News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Lubak91

Bohužel nestačilo, musel bych ty ikonky předělat, skladiště přejmenovat, překopat odkazy... Sám nevím proč, ale mě to takhle přijde logické a u simových nástupíšť vlastně nikdy nevím, které je které :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

To já naopak vím... a v tom je ta potíž! Vzhledem k tomu, že mám naběhnutý a navyklý simův způsob označení stanic a hojně ho používám tak mě tvůj logický způsob naprosto mate... (proto jsem se taky ozval)

Každopádně je to na delší diskuzi na jejímž konci by měla být jasně daná doktrína jak stanice značit... ale do toho se montovat nebudu protože staniční budovy nejsou můj obor a osobně sám nesnesu když se mi do mého oboru (takže všehochuť) snaží někdo kecat :D

Lubak91

#3012
Uvidíme co se s tím dá dělat...

Já si teď něco zkouším, a uvidíme kam to povede...


Bacha, právě jsem zjistil, že náš drahý přítel Céčko neoperuje na našem fóru pod svým nickem, ale pod profilem číslo 6511, "světováčutaná". Takže pozor, pro jistotu bych si jeho mail dal do ignore ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Víťas

Tak jsem Vám udělal (doufám) radost a umazal Ikarusu šráky...
Ten vagón vypadá super,skoro je ho pro simutrans škoda  :o

Lubak91

Šrák? Co to je za jazyk? :D Doufám, že se tím myslí tykadla ;) Zkoušel jsem ten vůz zmenšit, ale pak vypadá jako rozšláplá housenka :D Nevím jak to budu řešit...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Víťas

Čeština s moravsko-ostravskými vlivy ;D jak psal TommPa-zlaté ruční malování

Lubak91

Jako já dělám všechno v malování, ale podklady do něj dodávám různými způsoby. Tradiční ruční malování jsem opustil zhruba před rokem... Pak jsem dělal s pomocí upravování trafficových obrázků, zmenšenin větších obrázků, upravováním výřezů z fotek, potom vozidla do msts, teď SketchUp... Prostě vývoj, každá technika má něco do sebe, ale čistě ruční kreslení? :D To už je out... 8)


Ještě bych se vrátil k tomuto příspěvku:
Quote from: VaclavMacurek on June 14, 2011, 01:14:29 PM
Myslím, že to bude chtít trochu konkurovat SNFOS v řemesla tvorby vlaků.
Co tím vůbec bylo myšleno? Konkurovat v tvorbě vozidel SNCF? A z jakého důvodu? Případně konkurovat pouze v tvorbě vozidel? Jak konkurovat, vždyť jsme je dávno zašlapaly ve všech možných kategoriích tři metry pod zem a možná ještě hloub... Žabožroutských addonů je asi 50x méně než našich a stojí za starou bačkoru...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Quote from: Lubak91 on July 26, 2011, 10:13:02 AM
...ale čistě ruční kreslení? :D To už je out... 8)

Ruční kreslič ohrožený druh :D měl bych vymyslet nějakou techniku jak rozšířit populaci :D ovšem vzhledem k poměrům na foru (41.7:1 nebo kolik to říkal Lubák) to asi bude muset jít nepohlavně :D

benpat

#3018
Že vám vstupuji do diskuze, stáhnul jsem nové návěstidla od lubaka. Vypadají jako vždy velmi dobře. Akorát u návěstidel SSSR se objevila chyba jako minule, při změně návěsti zase poskakuje návěstidlo. Ale jinak dobrý

PS: Tomme, mohl by ses mi ozvat na email? Potřebuji něco probrat.

Lubak91

Ano, možností je dost :D Za takových 150 miliónů let by jsi se už mohl množit novým způsobem o 106 :D Ale zajímalo by mě, proč když chce člověk napsat do googlu "způsoby rozmnožování organismů", tak mu mezi prvními vyplivne "způsoby sebevraždy" a "způsoby mučení" ?

