News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

Dopravní značky!

Started by Vladki, February 11, 2012, 11:33:48 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vladki

Lubak91: Ahoj, inspiroval si mne a chci zkusit trochu experimentovat s navestidly. Byl bys ochoten se podelit se zdrojovymi soubory k navestidlum AZD? At mam nejaky mustr kam co patri. Hledal jsem sablonu pro navestidla a nasel jenom pro pak64 navic ani nic moc dokumentace k dat files. Diky

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Quote from: Lubak91 on February 11, 2012, 05:10:59 PM
Chtělo by to napsat, kam to mám poslat...
Sem: vladki - zavinac - email - cz. Dekuji.

Jinak zatim jsem vytvoril na zkousku par silnicnich znacek pro pak64, jako mustr mi slouzil http://simutrans-germany.com/wiki/wiki/tiki-download_file.php?fileId=21 Je tam puvodni jednosmerka, zakaz vjezdu - soukroma cesta s cedulkou v barve hrace, choose sign a end-of-choose pro silnice. Treba to nekomu prijde uzitecne. Ja sem si od end-of-choose sliboval reseni jednoho zajimaveho dopravniho problemu, ale to je na samostatnou diskusi.

meme



Vladki

Quote from: meme on February 16, 2012, 01:38:48 PM
Vladki: udělal bys je prosím i pro 128?

Ma v planu udelat kompletni silnicni sadu ceskych znacel pro pak128 (i stare prvorepublikove), zatim si ale hraju s pak64 a zkousim co se s tim da vsechno vymyslet. Takze zatim jenom naladim na prosvetlene znacky a posunuti tak aby znacky dobre vypadaly i na zatackach a sikmych cestach. End of choose sem zmenil na zakaz stani, protoze to vic odpovida zpusobu jak ho pouzivam - oddelit zastavku pro busy, nebo vykladani zbozi od nakladacich zastavek plnych kamionu. Choose sign jsem vynechal to originalni je vyhovujici. BTW tusi nekdo v kterych letech se u nas instalovaly prosvetlene znacky? Jako maly kluk sem je videl v Praze, na hlavnich krizovatkach, jinde se moc nevyskytovaly, a pozdeji je prevalcovaly reflexni folie.

Vladki

Sim

V Plzni na hlavnim tahu sever-jih prosvetlene taky byly, odhadem pred cca 20ti roky si to pamatuju. Od kdy do kdy se pouzivaly netusim.

Vladki

Tak sem se pustil do pak128. Prozatim pouze jednosmerka. Je posunuta tak aby se znacka postavila na hranu mezi policky a diky tomu jde postavit kruhac (po i proti smeru hodinovych rucicek) a znacky budou tam kde maji byt. Viz dotaz http://forum.simutrans.com/index.php?topic=7043. Prosim o pripadne komentare a navrhy co vylepsit at si to odladim tady na te jedne znacce nez zacnu delat ostatni.

A pokud by nahodou nekdo vedel jak spravne napsat dat pro poulicni semafor, byl bych vdecny. Nejak to nemuzu dohledat a pokusy skoncily divokym umistenim semaforu vsude mozne jenom ne tam kde maji byt.

Vladki

Sim

Supr, to vypada moc dobre ... jen jedno drobne info - toto nahrazuje znacku v zakladni sade (= je potreba prislusny pak smazat), nebo ji to pridava jako dalsi moznost?

Vladki

Sim: Je to pojmenovane jinak, takze lze mit puvodni i tuhle znacku vedle sebe a nedochazi ke konfliktum. V menu pak mas dve jednosmerky vedle sebe, ktere vypadaji trochu jinak. To same plati i pro predchozi znacky pro pak64.

Sim

Oka ... a nechce se ti udelat i variantu, ktera by plnohodnotne nahradila tu z origo paku? Proste aby to melo stejny nazev souboru i objektu ve hre, takze by clovek v rozjete hre nemusel vubec nic vymenovat, jen by prehral jeden soubor druhym ...

Vladki

Sim: tady je. Koukam, ze sem tim zaroven ziskal i preklad do cestiny :)
Ja to puvodne delal schvalne s jinym jmenem abych mohl zkontrolovat chovani, vzhled atd a nezboril si existujici instalaci. Podobne jako jsou Lubakovy ceske zeleznicni semafory. Pokud by se ukazalo ze pro finalni verzi je lepsi to udelat jako nahradu, tak jsem pro.

