News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

Co mi chybí

Started by Václav, October 15, 2008, 09:00:59 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

#210
Mám za to že se to řešilo ještě na starém foru (takže archivní forum) ovšem jistotu nemám...

Aha... tak nic... Václav mě předběhl a dokonce trumfl ;)

Lubak91

Celkem bych ocenil kdyby se dala nastavit tažná síla (poměrný tah), daly by se tím obejít hrátky s převodem. A např. u kolejových vozidel rozlišení nákladních a rychlíkových lokomotiv.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Jenže tady je takový menší problém. Pomalejší lokomotiva potřebuje vyšší výkon k udržení stejné tažné síly. Rychlejší lokomotiva s vyšším výkonem bude mít vyšší tažnou sílu než pomalejší lokomotiva s stejným výkonem. Až ten (až fakt stupidně jednoduchý) vzorec najdu, tak ho sem napíšu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Mě se zdá být důležitější adhézní hmotnost a počet hnaných náprav. I rychlíková lokomotiva musí dosáhnout určité rychlosti k vývinu určité tažné síly. A tady mají navrch pomalejší lokomotivy zb. 770-774 které mají vysokou adhezní hmotnost a velký počet hnacích náprav, čímž dosahují enormního tahu.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Jenže vtip je v tom, že největší tažná síla je potřeba spíš na začátku jízdy - při rozjezdu a samozřejmě i při zrychlování. V plné rychlosti už potom tak vysoká tažná síla potřeba není.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Protoze porad hraju uz mozna dva roky jednu a tu samou mapu (probehlo jedno omlazeni, ted jsem v roce 1991), cim dal tim vic mi vadi neustale zahustovani site prumyslu. Proste a jednoduse, furt se stavi novy a novy fabriky a s trochou nadsazky se da rict, ze vlastne ani nemam kam stavet cesty, zastavky, stanice, nadrazi...

Pokud se pamatuju spravne, v TTD fabrika - pokud se nejakou dobu nevyuzivala - proste zmizela. Jde neco takoveho i u nasi hry? Je samosebou mozne, ze to mam jen v configu vypnute.

Optimalne bych si predstavoval, ze by dany prumyslovy objekt "vyhlasil likvidaci" (coz by se mohlo objevovat ve zpravach a bylo by vyditelne po kliknuti na objekt, kolik mu jeste zbyva) a po rekneme pul roce by zmizel zcela. Zmizeni by se dalo odvratit bud zavedenim dopravy (objekt by zacal normalne fungovat) nebo koupenim objektu (takze by nezmizel uz nikdy, dokud nekrachnu - nicmene by to chtelo mit moznost pak takovy objekt zbourat i mimo verejne sluzby).

Vlastni vyhlaseni likvidace by probehlo rekneme po 5ti letech pri absolutnim nezajmu nebo po 10ti letech pri nezajmu v pripade, ze je u fabriky postavena stanice.

Sim

No a kdyz uz si vymyslim, tak poradne :-) Kdysi tu nekdo psal, ze by uvital moznost - pri zadavani trasy - dat doplnujici podminky "nenakladat" a "nevykladat" ... ja byl proti, nepotreboval jsem to.

No a v nedavne dobe jsem zmenil nazor. Ne ze bych to nepotreboval, ale jednoznacne bych to uvital. A to nejlepe v podobe uvedenych dvou tlacitek, ktere by pri zaskrtnuti obou zaroven znamenaly "nezastavovat".

Jde mi totiz o to, ze pri stale se zrychlujici a silici doprave mam stale vetsi problemy u velkych nadrazi, kde je pouzita volba koleje. Pokud ma vlak pouze projizdet, hodilo by se mi tam dat "nezastavovat" a pritom do trasy nadrazi dat. Diky tomu by vlak vjel do nadrazi a bud ho projel, nebo cekal, az se mu uvolni cesta.

