News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

Kde stáhnout většinu evropských vozidel?

Started by kaarfii, January 06, 2011, 05:35:44 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kaarfii

1) Poraďte, kde stáhnu evropské, hlavně německé lokomotivy a vozy pro Pak128? V německý sekci fóra se nevyznám a    žádný zdroje jsem u nich nenašel (nehledě na to že neumím jazyky).

2) Mělo Československo před válkou a i po ní aspoň nějaké osobní vozy s rychlostí větší než 100 km/h? A jaký vozy vůbec provozovalo na dálkových rychlících a s jakou rychlostí? Prohledávám katalog na www.parostroj.net, ale našel jsem jenom pár ukradenejch typů od Němců jako válečná kořist s rychlostí 120 km/h. Je to velká škoda, protože v roce objevení stále rychlejších hnacích vozidel v depu mi k nim chybí odpovídající přípojný vozy, které se objevují až skoro po 20 letech. Musím si půjčovat hlavně americké vagóny, který na český trati mezi Albatrosem, Antonem, Laminátkama, Bobinama apod. vypadají divně.

Díky

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!


Sim

kaarfii > co se tyka regio provozu, tak ten mame ve hre relativne slusne pokryty, k "dokonalosti" chybi uz jen par typu mezivalecnych dvounapravovych vozu a pripadne nejake z pocatku fungovani zeleznic na nasem uzemi. Dalkovou dopravu ale pokrytou tak dobre nemam - snazil jsem se to udelat tak, aby aspon neco zakladniho bylo, ale velkych ctyrnapravovych vozu mi chybi docela dost; pokryte je mam az od nastupu vagonu rady Y.

V realu samosebou jezdila velka spousta typu vozu, ovsem je potreba to brat podle historickych souvislosti:
- prvopocatky zeleznice byly v soukrome sfere a trate nebyly propojene, takze si kazdy hral na svem pisecku a provozoval vozovy park, ktery vyhovoval jemu. Diky tomu byly vagony objednavany v relativne malych seriich, protoze na jedne trase mohl pendlovat klidne jen jeden dalkovy vlak tam a zpatky. Zaroven cestovani po zeleznici nevychazelo nijak levne, takze dalkove vlaky mely podobu parni masinou tazene soupravy s nekolika vozy, ale mnohem casteji se jednalo o motorovy vuz, pripadne doplneny vlekem - zejmena prvorepublikove obdobi bylo rychlikovym motorakum nakloneno, takze jich bylo nasazovano do provozu pomerne velke mnozstvi typu ... ovsem zpravidla v poctu maximalne nekolika kusu od kazde rady. Diky tomu byl provoz pomerne pestry.

Velke vozy pro vlaky tazene lokomotivou i rychlikove motoraky vcetne vleku v planu mam a postupne to pribyva, ale nejde to tak rychle, jak bych chtel (za poslednich 14 dni jsem nevytvoril nic vlastniho). Navic pro hru je pomerne obtizne v dobe standardniho zacatku hry (1930) zacit provozovat ziskovou osobni dopravu na dalkovych trasach, protoze pouze provoz motoraku (sice rychlych, ale jen s par lidmi) - takze to chce delat jako v realu, kdy doprava lidi po kolejich ma smysl bud tam, kde je velka poptavka (pak to chce masinu s dlouhym vlakem), nebo kde uz koleje mam natazeny kvuli nakladni doprave a kapacita trate neni vycerpana (takze me to stoji navic jen perony a vlaky). Samosebou to jde jeste ocurat postavenim trate z verejnych financi, ale proc, kdyz to na sebe muze vydelat i takhle :-)

Jinak (jak uz sem psal vyse) jsem se snazil udelat "aspon neco", aby bylo mozne lidi vozit vlakem ne jen jednim zpusobem. Pro malou poptavku je dostupny stribrny sip nebo slovenska strela, rychlost nad 100km/h se u vozu za lokomotivu objevuje tak trochu neprimo - nektere vlecne vozy k motorakum (napriklad ty v paku M284.1 http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg25051#msg25051 ) se pro svoji vyssi hmotnost pouzivaly spise ve vlaku tazenem lokomotivou a pozdeji na to byly primo prestaveny (odebrani svetel a podobne).