News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Co mi chybí

Started by Václav, October 15, 2008, 09:00:59 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

Quote from: Lubak91 on October 15, 2011, 04:42:53 PM
Je to tak, jak psal Václav. Když pošlu vlak přes stanici, kde nemá zastavovat, tak buď projede volbu koleje a zastaví se o návěstidlo ve stanici, čímž zablokuje celou stanici, nebo se zastaví u návěstidla volby koleje a jelikož si nemůže vybrat kolej, zablokuje celou stanici...
No, ta druhá možnost je úplně nová - a myslím, že je lepší, když vlak zůstane stát na návěstidlu výběru koleje a zablokuje jen vlaky za sebou - než když dojede až na staničním návěstidle a zablokuje úplně všechno.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Standa

Zdravím po delší době všechny české Simu-fans a hlavně výborné české Simu-tvůrce, kterým vděčím za skutečnost, že po mých tratích se prohánějí téměř výhradně česká vozidla  :)
Co že mi to chybí? Taková maličkost - ukončení koleje v nádraží na místě, kde nechci stavět depo... nějaká zarážka, zarážedlo, nebo jak to nazvat... možná to už někdy někdo někde vytvořil, a já to jen nemůžu najít - pak se samozřejmě omlouvám.
A druhý dotaz: Když mám existující soubor vozidla ve formátu .pak, mohu si nějak (myšleno v nějakém editoru) změnit barvu vozidla? Jde mi o to, že ve městě mi jezdí trucky s návěsem na kusové zboží, ale všechny jsou ve stejné barvě, a já bych rád nějak na první pohled poznal, kterej je kterej...

Sim

Neco takoveho?


Takto je ukoncena kazda kolej ze zakladni sady trati ...

Standa

Quote from: Sim on January 14, 2012, 06:32:36 PM
Neco takoveho? Takto je ukoncena kazda kolej ze zakladni sady trati ...
Jo, to je vono :)
Pak tedy asi mám špatnou sadu tratí, špatný brejle, nebo nevím...

Lubak91

To mají opravdu všechny koleje ze základní sady.
Spíše by byly potřeba koncové nástupiště, možná by stačilo přidat k běžnému nástupišti nějaký mohutnější "šturc". Zhruba jako na Masarčce...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

On je trosku problem s tim, ze standardne napozicovane vozidlo nezastavuje u toho sturcu - v nekterych smerech vozidla (nejen na draze) vozidla prejizdi pres hranice "sve kosticky".

Sim

Nechci kvuli tomu zatim zakladat nove tema; ve verzi tusim 110.neco provozuju zeleznici:

Pouziju koleje na 160 => diesel muze az 160, elektrika nemuze vubec
Pouziju koleje na 160 a trolej na 230 => elektrika i diesel muze az 160
Pouziju koleje na 160 a trolej na 110 => elektrika muze 110, diesel muze taky jen 110; predpokladam, ze by melo byt mozne, aby diesel mohl jet az 160

Kdo hrajete novejsi verze, je to tak i u vas?

Václav

Já hraju už novější (s Nightly 111.2) - a tam je to taky. Vyzkoušel jsem to s Kyklopem, za kterého jsem připojil osobní vozy TEE DB AD4um-63. To by chtělo opravit. Zdá se mi to jako pěkná blbost - i když na druhou stranu, to má i svojí logiku (příklad vzat z reálného světa):

pokud na stejné trati mají jezdit vlaky dvou různých spojů, musí pomalejší spoj sice dát přednost rychlejšímu (například S9 dá přednost rychlíku do/z Českých Budějovic), ale na jednom spoji musí rychlejší stroj dodržet jízdní řád sestavený podle možností pomalejšího stroje (řada 471 se musí řídit podle jízdního řádu, který byl sestaven dle řady 451)

proto spoj S9 jezdí především ve směru do Benešova vždy až za rychlíkem do Českých Budějovic - protože míst, kde by mohl rychlík do Českých Budějovic předjet spoj S9 mnoho není - Vršovice, Hostivař, Uhříneves, Strančice (ale jen, pokud spoj S9 končí v této stanici), Benešov