Benpat: Všiml jsem si, chyba bude někde na holandské straně, protože jsem je maloval přes nídrlantská návěstidla :D Je to i u mechanik, až na to budu mít chuť, tak to předělám + nová návěstidla...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Víťas

Já jsem na ručním kreslení před dvěma týdny začal a nehodlám nic měnit  :D

Václav

Quote from: TommPa9 on July 26, 2011, 10:22:46 AM
měl bych vymyslet nějakou techniku jak rozšířit populaci :D ovšem vzhledem k poměrům na foru (41.7:1 nebo kolik to říkal Lubák) to asi bude muset jít nepohlavně :D
Ano, aktuální poměr mužů k ženám na foru je oficiálně 41.7:1, ale bůh ví, jaký je ten poměr ve skutečnosti. Přeci jen, uživatel je tvor občas velmi líný a ... tak ten poměr může být i nižší ... ovšem ta nepohlavní cesta asi bude jediná možná vzhledem k tomu, kde žijí ty uživatelky, které přiznaly, že jsou uživatelkami - a ne uživateli.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Ano... přesně na tohle jsem si vzpomněl při psaní toho příspěvku... Jen jsem byl líný ověřovat si jestli má stále zmatené pohlaví...

Lubak91

No, je to mrtvý profil, teď se přesunul pod 6511 a tajně nás sleduje :D Nedávno jsem si ho všiml a zkusil si ho prolustrovat. A kdopak nám z něj vypadl? Přece náš kamarád ze země s červeno-zeleno-bílou trikolórou (vodorovně, od svislejch nás nikdo zatím moc neobtěžuje :D )
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

My už pro něj máme takovejch šifer, že by z toho bylo v šoku i to anglické jelito, co si myslí že mluví jako my...

Náš bodrý masařský přítul nás tady dojně sladuje... (je to těžký takhle psát :D vážně těžký ale když to budou mít problémy rozlousknout češi jsem zvědavej jak se bude tvářit on)

Václav

#3026
Quote from: TommPa9 on July 26, 2011, 09:53:34 PM
My už pro něj máme takovejch šifer, že by z toho bylo v šoku i to anglické jelito, co si myslí že mluví jako my...
Pokud narážíš na to, že (občas) používám anglický slovosled, tak se za používání anglického slovosledu se omlouvám. Ale šest let angličtiny s čechokanaďankou, čtení lotra v angličtině, programování (které je převážně v angličtině) a střídavé psaní příspěvků tady v foru v češtině a angličtině nějaké ty stopy zanechá ..... ) ... ale pokud je tím myšlen někdo jiný, tak nevím nevím ...

Quote from: Lubak91 on July 26, 2011, 09:03:28 PM
... ze země s červeno-zeleno-bílou trikolórou (vodorovně, od svislejch nás nikdo zatím moc neobtěžuje :D )
Zeměpis a vlajky obzvláště nejsou mojí silnou stránkou, ale pokud vím, tak států, které mají na vlajce zelený, bílý a červený pruh svisle moc není - a v Evropě vůbec žádný, protože jediné Irsko se této kombinaci blíží, ale místo červené je oranžová.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on July 27, 2011, 05:51:27 AM
Pokud narážíš na to, že (občas) používám anglický slovosled, tak se za používání anglického slovosledu se omlouvám. Ale šest let angličtiny s čechokanaďankou, čtení lotra v angličtině, programování (které je převážně v angličtině) a střídavé psaní příspěvků tady v foru v češtině a angličtině nějaké ty stopy zanechá ..... ) ... ale pokud je tím myšlen někdo jiný, tak nevím nevím ...

Je tím myšlen někdo jiný... postava z kultovního seriálu Haló haló, policista Craptree. tvého anglického slovosledu jsem si nevšiml... spíš mi šlo o to, že si občas připadám když mluvíme o našem kamarádovi jako bysme neuměli mluvit česky a to jen proto aby nemohl použít strýčka G.

Lubak91

Quote from: VaclavMacurek on July 27, 2011, 05:51:27 AM
Zeměpis a vlajky obzvláště nejsou mojí silnou stránkou, ale pokud vím, tak států, které mají na vlajce zelený, bílý a červený pruh svisle moc není - a v Evropě vůbec žádný, protože jediné Irsko se této kombinaci blíží, ale místo červené je oranžová.
Itálie ti nic neříká?

