News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

Kruhový objezd

Started by vlldy, March 16, 2011, 12:18:10 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlldy

Zkoušel jsem nějak efektivně vyřešit křižovatky a v některých případech by "kruháč" byl lepší než normální křižovatka a byl by mnohem lepší než semafory. Semafory mi přijdou úplně zbytečné protože jenom zpomalují dopravu...
Vytvořila by se prostě jen nějaká značka jako tomu bývá na normálních kruháčích který by se dala ke všem vjezdům do kruháče. Pak by auta už jezdila bez zadrhávání, prostě kam se vejdu tam se vecpu :D

Zkoušel jsem něco takového vytvořit s tím to mám k dispozici a dal jsem tam jednosměrku-

Auta to sice někdy objíždějí zbytečně ale nezasekávají se a navíc to vypadá celkem dobře :D
-zkoušel jsem to napoprvé mimo město ale ve městě by to bylo mnohem účinější...

Nebo by stačilo vytvořit značky typu:
přikázaný směr jízdy. (takové ty modré značky s šipkou)

Lubak91

Měl  by jsi si prohlédnout skutečný kruháč, protože ten tvůj nemůže pořádně fungovat, jelikož je protisměrný a dochází ke střetům a křížení tras na vjezdech do kruháče...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Řešením je ty značky jednosměrky otočit - prostě vezmeš značku jednosměrky a jejím postavením na místo, kde už stojí ty již postavené jednosměrky tu značku snadno otočíš do protisměru - takže potom budou vozidla jezdit vpravo - tedy tak jako na kontinentální části Evropy, nikoliv v Velké Británii.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

vlldy

Jo jasné to sem samozřejmě zkoušel jenže se pak stalo tohle



Tak sem si říkal sice je to opačně ale aspoň to bude dobře vypadat. Na silnici kde se přijede na kruháč to dát nemůžu a do zatáčky to dát taky nemůžu jak na obrázku vidíte... Taky důvod proč chtít jinou značku...

Václav

Odtud si stáhni jinou značku pro zákaz vjezdu. Podobá se přikázanému směru jízdy, ale asi bude fungovat jako klasická jednosměrka. Já se přiznávám, že o téhle značce vím, ale příliš jsem jí nezkoušel.

A odtud si můžeš stáhnout tramvaj pro poštu a pro kusové zboží. Obě mají rychlost pouhých 50 km/h.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní