News:

Simutrans Sites
Know our official sites. Find tools and resources for Simutrans.

Autobusové či tramvajové zastávky

Started by MHD, November 18, 2011, 07:47:58 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MHD

Už se někdo zabýval s tematem české zastávky pro Autobusy, trolejbusy nebo tramvaje?


TommPa9

Zkoušel jsem s tím experimentovat ale bez nějakého hmatatelného výsledku, který by se dal použít (viz příloha)

MHD

To bych se na to kdysi kounul.

Nejdřív se ale pustím do nové elektrifikace pro silniční tramvaje.

Ale tvůj experiment je dost dobrý...

Kreslení frčí, takže se na to mrknu....

TommPa9

No vypadat to může docela dobře ale ve hře jsem to nerozchodil. Jinak k soukromé zprávě. Stínování se přímo ve hře špatně hodnotí takže kdybys mi poslal grafiku docela by mi to ulehčilo hodnocení. Každopádně mi přijde, že princip by byl dobrý. Jen je nutný si hlídat že světlo jde z levého dolního rohu a je nutný si hlídat to, aby ve všech! pohledech byla nasvícena ta část co je vlevo. I mě se docela dost stávalo že jsem si přehodil nějaký komplikovně vybarvený stroj kvůli druhýmu boku zrcadlově a pak jsem si ten druhý bok vybarvil špatnou sadou barev...

Jo a jedna věc. Přijde mi, že jedna z reklam na střeše je moc dlouhá ;)

MHD

Tady jsou přebarvené grafiky...

TommPa9

Bočnice jsou v pořádku ale chtělo by to vystínovat i čela. Koukám, že za všech situací tam máš stejnou barvu. Jinak bočnice jsou vystínované správně. Na druhou stranu jde jen o to, jesti se ti do toho přebarvení čela chce. Ve hře to totiž není vůbec vidět jestli tam je nebo není správná barva ;) tedy u tvé tramvaje.
A co bych vypíchl jsou cestující! Ten efekt je naprosto fantastický!

MHD

#6
Ahoj Tommy,

dík za mrknutí. A hezký, že ten nápad s cestujícím a řidičem byl nápadný.
Do toho barvení se dám, ale nejdřív chci pokračovat v projektu 'CityTram', takže nová kolejnice pro tramvaje jako silniční vozidla.

Můžu už ukázat první screenshot:


greenling

Grafika je krásná!
Ale soubor dat je stále nastaven špatně!
Prosím Datfile výstavy zde!
děkuji
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Ota

Pokud budete dělat cs zastávky, zvažte možnost "jednostaného" nástupiště - aby ostrůvky nemusely být vždy naproti sobě.

MHD

#9
Ota: Dám se do toho když skončím tramvajové koleje. Doufám, že to zvládnu. Ale čim víc kreslím, tim to jde lépe od ruky...

Můžu vám dát nový stav tramvajového kolejiště pro silniční vozidla.

TommPa9: 'Vypůjčil' jsem si jeřába pro stavbu na kusé koleji.


TommPa9

Nevadí... ale s touhle míchačkou by to mohlo vypadat lépe ;) (nic proti té Vláďovo)

Nápad se mi líbí a to tak že hodně!

MHD

Joooo...ale je to spíš z pak.64...?

Na obrázku to pak vypadá, jak kdyby dítě zapomělo svou hračku na pískovišti  :D


Ota

=> MHD
Nádherné. Když už je tam kusá kolej, mohly by být také koleje pro "jednosměrný provoz"? (smyčky, souběžné jednosměrky). Asi to není reálné - bude problematické vyřešit křižovatky, tj. rozbočení, kdy jeden směr vede jinam než druhý. To je jen takový nápad.

Pokud budeš souhlasit, dal bych 2-way tramvaj do depozitáře - nějaká nová rubrika:: např. Vývoj a testy.

Lubak91

No, jednosměrka; bude zajímavé vidět, jak se předjíždí tramvaje ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Ota

#15
=>Lubak91
No jasně, že to bude hezké a zajímavé. Ale může se to stát i na dvojkolejné trati. Bez zásahu do jádra Simutransu bude silniční tramvaj vždycky tak trochu "na vodě". Možná, že přidání parametru "nesmím předjíždět" by nemuselo být tak složité a řešilo by to mnohé. Ovšem "slušné" řešení 2-cestných tramvají by mělo být zcela jiné. Nový waytype

=>moderator
Zřejmě by to chtělo nové téma (nebo toto přejmenovat) ===> Dvokolejné tramvaje (nebo tak něco)

EDIT:
Několik příspěvků je též v diskusi

MHD

Tak jsem pokračoval diskuzi o tramvajích zde.

