News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

tony.p

zdravím všechny hráče Simutransu. po dlouhé době jsem opět zapnul Simutrans a zjistil jsem že mi v depu chybí 759 Kyklop. je někde ke stažení? kdo ví ať napíše. předem dík :)

TommPa9

Ahoj Tony. Kyklop je hotovej už nějakej ten pátek a všichni ho mají. Je v balíku dieselových lokomotiv ČSD. Jelikož jsem takovej měkkosrdcatej tak ti ho sem hodím sólo.

Udělal jsem ho jen ve značením ČSD, takže jako ČD 759 jí asi nikde nenajdeš...

tony.p

ok, dík. já jsem ho ani pod označením čd nehledal, ale neměl jsem ho vůbec. asi jsem ho kdysi omylem odstranil :D

TommPa9

No hlavní že už ho zase máš... kdyby něco chybělo stačí napsat... pokud to najdu tak to s radostí znovu někam postnu...

KimiR

Quote from: Lubak91 on May 13, 2011, 06:43:50 AM
No podle mne chybí stínování a v iso je textura boku proklatě nízko...

mno počkej jaké textury myslíš,já používám textury z čeho se dělají loko do msts,to jsou fototextury.A program shapes wiever má tumožnost postavit slunko tak abys to měl co nejlépe osvícené,jako z DPOV Přerov nově po laku.nízko myslíš jako celej lak že sedí na nápravě,to ano,bo reklamní maj nátěr i rámem

KimiR

Quote from: VaclavMacurek on May 13, 2011, 06:36:50 AM
No, nevím čím to je, ale kuře vypadá lépe než v klasickém vybarvení - v tom kuřecím zbarvení je totiž trošku lépe poznat tvar, který by ta lokomotiva měla mít. Uvidím, jak budou vypadat ty ostatní reklamní předělávky. Možná bych je mohl začít používat na některých spojích místo řady 380.

mno tak já je mám na rychlíky praha-plzen a cheb-chomutov-unl,popř. rychlíky na brno a icčka na slovensko

Lubak91

No já z shapevieweru taky dělal vozidla do simutransu. Ale zdá se mi, že ty máš ten rám skoro na kolejnici...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

KimiR

Quote from: Sim on May 13, 2011, 06:25:07 AM
Vsak si taky vsimni, ze to neni rozsviceny klasickou zarovkou jako vagony pro lidi nebo okna v domech, ale jen takovou pozickou, abys videl na budiky ;-) ... aspon teda u mych vozidel.

A mimochodem, zkus si nekdy v noci jet uplne bez rozsvicenych svetel :-P

mno tak já jezdím s polárním dnem,bo jak stavím koleje tak v noci není nic vidět.
Quote from: Lubak91 on May 13, 2011, 11:22:28 AM
No já z shapevieweru taky dělal vozidla do simutransu. Ale zdá se mi, že ty máš ten rám skoro na kolejnici...

Já jen dal moji texturu na TommPa9 základní eso,to je jeho původní eso.Reklamky mají až na rám barvení

Sim

#2808
Takova recnicka otazka ... co by zdejsi osazenstvo reklo na maly motorak lehke konstrukce v provedeni odpovidajicimu jiznim sousedum nasich vychodnich bratru? Jak uz asi tusite, jedna se mi zejmena o zabezpeceni pred jednim velmi agilnim jedincem tohoto naroda, ktery nam zde cas od casu zprijemnuje cas svymi neodbytnymi prosbami o to ci ono vozidlo.

Bylo by resenim pouzit .rar s heslem? Jak zaridime, aby se dotycny jedinec heslo nedozvedel?

KimiR > doporucuju si obcas zhasnout, pri hrani jen behem (polarniho) dne ztracis mozna tretinu grafickych efektu, co Simutrans nabizi. A hlavne prosim o rozsviceni a dostinovani, protoze bez toho to fakt pouzitelny nebude.

Václav

#2809
Quote from: Sim on May 18, 2011, 12:26:45 PM
Bylo by resenim pouzit .rar s heslem? Jak zaridime, aby se dotycny jedinec heslo nedozvedel?
Vím asi koho tím dotyčným jedincem myslíš. Řešením je heslo rozeslat přes soukromou zprávu - a nebo heslo zamaskovat do příspěvku (více viz. soukromá zpráva).

