News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Co mi chybí

Started by Václav, October 15, 2008, 09:00:59 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tomas

Romik: jak ti Simutrans funguje na tomhle rozlišení? Já mám ještě o kousek větší (1920x1080) a odezva hry je ve fullscreenu děsná :(

romik

Quote from: Tomas on November 22, 2009, 09:51:59 AM
Romik: jak ti Simutrans funguje na tomhle rozlišení? Já mám ještě o kousek větší (1920x1080) a odezva hry je ve fullscreenu děsná :(
Já mám 1680 x 1050 a nepřipadá mi to zas tak tragický (procesor Intel Core Duo CPU E7400 @ 2,80 GHz / 2,00 GB RAM / grafika NVIDIA GeForce 6600 GT, takže pomalu už "stařeček") a jak jsem se tak na to zkušebně díval, tak mám tyto hodnoty 25 fps a Simuloops mi běhal mezi 4,9 až 4,6. ... Je sice pravda, že když tam bude více objektů, tak se to nejspíš pak sníží. Ale já nemám momentálně rozehranou nějakou MAPU, takže jsem to zkoušel na nové (viz přiložené obrázky, snad se vejdu do limitu, případně bych to sem dal ""na pokračování"").

romik

Quote from: romik on November 22, 2009, 01:46:44 PM
Ale já nemám momentálně rozehranou nějakou MAPU, takže jsem to zkoušel na nové (viz přiložené obrázky, snad se vejdu do limitu, případně bych to sem dal ""na pokračování"").

elwis

tak mě napadlo, nemohlo by tam být třeba uzavírka jednoho jízdního pruhu z důvodu obnovy asfaltového svršku? takové to kyvadlové řízení semaforem by se mi tam líbilo :) třeba by se tam bralo v potaz kolik souprav po té cestě projede a třeba každých 5 let by se prováděly takové opravy. Anebo ve městě; uzavírka ulice že tam je třeba měnit IS nebo tak něco...

Lubak91

Nebo že by v zimě po silnicích jezdily sněžné pluhy a frézy a v létě asfaltér*rofl* :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

jklamo

Zdravim, ceklem rad hraju s trolejbusy, tak mne napadlo, coz takhle nakladni trolejbusy (nejlepe postovni)? Existuji i realne, i kdyz zadny dukaz o dovozu posty jsem nenasel (a ani obecne nakladni trolejbus ceske vyroby, pokud vim). Neneasel by se treba nekdo, kdo by nejaky nakreslil (klidne i podle realne predlohy KTG-1 (http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Freight_trolleybuses), ke kteremu jsou k nalezeni i realne udaje)? Datovy soubor uz bych klidne nejak splacnul sam.

TommPa9

Co se týče nákladních trolejbusů o jednom bych věděl. Kdysi jsem někde našel fotku s nákladní verzí Škody 14 Tr, takže by to určitě nějak šlo zařídit. Jen nevím, jestli by takové poštovní trolejbusy našly nějaké širší uplatnění zvlášť když jejich vozový park by byl dost omezen.

Kdybych teď neměl rozjetou Tatru+podvaly a k tomu na dveře neklepala zkouška z latiny pustil bych se do toho... Zatím můžu posloužit třeba tímhle


jedná se o klasickou verzi trolejbusu Škoda 14 Tr namalovanou někdy v červenci? 2008 při pár drobných úpravách a nasazení do šablony by se z ní dal udělat poštovní trolejbus.

jklamo

#147
Diky, diky, zkusim neco vytvorit (fajn relax k psani diplomky  ;D), i na foto jsem narazil (http://www.trolejbus.cz/pce/14-388.jpg EDIT: aha, ona je to asi fotomotaz  ;)).

TommPa9

Možné to je... nebo je to možná nějaká "domácí" úprava sériového 14 Tr. Čert ví a já se ho ptát nebudu...

jklamo

Tak to dopadlo nejak takhle:

Sim

Kdyz tak koukam na ten postovni tykadlak, vzpomel jsem si na pojizdnou prodejnu v podobe kulatyho RTO a jeho nastupce v prepracovany S11 (snad si to pamatuju spravne) ... a od obou tusim existovaly i verze na prodej mrazeneho/chlazeneho masa.

