News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

Simutrans Experimental

Started by Winter01, November 03, 2012, 11:31:14 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Winter01

Mám pár otázek ohledně simutrans experimental:
1.Můžu se zeptat, co je simutrans experimental? V čem je "experimental" :)
2.Jdou addony do normálního simutransu do experimental?
3.Kde simutrans experimental najdu?
Předem děkuji za odpověď

Hezký den


Winter01

Týjo tak rychlá odpověď...
Díky moc.
A nevíš kde by se dal stáhnout normální pak 128 pro experimental?

Václav

Normální pak128 pro experimental, pokud vím, není. Jediný pak128 pro experimental je britský.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Winter01

Aha. No tak škoda. Jen ten pak 128.britain není to pravé ořechové... :)

greenling

Winter01
Stále existují pak64 exp a exp pak64.german jako pakset.
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Winter01

#6
Nádhera. Google Translator přeložil text do češtiny bez chybičky. Ale jinak vím, že existuje pak64 experimental. Jenomže já jsem taková konzerva :D. Nemám moc rád pak64 a věci do klasického paku128 se do pak128.britain moc nehodí. No jo. S tím nic nenadělám.

Václav

Pak128.Britain je na mne zbytečně tmavý. Ale jinak je celkem dobrý. Sem tam se z něj dají některé věci vypůjčit. Už jsem navrhoval, aby byl Pak128.CS upraven jako Experimental-compatible, dokud není příliš pozdě.

Je zvláštní, že pro Experimental existuje britský pak128 vlastně dvakrát - jednou normálně - a jednou přímo jako experimental. Nevím, co je v tom druhém změněno - a nezkoumal jsem to. Vím jen, že je v Experimentalu hratelný i britský standard - zatímco ostatní grafické sestavy nenačte (prostě ohlásí chybu a spadne).



Z britského pak128 mám například stažený ten velký skleník (2*5 políček). A také podzemní průplav a (dočasně - než fabio vytvořil současnou sestavu silnic) jeden z silničních tunelů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Winter01

Tmavost mi nevadí. Jen nemám rád tu typickou anglickou architekturu (bez urážky angličané ;)). Z britského paku jsem si nic nevypujčil. Jen jsem dal z normalního paku do britského a tradá, úplně zbytečně jsem se s tim patlal. Ta věc přendaná do britského paku byla světlá až moc na ten pak.

greenling

VaclavMacurek
Pak.128CS verzi pro Simutrans exp, který by skvěle. ::-\
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Winter01

Ano. Český experimental pak by byl skvělý. Rád bych pomohl, ale já nedokážu ani přebarvit vozidlo, natož předělat celý pak...

Václav

Naštěstí co se týká experimentalu, celé je to (jak jsem se díval) jen v dat souborech - a tom, že je nutné použít ten druhý makeobj - pro experimental.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Winter01

Pokud jde o vztahy mezi mnou a simutransem, je to tak že já ho líp hraju než vyvíjím :D

jk271

Simutrans experimental zvládá načíst grafické sady (paky) z verze simutrans standard, takže si zahraješ s experimentalem pak128 nebo pak128.CS.
Pak128.CS funguje v simutrans experimental 10.12

K padání:
Nesmíš mít pak vytvořený úplně nejnovější verzí makeobj ze simutrans standard. To obvykle nefunguje. Tak půl roku nebo rok stará verze už bývá v pohodě. Chvíli to trvá, než se do experimentalu začlení všechny novinky ze standardu. A navíc začleňování je docela bolestivý a časově náročný proces.

Na experimentalu bych vyzdvihl především:
1) realističtější fyziku: Lokomotivy utáhnou víc vagonů než ve standardu, rozjíždění i brždění je více plynulé.
2) možnost nastavit "jízdní řád" - dobré pro osobní dopravu - soupravy jedné linky se nesjíždějí do jednoho chumlu ale udržují pravidelné rozestupy

Makeobj ignoruje neznámé volby, takze lze udělat pak128.CZ jako experimental i standard jenom změnou makeobj.

Winter01

A o kolik verzí bych měl mít pak starší, abych to mohl hrát v experimentalu?

jk271

Není žádný pevně stanovený počet verzí, o kolik by to mělo být starší, aby to chodilo. To je pokaždé trochu jiné.
Rozhoduje verze programu makeobj, se kterou je pak vytvářen.

Vše, co funguje v simutrans standard verze 111.2.1 ze dne 28.2.2012 by mělo funguvat i v simutrans experimental 10.12

Winter01