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VM > tak hlavne, v realu na nasi siti velmi pravdepodobne neni zadne misto, kde by koleje umoznovaly vlakum jezdit rychleji, nez zvladnou troleje. Ve hre jsem toho ale chtel vyuzit treba na mostech a v tunelech pro rychlost 120, kdy pouzivam obvykle troleje na 110 ... a bylo mi divny, ze ani solo Hydre se pres tech 110 vubec nechce :-D

Václav

#254
Já vím, že u nás (a asi ne jen u nás) je to přesně obráceně - že troleje umožňují větší rychlost než kterou umožňují koleje - tedy na většině území. Jen na velmi malých úsecích je tomu naopak. A koridor Praha - Říčany - Benešov - České Budějovice je jedním z těch úseků, kde tomu tak je - alespoň v té části, která je mimo Prahu.


A pak je jedna věc, která mne neskutečně štve - chování vlaků při čekání na uvolnění cesty, pokud stojí na signálu výběru koleje.

Pokud se stane, že vlak dojede na tento signál a v cílovém nádraží je volné nástupiště, ale není zrovna volná cesta k němu, protože z nádraží odjíždí jiný vlak - nebo jiný vlak (z vedlejší koleje) na nádraží přijíždí dříve, vlak se rozhodne, že si čekání zkrátí - a otočí se a snaží se na nádraží přijet po jiné koleji - která (většinou) neexistuje.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Luizmarlin

Zdravím všechny. Tak už hraju tu verzi 111.1, ale moc se nepovedla, neboť tam jsou nové mosty ty předešlý už tam nejsou. Problém nastává v době kdy most postavíte přes nějakou silnici či trať a pilíře toho mostu stojí přesně na kolejích nebo silnici. Sice vlaky i auta přes pilíře jezdí, ale toho se nesmíte všímat. Jinak to jde. Ale co mi tu chybí je, že by někdo mohl vymyslet stavění ropovodů a plynovodů, když už je v nabídce skladů i sklad na plyn a tím vymyslet i nový průmysl. Je to taky jeden způsob přepravy zboží a materiálu pro firmy i města ( ropa, voda, plyn, benzín, chemikálie nebo i pošta), myslím, že by díky tomu po modernizaci některých továren by ten to druch přepravy byl osvobuzující od jiné pozemní dopravy a jejím případným zácpám. na silnicích nebo přetěžující železnici. Výdělek za přepravované věci by mohli být závislé na průměru potrubí a tlaku v potrubí. Jako jsou trafa na elektřinu tak nějak mohli být měnírny či tlakové stanice a taky tlakové nádrže. A tak jak se dá stavět podzemní dráha tak toto by nemusel být problém tu to dopravu stavět nad zemí ale i pod zemí,  to samé by mohlo fungovat i s kabely na elektřinu. Ne vždy je dobré míti elektřinu jen po stožárech přes široké řeky se musí jinak stavět mosty a to nemluvím o mosty přes moře (hloupé, ale někdy jiné řešení není). Je to jen takový nápad.

TommPa9

Ropovody a produktovody obecně už jsou nejspíš dávno odepsané téma :( viz: ARCHIV fóra. Nevím jak moc je to aktuální, já na forum přišel až dávno po tom, co se tohle řešilo ale od té doby se tu tuším nic takového neprobíralo takže ropovody asi nebudou...

Luizmarlin

Děkuji za informace. Podíval jsem se dpo odkazu na archív. Jinak mě to nevadí, že to tam není, ale jen mě to tak napadlo. Kdybych rozuměl addonsu a programování C++ tak bych se do toho pustil. Myslím, že by to tak nerealný nebylo, když funguje elektřina po stožárech. 

Sim

Mno, na jednu stranu by se potrubi hodilo, ale ... ma to i druhou stranku veci. Ve srovnani s "hejbacima" autickama, lodema, letadlama, vlakama a vsim moznym je potrubi sice technicky zajimave a funkcni reseni, ale ... preci jen ponekud staticka zalezitost. Takze predpokladam, ze jeden z duvodu opusteni tematu potrubi byla jeho graficka neatraktivnost ve srovnani se vsim hejbacim.

Standa

Quote from: Luizmarlin on February 17, 2012, 08:43:52 AM
Problém nastává v době kdy most postavíte přes nějakou silnici či trať a pilíře toho mostu stojí přesně na kolejích nebo silnici. Sice vlaky i auta přes pilíře jezdí, ale toho se nesmíte všímat.
Přesně tak - nic nás nezastaví, nic nás neporazí :D natož pak nějakej pilíř :D

Taky mi to vadí, ale nic s tím nenaděláme... já holt ve hře používám takový mosty a viadukty, kde se mi pilíře postaví "správně", a ne přímo doprostřed silnice nebo trati...

Lubak91

Mě chybí penězovody :) Takhle odklonit pár korunek od konkurence...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Luizmarlin

Quote from: Standa on February 17, 2012, 02:38:38 PM
Přesně tak - nic nás nezastaví, nic nás neporazí :D natož pak nějakej pilíř :D

Taky mi to vadí, ale nic s tím nenaděláme... já holt ve hře používám takový mosty a viadukty, kde se mi pilíře postaví "správně", a ne přímo doprostřed silnice nebo trati...

To je pravda, ale já třeba hraju hru většinou od roku 1930 a do té doby dokud je hra tak nějak přehledná a zvládnutelná třeba do roku 2030 a někdy i déle. NO a právě ty mosty od roku 1930 ve verzi 111 a i 111.1 všechno v pak 128 v rychlostních limitech do 70 km právě tohle udělá i do rychlostního limutu 90 km ale u rychlostního limutu do 100 km už je to zase v pořádku. Tak jsem zkusil vytáhnout mosty z paku 128.brit a tam je to taky lepší. do verze 110 mosty byly ok, ale je pravda, že byly okoukané a chtěli zmodernizovat díky grafice, což se povedlo. Jinak mi to nějak nevadí, horší by bylo kdyby přes ty pilíře ty vlaky nebo auta nechtěli jezdit.

Luizmarlin

#262
Quote from: Sim on February 17, 2012, 10:40:45 AM
Mno, na jednu stranu by se potrubi hodilo, ale ... ma to i druhou stranku veci. Ve srovnani s "hejbacima" autickama, lodema, letadlama, vlakama a vsim moznym je potrubi sice technicky zajimave a funkcni reseni, ale ... preci jen ponekud staticka zalezitost. Takze predpokladam, ze jeden z duvodu opusteni tematu potrubi byla jeho graficka neatraktivnost ve srovnani se vsim hejbacim.

Myslel jsem, že by to potrubí se začolo stavět od určitého roku, třeba od 1955 nebo i déle, a hejbátka by byly třeba ropný věže nebo plamínek u těžební věže na plyn, dále by mohl vzniknou průmyslový řetězec pro výrobu svítiplynu, kde je zapotřebí uhlí a to plynové potrubí by se vedlo přes předávací stanice do zásobníkových nádrží, které by třeba šly nastavit na různý výkon (tlaku do potrubí) a od nich se potrubí s plynem vedl do pekáren, oceláren, elektrárnám apod. Na pak 128.brit (forum) jeden se zabýval továrnou na plyn. Šlo mi o to určitě se vám to stává, když přibývá poptávka po zboží tak přibývá průmysl a s tím i se zvětší počet vlaků, nákl. aut., že nakonec je toho tolik, že se nestíhá vše řídit. Co se týká ropovodu tak by to mohlo být obdobný, ale jen na větších mapách. Ono díky předávacím a přetlakovým stanicím by to zase nudné nebylo. Jako koleje s větší kvalitou by se mohli vyměňovat potrubí za větší porubí, modernější výměníkové stanice. Třeba díky plynu by byla pekárna nebo ocelárna výkonnější a tad. .  A určitě by to nebyl jen takový penězovod, když jako vozidla by se musely po čase to potrubí vyměnit za lepší, modernější atd. I  jako ve skutečnosti stavění plynovodu nebo ropovodu by nebylo jen tak zadarmo a nikde není psáno, že k přepravě ropy na kratší vzdálenost by se vyplatil vlak a ještě kratší náklad.auta.To jen tak na zamyšlení. Já se pokusím se naučit používat prokram C++ a adonny a zkusím to.