Vyuzitelnost ve hre asi minimalni, nicmene, kdyby se nekomu chtelo, verze pro rozvoz potravin by mohla opet o neco ozivit hru :-)


TommPa9

Ty jo... vypadá to zajímavě. Hodně zajímavě. Akorát bych před nějakým zoficiálněním kompletně přelakoval karoserii ;) Mimochodem pokud by se někdo hodlal pustit do přestavby RTO a SL11 na pojízdné prodejny může využít mojí osobní galerii na

graphics.simutrans.com

jklamo

Quote from: TommPa9 on November 30, 2009, 03:09:10 PM
Ty jo... vypadá to zajímavě. Hodně zajímavě. Akorát bych před nějakým zoficiálněním kompletně přelakoval karoserii ;)
Nejaka konkretni predstava o barve ci necem podobnem? Ja na tyhle barvicky moc nejsem. Prihazuji tedy i png a cely pak (proc tu na foru neni pripona pak mezi povolenymi je mi celkem zahadou).

Ota

Autobusový přívěs Karosa B40 se mimo k autobusům připojoval i k trolebusům. Lepší foto jsem nenašel

Václav

K umělé inteligenci: nevím, proč se tomu v Simutrans říká zrovna umělá inteligence - umělé to sice je, ale inteligentní nikoliv.

Tak jsem zpět - a když jsem procházel příspěvky, abych se podíval, co se tady dělo, tak jsem se rozhodl reagovat na kus jednoho z příspěvků z doby dávno před odmlčením.

V komerční hře Transport Giant jsou sice zavedeny zatáčky (čtyři poloměry, pouze čtvrtkruhy), nepřítel však není schopen použít jiný než nejmenší možný poloměr, což mu vlaky velmi zpomaluje. Jinak ale dokáže být velmi chytrý.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

SWTC

Quote from: Sim on September 21, 2009, 09:08:34 AM
Otazka zrejme na VS > planuje se (nebo to jde nejak zaridit ve hre uz ted?) silnicni rezim plnohodnotne dvouproudove jednosmerky? To znamena, aby auta a busy mohly jezdit trvale (tedy i v zatackach, ve stoupani/klesani a pres krizovatky) v obou pruzich. Pokud vim, v soucasnosti si sice muzu udelat dalnici nebo mestsky prutah v podobe vzhledove realne, ale kapacita komunikace tim nenaroste, spis naopak - diky slouzitejsim krizovatkam jejich prujezd trva dele a o to snaz dojde k dopravnimu kolapsu.

Podobne je to pri stavbe tramvajovych trati - diky stejnemu charakteru jako ma vlakova trat je potreba na obousmerny provoz zabrat sirku dvou policek a vylozene se nabizi (lepe receno, pokud nechci delat vlakove zastavky, ani jinou moznost nemam) v zabrane oblasti postavit rovnou dvouproudovou silnici - jenze vyuzitelnost je spatna.

Pred chvíľou som browsoval v archíve a čiastočná odpoveď by mohla byť tu :
http://archive.forum.simutrans.com/topic/03485.0/index.html

SWTC

Prerábam budovu - nemocnicu z pak64 do pak128. Chýba mi už len zaparkovaná sanitka. Hľadám na webe už celý deň a stále nič vhodné pre pak128. Vie mi niekto dať tip ?
:idea:

Lubak91

20 minut v malování?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

SWTC > ve hre je nejaka sanitka jako citycar, ale netusim, jak ji najit... me napada jedine chvili cekat a az se objevi, udelat screenshot :-)

TommPa9

Vím o hasičích ale o sanitce nevím nic. Jediné co mě napadá je vzít můj Transit PPL a sanitku z něj udělat.

Sim

tak sem ji konecne chytil :-D


SWTC

#161
Quote from: Sim on December 07, 2009, 09:43:51 PM
tak sem ji konecne chytil :-D



Yes :award: ! Srdečná vďaka !  :)

Aktualizácia - doplnil som preview. Pôvodná nemocnica je z japan pak64. Musel som ju ešte cca 2-3 hodiny upravovať. Ale myslím, že už hrubá stavba je hotová. Ešte ju čaká Shades a Tile Cutter.  ;)

Václav

Ale tohle je vhodné spíš do pak96.comic, ne do pak128. Jinak vypadá celkem slušně. Snad to příště bude lepší.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

Pomůcka: way planner, čili plánovač tras

Plánovač tras se dá použít k rezervování míst, kde chci v budoucnu postavit koleje či silnici. Rezervuje příslušná políčka, takže se přes ně nerozroste např. město či je neobsadí protivník.

Plánovaná trasa se zobrazí jako řada červených křížků a kreslí se jako silnice (železnice), která má nulovou pořizovací i udržovací cenu. Vstup na ní je omezen max. rychlostí 0 km/hod.