A ještě do třetice bych se vrátil k tomuto příspěvku:
Quote from: VaclavMacurek on June 14, 2011, 01:14:29 PM
Myslím, že to bude chtít trochu konkurovat SNFOS v řemesla tvorby vlaků.
Co tím vůbec bylo myšleno? Konkurovat v tvorbě vozidel SNCF? A z jakého důvodu? Případně konkurovat pouze v tvorbě vozidel? Jak konkurovat, vždyť jsme je dávno zašlapaly ve všech možných kategoriích tři metry pod zem a možná ještě hloub... Žabožroutských addonů je asi 50x méně než našich a stojí za starou bačkoru...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Quote from: Lubak91 on July 27, 2011, 10:24:28 AM
Itálie ti nic neříká?

A ještě do třetice bych se vrátil k tomuto příspěvku:Co tím vůbec bylo myšleno? Konkurovat v tvorbě vozidel SNCF? A z jakého důvodu? Případně konkurovat pouze v tvorbě vozidel? Jak konkurovat, vždyť jsme je dávno zašlapaly ve všech možných kategoriích tři metry pod zem a možná ještě hloub... Žabožroutských addonů je asi 50x méně než našich a stojí za starou bačkoru...
Tak na Itálii jsem zapomněl, ale Italové mají svojí vlastní sekci a ani nemají důvod se tady vyskytovat, protože tady pro ně není nic zajímavého. Tedy když nebudu brát v potaz to, že v posledních letech tam jezdí spousta brejlovců, které jim ČD prodaly.

Důvod konkurence?
Možná ten, že se prostě u nás sem tam nějaký ten vagon SNCF vyskytne - jak pokud jde o osobní dopravu (ty jsou neviditelnější), tak i pokud jde o nákladní dopravu - ale nákladní vagony v katalogu SNFOS nejsou.

Dovolil bych si nesouhlasit s tím, že v tvorbě vozidel byla SNFOS poražena v všech možných kategoriích. Ano, vzhled lokomotiv není nic moc - ale to je způsobeno jejich tvarem a také barevností. A pokud jde o osobní vozy, jak které - ale většina jich je na draka. Ovšem gwalchovy tramvaje, hlavně ty poslední, to je jiná hudba. Rovněž EMU a DMU jsou jak na draka, tak i skvělé.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Dovolil bych si nesouhlasit s tím, že Italové nemají důvod se tady vyskytovat :D Viz kupř. téma české addons...

Quote from: VaclavMacurek on July 27, 2011, 03:03:48 PM
Důvod konkurence?
Možná ten, že se prostě u nás sem tam nějaký ten vagon SNCF vyskytne - jak pokud jde o osobní dopravu (ty jsou neviditelnější), tak i pokud jde o nákladní dopravu - ale nákladní vagony v katalogu SNFOS nejsou.
Osobní vozy SNCF nejezdí na koleje ČD/SŽDC již dobrých 12 let, nákladní minimálně a když, tak jsou to vozy které jsou součástí našich paků, viz: http://www.cdcargo.cz/files/pruvodci/pru8.pdf

Quote from: VaclavMacurek on July 27, 2011, 03:03:48 PM
Dovolil bych si nesouhlasit s tím, že v tvorbě vozidel byla SNFOS poražena v všech možných kategoriích. Ano, vzhled lokomotiv není nic moc - ale to je způsobeno jejich tvarem a také barevností. A pokud jde o osobní vozy, jak které - ale většina jich je na draka. Ovšem gwalchovy tramvaje, hlavně ty poslední, to je jiná hudba. Rovněž EMU a DMU jsou jak na draka, tak i skvělé.
Narazil jsem možná na dvě ucházející EMU a dvě vysokorychlostní jednotky, možná ještě jedna ellok... Zbytek stojí za album Vondráčkový...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Quote from: Lubak91 on July 27, 2011, 03:38:18 PM
Osobní vozy SNCF nejezdí na koleje ČD/SŽDC již dobrých 12 let, nákladní minimálně a když, tak jsou to vozy které jsou součástí našich paků

Narazil jsem možná na dvě ucházející EMU a dvě vysokorychlostní jednotky, možná ještě jedna ellok... Zbytek stojí za album Vondráčkový...
1. No, to je možné, že to už je 12 let, co k nám nejezdí - ale barevné kombinace některých drah jsou si tak blízké, že je možné si je splést - takže v tom videu (které je někde na internetu a mě se jej nedaří najít), kde je řada 380 poprvé zapřažena k osobnímu vlaku, přičemž vyjíždí z hlavního nádraží s rychlíkem Hungaria se v záběru objevily vozy jiných drah než SNCF.

A pokud jde o nákladní vozy - vím, naposledy jsem s logem SNCF viděl nějaké vagony na sypké materiály

2. X73500 (trochu připomíná Desiro), TER 2N NG, TGV Duplex, AGV a BB Jacquemin - a pokud jsem vybral jiné, tak nevím. Třeba BB26000 docela (vlastně úplně) pokazili ... ale já si myslím, že ještě docela slušným vozidlem je tramvaj Citadis 302 "Le Mans".

No a pokud jde o kvalitu osobních vozů SNFOS, tak většina je docela zkažená - a přitom některé mohly být tak dobré - a přitom stačilo tak málo.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Více méně soukromá zpráva pro Lubáka:
Pracuji na tvé objednávce... snad během večera pošlu odkaz (nebudu udávat další bližší informace protože nejde o věci týkající se Simutransu)

Lubak91

Quote from: VaclavMacurek on July 27, 2011, 08:33:51 PM
Vyjíždí z hlavního nádraží s rychlíkem Hungaria se v záběru objevily vozy jiných drah než SNCF.
To je docela logické, když jsem vozy SNCF nejezdí...

Quote from: VaclavMacurek on July 27, 2011, 08:33:51 PM
2. X73500 (trochu připomíná Desiro)
Toto vozidlo (ač označeno DB 641) jsem dělal loni v květnu, neříkám že je bůhvíjak dokonalé (bohužel (či bohudík?) jsem ztratil zdrojáky) ale zdá se mi tvarově realističtější. To esenfosácký mi přijde jako přiskříplé mezi dveřmi...

Quote from: VaclavMacurek on July 27, 2011, 08:33:51 PM
TER 2N NG, TGV Duplex, AGV a BB Jacquemin
Tyhle vozidla jsem myslel, k nim patří ještě ten růžový panťák. Nikdy jsem si je nestáhl a ani nehodlám, soudím jen podle screenu...

TommPa9: JJ dík :D Já jsem buď na icq, nebo dělám něco pro simutrans, obojí nejde :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No já ti odkaz hodím buď přes ICQ nebo přes SZ... doufám že po mě nebudeš házet kamení protože to bys pak zpíval blues pro Hitchcocka v cele číslo 504 ale budeš radostí radši tancovat lambádu zatím co k tomu budou houkat sovy v mazutu o tom, že mají stíny na duši...

Václav

Quote from: Lubak91 on July 27, 2011, 08:57:26 PM
To je docela logické, když jsem vozy SNCF nejezdí...

Tyhle vozidla jsem myslel, k nim patří ještě ten růžový panťák. Nikdy jsem si je nestáhl a ani nehodlám, soudím jen podle screenu...
1. ... až na Orient Express. Ale to video už jsem našel - a v jednom záběru je vidět logo dopravce (Arriva) - jen (stejně) nevím, proč mi ty barvy z toho záběru SNCF připomínají.

2. Růžový panťák? Asi Z50000 - ale v reálu vypadá o chlup lépe. Také nevypadá nejhůře, jen je poněkud hranatější než by bylo vhodné.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Už se to tady nějak moc odlučuje od simutrans, tak sem hodím jeden screen :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Takhle na první pohled mi ty lokomotivy nic moc neříkají.

Vagony pro sypké materiály z prvních dvou řad (a možná i šesté, ale nejsem si jist - ta zýelená barva mě trochu mate) jsou mi podle tvaru známé.

Vagony z čtvrté řady jsou mi také známé, jen nevím proč mi připadají trochu jiné než ty, které mám stažené.

Pokud jde o osobní vozy páté řady, nic mi neříkají. A také mi nic neříkají některé z vozů, které jsou v třetí řadě - 1,2 a 6. 3,4 jsou pravděpodobně vozy ŽSR/ZSSK, 5 je vůz z sestavy MÁV. 6 mi nic neříká. 7, 8 jsou z sestavy Arriva.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Nevím co ti říkají, ale vozidla z celého screenu mají 1-3 vyvolení, takže pochybuji, že je máš i ty. Ten tvůj popis je sice zajímavé hádání, ale všechna vozidla jsou mojí práce a v žádné sadě nebyla... Takže se ti omylem povedlo trefit provozovatele jednoho vozu...

Pro ostatní, bráno ze spodu:
ÖBB 1010.5 + ČDC Falls 54
ÖBB 1080 + ČSD Falls
ÖBB 2143 + 2043 + RŽD/ŽSR/WGS/BČ/RŽD WLABmee + ÖBB Bimz/ABimdz
ÖBB 1063 + ČDC Kils
ÖBB 1018 + ÖBB Bp
ÖBB 2068 + Via Falls + MBS 1045

Takže úplně vedle...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

No, ať tak či tak, ČDC Kils vypadá docela slušně. Ale hlavně se mi líbí ty ÖBB Bimz/ABimdz. Ty ÖBB Bp nevypadají nejhůře, ale jinak jako kdyby vylezly z smetiště dějin. Vždyť tohle vybarvení rakouské státní dráhy již delší dobu nevyužívají.

A jen tak mimochodem, nedivil bych se, kdyby se tady začali rojit naši jižní sousedé.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Měl bych jedno zlepšení k depíčku... už dva dny se snažím ti to navrhnout a pokaždý když se bavíme tak na to zapomenu... takže teď když mi to naskočilo nehodlám dál čekat a navrhnout to soukromě ale mohlo by být zajímavé, kdyby byl vidět v oknech vyjíždějící vlak... jen když nad tím tak uvažuju nebylo by to moc logické protože by při "nevyjíždění" vlaku probleskovala tráva/sníh podle ročního období... takže návrh beru zpět a jako bych nic neřekl...

Lubak91

To by zase nesvítila okna a byla by vlastně vysklená... Což se mi nezdá jako ideální stav...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No já myslel na tu "poloprůhlednou" variantu jako je na moderních nástupištích v základní sadě... ale to by asi tady vypadalo blbě... kdyby v prázdných polích "šachovnice" prosvítalo pozadí...

Václav

#3043
Něco podobného udělal Gauthier na tom depu pro maglev, ale s tím, že to hodil na střechu - a za dobu, co s ním hraji jsem si nevšiml, že by v depu byl někdy vlak vidět - při jeho opouštění či při vjezdu do něj. Takže je to celkem zbytečná práce.

-->
Staničce chybí v dat soburou needs_ground = 1

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

KimiR

Ahoj,mám dotaz,já taky jsem je tu nikde nenašel,ale scháním pár vagonů pro soupravy Detvan,Košičan,Slovakia,Chopin,Metropol,Kriván,Tatran,Gerlach,Hradčany,Polonia,Sobieski,Avala,Gustav Klimt.Jedná se o vozy RŽD Wlabm62,Wlabmee,Wlab,WLBmee62 některé v nátěru PID.Bč Wlabm UIC.Veškeré PKP vagaony.ZSSK Bpeer61,Beer61,BDsheer61,WRrmeer,Apeer61,Aeer bud v blondatém či oranžové IC.OBB Bcmz,Wrmz73,Bpmz73.ŽS Beelmt61,WReemlt,Aeelmt61,DB Bomdz236.9,Bvcmz248.561,Bvcmbz249.161,Bpm61,Bdcm61,Bimz a v poslední řadě i UA Wlabm62 a Wlab.To by asi zatím stačilo :D.Spozdravem hezkého dne Lukáš