News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Chyba při načítání uložené hry

Started by Lokoplaš, January 05, 2016, 10:57:46 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lokoplaš

    Ahoj,

   naskytl se mi problém. Dost možná se to tu již objevilo, ale ve fóru se zatím moc neorientuji. Uložil jsem svoji velkou rozdělanou hru, zavřel Simutrans a když jsem se chtěl druhý den dostat k rozdělané práci, po pár vteřinách načítání se objevila jenom hláška:

" FATAL ERROR: objlist_t::laden() - during loading: Unknow object type '0' Aborting program execution ...
For help ... tadada ... "

Doplňuji, že se jedná o pak 128 CZ, Simutrans verze 120.0.1 a fakčí mi to ve Windows 7.

  Jsem z toho v simutranzu  :-[
Můžete mi někdo poradit/pomoct? Strávil jsem u téhle mapy "mládí" a nerad bych ji ztratil.   

Dík

Vladki

neprovedls mezitim aktualizaci paku nebo simutrans?

nove nightly pak128.CS neni kompatibilni s drivejsimi verzemi pak128.CZ.
Hodne objektu chybi nebo bylo prejmenovano. Je to jeste v divokem vyvoji.

Lokoplaš


  Díky Ti za radu. Na pak, ani na program jsem vůbec nešahal. Stíhal jsem mezitím jenom spát  :) Udělalo mi to prvně. Teď jsem restartoval komp, a dělá to pořád to samé, jak cvičená vopice ...
Nightly  :o To je jakože se Ti to přes noc aktualizuje, nebo tak něco? Nejsem si jist, jestli něco takového mám.
   

trimr

já taky do nedávné doby nevěděl že mam nightly, zkus sehnat starší verzi

trimr

nebo zkus tu mapu tady uveřejnit a dozvíš se, zda nefunguje či funguje i ostatní simukomunitě

Vladki

Nightly se ti rozhodne neaktualizuje bez tveho vedomi.
V titulku okna bys mel videt verzi (napr. r7256).

Lokoplaš

   Díky všem za poradu.
Vladki, ukazuje mi to v okně r.7373. Co to znamená? Sorry, docela v těhlech IT věcech plavu - Simutranzuju jen pro relax.
"Třikrát a pomalu :D ": Co jsou vůbec ty Nightly?
Dlužno doplnit, že mi všechny ostatní nahraný hry všech možnejch paků šlapou jako hodinky, kromě téhle.
Tak jo, zkusím tu seknutou hru hodit do placu. Když ji někdo rozhejbete, jedině dobře, naložte s ní podle svýho. Je to v začátcích.
Akorát je to rozlehlý jak půl Ruska, má skoro 7 MB, tak mi to nešlo hodit do přílohy. Posílám odkaz na Leteckou poštu
    http://leteckaposta.cz/118964026   

trimr

má teorie je tato: nightly je nornální simutrans, který se sám aktualizuje, takže má celkem brzo všechny nové věci, ale je častým zdrojem problémů.

Vladki

#8
Nightly je kazdodenne kompilovana cerstva verze, ale musis si ji sam stahnout a nainstalovat. Sama se ti nezaktualizuje.

Nightly jsou ke stazeni zde: http://nightly.simutrans.com/en, aktualni verze je r7720, cislo se zveda s kazdou upravou zdrojovych kodu. A zrovna dnes vysla stabilni verze 120.1.2 ktera je totozna s nightly r7720. Takze pokud hrajes r7373 tak to bude tak 1-2 roky stara stable verze.

Prosim neplette si nightly s experimental. Experimental ma hodne specialnich featur, a hlavne nevychazi kazdy den.

A aby byl zmatek dokonaly tak je k dispozici pak128.CS "nightly",  ale ten neni automaticky kompilovany - takze je to spis "monthly".

Zkosel jsem stahnout ten save z letecke posty, skoncilo to s chybou, ale velikost souboru vicemene odpovida, simutrans to zacne nacitat, skonci na FATAL ERROR: objlist_t::laden() - During loading: Unknown object type '0'

Bohuzel tezko rict jestli je to stejna chyb jako u tebe nebo je to tim ze se mi save nestahl cely

Zatim to vidim tak ze se ta hra spatne ulozila a ze s tim nic moc delat nepujde.
Nemas treba zaply autosave aby sis nahral trochu starsi verzi?

Lokoplaš

#9
Ad verze: Že jsem ten nějakej rok pozadu mě moc netankuje - pro mě je rozhodující, že přijdu z práce, pustím Sim, a jenom koukám, jak "Banán" dohání "Eso"  ;)

Ad save: Autosave zaplý nemám a popravdě ani nevím, jak by se to dalo. Do teď jsem to řešil tak, že jsem jednou za čas zkopčil hru jako zálohu úplně někam bokem. No a to jsem právě udělal i teď, takže mám dva stejně blbý soubory.
Mohlo by to být třeba i tím, že jsem prostě přepískl velikost hry?? I když  mám pocit, že jsem hrál i větší mapu ...
No nic, oplaču probděné noci a vrhnu se na zbrusu novou zeměplochu  ;)  Každopádně dík moc za pomoc.

Vladki

#10
simutrans/config/simuconf.tab - hledej autosave a nastav neco jineho nez 0.

A rovnou nastavuji autosave=3 jako default v SVN

A kdyz uz zacnes novou hru tak zkus i novou verzi simutrans i pak.CS

Lokoplaš

#11
Dobrý,... změnil jsem hodnotu, ale když jsem to chtěl uložit a zavřít, hodilo mi to:"Přístup odepřen"...
Kašli na to, nechci sosat tvůj čas.
Dík

Sim

Sice je otazka, jestli je tohle tema stale jeste akutni i po dvou letech, nicmene s necim podobnym jsem se setkal. Uz presne nevim, co to bylo za hlasku, ale chovalo se to v podstate jak popisujes - ulozis, tvari se normalne ... hrajes dal, ulozis zase ... a pak zavres hru. Nastartujes ji, hra normalne naskoci. Ale kdyz chces otevrit ulozenej save, chvilku to chrochta a pak naskoci chybova hlaska a konecna.


U me to tenkrat bylo kvuli tomu, ze jsem si udelal "zalohu" cele hry, proste adresar "simutrans" jsem ve win-pruzkumniku dal ctrl+C a ctrl+V ... objevil se adresar "Simutrans - kopie" ... no a v tom jsem pak pokracoval v hrani. A zadrhel byl prave v nazvu adresare, bo to "pomlcka kopie" ve skutecnosti neni pomlcka, ale nejakej specialni znak, kterej se jako normalni pomlcka tvari, ale neni to on. A prave tenhle znak v nazvu adresare hra nedokazala skousnout - jenze jen pri ukladani. Na vse ostatni to nemelo zadny vliv, jen kdyz jsi to chtel ulozit, ulozilo to save soubor s nejakou vnitrni chybou a uz s tim neslo nic delat.


Jestli se tu jeste objevis, dej vedet, jestli to nahodou nemelo stejny duvod, nebo jak to bylo.