Křížky nejsou ani hezké, ani realistické asi by bylo vhodnější vytvořit obrázky - nějaké zakolíkování (něco jako el. ohradník pro dobytek)




Václav

Nedávno jsem opět spustil dopravu pošty a zjistil jsem, že mi chybí: poštovní vůz, který by se nepřestal vyrábět a byl docela rychlý. Tedy on tam sice jeden takový je (z oficiální sestavy), ale... je to humus. Ty Simovy vozy jsou prostě mnohem hezčí.

A mimochodem: je v plánu 471 v balkánu? (Pokud by neměla rok odchodu do důchodu, byla by stejně dobrá jako 460 nebo 451 v balkánu).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > zatim vse nasvedcuje tomu, ze sloni od cisla 60 budou mit balkan. Akorat jeste neni jiste, jak presne bude vypadat, takze az bude, budou i simu471balkony :-)

Co se tyka postovniho vozu na drahy, je s tim trosku problem, pokud se chceme drzet reality. Nejrychlejsi soucasne mail vagony (sluzebni, postovni) maji rychlost 160 a rychlejsi proste nejsou. Na stranu druhou, jeste pred prvni svetovou jezdily vlaky s vagony stavenymi na rychlosti 100 km/h, takze az je udelam, pujde to rekneme do roku 1995 (nebo kdy se to u nas zacaly objevovat vagony pro rychlost 200) kontinualne, ze pujde vozit mail stejne rychle jako lidi.

Václav

Ona rychlost 140 a 160 stačí - protože stejně používám na železnici většinou právě slony (kvůli kapacitě) - a ti jezdí právě rychlostí 140 a 160 km/h. Jde o to, aby neměly rok odchodu do důchodu, abych mohl pokračovat i po roce 2050 (kdy končí vagon s rychlostí 140 - zatímco vagon s rychlostí 160 končí už v roce ?2017).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Odchod do duchodu je vzdy veci dohody. Zatim jsem to nijak moc neresil - hra nijak neznevyhodnuje "duchodova" vozidla, takze je mozne je provozovat porad. Stejne tak jdou i koupit, staci si to zaskrtnout v depu.

Predstavu mam asi takovou, ze rekneme do roku 2012 bude snad vsecko v balkanu, takze polomacene zelene sluzebaky stejne budou mit odchod jeste zmeneny. Naopak se objevi vozidla alternativnich dopravcu (jak v realu, tak ve hre) a pak bude jen veci dohody, do kdy vlastne chceme, aby se ve hre objevovaly nove vozy...

Pokud se nepletu, v zahranici jsou sluzebaky pro provoz 200km/h v provozu, takze je proste pak nejaky dopravce bude pouzivat i u nas :-) ... aspon ve hre :-)

Lubak91

Jediná možnost je vytvoření vozů rakouských spolkových drah BDmpsz nebo ADbmpsz (viz: http://www.vagonweb.cz/popisy/OeBB_osobni_vozy_dd.php ), i když přiznám, že jsem je tu nikdy neviděl. Rychlost 200km/h by mělo stačit. Další možnost je vůz Dms maďarských státních drah, ale to nedoporučuji, aby si náš maďarský "přítel" nemyslel, že to je pro něj, a nechtěl mnohem víc (viz: http://www.vagonweb.cz/popisy/MAV_START_osobni_vozy_dd.php )
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Mno, na vagonwebu popis neni, ale nejrealnejsi mi prijdou vagony nemecke spolecnosti Alex Arriva, ktera na nase uzemi uz zajizdi s celymi soupravami a prihlasila se i do vyberovych rizeni.... takze jejich vozidla pro czpak planuji tak jako tak.

Sim

S narustajicim poctem vozidel ve hre mi cim dal tim vice chybi nejake rozumejsi statistiky a analyzy - ja treba vubec nevim, kolik mam vlaku, autobusu nebo nakladaku - odhaduju to na tisice, ale nevim, jak to spocitat. Zaroven se mi obcas podari nekde "zapomenout" nejake vozidlo, ktere ma trasu definovanou mimo linku a diky tomu neni k nalezeni - pritom dokaze zlikvidovat veskerou snahu o regulaci prepravnich proudu :-(

Takze konkretneji - libilo by se mi, kdyby po kliknuti na vlastnosti stanice slo (krome stavajicich linek) i zobrazit seznam vsech vozidel, ktere tuto stanici maji v jizdnim radu. Tresnickou na dortu by mohlo byt filtrovani podle dalsi stanice (coz by mohlo byt mozne i s linkami). Vyuzitelnost zejmena v pripade, ze mam 500 stanic a na stanici 452 mi cekaji dva miliony lidi, co chteji do stanice 236. Proto bych si vyfiltroval vsechny linky a vozidla, ktera pendluji mezi temito stanicemi a jejich linky posilil, pripadne jejich vozidla nahradil za vice obsaditelna.

