News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

Rozmanitost průmyslu

Started by flexam, December 20, 2010, 12:20:07 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

flexam

Ahoj všem,
prosím pěkně, dá se nějak ovlivnit jaký průmysl bude na mapě?
Objevil jsem jistou souvislost druhu průmyslu s výškou hor.
Jak to ale udělat abych mohl mít na mapě všechny druhy průmyslu?
Předem děkuji za rady.

VS

Ahoj,
má se to asi takto - každá továrna má nastavena podnebí, ve kterých může být zbudována. No a podnebí jsou rozložena podle nadmořské výšky. Proto je vhodné mít na mapě všechna pásma... To lze zajistit tím, že nadmořské výšky pásem budou postupně stoupat. No a pochopitelně je ještě nutné aby terén tak vysoko dosáhl. Za použití "rozumných hodnot" to ale není příliš problém, chybí většinou tundra a velehorský sníh kde stejně žádný průmysl stát nebude.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Quote from: VS on December 20, 2010, 01:10:19 PM
No a podnebí jsou rozložena podle nadmořské výšky. Proto je vhodné mít na mapě všechna pásma...
Mě tak napadá: jak je to vlastně ale s mapami staženými z maps.simutrans.com - resp. například Českou republikou o ploše 2000*1316 dílků (což je moje nejoblíbenější mapa)? Tam se sice dají nastavit pásma, ale výška hor a spol. změnit nelze. Takže u některých z těchto map stejně není možné mít všechna pásma. A pokud vím, tak není jediný průmysl, který by byl pro poušť (resp. tropy). Minimum je myslím středozemí pro průmysl - tedy když nebudu brát v potaz vodní průmysl (ropné plošiny a sádky).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Můžu buď ladit výšku tak aby pasovala k nastavení podnebí, nebo obráceně...

Ovšem, každé pásmo zabere alespoň jednu výškovou úroveň, to klade na mapu nějaké omezení. Ale myslím že to je snadno splnitelná podmínka.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

flexam

Díky Vám všem.
Funguje to tak, jak píšete.