News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Multiplayer

Started by Fanda, February 13, 2011, 08:23:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Fanda

Přemýšlel jsem zda je u Simutrans možno hrát multiplayer alespoň třeba ve 2. po  na compu nebo po síti. Na netu jsem našel nějaký servery [http://simutrans-germany.com/serverlist/] ale bohužel jsem nepochopil jak to funguje. Na wikipedii je o multiplayerovi zmínka taky (Hratelnost ... Rovněž tak může využít multiplayeru až 6 hráčů.)
Jak tedy hrát jako multiplayer s někým jiným, aby se nehrála jedna mapa na způsob přeposílání a čekání na "zpětnou vazbu"?  ???

jk271

Postup pro hru po místní síti:
první počítač:
1) Na jednom počítači se spustí simutrans jako server, je třeba verze aspoň 110.0. Já to spouštím na linuxu z příkazové řádky pomocí příkazu:
./simutrans -server
Musím být v adresáři, kde je binárka hry, na windows by to mělo jít stejně, jen tam nemusíš psát ./ na začátku (na Linuxu taky ne, když si vhodně nastavíš proměnnou $PATH)
Mezi "simutrans" a "-server" je mezera.

2) Na serveru se zvolí pak a spustí hra.

druhý počítač:
3) Spustí se simutrans na druhém počítači, zvolí se STEJNÝ pak

4) kliknout na "play online" popřípadě na to stejné v jiném jazyku.

5) napsat IP adresu serveru

6) kliknout na "play online"

Václav

Quote from: jk271 on February 15, 2011, 08:42:13 PM
je třeba verze aspoň 110.0
Není - může být i některá z starších nightly kompilací, kde je možnost hry po síti - oficiálně je to přibližně od nightly 4047. V této verzi nightly už je na začátku hry pozměněná úvodní tabulka - a je tam přidaná možnost on-line hry. Je ale možné, že už ta pozměněná úvodní tabulka byla v verzi nightly s číslem 3860. V verzích mezi těmito čísly totiž několik lidí (včetně mě) mělo problémy s spouštěním hry - viz. již vyřešený bug hlášený v téma [R3862 and up] Crash instead intro dialogue.

Prakticky je ale (přinejmenším pro dnešek - a možná pro několik dalších dní) spouštěcí soubor verze 110.0 nejnovější. Od desátého února se totiž na stránce nightly kompilací neobjevila žádná nová (resp. kompilace z desátého února je prozatím poslední nightly). Až dneska se objevila oficiálně hlášená nová stabilní verze.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TheJelen

Jak ale spustit Simutrans "jako sever"?

meme