Ale myslím, že je těch motoráků docela dost. Ale snad by se našla jiná vozidla, která jezdí tam i tady - a které ještě nejsou (ani trochu) dostupné ke stažení v téma České addons aneb naše lidová tvořivost.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#2810
Podle mě je nejlepší použít jednoduchou otázku, třeba i s jednoduchým počítáním, jako jsem měl já u karkule. Objem motoru je ideání ;)

Edit: A ještě bych vynechal tu poznámku o ,,východních bratrech", však s nima máme společnou leda tak nenávist ke Slovákům (pozn. ironie, já s nimi problémy nemám ;) )
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak91 > psal jsem to schvalne takhle zasmodrchane, aby ani po prohnani guglem translatorem nebylo danemu individuu jasne, jaky smysl ze tento odstavec mel :-)

Me spis napadlo heslo udelat ve stylu "it is not for Kr..." ;-)

Lubak91

Omlouvám se, blbě jsem četl. Přehlédl jsem tam ,,jižní sousedy", takže mi to dávalo jiný smysl ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Jo oblbování google translatoru je sranda... Zvlášť pokud jde o jazyk Švejkova spolustolovníka v hospodě na nádraží v Písku (byl to Písek? Švejka jsem četl tak před 4mi lety) Nicméně podle mě už sem náš drahý přítel ze země tisíce gulášů už dávno opustil budovu, tedy opustil forum. No ruku na srdce. Viděl ho tu někdo v poslední době?
Vemte si můj autobusový test. Čabajon kloubároš je na foru tuším týden a tamtamy mlčí takže máme asi klid...

Důkaz místo slibů :D

Datum registrace:    15 Listopad 2008, 21:55:15
Naposledy aktivní:    23 Červenec 2010, 09:47:40

Sim

#2814
TommPa9 > hmm, to vypada ze opravdu ztratil zajem ... trikrat hura !!! ... takze zkusime jednu takovou malou provokaci ... co malou, rovnou velkou :-)

Nevim zda to budu do hry delat, ale prijde mi to jako naprosty ulet:



... kurnik, jde tu nejakym tagem zmensit externi obrazek na rozumny rozmer :question:

edit: diky za pomoc s formatovanim obrazku, to me nenapadlo :-)

Lubak91

No dokud jsem si ho neblokl na (moc často nepoužívaném) mailu, tak mi přišlo asi 30 mailů během pár dní... a je to 2 měsíce zpět...
Jinak Švejk ,,pil jedno pivo za druhým" na nádraží v Táboře ;)

Sim: [img width=xxx height=xxx][/img]
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

a do Písku ho vedli četníci... pravdu díž...

KimiR

Quote from: Sim on May 18, 2011, 12:26:45 PM
Takova recnicka otazka ... co by zdejsi osazenstvo reklo na maly motorak lehke konstrukce v provedeni odpovidajicimu jiznim sousedum nasich vychodnich bratru? Jak uz asi tusite, jedna se mi zejmena o zabezpeceni pred jednim velmi agilnim jedincem tohoto naroda, ktery nam zde cas od casu zprijemnuje cas svymi neodbytnymi prosbami o to ci ono vozidlo.

Bylo by resenim pouzit .rar s heslem? Jak zaridime, aby se dotycny jedinec heslo nedozvedel?

KimiR > doporucuju si obcas zhasnout, pri hrani jen behem (polarniho) dne ztracis mozna tretinu grafickych efektu, co Simutrans nabizi. A hlavne prosim o rozsviceni a dostinovani, protoze bez toho to fakt pouzitelny nebude.