Tady bych rád pokračoval se zastávkami...

TommPa9

Quote from: Ota on November 23, 2011, 09:14:24 AM
=>moderator
Zřejmě by to chtělo nové téma (nebo toto přejmenovat) ===> Dvokolejné tramvaje (nebo tak něco)

Oliver si to vyřešil sám ;) každopádně mohu zkusit "nezastávkové" příspěvky přesunout do nového tématu.

MHD

Tak, a je tu první, jednoduchá zastávka ČSAD, která se nachází často na venkově...

MHD

#19
Tak, pro dnešek dost, ještě jsem dokončil druhou venkovskou stanici CSAD. Bude to všechno v jednom souboru:


TommPa9

Poznávám tam správně svou mikulášskou hůl? :D konečně se jí někdo ujal a dostal jí do provozu! Super jen tak dál!

MHD

A práce už pokračuje...ano, je to tvá hůl.
Naplánovano je dalších 10-20 historických stanic české dopravy pro pak.128.cz.
Nevím jestli na budkách je vidět logo ČSAD...ale ti budky se mi dost liběji.

Edit: Budky jsou dělané podle existující budce Slatina, Rozcestí na Kladensku: (Přebarvená verze)

TommPa9

Jo takovýhle zastávkový boudy znám... ono je dost zastávek i z vlnitého plechu... kdyby se udělala nějaká hezká sada dalo by se to "rozstřelit" na časovou osu... Nepředpokládám že bys to nezvládl sám ale pokud bys chtěl nakreslit nějakou drobnost k zastávkám stačí říct ;)


MHD

#24
Nová verze:
- přepracovaný včerejší stav
- Nová zastávka s více políčkami

Screenshot:

MHD

#25
Je tu nová verze...
Hry se starou verzí nebudou možné pokračovat...
- Jména objektů změnená (proto snížená kompatibilita)
- Zlepšené jízdné pruhy
- Nová stanice: ČSAD - stanice MHD (Dvoutyčový zastávkový sloupek ČSAD, červený)


Sim

MHD > jedna pripominka: bylo by mozne delat screenshoty ze hry vyhradne v nezoomovanem meritku?

... a jedna prosba ... az se vratim k zatim pozastavenemu projektu nastupist, muzu pouzit budky ze tvych zastavek?

MHD

#27
Simu, ano...snažím se najít původní linky...  :)
--> done!

Použít budky můžeš klidně... projednáme to PM...

meme

MHD: Mohu se zeptat co to je za sadu silnic co používáš? Děkuji..


VTPsim

#29
ahoj
tak sem se pokusil o zastávky v Praze používané od poloviny 90.let
zatim je to nic moc ale budu na tom pracovat (za pukus to stálo)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

TommPa9

Od pohledu to nevypadá zle, jen budka by si zasloužila vystínovat ;)

VTPsim

#31
QuoteOd pohledu to nevypadá zle, jen budka by si zasloužila vystínovat
Je pravda že ta budka byla nepovedená. Takhle je to lepší? Kromě toho jsem zmenšil označník.
+sem se pokusil o novější typ zastávky v Praze.
Chyba opravena (dal jsem sem špatnej obrázek)

ZRUŠENO

9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

VTPsim

#32
Pokračování zastávek Praha se trochu zastavilo. Místo toho jsem se vrhnul na schránku Česká Pošta. Chvíli jsem tápal kam to vlastně dát, protože tímto ještě nikdo
nezabýval a na založení nového téma to není. Za upozornění na chyby budu rád ;)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Lubak91

U těch čelních pohledů jsou ty nožky jaxi pochybně umístěné, zřejmě je to upravený zadní pohled. Takže by bylo vhodné je posunout kapánek dozadu, jinak to nejni zlé...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VTPsim

#34
Díky za upozornění. Chybička se vloudí. Upraveno o příspěvěk výše
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469