News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Dopravní značky!

Started by Vladki, February 11, 2012, 11:33:48 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lubak91

Já nenavrhuji žádného hybrida, ale krásného plnokrevníka :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Predvest... hmm to sou mi veci... Ale na slovensku to je predzvest ;)
Zluta sipka - hm, proc ne aspon to bude lip videt... ale logiku to moc nema.
Ted jeste jaka rychlost by byla vhodna jako predel mezi rychliky a nakladaky?
120, 140, 160 ?

Lubak91

Já bych to viděl na 100 km/h, i tak se tam nedostanou některé důležité "osobní" řady jako  11x/210, 714, 714, 742, 81x, 83x ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Ja sem to zamyslel jako opravdu rychlikovou trat, takze soupravu tazenou pielstickem, nebo orchestrionem 810 nepovazuju za rychlik.
Pokud bude jako minimum 100 tak ti tam vjede skoro kazdy trochu modernejsi nakladak tazeny preshingem (163, 263, 363) nebo i laminatkou. A kdyz na nej povesis 20 cisteren tak to bude brzda jakxvina. Ale konec koncu tech znacek muze byt vic.

Lubak91

Já ti nevím, pouští se to tam podle mašiny, nebo rychlosti celé soupravy? Protože valná část nákladních vozů má maximálku 100 km/h, krom pár výjimek...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Mělo by se to "pouštět" podle rychlosti celé soupravy stejně jako u silničních značek.

Vladki

Tak sem neco stvoril, ale pekne sem si tim nabehl. Zeleznicni znacky jsou potreba mensi nez ty silnicni, aby byly aspon trochu v pomeru k semaforum, trolejim atd. Viz screenshoty. Tim padem ale je strasne malo mista a nejde tam nacpat citelny cisla. Prikladam obe varianty - modry rychlostnik, a lubakovu kombinaci zlutych predvestniku. Zaroven pridavam i znacky pro jednosmerny provoz na zeleznici (stuj) a zakaz vyberu koleje (konec nastupiste)

Lubak91

Fajne, a na kolik jsou ty "moje" nastavené? Ukazují "Očekávejte traťovou rychlost 30 km/h a 10 km/h pro vozidla s nklápěcí skříní" ;)
Mohl bych tuto funkci přidat do běžných návěstidel formou indikátoru, ale nevím jestli je to vůbec potřeba... Taky bych mohl udělat návěstidla AŽD 65, ale ty taky nejsou moc důležité :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki


Vladki

EN: Yes, they work. Only trains capable of speeds higher than 130 km/h can go through.
CZ: Funguji. Pusti pouze vlaky ktere mohou jet 130 km/h a vic.

Vladki

I guess you want the dat file. It is the same as for road sign for minimum speed, just waytype is track:


obj=roadsign
name=Train_MinimumSpeed_right
copyright=vladki
waytype=track
cost=500
min_speed=130
single_way=0
Image[0]=MinSpeed.0.0
Image[1]=MinSpeed.0.1
Image[2]=MinSpeed.0.2
Image[3]=MinSpeed.0.3
Icon=> MinSpeed.0.5
Cursor=MinSpeed.0.4

Vladki

Tak jsem se pustil do znacek pro dalnici, ale nejak se porad nemuzu spokojit s vysledkem. Zacinam si rikat ze se na to vykaslu a jenom trochu prekoduju Fabiovy dalnicni znacky ze standardniho paku. Nuze posudte sami - fabiovy, moje - kreslene po pixlech, a druhe kde jsev vzal obrazek znacky z wikipedie, zmensil a zesikmil. Ta ma sice pekny antialiasing, ale zase neni tak zurive modra jako ostatni znacky. A kdyby nahodou nekdo vedel kdy se u nas zmenilo pravidlo ze na dalnici je minimalni rychlost 80 misto 50 tak napiste. Nebo ma li nekdo znameho ucitele v autoskole, zeptejte se.

TommPa9

Co třeba zkusit dát bílé na značce nádech do modra jen takovou jemnou bledě modrou... mohlo by to pomoct

meme

Dle internetu byla změněna rychlost na dálnici (min) z 50 na 80 vyhláškou z roku 1997


Vladki

Kde si to prosimte nasel? Ja hledal a hledal a nesl jenom kdy to zmenili na slovensku...

meme

Po hodně dlouhém Googlení .. Stránku už bohužel nevím :(


Sim

Me se libi ta varianta zmensene wikiznacky ... pripada mi realna

Vladki

Tak pro oziveni posilam znacky pro uzkokolejku. Vizualne jsou to vsechno cedule, ale nakodovane jsou jako navestidla, akorat vypadaji stejne na cervenou i na zelenou. V realu se tyhle znacky pouzivaly az od roku 46 a 54, ale nastavil jsem je zatim, jako dostupne odjakziva, aby slo hrat aspon s tema dvema masinkama od Lubaka. Jinak chci vyslovit velky dik Lubakovi za to ze na uzkokolejkach pracuje, i za pripominky ktere ke znackam mel. I od ostatnich ocekavam pripominky.

Popis znacek:
S - signal - konec nastupiste
P - presignal - cedule pred zastavkou nebo tabulka s krizem, pouzijte podle potreby
L - long singal - misto zastaveni (v realu asi az nekdy koncem 90. let)
C - choose signal - lichobeznikova tabulka
E - end of choose - oznacnik nebo hranice izolovaneho useku, opet pouzijte co se vic libi
O - one way sign - stuj
Nekterym znackam v noci sviti odrazky

P.S. Jeste by to chtelo vagonek na drevo, a muzeme ozivit hru hustou siti lesnich zeleznic.