Prosim nedělej nám tu doubleposty. Nerad na to pořád upozorňuju takže jednou a dost. Jediné místo kde v CZ sekci jsou doble posty tolerovatelné je addons sekce ;) Jo a v případě nutnosti pokud jsou přílohy v jedné zprávě moc velké a nejde je tedy nahrát najednou. Opět žádám všechny dávejte si na to pozor. TommPa9

Standa

Quote from: Luizmarlin on February 17, 2012, 03:23:28 PMTak jsem zkusil vytáhnout mosty z paku 128.brit a tam je to taky lepší.
Přesně odtamtud jsem si je stáhnul i já :D

jk271

Chybí mi nákladní lodě s aspoň trochu reálnější přepravnou kapacitou. Okolo roku 1900 měly lodě (i plachetnice) přepravní kapacitu i několika tisíc tun.
Například tyto lodě existovaly:
County of Peebles *1875, plachetnice, 4570t nákladu,
Preussia, *1903, plachetnice (ve své době největší) 8100t nákladu.
Chápu, že hra má omezení na 2^15-1 nebo 2^16-1 tun nepotřebuju tanker na stovky tisíc tun, ale že největší loď v roce 1950 má kapacitu 320t (pak) a v pak128 to není o moc lepší. Byť tam jsou aspoň trošku větší lodi na sypké zboží na přelomu 20. a 21. století. Netvrdím, že se ke kapacitě každé lodi má připsat nula, jen mi chybí větší loď. Navíc nákladní lodní doprava je na větší vzdálenosti levnější než vlaková - což ve hře je maximálně v pak128.britain.

Ropovody, taky bych je chtěl. Ale jen na ropu, benzín a nafta ať se vozí v něčem jiném, jako je tomu u nás (v ČR).

"Nedestruktivní katastrofy"
* v zimě (když si truť v teploměru hraje na schovávanou):
   -   zamrzající řeky: Ve vyšších polohách se po část roku stanou nesplavné.
   -  některá vozidla do teplých krajin při velkém mrazu odmítají vyjet (např City Elefant).
* sněhová kalamita: Zpomalení silniční dopravy na zasněženém území.
* záplavy:
   -   v podobě záplavových území okolo řeky: V záplavových územích nejde nic stavět (kromě mostů), fungují jako přírodní překážka - říčkní koryto, kde voda teče jen občas.
   -   Na řece abc je omezena lodní doprava (např. lodě plují pomaleji).
* výbuch sopky: Sopka vychrlila do vzduchu popílek, letadla na nějaký čas nelétají. (Stávající přistanou, nová nevzlétnou).
* zemětřesení/sesuv půdy: Na místě kde nic není (maximálně nějaké stromy) dojde k menší změně terénu. (Sesuvy půdy se dějí i u nás.) Nebo by se na moři mohl objevit nový ostrov. (To už se taky párktát stalo.)

Každopádně by však katastrofy měly jít v nastavení vypnout: Kdo je nechce, nebude obtěžován, kdo je chce "užije" si je .
Reálnější fyzika pohyby vozidel: Kromě výkonu lokomotiv a aut uvádět i tažnou sílu. Na tratích s větším převýšením se použijí pomalejší lokomotivy s větší tažnou silou, na rovném úseku rychlejší s menší tažnou silou (při stejném výkonu) - týká se hlavně parních lokomotiv. Taky rozlišit valivý odpor kolejových vozidel od silničních - táhnout náklad po kolejích je snazší než po silnici.pozn. O něco podobného se snaží experimental ale ne vždy úspěšně - tak, jak bych si představoval (např. nahradit friction factor za sílu v newtonech).

Maximální délka mezi dvěma následujícími zastávkamiLetadla mají maximální dolet bez mezipřistání - kvůli palivu.Lokomotivy (parní, dieselové, na baterky) potřebují někde nabrat palivo (a vodu)

Václav

Nákladní lodě - nevím, proč jsou kapacity tak nízké. Na to je třeba zeptat se odpovědnějších lidí - jako je Zeno. Ten vytvořil většinu (nových) lodí pro pak128.

Ale jinak, pokud vím, měl připravenu loď Emma Maersk (a já jí mám v vozovém parku) - s kapacitou mnohem větší než mají ostatní lodě pro paletované zboží. Ale tam bylo několik problémů - jako například s pozicováním. Ty obří lodě (které se nevejdou do základního dílku) se špatně pozicují, aby seděly na vodě správně.

Nedestruktivní katastrofy - no, asi by mohla projít snížená rychlost na zasněžených cestách (jak pro auta, tak i pro vlaky) by snad mohla projít - ale nesplavné říční toky nebo dokonce nelétající letadla asi těžko.

Maximální vzdálenost mezi zastávkami - nedávno to bylo v diskusi v oficálních tématech vývoje, ale bez jasného závěru, zatím.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

jk271

V pak128 vím o dvou trochu větších lodích od Zena - jedna na 900t  (* >1950) a druhá na 1800t (*2007) nákladu, což je krok správným směrem.
Ty dvě z minulého příspěvku mám rozpracované. Jsou sice pro pak64 ale v blenderu - takže je mohu udělat klidně i pro pak512, kdyby něco tabového bylo :) Budou na jedno políčko, tak snad nebude žádný problém. Jsou na přepravu uhlí, železné rudy apod. Jen to bude chtít přidělat nějaký průmysl kompatibilnější (s větší vstupní kapacitou) s lodní dopravou.

TommPa9

Nákladní lodě pro pak128 jsou věčný problém a ne jen nákladní. Jde více méně o to, že jsou tvarově často nejsložitější a nejčlenitější. Jen jako příklad: Vltavu jsem maloval po večerech skoro měsíc, což je doba za kterou jsem schopen nakreslit třeba 50 autobusů, 30 parních lokomotiv nebo 5 budov. (samozřejmě klasickým malováním popixelech) Pozicování v nadmírových případech je vždy nutné testovat. Vltava je dělaná tak, aby mohla plout po kanálech ale při otáčení o 90°jako by chyběla rotace :D (toje tou velikostí)
Jestli chceš tak tu svou loďku ukaž ať máme představu. Pokud by vypadala jako tvá rotunda u profilu bylo by to super (i když je opět stínovaná obráceně. Slunce jde ze druhého rohu-z levého. Každopádně je to pokrok a nádhera! Kdybys chtěl malovat další památky pro pak128 určitě by byli všichni pro. Zatím máme oficiálně k dispozici jen ten výběr z výběru, který jsem vytvořil já...

jk271

#268
S loďmi jsem si trochu naběhl. Jsou to plachetnice. A plachet mají opravdu hodně.
Zatím ukázka té větší a v pokročilejším stavu zpracování (Preussen, na 8100t nákladu). Ještě nemám správně nastavené kamery a chybí toho na ní opravdu hodně. Na ukázku to snad stačí. Až bude hotová určitě se s ní ve vláknu naše tvořivost pochlubím.
Edit:

BeatlJoe

Co mi chybí?
    Nic není dokonalé, i když se Simutrans k dokonalosti blíží. Tak si trochu zafantasíruji a možná i dám trochu inspirace k dalšímu zdokonalení.
    Trochu mi vadí, že "řidiči" v Simutransu jsou  dokonalí až moc a dodržuji pravidla. Rychlost je pro ně daná a jednosměrka neprůjezdná. A vozidla nemají poruchy (i když za ty prachy co platíme za údržbu je to jasné). Co takhle auto s "bugem"? Koupím auto a to občas poruší pravidla a nebo je věčně v servisu. Už to slyším "Jak to myslí??" Jednoduše. Při poruše jsem nucen poslat servisní vůz k vozidlu a to by stálo nemalé peníze a zdržení dodávky. Nebo prostě na menu vozidla čudlík "Oprava" a strhnou se peníze za opravu. A porušení rychlosti? Každá cesta má určenou rychlost, veř. služba na nich instaluje radary a nebo policejní hlídky a porušení rychlosti má za následek citelně vysokou pokutu. To samé i v jednosměrce.
  Továrny v Somutransu jsou perpetum mobile? Chybí mi zdroj energie, buď parní stroj a nebo elektrocentrála, která by energii dodávala a bez ni by továrna nefungovala. Samozřejmě jen do té doby dokud by nebyla připojena na síť a tím pádem navýšena výroba. Samozřejmě by se muselo dovážet palivo k provozu a to jsou další penízky do kasy. Cink.
  Dál mi chybí kruhový objezd jako takový. Jednosměrný, třeba na čtyři pole a postavený jedním kliknutím. Možná ho tady už někdo zmínil a pokoušel se udělat. Nevím. Jak se říká: "Nepobereš z jednoho vola dvou koží,že?"
Třeba příjdu ještě na něco dalšího, stějně šíleného. Perun s váma.

Standa

#270
Nevím, jestli se to tu už někde probíralo - a pokud ano, pak se omlouvám za OT - ale docela mi vadí, že když postavím silniční most, tak barva a typ vozovky na mostě nekoresponduje s barvou a typem vozovky před a za mostem (ale samozřejmě nevím, jestli by to šlo nějak udělat) - z hlediska hry je to určitě absolutně nepodstatné (pominu-li rozdílnou rychlost), ale je to taková "pěst na voko"... černá silnice před mostem a šedivá na mostě...  ;)

Sim

Tak ono to zase neni prilis rozdilne od reality; chce to jen dodrzovat par pravidel:
- pouzivat mosty a silnice, co jsou k sobe urceny, mysleno graficky; je jasne, ze pokud si sosnu nejake mosty treba z britskeho paku, budou mit jiny povrch, nez silnice nase
- stavet prislusne mosty podl elogickych souvislosti; na normalni silnici nestavet dalnicni most a naopak
- v pripade, ze pouzivam polni cestu je obvykle i v realu, ze most bude mit asfaltovy nebo betonovy povrch a ne hlineny - typicky se proste pri stavbe mostu vyasfaltuje nove i kousek pred a za mostem (ve hre jedno az dve pole)
- podobne je to i v pripade zeleznicniho prejezdu

BeatlJoe

 Mám jen takový postřeh. Sídlo společnosti jde vylepšit změnou vzhledu. Škoda, žě to nejde u továren a památek. Továrna z 20. století mi v 21. nesedí. A některé památky by šli taky vylepšit. Mám na mysli opravení zřícenin a jiné.

Václav

No, je sice pravda, že druhý stupeň sídla společnosti vypadá mnohem lépe, ale také jeho údržba stojí několikanásobně více - proti prvnímu stupni. Pokud jde o továrny, je pravda, že některé by si zasloužily mít více podob pro různé věky. Třeba sklárna je jednou takovou továrnou, jenž by si zasloužila alespoň dvě různé podoby.

Pokud jde o památky, nejsem si jist, jestli zrovna opravená ruina je to nejlepší. To spíš některé nádražní budovy by mohly mít pro různé doby různou podobu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

BeatlJoe

O výše udržby nejde, když na to mám stavím a když ne tak nestavím :)
A na světě je hodně památek které vznikli z ruin :)
Vím, Simutrans je o přepravě materiálu a osob. K simulaci vývoje měst jsou jiné hy. Jen sem nenašel žádnou podobnou. Simutrans by po malých upravách byl pro mne jednička  v simulacích a strategiích. Kde jinde si můžu postavit místo kde bydlím a hrát si s ním ;)

