4-6x6?) T805? T147-Dumper odvozený od T111 a mnoho dalšího... kdy to vydám? Až to domaluji ale nejradši bych byl, kdyby balík vyšel do podzimních prázdnin (které nevím, kdy jsou)

Sim

benpat > Xee jsou venku... viz http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg16525#msg16525

zaroven jsem udelal nejake drobne zmeny (oprava grafickych nesrovnalosti, zmena odchodu do duchodu) u vozu:
A, AB, B, Bc, Bmee, BDs, Ds, Bdmtee, Bdbmsee - opravene verze jsou na "svych" mistech

No a aby toho nebylo malo, trosku jsem si hral ... a myslim si, ze to docela vyslo:
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg58177#msg58177  ... je to reinkarnovana ravenova cisterna z uzkorozchodky, ktere jsem upravil delku, dosadil sablonove podvozky a prebarvil ji - doufam ze pri tomhle postupu nebude nejakej problem s autorstvim... co ty na to, Vlado?

TommPa9

Podle mě to u autorství nebude tak horký... kdyžtak se to nějak upraví nebo dodateně vyřeší s Ravenem ;)

a teď už natřená T111

VS

Sim> Problém absolutně, ale absolutně nebude - už jen proto, že ho nemá kdo vyrábět. Pokud chceš být gentleman, napiš autora Raven & Sim a je to... :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

To se mi ta práce dneska pěkně daří! Další kousek do Tatrapaku (neplést s krabicí mléka) bude Tatra 141! Sice už jsem jednou jednu T141 vytvořil ovšem ta vycházela ze špatně koncipované T111 takže při této nové variantě T111 musela logicky přijít i nová T141... Zatím jen machruji s grafikou ale oficiálně vyjde a kompletním balíčkem tatrovek...

Sim

VS > fajn, ja uz to takhle obcas nekde psal - tusim ze kdyz jsem predelaval treba Tommovo lokomotivy na uni sadu....

kazdopadne mam takovej dotaz do plena - u nekterych prepravnich komodit byl v realu omezeny vozovy park - konkretne na mleko jsem nasel jen jednu cisternu, ktera prokazatelne jezdila po relativne kratkou dobu a pak uz pouzivana nebyla (zrejme se preslo na silnice). Co v teto situaci resit? Cucat si nejakou imaginarni cisternu z prstu na "preklenovaci" obdobi, nebo to delat podle realu - coz by znamenalo, ze pokud nekdo postavi zeleznicni trat a zacne mleko vozit vlakem, za par let ji muze zrusit a musi postavit silnici.

TommPa9

A jenom pro představu něco jako autocisterna na mléko se prakticky neobjevuje-v podstatě jsem za dobu tvorby našel jedinou a to na podvozku Škody 706 MTS (RTS) ty ostatní cisterny které jsem vytvořil jsou překopávky ropáků... Nejspíš to budu muset řešit "chladícím" návěsem na mléko nebo chladícím autem... (že bych na boky namaloval kocoura od pramenu zdravého z Posázaví?

Sim

TommPa9 - pokud to myslis v realu, tak mlikarsky cisterny se vyskytovaly na vsech podvozcich, co snad z liazky vyjely - zpravidla se jedna o rotacne brousenou nerezovou nadrz s ovalnym prurezem... a pamatuju si je jeste na trambusech, zrovna tak podobne vidam dneska i na scaniich a podobne.




TommPa9

#2473
O trambusech vím (Škoda 706 MTS) taky už ho ve hře máme... ovšem ta mlékárna na T815 mě překvapila!

Mimochodem: další T111. Nyní se chystám vlétnout na Tatru 111 HB (horský bus)


TommPa9

#2474
Salvator Dali kdysi namaloval obraz Lev, žena a neviditelný kůň. Já dnes namaloval nebo spíš začal malovat isometrického koně... mezi námi neviditelný kůň by se maloval líp...

Lubak91

No mě se zdá, že tenhle by se nejlépe uživil na kolotoči :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

To není směšný! :D On totiž fakt vypadá jako kůň z kolotoče... i v zadním iso... nevím jak to udělat aby vypadal živě :D (možná to narovná barva?) důvod, proč ho maluju je asi jasnej... doplníme mezeru mezi rokem 1900 a 1942 (kdy se objeví zatím nejstarší auto v CZpaku)  koňskými povozy s tím, že budou dostupné souběžně s automobily, které někdo bude muset namalovat...

Lubak91

#2477
Škoda že nemůžu najít ten časopis, ve válečných letech se u nás možná pohyboval pásový! autobus Reichspost. Bylo by to zajímavé zpestření :D
Edit: Nalezeno, jedná se Mercedes-Benz LR 75 Halbkettenbus.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#2478
Tohle malovat nebudu :D Pásy nebudou žádnej med! :D Radši zatím doladím toho koně... zatím vypadá jako kříženec psa a velblouda..

TommPa9

#2479
Pokus o Pragu N (výroba od roku 1917) Upřímně řečeno vypadá docela divně... hlavně v zadním iso pohledu... Vláďo nešlo by mi půjčit Sidorovu Pragu pro inspiraci?

TommPa9

Praga V3S... Tatra to není, je menší, kratší, užší a kabina vypadá jako by měla rande se zdí....

tony.p

Dnes pouštím na světlo světa vůz Roos. Jedná se o první verzi tohoto vozu, tedy verze testovací. Pokud máte připomínky, pište, pokud by připomínky nebyly tak bude tato verze finální.

Lubak91

Tony.p, nějaké připomínky bych měl :) Vozu bych zvednul úroveň podlahy, v některých záběrech jen tahá břicho po kolejích. Poté bych se pokusil změnit podlahu na hnědou (vím že to splývá, ale co se dá dělat když to v OOS navrhly takhle), u iso pohledů bych vůz zkrátil o min 2 pixle, dělal jsi to zřejmě na šabloně od Sima, a dal jsi tomu omylem obrysy osobního vozu (taky se mi to stalo u Rilsu a Habbillnsu), na spodek bych přidělal ten "pupek" :D a nakonec u loženého dřeva bych trochu ztmavil tu žlutou, moc bije do očí... To je asi tak vše, co jsem chtěl  ;D (a aby někdo netvrdil že nákladním vozům nerozumím, přikládám svoji dílničku, u které už delší dobu sedá prach na projekty...)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Ano! Lubákova dílna s věčnou bolestí, na kterou si oba dva neustále stěžujeme-boční pohledy se malujou líp, než iso pohledy a tak radši děláme ty boční než iso ;) ovšem u mě je to tak, že když už mám boční a čelní tak se hecnu a jdu i na iso... (a pak to vypadá, tak jak to vypadá a to jako prasárna :D) Roos jsem ještě netestoval protože jsem v roce 1938 a má firma umírá na to, že chci jezdit jen s CZ pakem (a ten jak známo začíná být hratelný tak kolem roku 1950) Tedy hratelný v té míře, že se dá vozit jakékoliv zboží... (ale to se změní doufám)

tony.p

#2484
Lubak91 - smekám před kvalitou tvých nákladních vozů, já se tedy rovnou můžu jít zahrabat a nechat pracovat zkušenější. A jen taková otázečka na závěr. Kdy budou tyto nádherné vozy k stažení?