TommPa9

Einfach Fenomenal! Hned to jdu zkusit...  (a hned je zařadím do Paku)

greenling

Díky moc za nové modely .  :thumbsup:
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Vladki

#55
Pustil jsem se do prekresleni zeleznicnich vrat, podle fotky: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=8194.msg77656#msg77656
Zatim tramvajovy design, pro zeleznici jenom vymenim znacku za modry kosoctverec.

Update: pridana brana pro uzkokolejku.
Update: pridana brana pro normalni zeleznici.

Vladki

#56
Tak sem se zase vecer nudil...

Znacky pro zeleznicni provoz - jednosmerka a end-of-choose. Nahrazuji ty strandardni z pak128. Velikosti vychazeji ze silnicnich znacek, takze asi budou pusobit trochu prerostle, ale lepsi nez kdyby nebyly poradne videt. ;)

Timto prosim Tomma aby z cz paku vyhodil ty predchozi obdelnikove, aby se nepletly s uzkokolejnymi znackami.

Update: zkusil jsem ty znacky trochu snizit, na vysku uzkokolejnych, a trochu zvyraznit bily okraj na Stuj.

Vladki

Tak a jeste pridavam zeleznicni znacky pro minimalni rychlost. Mensi uz by nebyly citelne.

greenling

Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Vladki

Mala otazecka ke znackam a jejich casove linii.

Ty moje znacky pro pak.cs maji momentalne dostupnost podle toho jak se u nas vyvijely dopravni predpisy. Tudiz pred rokem 1938 nejsou k dispozici zadne znacky, s vyjimkou zavory s mytnici. Vetsina znacek se objevi v roce 1938, par dalsich se prida pozdeji - minimalni rychlost, kruhovy objezd (1961), vjezd do jednosmerky (1967) a dalnice (1971, 1997). A v roce 2008 zmizi celnice (schengen).

A ted ta otazka - jak moc vam chybi znacky pred rokem 1938? Je v te dobe silnicni provoz tak husty, ze jsou znacky potreba? nebo zvolite radeji historickou vernost a zkusite v tech drevnich dobach hrat bez znacek?

Druha podotazka se tyka znacky minimalni rychlost. Jestli v roce 1961 (nebo jeste driv?) povolit rovnou vsechny tri varianty (30, 50, 80), nebo je davat k dispozci postupne, treba spolecne s rychlosti pro dalnice - 50 km/h v 1971 a 80 km/h v 1997 ?

Toz vymacknete se ;)

TommPa9

Můj náhled na věc je asi takovýhle:

V počátečních fázích hry (většinou hraju kvůli testování od nejnižšího roku co je aktuálně hratelný - 1908) mi dopravní značky vůbec nechybí. a závoru používám hlavně k zamezení vjezdu "obtěžujících" vozidel konkurence nebo státu takže mi nasazení značek v roce 1938 vůbec nevadí. Stejně se stavím i k historicky přesnému objevování značek. Případné změny mi přijdou jako snaha sníst koláč ale pořád ho mít. Takže já bych to nechal tak, jak to je. A komu se to nelíbí může hrát bez osy :D

Vladki

A co ty minimalni rychlosti? vsechny najednou, nebo postupne?

TommPa9

Já jsem pro postupně... jak ostatní to netuším... chtělo by to aby se projevili :D

VTPsim

No mě je to jedno, minimální rychlosti moc nepoužívám ;)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Sim

Vcera jsme se o na blizke tema bavili s Tommem; jde o to, ze standardni nastaveni hry neodpovida realite - z hlediska optimalniho dopravniho modelu. Kapacity tovaren a zdroju surovin jsou nekolikanasobne vyssi, tomu pak odpovida i cena zastavek (aby to nevydelavalo moc). Kazdopadne bezne hrani v obdobi prvni republiky znamena, ze postavim silnici, vytvorim automobilovou linku, na ni nakoupim cca 50 vozidel a spustim to. Zpravidla paralelne s tim pak postavim druhou, zcela oddelenou silnici, druhou linku, dalsich 50 vozidel ... provozovat to na jedne silnici spolecne neni diky kapacite cesty mozne, proste uz takhle se tim vse ucpe.

Takze ano, provoz je hustsi nez mlha u Rakosnicka, ale jen tam, kde je natazena silnicni linka. Prakticky jakekoliv znacky tomu nemaji sanci pomoct, protoze jiny zpusob, nez mimourovnove krizeni s touto termiti dalnici nema sanci fungovat.

Ovsem, pokud by se nam podarilo nastavit hru realneji - tedy treba tak, aby na plne vyuziti elektrarny bylo potreba svazet uhli z deseti sachet - se da predpokladat, ze znacky by vyuziti mely. Pak by totiz na jedne lince mohlo jezdit jen nekolik malo aut (a pritom by to byl ekonomicky optimalni model) a silnicni provoz by odpovidal beznemu chaosu se zastoupenim vsech moznych hmotnostnich, kapacitnich a rychlostnich kategorii vozidel.

Vladki

Tak aby byl na silnicich poradek od pocatku veku prikladam policajta. TommPa9 dodal figurku, ja jenom dofinisoval. Od roku 1967 je definitivne nahrazen semafory ;) Ale myslim ze by mohla byt trochu vetsi, v porovnani s ostatnimi chodci je to prcek

meme

Hlásím, že mi nefungují návěstidla minimální rychlosti (používám poslední stabilní 6000) release


Vladki

Ktery konkretne? silnicni, zeleznicni, kombinace se semaforem, nebo jenom cista cedule?

meme

Železniční, v klidu mi tam jezdí brejlovci...


greenling

Super.
Policista jako semaforu je neobvyklé.
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!