Vladki

Vladki

Tak jsem vyrobil dalsi znacky - minimum 80, private road. Vsechny pouzitelne znacky jsem hodil na web https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/. Tam bude vzdy aktualni verze znacek.

Vladki

#12
Tak mam hotove vsechny zakladni znacky pro pak128. Nicmene jeste je co vylepsovat, takze to urcite neni finalni verze. Pripadne navrhy na vylepseni, nebo pozadavky na nejake specialni znacky, jsou vitany.

Uvazoval jsem nad znackama zakaz vjezdu konskych povozu (minimum 30) nebo zakaz traktoru (minimum 50), ale znacky jsou tak male ze by nebylo poznat co na nich je, a taky si nejsem jist jestli by vybec nasly vyuziti. Ja sam nemam ani vyuziti na minimum 80.

P.S. prosim moderatory jestli by mohli ty moje prispevky s dopravnima znackama oddelit do samostatneho vlakna, prece jenom to trochu uteklo off topic od zeleznicnich navestidel.

Já bych to nechal v jednom a jen přepsal hlavičku. Byl by někdo proti? TommPa9

Lubak91

#13
:P ;) Vlákno jsem zakládal kvůli návěstidlům a železničním stavbám, značky bych raději přesunul do vlastního tématu...
Urááá:D Danke šén her majstr :police:
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Ach jo... víš jak je rozdělení témat technicky náročný postup? Fajn já to rozdělím...

meme

Nejde udělat značka maximální rychlost?


Vladki

#16
Quote from: meme on March 16, 2012, 01:50:05 PM
Nejde udělat značka maximální rychlost?

Nakreslit ji neni problem, ale ve hre by moc nefungovala. I kdyby to slo nejak zadat do dat souboru, tak za znackou by zase vsichni zrychlili. Pokud chces auta zpomalit tak jim postav pomalejsi (a tedy levnejsi) silnici. Nekde sem zabrousil do nejake anglicke diskuze na tema max rychlost a taky to poresili typem silnice.

Update: pokud nekdo vi co takove znace napsat do dat souboru tak ji rad nakreslim.

TommPa9

Je rozdíl mezi rychlostí, jakou vozidlo jet může-to určí silnice-a tím, co asi chce meme. Udělat nějakou značku, která by povolila vjezd jen autům který mají určitou maximální rychlost danou daťákem. Obecně jestli to dobře chápu tak dát nějakou značku, která zakáže kamionům s rychlostí 100 jezdit do města kde jezdí maxmálně autobusy 70 km/h a blokovat dopravu... chápu to dobře? (PS taky bych to bral)

meme



Vladki

Tak, znacku maximalni rychlost nakodovat neumim, tak pridavam aspon neco pro milovniky kruhovych objezdu.
Znacka je upravena jednosmerka napozicovana tak aby vypadala jako vjezd na kruhac. Umistuje se na oblouk kruhace, nebo vpravo od vjezdu. Akorat, kvuli te predelane pozici se obcas stane ze auta zakryji znacku a naopak.

Kdyz su u toho, tak sem zkousel predelat obousmerne znacky (napr. min 80) tak aby znacky byly na vjezdu do policka a ne na vyjezdu, nebot mi to tak pripada logictejsi, ale narazil jsem na to, ze se pak spatne prekryvaji s projizdejicimi auty, a nebo jsou uplne mimo cestu pokud se postavi na zatacku nebo diagonalu. Tusi nekdo proc to tak je? Proc se musi znacky stavet na vyjezd z policka?

Sim

Nejsem si jistej, jestli to tak skutecne jde i u znacek, ale vseobecne se to prekryvani resil rozdelenim na predni a zadni obrazek (frontimage/backimage v datu).

No a pokud se budem bavit o tom, proc je znacka na vyjezdu z policka a ne na jeho vjezdu .... to souvisi s tim, jak je hra postavena; konkretne jde o to, ze dana vlastnost znacky je prisouzena danemu policku a tedy auto (nebo vlak, ono to u semaforu funguje stejne) se znackou bude ridit prave na tom policku, na kterem je znacka umistena.
Z toho pak plyne opticky nelogicke cekani masiny nikoliv pred, ale az za semaforem pokud nema volno a tak podobne ... a u tech novych silnicnich znacek to bude znamenat, ze se tou znackou zacne ridit, az kdyz bude za ni (coz u jednosmerky prakticky nevadi).

Me osobne by se hodilo, kdyby "znacky" (a tedy i semafory u vlaku) nebyly definovany vjezdem nebo vyjezdem z policka, ale aby se jednalo o umisteni mezi dve sousedni pole - pak by totiz bylo mozne znackovat i treba smer jizdy po vyasfaltovanem namesti.

Vladki

No prave ze u jednosmernych znacek (jednomerka a choose_point) zadny front/back image neni. Znacka ktera je na blizsi strane cesty se automaticky chova jako front a na druhe strane jako back. U obousmernych (minimalni rychlost, private road) se obrazek sklada ze dvou takze v podstate chovani front/back image je k dispozici. Jenze problem vznika na zatackach, protoze obrazky se vybiraji podle toho kam se jede a ne odkud se prijizdi. Proto se znacky umistene do prostredka (vetsina z pak128) nebo na zacatek policka (konec dalnice) zobrazi blbe - bud zcela mimo cestu nebo jsou zapichnute nekde uprostred vozovky.

Co se tyka chovani tak to je taky zvlastni. U oboustrannych znacek (min80, private) sem si vsiml ze auta ktera pres ne nesmi se otaceji uz na policku pred nimi, takze by bylo logicke aby byly na zacatku policka. Technicky vzato ten zakaz plati jen na to jedno policko. U jednosmerky se kupodivu obraceji az na policku se znackou.

Co se tyka vlaku, tak kdyz stoji na cervenou tak trci pulkou masiny do sousedniho policka, a pekne me to stve. Kvuli tomu sem posouval navestidla dal od nadrazi abych nemel celni srazky lokomotiv. :) Mozne je to jenom bug v moji stare verzi (100), a v novych uz je opraven...

Navestidla na hrane mezi polickama tady uz kdysi davno byly, nevim proc to predelali.

Vladki

#22
Tak aby to tu trochu ozilo - dalsi znacka - RoadClosed - Zabrana - nemelo by projet nic (teda pokud si nekdo nenakoduje raketove pohanenou formuli ktera jede vic jak 400 km/h ;)

Update - nova verze - bila tycka vymenena za pozink. Zajimalo by mne co se vic libi - co dat do CZ.PAK u vsech znacek - jestli klasicke bile natrene tycky, nebo modernejsi pozinkove. Nejradsi bych sem pridal hlasovani ale nevim jak.

Vladki

Pracuji na mytnici / celnici - zatim takove klasicke se zavorou, je prebarvena a upravena z british paku, snad nebudou problemy s copyrightem. Nicmene bych k ni rad pridal i budku pro celnika - neco jako ma hradni straz http://cs.wikipedia.org/wiki/Hradní_stráž.
Nebo do modernejsi varianty (zavora se znackou) nejakou unimobunku, ale musi se to vejit na chodnik - t.j. do rozmeru autobusove zastavky. Ptam se tedy stavebnich firem (BeatlJoe) jestli nemaji neco skladem?

Lubak91

Já uvažoval o závorách Ippen (http://csopevneni.xf.cz/Vybava/Ippen/Ippen1.htm), ale zatím jsem se k tomu nedostal...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

#25
Hmmmm, ippeny sou imppozantni. Ted jeste k nim namodelovat ty tanky ktery to melo zastavit. Ja bych zustal u civilnich zavor.

UPDATE: Zavory jsou hotove, i se spoustou dalsich znacek: https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/pak128/

UPDATE2: jeste sem to trochu poladil, mam vicemene kompletni sadu. Upravil jsem i intro_date podle toho jak se ktere znacky u nas zavadely. A od roku 1990 se meni sloupek z bileho na sedy.

Chybi uz jenom semafory a dalnicni znacky. Nicmene ty co jsou v pak128 jsou pouzitelne i pro CS, takze by se dalo pozit ty. Ale az si najdu cas tak prekreslim i je. A kdyz sem u toho, netusi nekdo kdy se u nas zmenila minimalni rychlost na dalnicihc z 50 na 80 ? Vygooglil jsem jenom ze na slovensku to bylo v 2009, ale kdy v CZ?

Vladki

Omluva za double post, ale myslim ze othle si ho zaslouzi:

Udelal sem si tramvajove signaly (cocky). Sice jsou v menu pro vlaky, ale funguji.
Design zatim nic moc, kdyby se v nich chtel nekdo porypat a vylepsit je, tak rad poskytnu zdrojaky.
A upozornuji ze signaly jsou zavesene na trolejich, takze bez nich budou vypadat hodne legracne.

EN: Tramway signs for pak128.

BeatlJoe

Quote from: Vladki on May 18, 2012, 11:21:25 PM

Nebo do modernejsi varianty (zavora se znackou) nejakou unimobunku, ale musi se to vejit na chodnik - t.j. do rozmeru autobusove zastavky. Ptam se tedy stavebnich firem (BeatlJoe) jestli nemaji neco skladem?
Skladem nic nemám, ale něco vytvořím. Budku a nebo zastřešenou celnici? Zkusím oboje a potom to sem dám k posouzení.
Tento týden mi přijedou zapojit net (to byla doba  :-[), takže už budu online.

Vladki

#28
Tak sem si budku nasel ve volne dostupnych sablonach.
Update - opravene stinovani a pridana i mytnice.
Zdrojaky jsou na https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/pak128/

Update2 - budka na celnici vybarvena v barvach hrace.
Mytnici sem nechal cerveno bilou, tam se mi jine barvy nelibi.

Vladki

Dotaz vseobecne, bylo by vyuziti pro omezeni minimalni rychlosti na zeleznici? Rekneme pro koridor vyhrazeny pro rychliky, aby na nej nelezly pomale nakladni vlaky? Mam vyzkousene, ze to funguje, jen je otazka jaka rychlost by byla vhodna pro predel mezi nakladnimi a rychliky a jestli by to vubec nekdo vyuzil?

TommPa9

Já osobně takovou značku schvaluju! Jen by to chtělo vzít nějakou reálnou předlohu aby to vypadalo akceptovatelně :D (hergot jak jinak napsat "aby železniční nadšenci neprskali"?) Nicméně tahle otázka je velmi citlivá... to bych asi nechal všeobecné diskuzi...

Lubak91

#31
Mě by se třeba líbil tenhle předvěstník 8)

P.S. Zajímavá zásobárna různých značek => http://www.gsplus.cz/zeleznicni-znacky.php
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

No, na zeleznici nic jako minimalni rychlost neni. Cedule jsou takto:
Cerna cisla na bile ceduli jsou navest - rychlostnik, cerna cisla na zlute ceduli jsou predzvest - predzvestnik.
Pricemz obdelnik + trojuhelnik jsou vseobecne. Kruhove znacky jsou pro sestikolaky, a obdelnik na vysku plati pro pendolino.
Ja bych to videl na modry obdelnik s bilymi cisly - takoby hybrid mezi silnicni znackou min rychlosti a rychlostnikem.
Ted jeste jake rychlosti by byly uzitecne?

Lubak91

Vladki: To vím, a jinak to není předzvěst a předzvěstník, ale předvěst a předvěstník ;)
Kombinace "všeobecného" a "naklápěčkovýho" předvěstníku se mi líbí proto, že spolu tvoří efektní šipku :D Která by se dala považovat jako taková značka, že tam smí jen "lepší" vlaky ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Lepší vlaky? To znamená vlaky tažené Černokněžnickou mašinkou kouzelníka Zababy a Pyšnou mašinkou? (Právě jsem zjistil co si pustím na dobrou noc :D) Každopádně značka "lepší vlaky" se mi líbí a udělat mutanta jak navrhuje Lubák vypadá jako cesta nejmenšího násilí...

Lubak91

Já nenavrhuji žádného hybrida, ale krásného plnokrevníka :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Predvest... hmm to sou mi veci... Ale na slovensku to je predzvest ;)
Zluta sipka - hm, proc ne aspon to bude lip videt... ale logiku to moc nema.
Ted jeste jaka rychlost by byla vhodna jako predel mezi rychliky a nakladaky?
120, 140, 160 ?

