News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

Co mi chybí

Started by Václav, October 15, 2008, 09:00:59 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Lubak91

No brzdová světla se mi zdají poněkud nepodstatná, řekl bych že by ani nešla rozpoznat. To už bych byl pro funkční blinkry:) A ta oranžová by šla použít jako odrazky na patnicích, nebo na "budoucí" česká návěstidla a semafory. Sám se divím že tam není, a na co je purpurová? Na neonové reklamy? Nic jiného mne nenapadá.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

já mám dojem že purpurovou jsem na ničem zatím neviděl....

Lubak91

No tak napíšeme tvůrcům ať purpurovou nahradí oranžovou, jinak bude stávka:D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Quote from: lubak91 on September 20, 2009, 09:10:25 PM
No tak napíšeme tvůrcům ať purpurovou nahradí oranžovou, jinak bude stávka:D

Vláďo slyšíš? Schyluje se k oranžový revoltě :D

Tak ona purpurová by měla opodstatnění kdyby se ve hře vyskytoval nějaký dům s červenou lucernou... ale ten jsem tam zatím nenašel takže mi purpurová přijde zbytečná...

VS

Mám pocit, že zdůvodnění bylo že Francouzi mají na vlacích vzadu purpurové světlo nebo taková nějaká kravina.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Otazka zrejme na VS > planuje se (nebo to jde nejak zaridit ve hre uz ted?) silnicni rezim plnohodnotne dvouproudove jednosmerky? To znamena, aby auta a busy mohly jezdit trvale (tedy i v zatackach, ve stoupani/klesani a pres krizovatky) v obou pruzich. Pokud vim, v soucasnosti si sice muzu udelat dalnici nebo mestsky prutah v podobe vzhledove realne, ale kapacita komunikace tim nenaroste, spis naopak - diky slouzitejsim krizovatkam jejich prujezd trva dele a o to snaz dojde k dopravnimu kolapsu.

Podobne je to pri stavbe tramvajovych trati - diky stejnemu charakteru jako ma vlakova trat je potreba na obousmerny provoz zabrat sirku dvou policek a vylozene se nabizi (lepe receno, pokud nechci delat vlakove zastavky, ani jinou moznost nemam) v zabrane oblasti postavit rovnou dvouproudovou silnici - jenze vyuzitelnost je spatna.

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Skoda, ale i tak dik za info.

VS

No moc není zač, že :(

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

SWTC

BritIndustry pre pak128 - vytvoril som rebuild na verziu 2. Tu je zohľadnená snehová čiara, takže polia priemyslu budú aj zasnežené.

http://rapidshare.com/files/283386328/Pak128_BritIndustry_v2.zip.html

Ešte som kdesi našiel nový priemysel "Corn_potage_soup_factory". Budovy za mi zadali dosť malé a vytvoril som preto svoju alternatívu. V období 1750-1960 som použil budovy z Pak128_BritIndusty_v2 a od roku 1960 som trochu zväčšil pôvodné budovy.

http://rapidshare.com/files/283386479/Pak128_corn_potage_soup_factory_v2.zip.html

Ešte dodávam, že niektoré budovy v oboch pak-och sa dajú otáčať na 4 smery.

;)

romik

Quote from: SWTC on September 22, 2009, 09:52:36 AM
Corn_potage_soup_factory
Chci se zeptat na toto: dá se odvážet "mražený výrobek" /zkoušel jsem Supermarket, ale tam to nejde dovážet/ někam dál jako hotový produkt, či je to uzavřený okruh Kravín + Kukuřičné pole + Corn_potage_soup_factory ?