Lubak91

Možná se už to tady řešilo, ale IMHO jsou to celkem primitivní záležitosti, které mi v simutrans chybí.
Zaprvé by to bylo rozdělení vozů na třídy. Máme mnoho vozů první třídy, jídelní vozy, lehátkové a lůžkové vozy, které se nevyplatí používat, protože mají oproti běžným vozům nižší kapacitu. Kdyby se ale zavedlo jakési znásobení zisku z těchto vozů, vedlo by to jistě blíže realitě.
Za druhé bych byl rád, kdyby šly udělat u mostů pilíře složené z více různých kusů. Tedy že by šly udělat pilíře které by se zužovaly, nebo třeba pilíře, které by byly rozdílné pro vodu a zem.
A nakonec za třetí, běžná návěstidla (signal) která by dostala třetí barvu, tedy žlutou. Taky by bylo možná hezké, kdyby šla udělat návěstidla autobloku nebo krycí. Ty jsou zvláštní tím, že na nich svítí stále zelená a změní se na červenou jen tehdy, když je za nimi vlak. To bohužel teď taky nejde zařídit...
Já bohužel absolutně nějaké úpravě "simukódu" nehovím, takže bych našel rád někoho, kdo tomu aspoň trochu rozumí, nebo by to mohl přetlumočit do internacionální části fóra, jelikož anglicky zrovna moc neumím a překlad by mohl vyznívat jinak než má.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

ja mam taky par napadu - zejmena semafory bych rad videl predelane tak jak jsou ve skutecnosti - jednosmerny semafor je v druhem smeru ignorovan, a predzvest aby zpusobila zpomaleni vlaku, tak aby se pak nestavalo ze nakladak za osobakem, dupne na brzdy a zastavi uplne a pak se poooommaallu rozjizdel. Az budu mit cas zkusil bych tyhle veci nadhodit v Experimental.

Václav

Quote from: Lubak91 on May 13, 2012, 11:54:03 AM
Možná se už to tady řešilo, ale IMHO jsou to celkem primitivní záležitosti, které mi v simutrans chybí.
Zaprvé by to bylo rozdělení vozů na třídy. Máme mnoho vozů první třídy, jídelní vozy, lehátkové a lůžkové vozy, které se nevyplatí používat, protože mají oproti běžným vozům nižší kapacitu. Kdyby se ale zavedlo jakési znásobení zisku z těchto vozů, vedlo by to jistě blíže realitě.
Ano, něco takového se tady před nějakým časem řešilo, ale bez výsledku. Možná v Experimentalu je něco, co sice také není úplně dokonalé, ale bližší než je současný stav v Standardu. A jmenuje se to komfort nebo nějak tak - a jsou tam přidané nějaké další parametry.

Quote
Za druhé bych byl rád, kdyby šly udělat u mostů pilíře složené z více různých kusů. Tedy že by šly udělat pilíře které by se zužovaly, nebo třeba pilíře, které by byly rozdílné pro vodu a zem.
Před nějakým časem jsem nadhazoval k připravení pro Simutrans most, který měl pilíře takové, že by byly složené z tří či více dílů. A zatím tohle v plánu není - a nejspíš hodně dlouho nebude. Nicméně to lze udělat tak, že prostě horní část bude nedílnou součástí mostovky - a zbytek pilíře bude klasicky. Není to ideální (protože při zbourání pilíře zůstane ta horní část - a bude to vypadat blbě), ale lepší než nic.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

greenling

Chybí informace byla učiněna s kterým je addon makeobj z České republiky!
Pokaždé, když, musím vypadat programu wordpad v pakfiles tak, že já vím co simutrans.exe to může využít! ::( ::( ::(
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Vladki

Quote from: greenling on May 15, 2012, 06:20:20 PM
Chybí informace byla učiněna s kterým je addon makeobj z České republiky!
Pokaždé, když, musím vypadat programu wordpad v pakfiles tak, že já vím co simutrans.exe to může využít! ::( ::( ::(

WTF? please write it in english, this automatic translation does not make sense at all.