Soucasny stav bohuzel znamena, ze vlak ceka pred nadrazim (cimz blokuje odstatnim vlakum cestu), dokud nebude mit volny prujezd skrz nadrazi a zaroven cestu do prvniho oddilu autobloku za nadrazim (kde ma waypoint).

Takze me osobne by se neco takoveho docela hodilo :-)

Zaroven by se mi hodily "navigacni" waypointy ... tedy takove, ktere by pouze ukazovaly, kudy ma vlak jet, ale neznamenaly by docasny "cil cesty" (pri stisknuti klavesy "b" konci cerveny blokovany usek bud u semaforu, v zastavce a nebo prave na waypointu).

VS

Rušení průmyslů neexistuje, ale asi je dlouhodobě žádoucí něco takového mít.

Co se týká toho dalšího... pokud to tedy chápu správně, problém lze řešit buď volbami pro jízdní řád, nebo úpravou chování waypointů?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Nemo

 "nenakládat" a "nevykládat" - toto mě chybí víc než dost, jelikož provozuju určité množství nákladní dopravy na sypké materiály tím způsobem, že se některé vlaky setkávaj na nádražích a stává se, že se například určité množství uhlí nedoručí do elektrárny u tohoto nádraží ale přeloží se na jiný vlak který sem také vezl uhlí ale dále jede do dolu a potom do elektrárny která má propojení s tím prvním dolem. takže mi v první elektrárně uhlí chybí. Kdybych mohl tomu druhému vlaku zadat aby "nenakládal" tak je po problémech. Takhle musím postavit dvě nádraží tak aby se nedotýkali navzájem a nedocházelo k nežádoucí překládce.
Možná by tento problém řešila i možnost jednoduchým způsobem zrušit průmyslové vazby. Funkce "propojit průmysl" zde je, tak by mohlo být i "zrušit propojení průmyslu" či tak podobně.

Sim

VS > s tim prumyslem to samosebou nahradni reseni ma... proste a jednoduse to vybombit v rezimu verejnych sluzeb... ale neni to ono.

Co se tyka "doplnkovych sluzeb" pri zadavani trasy vlaku, hodilo by se oboji - blokace nakladani/blokace vykladani/nezastavovani ve stanici by sla resit pomoci dvou "cudliku" (tusim ze treba TTD neco takoveho ma taky), kdy pri zmacknuti obou by vlak ani nezastavoval.
U toho waypointu by to zase mohl byt jeden cudlik, ktery by urcoval waypoint jako "cil vlakove cesty" (tedy to co ted, kdy cervena cara na waypointu konci) nebo jako "navigacni bod" (tedy neco, co ted dela jednosmerka - urcuje kudy se muze jet, ale "cervene" pole pokracuje dal).

Neni to, ze by oboji resilo stejny problem - nenakladani a nevykladani mi pomuze vyresit hlavne stanice s volbou koleje, kdezto navigacni waypoint naopak velke stanice s rozsahlym zhlavim (a tedy zpravidla nekolika moznostmi, kudy vlak k peronu muze jet, z nichz si podle Murphyho zakonu vybira vzdy tu nejslozitejsi cestu, diky ktere vyblokuje co nejvic dalsich vlaku), kde volba koleje neni - proste vlak jede vzdy k jednomu a tomu samemu nastupisti a ja mu "vykolikuju", kudy ma jet pres vyhybky.

Samosebou budou pripady, kdy jedno muze nahradit druhe, ale spis bych to bral jako navzajem se doplnujici moznosti.

Sim

Trosku zase ozivim tohle tema - mam par zalezitosti, co by se mi ve hre libilo a treba neco z toho nebude slozite uvest v realitu:

- moznost postavit tovarnu - jde to v rezimu "spravce", ale myslim to tak, ze by se za urcity obnos postavila tovarna tam, kde ji chci mit. Pricemz by bylo mozne postavit jen to, co nezavisi na "prirode" - treba piskovnu nebo dul by postavit neslo, ale elektrarnu ano.

- moznost tovarnu zbourat - opet za nemale penize, ale s moznosti zborit i dul nebo vetrnou elektrarnu.

- moznost pridat smlouvu mezi tovarnami ... jak jinak nez za slusny obnos

- moznost zrusit smlouvu mezi tovarnami - zde se dostavame do sfery, ktera nejde ani v rezimu spravce a pritom mi dost chybi

- moznost zborit kuriozitu ... vracime se do rezimu uzivatele, za penize

- moznost odebrat troleje jinak nez vybombenim vseho (to uz sem zminoval driv, ale chybi mi to hodne moc velmi :-( )

- moznost pridat waypoint do trasy vozidla na policko obsazene konkurencni zastavkou - chovalo by se to pouze jako prujezdni bod. V soucasnosti hra pouze napise, ze tento bod nelze vybrat.

- hybridni vozidla - tohle tema se tu uz taky objevovalo a diskutovalo, ale realita je hybridni cim dal tim vice. Trolejbusy jsou uz standard ve spouste mest CR, vicepohonove lokomotivy uz take prestavaji byt pouze prototypem (a to i u velkych stroju). Teoreticky by stacilo (jako uplny zaklad) pridat k elektrickym vozidlum zaskrtavaci policku "neaktivni provoz mimo troleje" a k dieselum "neaktivni provoz pod troleji" ... a hybrid by pak sel udelat jako pulene vozidlo. K "dokonalosti" by pak chybelo uz "jen" pridat do dat souboru druhou kolonku provoznich nakladu (aby byly dve, pod draty a mimo) a bylo by to vyreseno i z hlediska uspory nakladu na provozu pod dratem.

- moznost nastaveni koeficientu treni ve hre - taky se to tu uz resilo, bohuzel neuspesne. Jde o to, ze u kolejovych vozidel by mel byt valivy odpor mensi nez u gumokolu (takze by byla vetsi setrvacnost vozidel) a zaroven by mel byt podstatne mensi odpor pri prujezdu obloukem, nez pri prekonavani vyskoveho rozdilu. V soucasnosti je v mnoha pripadech rychlejsi kopec prejet, nez objizdet.

Vic me v tuhle chvili nenapada ... ale urcite si jeste na neco vzpomenu :-)

Václav

Quote from: Sim on March 17, 2011, 11:00:16 AM
- moznost postavit tovarnu ... by se za urcity obnos postavila tovarna tam, kde ji chci mit. Pricemz by bylo mozne postavit jen to, co nezavisi na "prirode" - treba piskovnu nebo dul by postavit neslo, ale elektrarnu ano.
Tohle by byl stav odpovídající TTD a taky Locomotion - ale s tím, že zde je ta možnost postavení továrny na vybrané místo přeci jen větší.

Quote
- moznost tovarnu zbourat - opet za nemale penize, ale s moznosti zborit i dul nebo vetrnou elektrarnu.
... a tohle úplně. A musím připustit, že továrny spíš bourám než stavím - tedy pokud se nerozhodnu nějakou továrnu jen přesunout o chlup vedle.

Quote
- moznost pridat smlouvu mezi tovarnami ... jak jinak nez za slusny obnos
No, a uzavírání smluv mezi továrnami by mohlo být o ještě o něco dražší než vlastní výstavba. Nejlépe nějak odstupňováno podle vzdálenosti s tím, že by byla určitá minimální částka k tomu potřebná.

Quote
- moznost zrusit smlouvu mezi tovarnami - zde se dostavame do sfery, ktera nejde ani v rezimu spravce a pritom mi dost chybi
Tak tohle je věc, která mi taky chybí. Přeci jen, jak se průmysl rozrůstá, tak se zvyšuje propojení továren smlouvami a občas se tam vyskytne nějaká naprosto nežádoucí

Quote
- moznost zborit kuriozitu ... vracime se do rezimu uzivatele, za penize
No, občas nějakou tu kuriozitu potřebuji přesunout.