Sim

romik > na obrazku nevidim smlouvu s odberatelem, takze bud je problem v tom, ze nejde zadat (tedy ze supermarket nemusi byt pripraven na prijem "corn_potage_pack") nebo ze to zadat jde, ale nemas to zadano. Pravdepodobnejsi mi prijde prvni varianta.

romik

Quote from: Sim on September 22, 2009, 01:16:06 PM
romik > na obrazku nevidim smlouvu s odberatelem, ...
Já jsem chtěl vyzkoušet jak to vypadá, tak jsem si nageneroval mapu a pak v editoru vložil do mapy nejprve "soup-a" po zpuštění jsem si přečet jaký jsou dodavatelé. Takže znovu editor a dal tam poblíž jak kravín, tak i pole a jelikož jsem se dozvěděl že se zde VYRÁBÍ mražené zboží, tak i supermarket. Ale po zadávání sluv mi ten market nešel PROPOJIT. Takže asi to už bude koncový stupeň řetězce. Já mám ve 128paku natahané průmysly a další z Brit128paku a tam jsou oproti ""našim"" nějaké změny /např./ v ropné relektrárně se musí nejprve v rafinerii přepracovat ropa na mazut a pak ta elektrárna může odebírat. V původním paku si můžu ropu od vrtu dovážet rovnou do Elektrárny na mazut. atd.

Sim

Koncovy stupen to nebude, kdyz je tam napsano, co to produkuje. Spis je potreba na to koukat tak, ze "mrazene zbozi" neni urceni zbozi, ale jen typu vozu (v depu). Podobne jako ti nebude uhelna elektrarna prijimat zeleznou rudu (prestoze se jedna o "sypke zbozi", stejne jako uhli), nebude ti supermarket odebirat zbozi, ktere "nezna" ... je dost dobre mozne, ze v tom britpaku je nejaka modifikovana verze obchodu, ktera corn_potage_pack odebirat bude umet, pripadne to bude zcela jiny typ fabriky.

Nemo

romik - ind.corn_potage_soup_factory.pak  -  toto je multipak a obsahuje 3 obchody a to LAWSON, FamilyMart a SEVEN-ELEVEN (ve dvou provedeních, old a novější) které vyžadují velkou škálu zboží mimo jiné i corn potage pack  (jak by se to dalo přeložit?) a také samozřejmě obsahuje již zmíněnou fabriku corn_potage_soup_factory opět ve dvou provedeních, old a novější.

romik

Quote from: Nemo on September 23, 2009, 06:38:48 AM
romik - ind.corn_potage_soup_factory.pak  -  ***
Nemo díky za informaci.
* Teď mám pravý opak názvu tohoto vlákna: ""Co mi přebývá""
Jelikož se stále objevují nové či předělané packy, případně jsou upravené do tzv. multipacků, tak jsem si udělal výběr na NOVÝ-128-PACK. Mám základní (čistý) ve verzi 102 a do její kopie jsem začal vkládat další soubory /addons/. Byla to hrozná piplačka, protože vždy po pár vložených .pak(ů) jsem musel vyzkoušet jestli mi to nenahlásí chybu že něco z toho je už ve hře obsažený. I přešlý 128pack jsem tehdy tak dělal, ale to bylo ještě na základní 100vkovou verzi do nihž jsem si sehnal něco jak z předešlých a tak novějších doplňků. Jedná se o kousky z britské, japonské a německé "dílny" (takový mix ..., takže hromadu věcí mám s anglickými popisy či německými názvy). Ten starší 128.pak má 1511 souborů = 191 MB a novější 1401 a 221 MB. V tom posledním je právě hodně multipaků, dále tam mám nějaké i jiné addonsy než v předešlém. Co jsem posléze zjistil, tak se mi v současné "128" hromadu vozidel v depu zdvojilo, na ukázku dávám pro porovnání obrázky z dep pro vozidla (to samé je u mašinek a dalších dopravních prostředků). *** Zde se mi už minule stalo to, že podnabídka Autobusy je prázdná a ty se mi objevují v Nákladních autech - Osobní a poštovní vozy pak ve Vagonech.
Bohužel jsem ty obrázky musel zmenšit na podporovaných max. 150 KB

VS

Jo, takhle to dopadne, když se v tom neudělá pořádek :P A závidím Ti obrazovku.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

Problém s odběrateli - dodavateli

že zboží nikdo nechce nemusí být v "chybném nastavení" v jednotlivých prvcích řetězce.
Ve své hře jsem měl blízko sebe uhelný důl a důl na rudu. Abych suroviny nemusel vozit daleko, postavil jsem v blízkosti ocelárnu. A ejhle: u ocelárny nejsou nastaveni ani dodavatelé, ani odběratelé. Jen požadavek na zaměstnance a poštu.

