News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

Grafická soutěž

Started by VS, June 03, 2011, 09:43:29 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VS

Grafická soutěž


Téma: Modernistické budovy.


(Ian Harris - Chemistry Block, University of East Anglia)


Konkrétně by mělo jít o městskou budovu (1x1) v modernistickém stylu mezi roky 1950-1975, vhodnou do centra města, spíše tedy obytnou nebo komerční. Může být inspirována konkrétní skutečnou stavbou, ale nemusí.

Grafický styl by měl odpovídat nějaké sadě, ať již existující nebo teprve vznikající. Pokud je to technicky možné, je vítáno vytvoření alternativních verzí zapadajících stylově do více sad.

Pro účast je nutné dodat snímek ze hry (800x600 max.), popis, zdroje a pak do 22. června ve vlákně s původním oznámením. Eventuálně je možné přidat také koncepční náčrtek, velký render nebo jinou ilustraci (také 800x600); ostatní materiál do odkazů (neomezeně).

Materiál bude zpřístupněn pod licencí Artistic license 2.0 nebo takovou, která umožní použití v cílové sadě.

Hodnocení se skládá ze tří složek - technické obtížnosti, umělecké hodnoty a hlasu lidu. První dvě určí porota vedená zkušeným autorem (podrobnosti neznám), hlasování bude veřejné. Každá složka je číslo 1-10, výsledek pro je průměr.


"Ředitelem" celé akce je
sdog





Toto je pouze překlad, v případě nejasností je rozhodující informace v původním oznámení v angličtině.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Quote from: VS on June 03, 2011, 09:43:29 AM
Konkrétně by mělo jít o městskou budovu (1x1) v modernistickém stylu mezi roky 1950-1975, vhodnou do centra města, spíše tedy obytnou nebo komerční. Může být inspirována konkrétní skutečnou stavbou, ale nemusí.
No, tak tohle kolo budu muset odpískat, protože do té doby se mi nejspíš nic dalšího nakreslit nepovede tak, aby to bylo modernistické - protože právě vytvářená verze do tohoto určitě nespadá.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

No a já neumím malovat modernistické budovy :D (nehledě na to, že se mi nelíbí a architektura pro mě přestala být zajímavá s 19. stoletím)

Václav

Tak to u mě architektura nepřestala být zajímavá s 19. stoletím, ale tahle budova je divná. Nehledě na to, že by to chtělo fotku celé budovy, ne jen části. Ony i moderní (a modernistické) budovy mohou být hezké a zajímavé, ale musí být zasazeny na správné místo.

Vezmi si zpackaný (a naštěstí neuskutečněný) projekt národní knihovny - a vezmi si realizovanou technickou knihovnu v Praze-Dejvicích. Ta první by byl děs běs, ta druhá je ale svým způsobem docela hezká.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

NWM.Ja sa aspon pokusim.Bude to terc pre kritikov.Bude to hrozne a mozno nie.Ale musim este neco najst.
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Václav

Bender: Kritik je ten, kdo říká, jak by to udělal, kdyby to uměl. Ale tady doufám toto pravidlo platit nebude a odbornou veřejností budou ti, kdo již mají na triku staveb velké množství.

A pak je tady jeden menší problém s mými stavbami - toho, kdo by u mých staveb dokázal určit použitý sloh, bych rád potkal. Já totiž prakticky u žádné stavby nepoužiju jeden jediný stavební sloh.

Tak si vemte tu obrovskou nádražní budovu - okna střední části a přízemí levé části jsou zcela jasně z jiného slohu než zbytek budovy. A myslím, že u té právě vytvářené budovy to není s použitými slohy ani o chlup lepší - ale hlavně to bude platit u té historizující verze.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

A mohlo by to byt dims=1,1,2  ze vyska 2.!?
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Václav

V dims není výška vedená. Tam je vedená jen zastavená plocha a počet rotací - tzn., jestli se bude budova otáčet podle polohy silnice či nikoliv. Přičemž výška je myslím třetí z pěti souřadnic. Tohle ale nepatří do diskuse k grafické soutěži, ale do obecných rad.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Ja som sa chcel VS spytat aka moze byt vyska tej budovy v sutazi.
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Václav


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Ok.Veľmi pekne ti ďakujem Vaclav.Pokusil som sa o jednu budovu a dopadlo to tak že to vyzerá ako kostol. 8)
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

VS

Oprava: vyšlo najevo, že velikost nemusí být jenom 1x1.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Myslím, že to vyšlo najevo v francouzské jazykové sekci, kde uživatel mEGa začal připravovat nějakou výškovou budovu, která zabírá plochu 3*3. Ono totiž zadání, aby to bylo použitelné v středu města je značně neurčité - a stavby typu cur se do toho zadání také vejdou.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Vaclav ... stavby typu cur ... co si pod tim mam predstavit?

Václav

cur = kuriozita, památka (turistický cíl, který se ve hře může objevit vícekrát než jednou)
mon = monument, pomník (turistický cíl, který se ve hře může objevit jen jednou - obvykle se objevují ve městě)

Tohle je snad už srozumitelné. Pak jsou ještě res, com, ind (obyčejné městské budovy) ... a ty další (stanice, továrny atd.)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

... tak, Tome, myslím, že je ještě nějaký čas (do konce října) na to, abys' dokončil ten parník a přihlásil jej do aktuální grafické soutěže. Mám za to, že by mohl proti dílu od uživatele mEGa docela uspět.

... a pak je tady ještě jedna zpráva, zajímavá asi hlavně pro Lubaka - příští kolo grafické soutěže bude pravděpodobně na téma železniční budovy.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Parník Vltava není zamýšlen jako soutěžní kousek. Spíš jako dárek od Ježíška 2011... (pokud ho stihnu dodělat... teď mám nějak moc práce se školou)

Václav

No, škoda.

A pokud jde o to další kolo grafické soutěže, tam je to tak, že po mém návrhu sdog prohlásil (otevřeně), že pokud někdo nedá lepší návrh, tak ... no, a jinak je to tak, že jsem ty železniční budovy navrhnul hlavně z toho důvodu, že stav železničních budov v pak128 je opravdu žalostný

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní