News:

The Forum Rules and Guidelines
Our forum has Rules and Guidelines. Please, be kind and read them ;).

Simutrans? Simutrans!

Started by Tomas, December 16, 2008, 04:34:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tomas

Ode dneška jsem hrdým majitelem domény Simutrans.cz...
... tak co s ní?  ;D

PS: kdo mi nepochválí design, toho nebudu mít rád  :'( :D

VS

No, dá se to... Ne, vážně, krása. Trochu rána pod pás je minimální šířka 780 px... ale zatím to ještě zobrazím.

Hansovo jméno... buď  ö, nebo oe, to druhé je jen asciiizovaná varianta té první.

Credits128 asi nemají lidi kteří hrají pak64 :D

Práva. Mno, open source je poměrně široký termín. Pokud to ponechám stranou, když něco takto vydáš, zůstávají ti na ten tvůj samotný prapůvodní originál všechna práva, vyjma toho vzít zpět jeho zveřejnění a uvolnění. Pozdější úpravy ostatních lidí jsou zase jejich, kromě toho že se "kumulují" v té opensourcované verzi. Potom když se chce něco přelicencovat, prostě se všichni domluví a ty své originální kousky vydají pod jinou licencí všechny dohromady. Takže ta věta nedává moc smyslu, protože buď neobsahuje nic nového, nebo samé nesmysly.

Ale to kecám zbytečně o podružnostech. Předpokládám že stejně tak dobře by tam mohlo být Lorem Ipsum!

Co tam hodláš dát?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Quote from: VS on December 16, 2008, 05:05:47 PMTrochu rána pod pás je minimální šířka 780 px... ale zatím to ještě zobrazím.

780px je moc? Bože a já myslel že rozlišení pod 1024 x 768 už vymřely... :/

Ten text radši ignorujte - je to jenom kopie asi 2 roky starého textu z manuálu.

Quote from: VS on December 16, 2008, 05:05:47 PMCo tam hodláš dát?
Toť otázka... nápady jsou vítány :)

VS

No, co třeba Eee... 800*480, nebo iPhone 320*480...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Nemo

Chceš nápady? Tak jeden bych měl, co takhle na Tvém webu shromažďovat PAKy s českou tematikou jak pro paky 64 tak pro 128? Bylo by to alespoň centralizované a případní zájemci by už nemusely prohledávat kde co. To by fakt nebylo špatný, navíc ty sám jsi tvůrce mnoha paků, mohla by to být dobrá sbírka.

Tomas

Quote from: VS on December 16, 2008, 05:27:49 PMNo, co třeba Eee... 800*480, nebo iPhone 320*480...

Eee? Myslíš Eee ?
Ok, tak pro tyhle "hračky" by mohla být demobilní verze ;)

Nemo: dobrý nápad!  :)

VS

To bylo míněno spíše ironicky, asi jako tamto ee :) Ale to tvé "minimum" používám už sedm let a neměním...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Chápu :) Vždyť i já jsem na dnešní dobu na spodní hranici - a to mám rozlišení 1200x1024 ...
... no nic pryč od rozlišení :D

K simutrans.cz podrobněji:
doména je zatím jen parkovaná. Když není hotový web, tak je zbytečné platit hosting. Rád bych, aby se tam časem vybudoval web s co nejvíce informacemi na jednom místě (se zachováním přehlednosti). S technickou stránkou problém nemám - problém je jen s časem (ten se někde sežene ;)) a s tím, kdo web naplní daty. To je podle mně momentálně nejtěžší úkol. Rád bych se nějak pokusil zachránit manuál a nějak ho do toho začlenit, jenže ten je z velké části zastaralý anebo nedodělaný. Chtělo by to člověka (nejlépe několik), kteří by byli schopni a ochotni to dát do kupy a udržovat to...

Lodovico

Ja bych ti tam mohl dat ceskou stranku NiNiWanie (aspon by byla motivace to prelozit), zatim je na ni link v anglicke wiki.
Neni to ale nutne, pac mam na svych domenach hafo prostoru.