Zaroven bych treba uvital moznost vyjet vsechny vlaky, ve kterych je razen vuz XYZ - pokud se objevi jeho lepsi nastupce, aspon bych vedel, co vsecko mam vymenit.

Dale mi chybi moznost odstranit trolejove vedeni - at uz na silnici, nebo na tramvajovych ci vlakovych kolejich. Sice to jde bourat po jednotlivych kostickach, ale je to zdlouhave a odnasi to semafory a nastupiste. Jde o to, ze trolejove vedeni neni nejlevnejsi a pokud jsem elektrifikovanou trat vedl jinudy, puvodni trat chci provozovat jen jako lokalku v dieselove trakci (na elektrickou nemam vhodna vozidla), tak je neefektivni tam draty nechavat.

Podobna situace muze nastat se silnici a kolejema, pokud nevyuzivam rychlost cesty. Zrychlit cestu pretazenim pomale cesty rychlejsi cestou jde, ale naopak ne. Svoji logiku to ma, ale ja kolikrat potrebuji prave opacny efekt (podobna situace jako s vyse uvedenou elektrifikaci).

Nedavno si tu nekdo postesknul, ze by chtel uzkokolejku - sice to s CZ pakem moc spolecneho nema, ale vypada pekne; pouzivam Ravenovu "narrow gauge", ktera je napasovana na tramvajove koleje a pouziva i tramvajova depa. Jeji hlavni vyhodou jsou solidni kapacity u vagonu i motoraku, nevyhodou je absence mostu a tunelu (tunel lze pouzit silnicni a pak tam vest tramvajovou kolej a funguje to, ale vypada to blbe - podobne lze tunely i mosty pouzit zeleznicni, ale nepasuje pozicovani).

Uvital bych moznost nastaveni "mezimestskych" pozadavku na cestovani - lepe receno jejich omezeni. V moji rozehrane mape mam kolem 25 mest s poctem obyvatel kolem 50 az 100 tisic a prakticky veskera preprava lidi probiha jako "mezimesto". Linky MHD, ktere jezdi po uzemi jednoho mesta a nestavi na nadrazi nebo jinych terminalech dalkove dopravy, jezdi prakticky prazdne, i kdyz objizdi naprostou vetsinou zastavek v danem meste. V realnem svete zpravidla s narustajici vzdalenosti (a cenou prepravy) pozadavky na cestovani klesaji, ve hre mi prijde, ze tomu tak neni.

Lubak91

Ohledně té úzkokolejky, stáhl jsem si také "tramvajové úzkokolejky", ale nenadchly mě. O to víc mě potěšilo že v germanpaku úzkokolejka (narrow gauge) je jako specifický způsob dopravy. Na tom by se dala založit vlastní české úzkokolejka. Ale nevím jestli by nebyly lepší tramvajové rozměry, jelikož v železničních by byly miniaturní. Viděl jsem i v 64 dokonce pozemní lanovku, Petřín nebo Hrebienok by nebyla špatná volba ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Degradace cesty se dělá s CTRL.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Lubak91: Pak64 nehraju, takže nevím jak vypadá (pokud je vůbec součástí výchozí sestavy). V pak128 existuje (jako add-on) ještě přízemní varianta jednokolejky - ta do podzemí může. Stačí stáhnout z japanese.simutrans.com (myslím, že odtud). Je tam trať a několik vlaků, které jsou pro tu trať určené. Ale je to dost drahé, takže se vyplatí jen při docela velkém vytížení. Výhodou je ale rychlost - 80 nebo 100 km/h.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

U te uzkokolejky potencialniho CZ paku by slo hlavne o to, jestli budem uvazovat i o provozu nekterych normalnich vagonu na uzkych podvozcich - v tom pripade by bylo vhodne zachovat meritko stejne s vlakem. Pokud by slo o zcela oddeleny system (tedy bez spolecnych vozidel, podle kterych by to vypadalo divne), jsem pro tramvajovy rozmer.

VS > dik za tip, vecer vyzkousim :-)