Lubak91

Já bych to viděl na 100 km/h, i tak se tam nedostanou některé důležité "osobní" řady jako  11x/210, 714, 714, 742, 81x, 83x ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Ja sem to zamyslel jako opravdu rychlikovou trat, takze soupravu tazenou pielstickem, nebo orchestrionem 810 nepovazuju za rychlik.
Pokud bude jako minimum 100 tak ti tam vjede skoro kazdy trochu modernejsi nakladak tazeny preshingem (163, 263, 363) nebo i laminatkou. A kdyz na nej povesis 20 cisteren tak to bude brzda jakxvina. Ale konec koncu tech znacek muze byt vic.

Lubak91

Já ti nevím, pouští se to tam podle mašiny, nebo rychlosti celé soupravy? Protože valná část nákladních vozů má maximálku 100 km/h, krom pár výjimek...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Mělo by se to "pouštět" podle rychlosti celé soupravy stejně jako u silničních značek.

Vladki

Tak sem neco stvoril, ale pekne sem si tim nabehl. Zeleznicni znacky jsou potreba mensi nez ty silnicni, aby byly aspon trochu v pomeru k semaforum, trolejim atd. Viz screenshoty. Tim padem ale je strasne malo mista a nejde tam nacpat citelny cisla. Prikladam obe varianty - modry rychlostnik, a lubakovu kombinaci zlutych predvestniku. Zaroven pridavam i znacky pro jednosmerny provoz na zeleznici (stuj) a zakaz vyberu koleje (konec nastupiste)

Lubak91

Fajne, a na kolik jsou ty "moje" nastavené? Ukazují "Očekávejte traťovou rychlost 30 km/h a 10 km/h pro vozidla s nklápěcí skříní" ;)
Mohl bych tuto funkci přidat do běžných návěstidel formou indikátoru, ale nevím jestli je to vůbec potřeba... Taky bych mohl udělat návěstidla AŽD 65, ale ty taky nejsou moc důležité :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki


Vladki

EN: Yes, they work. Only trains capable of speeds higher than 130 km/h can go through.
CZ: Funguji. Pusti pouze vlaky ktere mohou jet 130 km/h a vic.

Vladki

I guess you want the dat file. It is the same as for road sign for minimum speed, just waytype is track:


obj=roadsign
name=Train_MinimumSpeed_right
copyright=vladki
waytype=track
cost=500
min_speed=130
single_way=0
Image[0]=MinSpeed.0.0
Image[1]=MinSpeed.0.1
Image[2]=MinSpeed.0.2
Image[3]=MinSpeed.0.3
Icon=> MinSpeed.0.5
Cursor=MinSpeed.0.4

Vladki

Tak jsem se pustil do znacek pro dalnici, ale nejak se porad nemuzu spokojit s vysledkem. Zacinam si rikat ze se na to vykaslu a jenom trochu prekoduju Fabiovy dalnicni znacky ze standardniho paku. Nuze posudte sami - fabiovy, moje - kreslene po pixlech, a druhe kde jsev vzal obrazek znacky z wikipedie, zmensil a zesikmil. Ta ma sice pekny antialiasing, ale zase neni tak zurive modra jako ostatni znacky. A kdyby nahodou nekdo vedel kdy se u nas zmenilo pravidlo ze na dalnici je minimalni rychlost 80 misto 50 tak napiste. Nebo ma li nekdo znameho ucitele v autoskole, zeptejte se.

TommPa9

Co třeba zkusit dát bílé na značce nádech do modra jen takovou jemnou bledě modrou... mohlo by to pomoct

meme

Dle internetu byla změněna rychlost na dálnici (min) z 50 na 80 vyhláškou z roku 1997


Vladki

Kde si to prosimte nasel? Ja hledal a hledal a nesl jenom kdy to zmenili na slovensku...

meme

Po hodně dlouhém Googlení .. Stránku už bohužel nevím :(


Sim

Me se libi ta varianta zmensene wikiznacky ... pripada mi realna

Vladki

Tak pro oziveni posilam znacky pro uzkokolejku. Vizualne jsou to vsechno cedule, ale nakodovane jsou jako navestidla, akorat vypadaji stejne na cervenou i na zelenou. V realu se tyhle znacky pouzivaly az od roku 46 a 54, ale nastavil jsem je zatim, jako dostupne odjakziva, aby slo hrat aspon s tema dvema masinkama od Lubaka. Jinak chci vyslovit velky dik Lubakovi za to ze na uzkokolejkach pracuje, i za pripominky ktere ke znackam mel. I od ostatnich ocekavam pripominky.