Vyhledove chci udelat misto, kde by se daly dohromady vsechny paky pro 64, a kde by se diskutovalo,
zda maji byt zarazeny do oficialniho paksetu,
pokud tam uz jsou, zda maji rozumna data (hlavne casy funkcnosti a ekonomika provozu),
zda by se tedy nemely zmenit,
jake paky chybi, atp.
Melo by tedy jit o odladeni oficialniho paksetu, bude-li k tomu vule jeho spravcu,
a kdyz ne, tak se pokusim (i kdyz se mi moc nechce) o vytvoreni vlastniho.

Chci to udelat hlavne proto, ze me ".ere" stavajici masivni anachronismus, kdyz se mi v roce 1900 postavi atomova elektrarna nebo tovarna na mikrocipy, a pritom po mori pluji same plachetnice a lidi jezdeji kocarama nebo konkou a po kolejich jen parni masiny.

Mohl bych si udelat poddomenu simutrans.<nejaka_moje_domena>.cz, ale uvitam, bude mit hlavni starost nekdo jiny.

Tomas

Ještě k těm rozlišením drobný dodatek:
z Gůgl analytics jsem si vytáhl statistiky návštěv jednoho z mých webů za poslední měsíc se zde vyskytovala následující rozlišení (pouze ty, které byly aspoň 100x)
Takže rozlišení pod 800 šířky se zde prakticky nevyskytují a i rozlišení 800×600 má něco okolo 1%...

VS

Ach, kuš, že bych tak moc zaostal?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Opět otravuju  ;)
Snažím se rozběhnout server, ale z dosud neznámého důvodu funguje pouze někomu ???
Chtěl bych Vás požádat o pomoc:
fungují vám následující dvě tři adresy?
www.simutrans.cz
simutrans.cz
test.simutrans.cz
Pokud ano, co se Vám zobrazí?
Pokud ne, co se Vám zobrazí?

Předem díky

TommPa9

Je to nějaký rozbitý :( ani na firefoxu ani IE se mi nezobrazilo lautr nic... a přitom mi ještě nedávno aspoň simutrans.cz fungovalo :(

VS

C:\Documents and Settings\Vladimír>nslookup
Věchozˇ server:   ns2.tel.cz
Address:  194.228.2.1

> simutrans.cz
Server:  ns2.tel.cz
Address:  194.228.2.1

Neautorizovan  odpovŘÔ:
N zev:   simutrans.cz
Address:  195.113.134.24

> www.simutrans.cz
Server:  ns2.tel.cz
Address:  194.228.2.1

Neautorizovan  odpovŘÔ:
N zev:   www.simutrans.cz
Address:  195.113.134.24

> test.simutrans.cz
Server:  ns2.tel.cz
Address:  194.228.2.1

Neautorizovan  odpovŘÔ:
N zev:   test.simutrans.cz
Address:  195.113.134.24

> exit

C:\Documents and Settings\Vladimír>ping 195.113.134.24

Příkaz PING na 195.113.134.24 s délkou 32 bajtů:

Odpověď od 195.113.134.65: Hodnota TTL vypršela při přechodu.
Odpověď od 195.113.134.65: Hodnota TTL vypršela při přechodu.
Odpověď od 195.113.134.65: Hodnota TTL vypršela při přechodu.
Odpověď od 195.113.134.65: Hodnota TTL vypršela při přechodu.

Statistika ping pro 195.113.134.24:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Průměr = 0ms


Předpokládám že nmap asi nechceš ;D Ale i tak... všechno zavřené.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Ping nepůjde určitě. Firewall totiž blokuje TTL pakety a bohužel to nemůžu ovlivnit :(
Divný je, že doma mi to finguje naprosto perfektně. Pokud to ale zkusím přes telefon, tak tam mi to hlásí chybu :(
Změnil jsem záznamy v DNS takže až se projeví tak by mělo fungovat simutrans.cz a www.simutrans.cz ...
... pokud ne, tak už fakt nevím :(

VS

Tam nejde o to že by se nic nenašlo... na druhé straně něco je, ale prostě port je zavřený a hotovo, však to v tom nmapu bylo pěkně vidět... všechno drží firewall a basta.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Jj, vím; ale ty DNS-ka byly stejně blbě zapsaný. Už by měly nabíhat nový a konečně správný :P

Blok serveru vyřešen: Zkurvenej Firewall! Po první instalaci se ani nerozjel. Po smáznutí a druhé instalaci sice najel, tvářil se že funguje, ale přitom blokoval veškeré pokusy o přístup z venčí (tedy mimo mojí IP adresy, bůh ví proč?!?). Třetí instalace vypadá konečně funkční (pak proč se říká do třetice všeho dobrého?!)...  ;D

VS

Co za stroj a soft to vůbec máš?