Vlaky jezdí "naprázdno", jen autobus a pošťák makají. Možná se časem nějaké "smlouvy" uzavřou automaticky (???). Uvidíme.

Nebo se to dá někde ovlivnit? nevím kde.

romik

Quote from: VS on September 23, 2009, 09:03:31 AM
A závidím Ti obrazovku.
Jó, poržádek ten muší byť :::)

Sim

Ota > pokud postavis fabriku ty a ne system, tak smlouvu mezi stavajicimi fabrikami musis taky resit sam. Automaticky se smlouvy uzaviraji jen pokud fabrika vznikne sama a to jeste jen mezi nove vzniklou fabrikou a nejakou stavajici.

Na stranu druhou, nekolikrat jsem se setkal s tim, ze prestoze je smlouva stanovena, k realizaci prepravy nedochazi - typicky z jednoho dolu dodavam uhli do dvou slevaren, takze postavim nadrazi se dvema kolejemi u dolu a poslu dva vlaky, kazdeho ke "sve" slevarne... a jeden jezdi jak o zivot, druhy stoji a ceka na veky :-( Nezjistil jsem, jak to resit, nastesti to neni prilis casty pripad, rekneme cca dve linky ze sta timto trpi...

SWTC

Quote from: Ota on September 23, 2009, 10:14:38 AM
Problém s odběrateli - dodavateli

že zboží nikdo nechce nemusí být v "chybném nastavení" v jednotlivých prvcích řetězce.
Ve své hře jsem měl blízko sebe uhelný důl a důl na rudu. Abych suroviny nemusel vozit daleko, postavil jsem v blízkosti ocelárnu. A ejhle: u ocelárny nejsou nastaveni ani dodavatelé, ani odběratelé. Jen požadavek na zaměstnance a poštu.

Vlaky jezdí "naprázdno", jen autobus a pošťák makají. Možná se časem nějaké "smlouvy" uzavřou automaticky (???). Uvidíme.

Nebo se to dá někde ovlivnit? nevím kde.

Riešenie je na priloženom screenshote. Treba sa prepnúť na Verejnú správu, kliknúť na ikonu "Nástroje na tvorbu mapy" a potom ikonu "Connect factory". Potom nasleduje klik na jeden a potom druhý priemysel.

;)

SWTC

#126
Quote from: Nemo on September 23, 2009, 06:38:48 AM
romik - ind.corn_potage_soup_factory.pak  -  toto je multipak a obsahuje 3 obchody a to LAWSON, FamilyMart a SEVEN-ELEVEN (ve dvou provedeních, old a novější) které vyžadují velkou škálu zboží mimo jiné i corn potage pack  (jak by se to dalo přeložit?) a také samozřejmě obsahuje již zmíněnou fabriku corn_potage_soup_factory opět ve dvou provedeních, old a novější.

Áno, urobil som to ako multipack vrátane tovaru - good. Ten starší priemysel - old - som poskladal z BritIndustry paku a dá sa otáčať na 4 strany.

Corn-potage-soup by sa dalo preložiť ako "hustá kukuričná polievka (US)", resp. "hustá ovsená polievka (UK)", resp. mliečna krupicová kaša (po našom ;D). Skôr ma napadá klasická mliečna kukuričná kaša, alebo mliečna ovsená kaša. Na ten daťák ešte kuknem a skúsim poriešiť spojenie so supermarketom (mrazený tovar alebo kusový tovar - konzervy).

Mimochodom pripravujem nové budovy "townhall" - malé obecné a mestské úrady. Zatiaľ mi hra padá na malých obecných úradoch 1x1. Hra asi chce formát 2x2. Ale toto už poriešim...