Popis znacek:
S - signal - konec nastupiste
P - presignal - cedule pred zastavkou nebo tabulka s krizem, pouzijte podle potreby
L - long singal - misto zastaveni (v realu asi az nekdy koncem 90. let)
C - choose signal - lichobeznikova tabulka
E - end of choose - oznacnik nebo hranice izolovaneho useku, opet pouzijte co se vic libi
O - one way sign - stuj
Nekterym znackam v noci sviti odrazky

P.S. Jeste by to chtelo vagonek na drevo, a muzeme ozivit hru hustou siti lesnich zeleznic.

TommPa9

Einfach Fenomenal! Hned to jdu zkusit...  (a hned je zařadím do Paku)

greenling

Díky moc za nové modely .  :thumbsup:
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Vladki

#55
Pustil jsem se do prekresleni zeleznicnich vrat, podle fotky: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=8194.msg77656#msg77656
Zatim tramvajovy design, pro zeleznici jenom vymenim znacku za modry kosoctverec.

Update: pridana brana pro uzkokolejku.
Update: pridana brana pro normalni zeleznici.

Vladki

#56
Tak sem se zase vecer nudil...

Znacky pro zeleznicni provoz - jednosmerka a end-of-choose. Nahrazuji ty strandardni z pak128. Velikosti vychazeji ze silnicnich znacek, takze asi budou pusobit trochu prerostle, ale lepsi nez kdyby nebyly poradne videt. ;)

Timto prosim Tomma aby z cz paku vyhodil ty predchozi obdelnikove, aby se nepletly s uzkokolejnymi znackami.

Update: zkusil jsem ty znacky trochu snizit, na vysku uzkokolejnych, a trochu zvyraznit bily okraj na Stuj.

Vladki

Tak a jeste pridavam zeleznicni znacky pro minimalni rychlost. Mensi uz by nebyly citelne.

greenling

Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Vladki

Mala otazecka ke znackam a jejich casove linii.

Ty moje znacky pro pak.cs maji momentalne dostupnost podle toho jak se u nas vyvijely dopravni predpisy. Tudiz pred rokem 1938 nejsou k dispozici zadne znacky, s vyjimkou zavory s mytnici. Vetsina znacek se objevi v roce 1938, par dalsich se prida pozdeji - minimalni rychlost, kruhovy objezd (1961), vjezd do jednosmerky (1967) a dalnice (1971, 1997). A v roce 2008 zmizi celnice (schengen).

A ted ta otazka - jak moc vam chybi znacky pred rokem 1938? Je v te dobe silnicni provoz tak husty, ze jsou znacky potreba? nebo zvolite radeji historickou vernost a zkusite v tech drevnich dobach hrat bez znacek?

Druha podotazka se tyka znacky minimalni rychlost. Jestli v roce 1961 (nebo jeste driv?) povolit rovnou vsechny tri varianty (30, 50, 80), nebo je davat k dispozci postupne, treba spolecne s rychlosti pro dalnice - 50 km/h v 1971 a 80 km/h v 1997 ?

Toz vymacknete se ;)

TommPa9

Můj náhled na věc je asi takovýhle:

V počátečních fázích hry (většinou hraju kvůli testování od nejnižšího roku co je aktuálně hratelný - 1908) mi dopravní značky vůbec nechybí. a závoru používám hlavně k zamezení vjezdu "obtěžujících" vozidel konkurence nebo státu takže mi nasazení značek v roce 1938 vůbec nevadí. Stejně se stavím i k historicky přesnému objevování značek. Případné změny mi přijdou jako snaha sníst koláč ale pořád ho mít. Takže já bych to nechal tak, jak to je. A komu se to nelíbí může hrát bez osy :D

Vladki

A co ty minimalni rychlosti? vsechny najednou, nebo postupne?

