News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

VS

Slint, slint... :D

Mně se líbí. Rozhodně k sobě navzájem sedí dobře...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

po 3 letech... (ne není o ta budova ke které patří ten kostelík)

greenling

Obrázky vypadají velmi pěkné.
Jsem rád , že jestli tam jsou nové obrázky existují . :)
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

#3748
Danke. Wir brauchen noch viele Gebäude malen.

Díky. Potřebujeme ještě namalovat hodně budov.

tony.p

když vidím jak jsou teď v módě ty domečky, tak jsem taky jeden zkusil...
je to můj první barák, tak to prosím berte s rezervou :D

a to druhý je pokus o fabriku.. přesněji hřebíkárnu :D

TommPa9

končím! jsi lepší než já! a nechceš k tý hřebíkárně nějaký jiný auto? vzhledem k tomu že tam je rampa předpokládám že by to chtělo spíš dodávku nebo možná náklaďák....

tony.p

končit? to v žádným případě nesmíš.. nechci abys to bral jako nějakej rozkaz, ale to že sem hodím dva roky starou hřebíkárnu která je poskládaná z textur základního paku neznamená že hned musíš končit s budovama :) je tu ovšem další problém.. vůbec nevím jak se píše dat soubor k budovám, ať už k civilním nebo k průmyslu.. takže jsem schopnej akorát dělat grafiku.

TommPa9

#3752
já je taky neumím psát, mě je píše pakhelper ;)
výkřiků o končení si nevšímej... to já takhle křičím furt :D teď mám v plánu panelák Gottwaldov 40

VS

K té Tonyho řadovce... možná zase ryju, ale okna zabírají trochu moc výšky, ne?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

tony.p

tím myslíš že bych je měl udělat nižší?

TommPa9

Ono to možná je tím srovnáním s mýma budovama... já mám odhadem 12 pixelů na patro, někde mám 10 když je to snížené patro...kdyby to mělo sedět k mým domkům asi by to opravdu chtělo zmenšit

tony.p

tak mám dvě řešení. buď snížit okna, zachovat dvě patra a snížit celkovou výšku budovy a nebo, výšku budovy zachovat, snižit okna a udělat víc pater. (zřejmě by to vyšlo na tři patra).. a nebo obojí :D

VS

Tak jak to vidím teď, výška by měla zůstat a okna se zmenšit.

Myslím, že úplně nejlepší postup by byl sehnat kupu fotek obyčejných domů a změřit velikost okna a prostoru k dalšímu oknu (míněno vertikálně). Pakse dá říct, jak velké by co mělo být.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

tony.p

zatím jsem to udělal takhle. ale modelu se asi nedočkáte, pokud se teda nenabídne někdo kdo by napsal dat a vytvořil pak soubor.. budovy jsou totiž pro mě španělská vesnice :D tyhle baráčky vznikly spíš z nudy než za účelem zapracování do hry :)

TommPa9

No musím říct, že stavba panelových domů měla něco do sebe... tohle jsem sesmolil zhruba za 45 minut včetně průzkumu obrázků...

Vladki

Navod na .dat je zde: http://simutrans-germany.com/wiki/wiki/tiki-index.php?page=en_BuildingsDef
A jestli se budu o vikendu nudit tak zkusim nektere z tech tvych vytvoru zapakovat.

Jinak slepicky jsou uzasne. Clovek by nerekl jak vhodne umistene 4 pixely dokazou byt emotivni. Co to je u toho druheho domecku v zahradce za plotem? Jezirko, nebo nejaky binec? A moc hezka je ta drevenicka (domek_4). s tema kolejema do stodoly to vypada jako depo od uzkokolejky na Vychylovce.

Fakt hezky domky. Nemate tam neco jako samosku, nebo radovy barak s prizemnim obchudkem?

Václav

Tyhle paneláky vypadají, že jsou z těch, které jsou oboustranně stejné. Takže dokreslení zbylých tří rotací (tak, aby byly k dispozici čtyři a paneláky mohly vytvořit slušné sídliště) by nemusel být problém. A pokud jde o dat soubory, co takhle si jako vzor vypůjčit dat soubor některého výškového domu, které jsou k dispozici na SVN?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Já už jsem si své výtvory zapakoval a vesele si je testuji.
U paneláků počítám se 2 rotacema a u domu číslo 2 je zahradní jezírko ;)
Samoška je v plánu stejně jako další a další domečky... chtěl jsem si odpočinout od aut, brát 2 druhy kabin, přemalovat nasadit na podvozek a přimontovat nástavbu je tak ubíjející...

Nechce se někdo přidat ke stavebnímu úsilí pod heslem "buduj vlast"? :D

PS: co znamená "emotivní 4 pixely"?

Vladki

Emotivni 4 pixely - no ty tvoje slepicky, i kdyz sou to jenom takovy tupky tak si zive predstavuji jak se prehrabuji v hline a dobou do cerviku...

TommPa9

#3764
Ony to dělají ;) co jiného mají dělat když jim někdo zlomyslně nepřimaloval kohoutka :D


Po zhruba hodině kdy jsem se snažil zapakovat prvních pár paneláků se 2 rotacema a přemýšlel jsem nad úkladnou vraždu toho kdo mi napískal abych zkusil malovat městský domy (pak jsem zjistil že by to byla sebevražda tak jsem od toho upustil) vypouštím testovací verzi paneláku VUV ETA ve 4 8 a 12 patrové verzi... ta 12 patrová příšera je fakt masakr... takový přerostlý monstrum :D

Lubak91

Tony: Trochu si zahnidopiším: dům s vytahovacími okny a venkovními okenicemi? To mi české nepřijde...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No vidíš takhle důkladně jsem to nezkoumal... kdyby to bylo vozidlo tak to rozeberu na pixely každý pixel zvlášť budu pomlouvat ;) ale domy nejsou má silná parketa

Lubak91

Tom: Aby to bylo vyvážené, tak pomluvím i tebe :P Co ta plácačka na mouchy na střeše paneláku? :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#3768
To by měla být prosím pěkně anténa pro příjem nového vynálezu! Televizního vysílání aby si mohl úderník František z Kolbenky kde rozhodně s mistrovou netančí lambádu mezi šroubama v regálu mohl užít vysílání obou dvou programů Československé televize. (inspirováno fotografií jednoho paneláku která mi našel strýček gůgl-rozměry jsem zachoval v poměru k předloze a modelu) uznávám, že to vypadá jako by tam místo antény byla součást radaru protiletecké obrany...

další krok bude patrně parkoviště žlutobílých taxíků (jeden je vyobrazen na parkovišti)

a když jsme u toho: kde je tunel a brod pro úzkou? kde je sada návěstí pro období před rokem 1938? :D

VS

Jakožto absolventa sdělovací techniky mě ten šílený rošt taky poněkud zaskočil, ale... co už :P Nečekám, že by někdo studoval antény jen kvůli obrázku...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Mě se tam ta moje obrovská anténa, která kdyby s hodila do vodorovné polohy daly by se na ní grilovat dva středně velcí vorvani docela líbí... na tom obřím 12 patrovým monstru vypadá impozantně :D

tony.p

Quote from: Lubak91 on August 04, 2012, 02:13:49 PM
Tony: Trochu si zahnidopiším: dům s vytahovacími okny a venkovními okenicemi? To mi české nepřijde...
jak už jsem zde jednou psal, domy jsou poskládané narychlo (výroba toho prvního trvala ani ne deset minut) z dílů základní sady.. tudíž jsem okna, dveře ani jiné části nijak podrobně nezkoumal a vrazil jsem je tam jak byly.. ale díky za upozornění, zkusím okna předělat (a vůbec celé domy) aby vypadaly více česky :)

Vladki



Lubak91

Quote from: TommPa9 on August 04, 2012, 06:30:24 PM...a když jsme u toho: kde je tunel a brod pro úzkou? kde je sada návěstí pro období před rokem 1938?

Tak abych hodil odpovědnost na někoho jiného, zdvihám dva prsty a přísahám, že tunel, most i brod budou tehdy, až Vladki doprogramuje to, co jsem já načal :D A včil mudrujte ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Slo by to staveniste s jerabem pouzit misto obrazku kdyz se stavi nadrazi, nebo kdyz se skryvaji budovy? Tusi nekdo jak na to?

Lubak91

Jasně že tušíme :D

Obj=misc
Name=Construction
copyright=...
#0 .. city building
Image[0]=...
#1 tourirst attraction (city)
Image[1]=...
#2 tourirst attraction (country side)
Image[2]=...
#3 monument
Image[3]=...
#4 factory
Image[4]=...
#5 townhall,
Image[5]=...
#6 other (I think unused, was the old windmill).
Image[6]=...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Tomuhle říkám obchoďák... (stále ve vývoji...)

Vladki

Tomu rikam funkcionalizmus na 1000%. Nic co by narusovalo jednotny vzhled krabice. Jeste to prebarvi na cihlovou cervenou a muzes udelat fabriku na boty s velkym logem Bata. ;)

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!