VS

Radnice by měly být všechny stejné velikosti, jinak je problematický jejich přesun při vylepšování.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

#128
SWTC >

Já ale v Simutrans ikonu "nástroj na tvorbu mapy" nemám. V místě kde ji máš ty mám ikonu "správa linek". Musí se to někde nastavovat?
(verze 102 i nějaká posdější night verze)


Beru zpět

Lubak91

A třeba Veřejné služby-speciální stavby-editace mapy jsi zkoušel? xD
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

romik

Quote from: Ota on September 25, 2009, 12:37:05 PM
SWTC >

Já ale v Simutrans ikonu "nástroj na tvorbu mapy" nemám. V místě kde ji máš ty mám ikonu "správa linek". Musí se to někde nastavovat?
(verze 102 i nějaká posdější night verze)
Romik > Ta nabídka (viz. obr. 2) se oběví po zvolení EDITOVAT MAPU: je to "příkaz" VELKÉ PÍSMENO P

Ota

Romík > Díky, už jsem na to přišel

kuuubik

a co takhle aby se udělalo počasí??? třeba ře by padal sníh déšť a tak

SWTC

#133
Minule som spomínal, že sa pokúsim vytvoriť nejaké malé obecné a mestské úrady. Predsa to vyzerá trochu divne, keď obec má cca 1000 obyvateľov a radnicu ako v 10 000-vom meste. Vychádzal som z predlôh pak128.Britain. Sú to klasické mestské domy, niektoré z dvomi vchodmi. Takéto niečo bolo u nás zvyklosťou v minulom storočí - priložený screenshot. Aby to zase nevyzeralo ako bežný mestský dom, urobil som okolo buď parčík alebo živý plot z kríkov.

Stiahnuť "Village Halls" pre pak128 si môžete tu : http://rapidshare.com/files/287742749/res.townhalls1.zip.html

Ešte poznamenávam, že sa tam nachádzajú aj 4 pôvodné radnice z pak128.Britain. Všetky townhalls a "villagehalls" majú pohľady zo 4-och strán pri rotácií mapy.

;)

SWTC

Minule som vytvoril "balíček" malých mestských úradov a obecné úrady. Tu sa objavil jeden fenomén - všetky pôvodné radnice hra nahradila z tohoto balíčka. Opäť som prekopal daťáky a zhruba po 3-týždňovom testovaní som vytvoril rebuild, ktorý je už "demokratický". V novej mape už uvidíte "mix" pôvodných radníc, budov z tohoto balíčka a prípadne iných napr. od TonyhoBZT.

Zároveň som upravil daťák priemyslu Corn_potage_soup_factory tak, aby z neho bola možná distribúcia aj  chladených potravín.

Uvedené balíčky nájdete tu :

Townhalls 1 addon - bugfix : http://rapidshare.com/files/307704787/res.townhalls1.zip.html
Corn potage soup factory - rebuild : http://rapidshare.com/files/307704616/Pak128_corn_potage_soup_factory_v3.zip.html

;)

abec3

Quote from: kuuubik on September 29, 2009, 05:41:18 PM
a co takhle aby se udělalo počasí??? třeba ře by padal sníh déšť a tak

Predstav si, že by ti počas stavania železnice padal cez obrazovku sneh. To by si tam predsa nič nevidel ! Zaujímavý nápad, ale nepraktický.

VS

Asi jako noc... taky velice praktické ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Noc je sice nepraktická ovšem efektní...
Její jediný užitek který vidím, je snad ten, že díky tomu i hráč, který nesleduje průběh času zhruba ví, kdy přijde konec měsíce a s ním poplatky...

abec3

ani by som nepovedal..sneží pedsa od decembra po február, takže mesačné poplatky sú bez sledovania času aj naďalej záhadou :-)

TommPa9

Aha... no teď když na ten svůj textík koukám, si uvědomuju, že to vypadá jako bych nemluvil o noci...