TommPa9

Já jsem pro postupně... jak ostatní to netuším... chtělo by to aby se projevili :D

VTPsim

No mě je to jedno, minimální rychlosti moc nepoužívám ;)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Sim

Vcera jsme se o na blizke tema bavili s Tommem; jde o to, ze standardni nastaveni hry neodpovida realite - z hlediska optimalniho dopravniho modelu. Kapacity tovaren a zdroju surovin jsou nekolikanasobne vyssi, tomu pak odpovida i cena zastavek (aby to nevydelavalo moc). Kazdopadne bezne hrani v obdobi prvni republiky znamena, ze postavim silnici, vytvorim automobilovou linku, na ni nakoupim cca 50 vozidel a spustim to. Zpravidla paralelne s tim pak postavim druhou, zcela oddelenou silnici, druhou linku, dalsich 50 vozidel ... provozovat to na jedne silnici spolecne neni diky kapacite cesty mozne, proste uz takhle se tim vse ucpe.

Takze ano, provoz je hustsi nez mlha u Rakosnicka, ale jen tam, kde je natazena silnicni linka. Prakticky jakekoliv znacky tomu nemaji sanci pomoct, protoze jiny zpusob, nez mimourovnove krizeni s touto termiti dalnici nema sanci fungovat.

Ovsem, pokud by se nam podarilo nastavit hru realneji - tedy treba tak, aby na plne vyuziti elektrarny bylo potreba svazet uhli z deseti sachet - se da predpokladat, ze znacky by vyuziti mely. Pak by totiz na jedne lince mohlo jezdit jen nekolik malo aut (a pritom by to byl ekonomicky optimalni model) a silnicni provoz by odpovidal beznemu chaosu se zastoupenim vsech moznych hmotnostnich, kapacitnich a rychlostnich kategorii vozidel.

Vladki

Tak aby byl na silnicich poradek od pocatku veku prikladam policajta. TommPa9 dodal figurku, ja jenom dofinisoval. Od roku 1967 je definitivne nahrazen semafory ;) Ale myslim ze by mohla byt trochu vetsi, v porovnani s ostatnimi chodci je to prcek

meme

Hlásím, že mi nefungují návěstidla minimální rychlosti (používám poslední stabilní 6000) release


Vladki

Ktery konkretne? silnicni, zeleznicni, kombinace se semaforem, nebo jenom cista cedule?

meme

Železniční, v klidu mi tam jezdí brejlovci...


greenling

Super.
Policista jako semaforu je neobvyklé.
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

Quote from: Vladki on December 08, 2012, 09:02:03 PM
Tak aby byl na silnicich poradek od pocatku veku prikladam policajta. TommPa9 dodal figurku, ja jenom dofinisoval. Od roku 1967 je definitivne nahrazen semafory ;) Ale myslim ze by mohla byt trochu vetsi, v porovnani s ostatnimi chodci je to prcek

V porovnání s chodci to je prcek ale v kdyby měl výšku normálních chodců tak by si moh v pohodě odkládat kafe na střechu liazky protože by měl odhadem 4 metry :D

Vladki

Quote from: meme on December 08, 2012, 09:16:22 PM
Železniční, v klidu mi tam jezdí brejlovci...

Muzes prosim upresnit kterou presne znacku masd na mysli? Ted jsem si stahnul r6000 a ty modry cedule (100, 130, 160, 190) funguji.

meme



Vladki


Vladki

Quote from: meme on December 08, 2012, 11:16:17 PM
Násvěstidla minspeed 160

Jestli myslis ty co jsou kombinovany se semaforem - design jako AZD autoblok, tak ty opravdu nefunguji, o tom vim, a to je potreba opravit v kodu simutrans. Ale cedule by fungovat mely.

Vladki

Nove znacky pro dalnici:

greenling

Děkujeme za nové příznaky.
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Vladki

Tak cs_road pak je v zasade kompletni. Samozrejme dal prijimam pripominky a navrhy na vylepseni, ale neplanuju do nej uz nic pridavat.
https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/pak128/roadsign.cs_road.pak

Sim

Vladki > ty znacky na dalnici jsou nahrazujici, nebo doplnujici ty puvodni?

Vladki


Vladki

Tak novy pridavek - aby se snaze odlisily dalnicni znacky - min-50 a min-80, tak jsem min-50 udelal jako silnici pro motorova vozidla, a dalnici jako min-80. Viz screenshot. Paky ke stazeni zde: https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/pak128/