News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Takhle jsme válčili...

Started by TommPa9, December 18, 2010, 01:42:28 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

Vzhledem k tomu, že se domnívám, že hlavním důvodem, proč pořád tvoří jen úzká skupinka lidí je to, že se ostatní bojí začínat, řekl jsem si, že vytasím pár věcí z dob, kdy jsem začínal.

Květen 2008. Doba, kdy jsem namaloval svou první věc pro Simutrans. Jednalo se o Tatru 815 TP. Automobil, který mě pronásledoval posledních pár let, protože jsem nebyl schopen ho namalovat.

První pokus dopadl jak vidíte tragicky. Jednalo se v podstatě o upravenou, zkrácenou a totálně zmršenou přestavbu Vláďovo (VS) Tatra 813 Kolos. Čumák je nakřivo, působí překvapivě kulatě a není stínovaná. Se stínováním jsem si hlavu neláma celých prvních pár měsíců, co jsem tvořil.Co k tomu ještě říct? Byl to první pokus a proto není absolutně dokonalý. Od toho přece první pokusy jsou!

Druhý pokus o Tatru 815 TP přišel na řadu vloni v prosinci a vyšel jako vánoční dárek 2009. Tvarově už je podobná své předloze. Hold se ten rok a půl tvorby, který mezi tímhle a prvním pokusem uplynul musel někde projevit. Stále ovšem nebyla Tatra ideální.

A proto v době, kdy jsem tvořil balíček Tatrovek došlo i na přestavbu Tatry 815 TP. Odstranil jsem plachtu z korby, upravil majáky a hlavně vyměnil masku za reálnější. Tahle zatím finální varianta dostala zároveň nový, slušivý žlutý kabátek.

Další první pokus, který bych chtěl ukázat je Škoda 109E.


Proč právě Škoda 109E? Možná proto, že je to revoluční stroj. Hlavně proto, že je to první lokomotiva, kterou jsem namaloval. Mezi první a druhou verzí je jen drobný rozdíl v použitých barvách, hlavní je poslední nová varianta. Na ní jsem použil slušně vytvořený čumák z původní 109tky a namaloval na něj úplně nový zbytek, tedy skříň a podvozky.

Jedná se o pár kousků, které jsem vypustil během své tvůrčí kariéry. (hlavně jsem od nich ve své galerii našel jejich původní varianty) Jak vidíte u Tatry, tak to jde. Jen se stačí trochu snažit... (mohl by někdo z tvůrčích kolegů taky ukázat svůj vývoj?)

VS

#1
Oficiální Tatra 815 doznala značného vývoje. První je ta červená obluda, druhá verze mini, třetí "správně velká". Poslední upgrade (zde se žlutou korbou) je ve spolupráci s Tomem, no a moc jí to sluší... Data už jsou trochu nejistá, ale červená obluda se datuje nejdříve do roku 2004 a větší verze je z října 2004. Tomova oprava je tady pod datem duben 2009.


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

#2
Ne všechno se povede hned napoprvé.

Jako například tyto tratě:



nebo tento most (spolu s výše uvedenými tratěmi vůbec první dílko pro Simutrans):


nebo tento magnetický vlak (inspirovaný TGV Thalys/POS):


Ovšem některé nepovedené věci se dočkaly alespoň uznání coby velmi originálního nápadu.

Jako například tento most:

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Když jsem uviděl toto téma, v něm vyvíjející se 380, tak mi to nedalo a musel jsem si ji taky udělat. Myslel jsem že bude stačit zmenšit trafficový obrázek.

A ono ejhle, vznikl z toho tento bastard...
Takže jsem byl nucen jí překopat z fotky...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!