News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

Mohou cestující využít ke svému cílí více dopravních společností ?

Started by Kobersky, July 10, 2011, 10:25:18 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kobersky

Ahoj všichni, mám možná hloupý dotaz. Začal jsem novou hru a chci ji hrát za více firem.:

1) Stavím za veřejné služby (hlavně kvůli zastávkám, aby je mohli používat všechny společnosti)
2) Dopravní podnik města Karlovice (hlavní a zatím největší město, veškerá MHD ve městě+některé okolní linky)
3) ČD
4) BUS AGENCY (dálkové autobusové linky mezi velkými městy)
5) Sdružené dopravní podniky (MHD v ostatních městech)
6) člověk (bus linky+nákladní doprava)
7) Veolia-vodní doprava (lodě)
8) ČD Cargo
9) ČSA
Chci se zeptat jestli můžou cestující tyto společnosti kombinovat, aby se dostali do svého cíle. Mám mapu, kde je hodně vody a chci udělat železnici mezi Karlovicemi a Velehradem a tyto města jsou každá na jiném ostrově (kontinentu). Zajímá mě jestli bude fungovat, že se cestující dopraví vlakem do přístavu A v řežii ČD. Pak pojede trajektem do přístavu B v režii Veolia. Potom zase přesedne na vlak v přístavu B a dojede až do Velehradu. Mezi těmito městy plánuju zavést leteckou dopravu v režii ČSA. Může to tak fungovat ? Nevybodnou se lidi na vlak po přidání letadla v režii ČSA ? A není lepší udělat trajekt, který veze cestující mezi oběma přístavy spíše v režii ČD ? Díky za rady :)

Eiffel

Jestliže mezi Karlovicemi a Velehradem bude zároveň přímé letecké spojení a pozemní v kombinaci s lodním, tak Simulidi budou chvíli preferovat jeden druh spojení a chvíli druhý druh spojení. V tom jsou naprosto nevyzpytatelní.

VS

Pokud budou různé možnosti dopravy mezi jednotlivými místy, vyhrává počet přestupů, což je jediná jasná věc. Pokud bude paralelně několik stejně "přestupně dlouhých" spojení, asi se budou přelévat sem a tam podle toho jak kde bude přecpaná stanice. Asi nejjistější z hlediska stability je udělat to tak, aby na obou stranách byla jedna stanice kterou se to bude všechno pasírovat, v tomto případě např. letiště+přístav na obou stanách. Aspoň tak bych to zkoušel já... ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Pokud mam stanice A - B - C - D - E a simuclovicek chce jet A-E, muzu mit klidne na A-B jednu firmu, na B-C druhou a na C-D-E treti a klidne i ctvrtou zaroven. Podminkou je, ze budou zachovany vzdy stejne prestupni body.

Nedefinovatelne se to stane napriklad v pripade, kdy k uvedenemu pridam jeste nejaky spoj (bez ohledu na provozovatele) B-D. Pak totiz bude moznost jet se stejnym poctem prestupu po trase A-B-C-E a nebo taky A-B-D-E. Kterou variantu si hra vybere nelze predem rict.

Jakmile k tomu vsemu zavedes jeste primou leteckou linku A-E, system fungovat nebude - vsichni budou chtit litat a vlakem s prestupem nepojede nikdo... tedy skoro nikdo ... zustanou tam lidi, kteri budou chtit z nejakeho duvodu do pristavu (treba pokud tam mas nejakou ropnou plosinu a z pristavu k ni vozis lidi trajektem).

Zrovna tak problem nastane, pokud by ses ridil myslenkou, ze pocet prestupu je vse - u vyse naznaceneho dvouprestupoveho spoje A-B-C-E si reknes, ze letiste nepostavis primo na nadrazi, ale kus od mesta. Takze letadlem by lidi cestovali se stejnym poctem prestupu, ale jinudy ... tedy rekneme A-F-G-E ... v tomhle pripade si zase hra vybere jen jednu z obou nabidek, tou pojedou vsichni na dane relaci a druhou nepouzije nikdo.

Diky tomu je pomerne problematicke pouzivat leteckou dopravu tak, jak je to v realu - tedy velke letiste mit za mestem a provozovat k nemu rychlodrahu nebo aspon autobusy. Pokud se chci problemum vyhnout, musim postavit velky prestupni terminal pro vsecko najednou (a tedy mit hlavni nadrazi, autobusove nadrazi i letiste v jednom, klidne uprostred mesta), nebo letadlem obsluhovat relace, ktere jsou potrebne (aby s tim nekdo lital) ale nevyzenou mi lidi z jineho druhu dopravy.