Quote
- moznost odebrat troleje jinak nez vybombenim vseho (to uz sem zminoval driv, ale chybi mi to hodne moc velmi :-( )
Tak tohle je nejžhavější. A myslím, že by to mohlo mít docela slušnou podporu i u šéfů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Zase jsem si chvili hral a zjistil jsem, ze me cim dal tim vic prudi prejmenovavani stanic tak, aby to melo hlavu a patu. Ve sve podstate mi chybi moznost ve hre zadavat jakekoliv mistni nazvy tak, aby se objevovaly pak v nasledne vzniklych stanicich.

Konkretne by se mohlo jednat o mestske ctvrti, udoli, kopce... ale take o jednotlive nazvy konkretnich pamatek - proste mit moznost si pojmenovat hrad nebo televizni vysilac.

Chapu to spravne, ze jedine, co si muzu nejak pojmenovat, je jmeno obce? Nebo jde pojmenovat jeste neco, co by melo vliv na automaticky generovane nazvy stanic?

Bender

Je to síce šialený nápad ale mne tam chyba šípkami ovládať vlak,auto,atď......(Otvoranie dverí).To by bolo husté však?
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Sim

Otevirani dveri, resp. rezim s otevrenymi dvermi me taky napadl - pouzitelnost by byla jasne dana rezimem, kdy dopravni prostredek ceka ve stanici na nalozeni. Asi by ani nebyl problem to dostat do hry (myslim jako staticky obrazek s otevrenymi dvermi), otazkou spis je, zda by to bylo  na tech par pixelech poznat :-)

TommPa9

Otevřené dveře v zastávce mi přijdou jako zbytečnost. Ne že by to byl blbej nápad ale u vagonů mají dveře kolik?1-2 pixely? (nebude to moc poznat)  u autobusů jsou to pixely 3 (většinou) tam by to nějaký smysl mít mohlo ale otázkou je jak by to vypadalo. V rámci Pak128 to je asi nemožné udělat "hezky" takže i kdyby ta možnost byla, nejspíš by se z estetickejch důvodů nechytila.

Václav

#226
Nehledě na to, že by ty otevřené dveře byly vidět jen při jízdě dolů ve směru V-Z, nahoru ve směru J-S či doprava ve směru JZ-SV. A to se zda ještě zapomnělo na letadla. Tam by to asi (taky) nebylo vidět vůbec.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

A mně chybí konkurenční boj. Kdyby se třeba dala konkurentovi soudně zabavit lokomotiva ;) :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Řekl bych, že asi narážíš na spor Bombardieru s Škodou Plzeň, resp. ČD - a v Rakousku zabavenou lokomotivu 109E alias řady 380.

Tak to je snad až zbytečné, ale nějaká trochu větší interakce s nepřítelem by mohla být. Ono by možná stačilo, kdyby mohl nepřítel (tedy kromě Veřejných služeb, což ale není nepřítel) zkrachovat a být koupen.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Tie dvere by sa mozno dali spravit tak ako bilboardy.
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Sim

Tak ono by to nemuselo vypadat spatne, ale proste tech cca 10 pixelu, co nyni zabiraji dvere, by fakt videt bylo jen a pouze ve chvili, kdy by se na to clovek podival a zvetsil si to. Jo, mit to ve velikosti trafficu, to by bylo jinci kafe, tam jdou delat i jiny machrovinky ;-)


TommPa9

To sice ano ale pokud se pamatuju tak u pohyblivejch objektů v simutransu animace nejdou. (tuším že jsem se o tom bavil s Vláďou v souvislosti s koňma) Animace jsou vyhrazeny pouze pro budovy. A neptejte se mě proč, protože si to nepamatuju. Nehledě na to, že hra nerozlišuje stojící a jedoucí vozidla, díky čemuž by se vozidlům otevíraly dveře za jízdy.

Sim

Pocitam s tim, ze duvodem povoleni animace pouze u statickych objektu je narocnost na vypocetni vykon ... uz takhle to je docela zrout na kapacitu procesoru a vseho kolem ...

... na stranu druhou, pokud by to bylo pouze v tom rezimu cekani na naklad, v podstate by to v tu chvili byl objekt staticky, takze by to snad nebylo tak zle. Ale beru to jako drobnost a zaroven machrovinku, vedle kterych tu mame mnohem zavaznejsi veci k reseni :-)

TommPa9

To je velká pravda... já teď řeším akutní nedostatek autobusů a proto jsem si našel někoho (bohužel jsem tou osobou já) kdo mi namaluje autobusy pro 30. léta. Včera vyšel autobus Praga NO a teď mám v parádě nejspíš autobus Laurin a Klement model 545.

Sim

Nevim jestli jste se s tim setkali, ja se s tim bohuzel peru docela dost - ale je to o tom ze hraju tak trosku "specificky": CD mam jako jednoho hrace, ZSSK dalsi, pak tam mame DB, MAV, Viamont ... a tak dale a tak dale. Proste "kazda" spolecnost ma "sveho hrace" ve hre.

Asi je pak jasne, ze vlaky ZSSK jsou slozeny prakticky vyhradne z vozu ZSSK, to same u ostatnich (vyjimku tvori "mezinarodni" spoje). A bohuzel se cas od casu stane, ze pod danou hlavickou spolecnosti v nejakem obdobi chybi vhodna vozidla - treba ZSSK ma v soucasnosti z motorovych vlaku k dispozici pouze delfiny a sukafon family. Zadny motorak, co by byl vhodny pro rychlikove spoje tu neni, takze mam dve moznosti - bud to vozit brejlovcem se dvema, nebo tam "pustit konkurenci" - tedy prepnout se na jineho hrace, ktery vhodna vozidla ma (treba CD nebo DB), "okopirovat" linku a pustit sem vozy - nutnou podminkou je samosebou verejna infrastruktura.

A prave s tim kopirovanim je to silena pakarna, protoze si tom obcas omylem rozhodim puvodni linku nebo se netrefim na spravny nastupiste a je zle.

Takze me napadlo reseni - bylo by technicky mozne, aby verejna sprava mela take svoje linky? Ty by sly nadefinovat jedine v pripade, kdy by vsechny waypointy a nadrazi v nich uvedene byly verejne ... a daly by se bud "nakopirovat" do linek jednotlivych spolecnosti, nebo jeste lepe, byly by primo dostupne u vsech spolecnosti ve hre.

Samosebou by tim mohl nastat treba u realneho multiplayeru problem s kapacitou trati a nadrazi, kdy by si novy hrac proste jen postavil depo, nakoupil vlaky, vybral jim linku a "zaspamoval" ostatnim dulezitou trasu... ovsem to se muze stat i ted, jen to dotycnemu da vic prace.

Takze co vy na to? Vyuzil by nekdo z vas "verejne linky"? Nebo ma nekdo napad, jak to obejit?

Václav

#235
Veřejné služby bohužel své linky mít nemohou, neboť nemohou postavit depa.

Pokud jde o veřejnou infrastrukturu, brzy by to nemusel být problém - protože se pracuje na mýtném. A podle toho, co jsem byl schopen vyčíst z téma Way toll, tak je tahle záležitost už docela daleko. A zřejmě to mýtné nebude nijak levné. A má být i možnost určit, které společnosti mohou na cizí tratě či silnice vjet. To co v tuto chvíli chybí především dodělat, jsou vlastní mýtné brány.

Takže jedna společnost pak může být SŽDC a další pak ti všichni dopravci - a SŽDC by pak mohla i vydělávat.

Tak to zaspamování trati už jsem si několikrát vyzkoušel - a dopadne to tak, že vlaky stojí (většinou v nádražích a také na kolejích před nimi) a v nádražích se množí lidi, kteří někam chtějí. Takže na tom nevydělá nikdo - protože nakonec se stejně zásoba cestujících vyčerpá - a vlaky začnou jezdit poloprázdné.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Sim: A nestačilo by jen zobrazovat v depech i linky konkurentů? Schovalo by se to pod nějakou ikonku, která by je po rozkliknutí zobrazila mezi vlastními linkami...

BTW, máš to vozit somárikem ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Linka konkurenta ma tu nevyhodu, ze neni jasne, zda na ni muzu svuj vlak poznat - nemusi totiz byt zaruceno, ze vsechny waypointy a body zastaveni jsou verejne. Coz by u tech verejnych linek byla nutna podminka jejich zalozeni.

Ale pokud se uvazuje o provozovani vyberu mytneho, dost mozna padne nutnost mit bud jen svuj nebo verejny bod zastaveni.

Václav

Už jsou i k stažení mýtné brány - ale zatím je nutné jim pokaždé (po každém nahrání hry) znovu nastavit, čí vozidla smí projet - a čí nikoliv - stejně jako si zatím továrny trvale nepamatují nové jméno déle než do ukončení hry.

Mýtné brány jsou ke stažení v sekci Pak128 - Fabio je udělal zatím pro silnice a pro železnice. A tedy nevypadají nic moc. Hlavně ta silniční.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Občas se mi stane, že když pošlu vlak z depa na jeho trasu přes jiné tratě, tak se mi vlaky "srazí" (stojí čely proti sobě) u obousměrných návěstidel. Rád bych jako řešení viděl návěstidlo, které by platilo pro jeden směr, ale z druhého směru by se skrz něj dalo projíždět a pro tento směr by neplatilo. Nešlo by to navrhnout šéfíkům v globalsekci? ;) Případně návěstidla platná do určité rychlosti (opak návěstidel minimální rychlosti). Oni by se totiž pomalé vlaky separovaly lépe od rychlých, než naopak.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Možná úplně nechápu tu první věc - proč vlastně musí být před depem semafor? Po právě této zkušenosti jsem si to promyslel a nikdy ho tam nedával...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

VS: Nemyslím před depem, ale na obousměrném návěstidle kdekoliv na trati.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Já asi vím, o co jde. Ale stává se to hlavně ve stanicích, protože vlaky z nějakého důvodu ignorují návěstidla volby koleje, pokud musí stanicí pouze projet. Pak totiž najedou až na staniční návěstidlo - a tam zablokují všechny ostatní vlaky.

Ale vypadá to tak, alespoň z posledních dvou nightly, že už byla odstraněna jedna nepříjemnost - a totiž ignorování výběrových návěstidel vlaky, které stanici pouze projíždějí. Takže vlak sice bude čekat než se uvolní potřebná kolej nejkratší tratě, tak alespoň nezablokuje další vlaky tím, že by jinak najel až na přednávěstidla těsně před nástupišti.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

#243
Když nad tím tak uvažuju, možná by to nebylo s tím návěstidlem přímo takto možné. Buď úseky rozděluje, nebo ne. Takže by se nějak muselo vzít v potaz při vjezdu do úseku a potom brát podle toho, jak se jím projíždí... Nicméně zajistit průjezdnost jediného obousměrného semaforu lze tak, že se na příjezdy k němu dají návěstidla vlakové cesty (žluté, presignals atd.). Právě jsem to prakticky odzkoušel, takže nekecám ;)

Pokud do hry vstupuje volba koleje, asi je to trochu složitější. Nicméně žluťáky se dají využít i tam. Možná to chce postavit za sebe volbu koleje a žlutý... Rozhodnout by se to dalo podlě konrétní situace.

Ve věci maximální rychlosti, vcelku bych souhlasil... zákaz jedné cesty pro jednu skupinu ještě neřeší, jestli bude ta druhá nevybrána druhou skupinou. Prostě Booleova algebra si žádá úplnost :P

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

Je to tak, jak psal Václav. Když pošlu vlak přes stanici, kde nemá zastavovat, tak buď projede volbu koleje a zastaví se o návěstidlo ve stanici, čímž zablokuje celou stanici, nebo se zastaví u návěstidla volby koleje a jelikož si nemůže vybrat kolej, zablokuje celou stanici...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!