(příspěvek č. 1444, hurá...)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Virtuální stroj; virtuální CPU 2.66GHz, 1GB RAM a 16GB HDD. Zrovna nebylo k dispozici žádné rozumné ISO s Linuxem, tak tam je M$ Windows Server 2008, Apache 2, PHP5.2.6, MySQL5.
Sice ne úplně ideální (hlavně ty "Windousy" mi pijou krev) ale po krátkém boji (snad) plně funkční :)

Sim

Prave jsem zkousel a screenshot je v priloze...

Tomas

Sim: díky. A zkoušel jsi i subdomény? Tedy cokoliv.simutrans.cz? Jdou, nebo to hodí "server nenalezen"?

Sim

Tomas> kdyz sem dal forum.simutrans.cz, tak to nacetlo tu samou uvodni stranku... po kliknuti na forum (jedina klikatelna vec v tuto chvili) me to hodi sem...

Tomas

Takže všem zúčastněným moc děkuju za pomoc. Konečně to snad běhá tak, jak má; tedy:
www.simutrans.cz a všechny neexistující domény 3. řádu se směrují na simutrans.cz
Exitující domény 3. řádu (momentálně jenom dl.simutrans.cz) zůstávají na svém :)

TommPa9

Dokonce i mě to funguje! Paráda Tome! Tak teď to nějak pěkně rozhoupat pro blaho nás všech!

VS

...a hlavně mít na to čas ;)

Pro zamyšlení: Moje stránky jsou koncipované spíš jako odkladiště krámů, které se mohou hodit i někomu jinému (Shades je čestná výjimka), a prezentace mých mladých Simutranďáckých let. Obojí může tiše ležet roky a prášit se na to a stále to příliš nepozbude zamýšlené hodnoty. Proto jsem už dávno zrušil příklady DAT souborů, to stárlo docela rychle.

Rozhodně bych to nekoncipoval od začátku nějak megalomansky, a pokud už, tak bych se poučil z příkladu graphics.simutrans.com - nemá cenu si sám doma bastlit raketoplány, stačí nasadit existující systém podobný tomu co by se hodilo mít. Tak dlouho jsem kafral že se to rozsypává, až se to rozsypalo a zbylo mi to jako černý Petr. Smůla? Kdepak, instalace Copperminu pár desítek minut, kompletní luxus, všechno už mám hotové, nemusím se ani moc starat kromě hraní na pana admina s doutníkem v hubě...

Další možností je svézt se na vlně webu 2.0 a obsah přenechat na komunitě, případně vytvořit nějaký ten "mašup" a splácat dohromady flickr, twitter a kdovíjaký kramajzl ;D Ještě aby to k něčemu bylo pro Simutrans...

No, docela odbočuji. Hlavně bych to nenechal ležet jako zastaralé, to je zaručený způsob jak lidi odpudit.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Quote from: VS on March 23, 2009, 07:51:42 PMDalší možností je svézt se na vlně webu 2.0 a obsah přenechat na komunitě
Něco takového mám v plánu. Jsem schopný (a ochotný) sponzorovat doménu, zajišťovat hosting. Ale ani náhodou nejsem schopný zajišťovat aktuálnost obsahu celého serveru. To prostě nejde, ať bych chtěl sebevíc...

VS

Pravda, jenže co potom? Možnosti které mě napadají:
  • fórum - máme tady a na tvých stránkách
  • wiki - haha, kdo by ji asi psal
  • sbírka addonů - má xlives, příp. addons.simutrans.com
  • ... ???

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

hApo

Co třeba nějaká sekce pro savy?

Tomas

Tak určitě bych tam mohl přesypat manuál, který momentálně provozuju na wz.cz. Pokud bych ho předělal do podoby Wiki systému, tak by ho mohlo aktualizovat víc lidí než jenom já ;)
Ostatní podle zájmu promyslím :P

TommPa9

Ahoj Tome, tak co? Jak jsi postoupil s vývojem Simutrans.cz? Teda pokud jsi na to měl čas samozřejmně... ono čas je docela drahý a nedostatkový zboží...

(takovej prodej času by moh být docela slušnej kšeft :D)

Tomas

#30
Quote from: TommPa9 on August 07, 2009, 08:08:59 PM(takovej prodej času by moh být docela slušnej kšeft :D)

Výbornej nápad, hned si jdu zařídit živnosťák :D

Jinak se simutrans.cz pomalu (ale opravdu pomalu) postupuju; momentálně si hraji s myšlenkou ajaxové navigace po webu - pokud nepočítám IE, tak to funguje nad očekávání výtečně :)

EDIT: myslíte, že by se vyplatilo udělat manuál jako Wiki - tedy volně editovatelný, nebo bude lepší svěřit správu obsahu několika zodpovědným a důvěryhodným osobám?

TommPa9

Jak Wiki model tak model zodpovědných osob má svoje výhody i nevýhody... tou hlavní nevýhodou jsou lidi! Kde je chceš vzít? :D S lidma je totiž potíž je jich je všude dost ale jakmile se po nich něco chce najednou jsou pryč :D

Tomas

Tak ještě že jsi se dobrovolně přihlásil - budu s tebou počítat ;D

TommPa9

Že já se vždycky někam takhle blbě nacpu :D No MOŽNÁ něco zvládnu napsat ale nic NIC SI od toho NESLIBUJ! :D

Tomas

Super :)
Ale neboj, zatím mám hotový pouze takový "technologický preview", který nezasvěcenému člověku web ani zdaleka nepřipomíná, takže máš času dost a dost ;)

A když už to tady žije - měl bych dotaz ohledně designu. Nejsem grafik, takže když něco vykradu a splácám, tak to potom recykluju dokud to jenom jde...
... zatím mám trošku vylepšený design z manuálu (viz příloha) - beru jakékoliv nápady a připomínky.

TommPa9

To jsme rád že nejsem sám komu se nahrávají věci do přílohy s nulovou velikostí :D


Jakub Cabal

Musím udělit pochvalu, zatím to vypadá velice dobře. Bude do světa vypuštěna veřejná beta a nebo si musíme počkat na finální verzi webu?

PS: Taky bych měl trochu vylepšit Simutrans.webz.cz, protože konkurence dělá divy ;D
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website


Tomas

#39
Veřejná beta ... no pokud to dopadne stejně jako s manuálem, tak to asi bude veřejná beta přinejmenším na hodně dlouho ;D

Sim

Libi se mi to.

Co se tyka textu, slibuju to uz nejaky patek VS, takze to slibim i tady verejne - mam v planu sepsat nejakej popis pro zeleznicni navestidla a jakysi navod k pouziti, v lepsim pripade vcetne popisu funkcnich struktur zeleznicnich systemu + rady, na co si dat pozor. Zatim nedokazu odhadnout, jakou to bude mit formu a rozsah, nicmene je to jedna z veci, ktera predpokladam muze spouste hracu pomoct, bez ohledu na to, zda jde o zacatecniky nebo pokrocile hrace. Nazvoslovi navestidel jsme s VS uz dohromady dali, takze ted uz je rada na me... a sem zvedav, kdy se k tomu dokopu :-D

VS

Líbí, líbí, líbí... Ohledně wiki je vždy otázka kdo to bude dělat a jestli to nebude vypadat blbě (jako použití wiki pro něco), ale připadne mi velice schůdné.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Ááááá, náš Fantomas je zpět! Stýskalo se ti po nás? ;D
Jinak na Wiki sytém asi kašlu - takle není kdo by to dělal (zatím se mi podařilo přihlásit jenom TommPa9 :) ), a pokud by to bylo volně dostupné, tak by se to asi stalo snadným terčem vandalů.
Takže koho ještě můžu dobrovolně přihlásit?  ;)