Mno ono kdyřž zhasnu polární den,tak pak nevidím,kudy stavím koleje,bo jak mám velkou čr tak koleje jen tak rychle všude taky nejdou.občas se štosne koridor,respektive uzly vlakové,jako brno,občas praha,česká třebová,ostrava,přerov,břeclav,ústí nad labem.Lukáš

Václav

#2818
Quote from: KimiR on May 18, 2011, 06:32:23 PM
Mno ono kdyřž zhasnu polární den,tak pak nevidím,kudy stavím koleje,bo jak mám velkou čr tak koleje jen tak rychle všude taky nejdou.občas se štosne koridor,respektive uzly vlakové,jako brno,občas praha,česká třebová,ostrava,přerov,břeclav,ústí nad labem.Lukáš
Ono místo vypnutí polárního dne funguje také klávesa mínus na numerické části klávesnice - a klávesa plus tamtéž na vrácení.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

KimiR > nastav si jas na "0" a uvidis dostatek

Václav

Tak jo. Zde je první náhled na první z dílů domu do bloku. Jde o přední stěnu - kde balkony nejsou. Nejsem si jist jak rozložit okna - přemýšlel jsem o celkem třech sloupcích po třech oknech na patro.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Já si na tom domě dovedu představit takovou variaci na architekturu počátku 20. století. teď nevím jestli to popíšu přesně:
tři osy kdy na dvou krajních by byla okna (dvě vysoká) a střední osu by tvořil arkýř možná podpíraný atlasy. ten by pak přecházel v takovou věžičku. v každým případě jsi mě asi inspiroval k další tvorbě... zrovna včera jsem uvažoval že bych namaloval nějakou památku/budovu... třeba Karlštejn (jo troufám si na něj... kdo mě zastavíte? :D) a nebo vysílač na Ještědu... zatím fakt nevím...

Václav

No ... já už jsem změnil fasádu z bílo-šedivé na světle hnědou, takže už to tolik neřve do očí. Asi vím, co máš na mysli tím arkýřem - a nezmýlil jsem se. No, mohu se pokusit to udělat - tak udělám více verzí toho bloku místo jen dvou - ale nejdříve bych rád udělal základní verzi. A verze s ozdobami (historická, renovovaná a futuristická) budou následovat.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#2823
Architektura je o citu. Ty podle toho, co jsi zatím maloval ho máš. U vlastních staveb je dobrá i fantazie... Ta by se našla taky ;)

Jinak možná by tomu slušela vyšší střecha. Tahle na mě působí divně rozplácnutě :D Zvednul bych hřeben střechy tak o 5 pixelů. Jo a když už jsem u toho asi taky něco málo chystám ale prozatím nepovím co!

EDIT: Nápověda

TommPa9

Současný stav Červené Lhoty...

Václav

S tím zvednutím střechy si nejsem moc jist, protože já jsem naprosto neplánoval žádné podkrovní byty nebo cokoli jiného, kvůli kterým by bylo nutné něco takového dělat. Proto jsem jí udělal tak nízkou. Ale už jsem jí zvedl ne o pět, ale o tři - na šestnáct. Takže i ty podkrovní byty v některé z renovovaných verzí budou možné.

A jen taková podznámka k Červené Lhotě, je doufám jasné, že ta by měla být na vodě. A taky je třeba změnit tu barvu zámku - opravdu na červenou (myslím, že jde o takovou zvláštní ani klasickou, ale ani ne tmavou červenou).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

To, že má být na vodě je mi jasné. Jen onu vodu musím nějak vymyslet. Zatím jsem pod ní z testovacích důvodů dal "texturu" z fotky hladiny na mém jezeře (bohužel to bude asi nepoužitelný, protože se v ní tam blbě zrcadlí nebe že je modrá). Barvu fasády budu muset upravit. Ve hře na mě působí jako luxusnější vykřičenej dům protože i když tady je tak jakoby lehce růžová ve hře je příšerně růžová. Největší problém, je podle předpokladů s ostrovem. Nemůžu ho vytvarovat. Ale ono to půjde!

Jinak nemyslel jsem na obytné podkroví ale spíš na to, že ta střecha na mě působí moc pozvolně. Napadnout na ní sníh tak nejspíš propadne :D

Václav

#2827
To si nemyslím, že by se ta střecha propadla. Samozřejmě že asi čím větší plocha, tím větší by asi měl být sklon střechy, ale prakticky to zase tak hrozné není.

Stačí se podívat na dům v pozadí autobusu na téhle fotce z Mostu:


Nemyslím, že by střecha toho domu měla o něco větší sklon než byl ten původní u střechy toho mého domu.

autobus na fotce je MAN NL 243F/LPG, karoserie Castrosua

-->
V příloze je nová verze - již s okny a balkony - a na modrém pozadí. Balkony průsvitné a přebarvené na hnědo.

-->
... takže náhled první rotace rohové budovy

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Mohol by som tu dať svoje nové Addony?:)
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

kaarfii

Skvělý, jsem zrovna v období 20. let a čs. autobusy citelně chybí. Tvoje modely mi zrovna přišly jako na objednávku...  :police:(Ono celkově je to s osobní silniční dopravou na začátku stol. kritický).

kaarfii

#2830
Praga NO
http://imhd.zoznam.sk/ba/index.php?w=3329302f30eff2212c24293a2f36ef1f&id=37

LaK 545 1925
Varianty:
- nákladní čtyřtuna (rychlost do 20 km/h)
  - valník s dvojitýmu postranicemi
  - speciální nástavba na sypké materiály se sklápěcí bočnicí (korba či jako návěs) - užitečná hmotnost 5 t
- tahač autobusového návěsu (rychlost do 35 km/h)
- autobus (30 cestujících)
- otevřený vyhlídkový autobus (20 cestujících)

29,4 kW


Skoda 505

http://encyklopedie.vseved.cz/obr_skoda.jpg.html
http://clanky.bmw-olomouc.cz/historie_auto_skoda/laurin_klement_505_n_1835_hp.html

Skoda 506N
1928
autobus pro 28 sedících osob
44.1 kW
60 km/h
užitečná hmotnost 5 t (nevím, jestli myšleno i u autobusu 506N nebo jen pro nákladní verzi 506)


Praga VT6
http://www.mestskadoprava.net/index.php?mod=staticpages_view&page_id=17


Půlku informací jsem vytáhl z knížek Atlas našich automobilů od Adolfa Kuby (1. a 2. díl), kdysi vydaných v 1988 pod NADASem. Hledal jsem na internetu, jestli je někdo třeba náhodou nenaskenoval a nehodil ke stáhnutí, ale bohužel...

TommPa9

Díky za pomoc. Ta užitná hmotnost podle mě platí jen pro náklaďák. a kapacitu se u městských autobusů snažím dát i se stojícími pasažéry. Jinak údaje se pokusím poupravit aby vše sedělo pokud možno přesně. I když zatím tyhle "odhadovaný" údaje vyhovují. Jinak pokud se týče motoru snažím se výkon najít u náklaďáku, který má stejný motor a rychlost dávám tak, (pokud jí nezjistím) aby seděla mezi ostatní autobusy

kaarfii

Quote from: TommPa9 on May 28, 2011, 09:38:04 PM
... a kapacitu se u městských autobusů snažím dát i se stojícími pasažéry...

Udal jsem u všeho celkovou kapacitu, stojící + sedící pasažéry. Kromě Škody 506N, tam autor uvádí jenom pro sedící osoby, takže v tomhle autobuse se stát nedalo. Snad jsem to pochopil správně, ale mělo by to opravdu tak odpovídat, protože 28 osob je docela nízká kapacita.

TommPa9

Teda Vašku! Ty domy vypadají hodně dobře... Já jsem si teď malinko hrál s jedním starším autobusem a docela by mě zajímalo co vy na to:

Václav

#2834
Jelikož nevím, jaká byla původní podoba, nejsem schopen určit, jestli je lepší či ne - ale vypadá to slušně.

A co takhle udělat něco málo z vozového parku Dopravního podniku Mostu a Litvínova?
Těch vozidel by až tak moc nebylo, protože většina už je k dispozici - T3, Karosa B735 (ale musím připustit, že já si to číselné označení jednotlivých modelů nepamatuji) a spol. už jsou ve hře.

Já mám na mysli hlavně ty autobusy MAN - pokud možno by mohly být v výchozím současném vybarvení tohoto DP - jak je na té fotce v mém předchozím příspěvku.

-->
A jen tak mimochodem, našel jsem na stránkách Vagonky Studénka informace k (nějakým dalším) vozidlům, která vyráběli - zde.

Když nebudu brát, že řada 671 ŽSR je až na vybarvení a pohon shodná s řadou 471 ČD, tak další zajímavé vozidlo je DM12 Finských drah (VR).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní