News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

Snižující se výdělek za leteckou přepravu cestujících

Started by Sir, August 14, 2010, 11:02:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sir

Zdravím,

zhruba v roce 1933 jsem zřídil leteckou přepravu cestujících z jednoho konce mapy na druhý mezi dvěma největšími městy. Postupem času na tato města připojuji autobusem a vlakem cestující z okolních měst.

Na začátku byl příjem za jednu cestu plného letadla (32 míst) cca 1300 kreditů. Nyní mám rok 1938 a příjem se snížil na 1150 kreditů.

Potřeboval bych objasnit, z jakého důvodu se postupem času příjem stejného letadla stále snižuje cca o 20 kreditů za půl roku.

Předem díky za Vaše odpovědi.

TommPa9

S postupujícím časem se snižuje bonusová rychlost. Už se to tu několikrát řešilo, ale je to jaksi dávno takže to zopakuju.

V položce seznam zboží máš přehled toho, jaký bonus dostaneš za převoz určitého množství zboží určitou rychlostí. Tahle rychlost s postupem času stoupá zatím co bonus zůstává takže dejme tomu že v jednom roce (střílím od boku) máš bonus 1 peníz za rychlost 40 o deset let později je bonus 1 peníz za rychlost 70. Takže musíš neustále zvyšovat rychlost vozidel tak, aby ti bonus zůstával zhruba stejný. Pak nebudeš mít takový pokles bonusů. (doufám že jsem to napsal srozumitelně)

Bender

Mozno  je  to  preto  lebo  ti  tam  chodi  menej  ludi.Bender
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk


Václav

Důležité jsou i provozní náklady jednotlivých dopravních prostředků. Mám totiž ověřeno, že mnohdy (zejména nákladní) vlak o stejné nebo nižší kapacitě proti letadlu vydělá, zatímco letadlo ne - i když má nižší rychlost.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sir

Děkuji všem za reakce. Trochu jsem toto chování testoval a došel jsem k závěru, že se jedná o případ, který napsal TommPa9 v první odpovědi. Bonusová rychlost se mi u letecké přepravy každé čtyři měsíce zvedne o 1 km/h a v tu chvíli všechna letadla mají příjem za cestu hned o něco měnší.