TommPa9

Poslušně hlásím že se snažím napsat ten návod jak kreslit... (bohužel nevím jak správně a pochopitelně napsat větu: " kreslete pixel vedle pixelu tak dlouho, dokud to co zkoušíte kreslit nepřipomíná to předlohu")

VS

No, wiki má tu výhodu že člověk nemusí nic klohnit na koleně, jenom nainstaluje a píše třeba i sám - takhle jsem to myslel. Pochopitelně je to jenom jeden (můj) pohled na věc.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

hApo

Mno jako já bych taky snad mohl spachtit nějaké popisky atd., možná mohu pomoci i s programováním(jsem trochu znalý v PHP a HTML).

Tomas

Měl bych na vás (jakožto konzumenty webu) dotaz ohledně chování aplikace. Adresy budou ve tvaru www.example.tld/param/param/param/
A mám dvě možnosti:
1) aplikace bude rozlišovat velikost písmen. Nebude sice možné vytvořit více stránek se stejným názvem kdy se názvy budou lišit pouze velikostí písmen, ale www.example.tld/neco fnkční bude a www.example.tld/nEco už hodí "stránka nenalezena"

2) aplikace nebude rozlišovat velikost písmen. To znamená, že se na adresu www.example.tld/neco bude moc dostat i po zadání www.example.tld/Neco, www.example.tld/NEco, www.example.tld/NECo,...

Která možnost bude lepší?

Sim

Tomas > pokud se jedna o verejne pristupnou zalezitost, je lepsi benevolentni prostredi, zvlast za situace, ze ve variante 1 stejne nemuzes mit dva objekty, ktere by se lisily jen velikosti pisma v nazvu. Takze ja jsem pro 2)

VS

Souhlas s (2), případně s automatickým přesměrováním na správnou adresu...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

hApo

Pro uživatele, obzvlášť pro ty, co píšou se zaplým Caps Lockem, je asi lepší dvojka, ale zase bych řekl, že to přináší víc programování i problémů...

VS

Tak teoreticky stačí nacpat všude konverzi na velké písmena a je ;) Prakticky tam bude ještě něco navíc, ale kdo ví.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Z programátorského hlediska jde o drobnou úpravu tří řádků , takže s tím problém není. Spíš uvažuji nad vyhledávači. Třeba Gůglu se nelíbí, když najde na více stránkách identický obsah a automaticky je penalizuje (posune ve výsledcích níž, nebo úplně odstraní). Záleží na tom, jestli vyhledávače fungují case-sensitive, nebo ne... což jsem nikde nezjistil...
Ale ten redirect na URL ve správném tvaru je docela zajímavý nápad - popřemýšlím :)

Sim

Chybicka se vloudila, prosim admina o smazani tohoto prispevku

Tomas

Pokud někoho zajímá, jak to vypadá s vývojem, tak:
jádro webu (to co není vidět, ale stará se o bezproblémový chod toho co je vidět) je kompletní - jde o téměř 15kB kódu (něco kolem 15 000 znaků), takže teď konečně můžu začít s prací na jednotlivých částech webu ;)
Veškeré nápady vítány...

Jan z Rokycan

Už dlouho nevyšla nějaká nová verze Simutransu? Že by se chystalo něco velkého? Myslím Pak 128? 8)

Václav

Nejnovější (nightly) verze spouštěcích souborů a vybraných grafických sestav je možné stáhnout z http://nightly.simutrans-germany.com/. Další grafické sestavy sice nemají své zastoupení na uvedeném serveru - ale zato jsou alespoň na SVN.

Ale jsou grafické sestavy, které nejsou ani na SVN. Tou je například Pak128.German. A jak název napovídá, informace je nutné hledat v německé diskusi - nebo v vláknu k jiným grafickým sestavám.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

trimr

Mohl bych zkusit se přidat, kdyby se psala ta wikina. Něco málo vím.

trimr

Napadlo mě udělat složku s fotky ze hry. Klidně nych nějaké nafotil.