News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Pak128.CZ Vehicle Beta Version???

Started by TommPa9, April 12, 2012, 08:17:28 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

Včera v noci (nebo spíš dnes ráno) mě napadlo udělat si takový menší průzkum vozidel a případné hratelnosti "Pak128.CZ" podle časové linie. Současnost je hratelná poměrně dobře a vozidel je habaděj, habakuk a všechno možné co je ješte"haba", ale čím hlouběji do minulosti tím je to horší. V současnosti je naše sada hratelná na alespoň dvou frontách (železnice+silnice) od roku 1948 +- a jsou i světlé výjimky jako například autobusy, hratelné od konce 20. let nebo železniční doprava aktuálně hratelná od roku 1902.
Proč to všechno vypisuju a píšu. Při průzkumu hratelnosti jsem vzal svůj pak, který jak jsem zjistil není tak starý jak jsem myslel (19.5.2009) odstranil z něj všechna cizí vozidla a vozidla, ke kterým už nevím kde jsem vzal přístup (tuším u Xlivese na starých stránkách) a teď se ptám:

a) byl by někdo proti tomu, abych jeho vozidla použil v předvydané verzi paku128.cz pro testovací účely a doplnění mezer v časové linii?
b) kdo všechno by byl ochoten se podílet na výrobě nových vozidel pro léta 1900-1950 a zhušťování výběru vozidel po roce 1950?
c) kdo všechno může být nápomocen? (zatím uvažuju kromě stálic Sima, Lubáka a mě nad BenPatem, TonymP, Viťazem, MHD a samozřejmě VS jako členem podpůrné "rady starších" a nezaujatého arbitra)
d) kdo by byl ochoten začít pracovat na zatím nehratelných dopravních systémech?
e) jaký by byl plán prací? Já osobně bych nejdříve dokončil vozidla do nějakého hratelného stavu a pak začal postupně pracovat na budovách. Pokud si dobře pamatuju někde by měly být hezky zpracované ale nevystínované paneláky o Vojtěcha.Palalacha.

Otázek je mnoho, odpovědí málo, takže otevírám novou diskuzi ;) pokud někoho něco napadne tak šup sem s tím :D

Největší mezery máme v lodní dopravě (nehratelná), v letecké dopravě (nehratelná) a tramvajích (které jsou ovšem do jisté míry hratelné od roku 1908)

BeatlJoe

Zdravím.
Já bych byl pro. Na vozidla si sice netroufnu, ale nějakou budovu bych spíchl (už se do toho dostávám ;)). Mám rozdělaný tři projekty, tak postupem času je budu zveřejňovat.

Lubak91

IMHO by bylo dobré, nejdříve udělat rekapitulaci toho, co zatím bylo vydáno a dojít k nějaké normalizaci označování. Já bych třeba nějaké lodě zkusil, ale mám k dispozici enormně málo podkladů...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p

přidám se a rád pomůžu :) jen je občas (čím starší objekty tím častěji) problém sehnat podklady

benpat

Tak pokud mi to schopnosti s tvorbou dovolí tak bych se přidal i když zanedlouho bude málo času, blíží se totiž zkouškové. Sice s tím budu bojovat, ale nějak  to půjde, poslední co jsem dělal byl Sysel. Také ale nastává otázka. Jakým způsobem tvořit. Každý totiž tvoří jinak a pak to podle toho vypadá. Já třeba tvořim pořád v malování a je to třeba oproti Lubakovi znát. Proto by to bylo dobré to pro budoucí pak sjednotit.

Nějak mě teď napadá, že nevím kde mám flashku, kde mám uloženo vše potřebné k tvorbě :D

Edit: Tak moje tvorba s programy nalezena!

Lubak91

Já třeba taky tvořím pořád v malování...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#6
Já na malování nedám dopustit:D No značení bych vyřešil následovně:
a) používání formátů vhodných pro překladové soubory (jako sim)
b) sjednotit to až potom v překladovém souboru ;) .

Jinak určitou "omega verzi" (na betu je moc brzo) bych měl připravenou a postavenou, jak už jsem řekl na 3 roky starém paku, který díky absenci těch brutálních mrakodrapů které jsou v současné verzi je mnohem menší a přívětivější k addonům (jen pro srovnání současný pak 128 má kolem 300MB, můj i včetně komplet české tvorby má necelých 100MB).

O víkendu bych mohl současný stav nahrát k sobě na E-disk a zpřístupnit "uzavřenou omega verzi" která by šla do rukou jen několika vyvolených a sloužila by k lepšímu doplňování mezer.

Pro benpata:
Mě čeká snad už poslední zkouškové a pak státnice a srovnávat se s Lubákovo metodou je při klasickém pixelovém kreslení naprostá blbost :D to už se spíš rovnej se mnou a tam moc rezerva není, jen si hlídej aby se ti na čelních pohledech vozidla nezužovala ;) (občas mi to tak připadlo)

Pro BeatleJoa:
Vítej do týmu, tvá budova se mi moc líbí! Jen pokud můžu malinko usměrňovat další tvorbu v první fází bych se zaměřil na "pamětihodnosti" tedy památky, pak na obytené budovy a na "továrny" až jako poslední protože to je věc, kterou budeme nejspíš v největší míře přebírat z oficiální sady a tím pádem se grafika může měnit až nakonec.

meme

Něco takového z veřejně dostupných vozidel už se snažím mít cca půl roku - jen se mě nebavilo odstranit všechna vozidla, takže tam něco málo zůstalo..


Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Říká, ale tohle je mírná inovace terminologie :D

Lubak91

Okily dokily ;) A ten czpak najdu kde?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

poslal jsem ti odkaz přes soukromou zprávu ne?

Lubak91

No zprávu jsem dostal, ale odkaz nevidět :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No nejsem já volodroid :D já ho tam zapoměl přidat :D hned to napravím

benpat

TommPa: Njn, o to zůžení čel vím, je to vidět na panterovi co jsem začal kdysi dělat. a je to také dáno tím, že jsem předtím dělál reskiny a korekce. Novostavbu od šablony až po pak mám jednu a to 961 ČD.

A s tím odkazem :D

Lubak91

Quote from: TommPa9 on April 13, 2012, 09:46:12 AM
No nejsem já volodroid :D já ho tam zapoměl přidat :D hned to napravím
Toje ten otrozon :D Jinak thx za odkaz...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!