News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

CZ Simutrans stránky

Started by TommPa9, October 12, 2009, 03:16:01 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

Jelikož se v současné době se simutrans stránkami roztrhl pytel a je poměrně potíž s jejich dohledáváním po vláknech nebylo by lepší je někam vypsat? Minimálně z hlavy vysypu tohle:


Fanouškovské stránky
Xlivesovy stránky s addony
Otův depozitář
Lodovico a jeho pak64 deníček
Stránky Vládi Slávika
České simutrans stránky
Reanimátorovy stránky

Oficiální stránky
grafický archiv
archivní forum(do konce srpna 2008)
us (site down, do not visit) ]]rezervní forum pro případ výpadku hlavního fora

Speciální stránky
noční sestavení

Snad jsem na nikoho nezapomněl pokud ano, prosím přihoďte sem link na další stránky. Díky.

VS

Ty moje hoď prosím někam na konec, je to spíš takové mauzoleum než místo kde se něco děje...

Přihodil bych noční sestavení nebo jak se to mu nadává.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Ten Simutrans.cz zařaď někam pod čáru. Momentálně tam nic není a přípravy nového webu váznou...

TommPa9

Pánové takhle by to nešlo takovej chaos mi v tom dělat ;) Dobrá malinko to zkusím reorganizovat

VS

No jako... my počítáme s tím, že podle pokynů upravíš svůj první příspěvek, kde bude aktuální seznam.

Jakmile se nějak vypořádáš s mými připomínkami, můžu je klidně smazat.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Co říkáte na seznam teď pánové? Vyhovuje nebo máte další nápad na vylepšení případně přeházení položek?

VS

#6
Nenapadá mě žádný způsob jak to teď zlepšit. Ale je po půlnoci, a tam nějaká ta korelace bude... :)

PS: jo, už vím jak to tu vylepšit. Připíchnutím!

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Kubajs

#7
Čau, mám pro vás nové stránky o Simutrans. Najdete tam odkazy na jiné užitečné stránky, návody a Simutrans + paky a addony ke stažení. Stránky ke shlédnutí ZDE
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/


Kubajs

Bohužel se mi ta CZ Wiky smazal, ani nevím z jakého důvodu. Ale proč sem píšu, protože sem našel jedny stránky, nevím koho jsou, ale je to něco jako Otův depozitář. Zatím co tam je, tak věci z CZ Paku. URL: http://simutrans.wgz.cz/.

EDIT:// Teď sem si tak uvědomil, že sem můžu hodit i své nové stránky, na kterých budou mé projekty a budu tam informovat, co tvořím. Možná i něco o novinkách ve hře a v paku. URL: http://www.kubajs.mzf.cz/
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

Václav

Ježkovy oči.

Za prvé jsem z výrazu airsoftový průmysl mimo, protože mi to nic neříká a na těch stránkách je napsáno více méně velké kulové. Za druhé zbraně jsou zakázány, přinejmenším jako součást výchozí sestavy. A ani jako add-on by si ten průmysl zřejmě nenašel nikoho, kdo by s ním hrál - tedy kromě tebe jako autora. Navíc tvá představa toho průmyslu je značně jednoduchá. Ne že by jednoduchých průmyslů nebylo potřeba, ale to raději nějaký protravinářský průmysl.

A jak jsem se díval na ty .wgz., tak jsou děs běs - a zcela zjevně zastaralé, špatně udržované atd. Navíc, a teď nechci, aby to někdo špatně pochopil, více zdrojů jedné věci je sice dobré, protože když vypadnou jedny stránky, snad najednou nevypadnou další, ale příliš mnoho zdrojů (navíc mimo autorovu kontrolu) už tak dobrý stav není.

Si prostě myslím, že i když nad (alespoň tím mým) dílem visí více méně opensourcová licence (bych nezveřejňoval zdrojové soubory, kdybych si myslel, že není co zlepšit), přeci jen by bylo dobré, kdyby autor věděl, kde všude jsou kopie ke stažení. Tím neříkám, že by musel nutně dávat povolení ke zveřejnění na dalším místě, ale znalost, kde všude jsou jeho díla ke stažení by byla dobrá.

V tuto chvíli existují dva ústřední depozitáře - simutrans.webz.cz a ota.webz.cz (a taky Simův osobní depozitář) a to snad stačí ne?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Nooooo mezi námi děvčaty:
co se týče zbrojního průmyslu, myslím, že v rámci CZ paku by vzhledem k tomu, že až do počátku 90. let byl nedílnou součástí českého průmyslu (tedy pokud nám na přednáškách nelhali, což je možné), tak bych se mu nebránil. Otázka je, kdo by se pustil do výroby nového odvětví průmyslu, když je s tím takového babrání. S Lubákem jsme diskutovali o zbrojním průmyslu, jehož cílovou stanicí by byla kasárna případně vojenský újezd. (je si nejsem jistý, jestli to nebyla vlastně jenom taková hecovačka kvůli jednomu Lubákovu tajnému projektu)

Co se týče stránek: výroba dalších stránek mi přijde jako mrhání drahocenným časem. Jak už řekl Václav, máme otův depozitář a xlivesovy stránky. Navíc vždy aktuální verze na foru...

K rozrůstání stránek s Addony:
Nejsem přímo proti, ale nemůžu být ani pro. Ruku na srdce kdo přesně ví, která součást kterého paku je zrovna aktuální? navíc nevěřím tomu, že každý "ukládátor" (to slovo se mi líbí:D) si hlídá, jestli autor náááhodou nevydal 50. verzi vozidla z archivů na jeho stránkách...

Lubak91

A kde jsou tančíky zakázané? Rád bych si to přečetl. Jinak se budeme muset přeorientovat na mírový průmysl... Už vidím ty sady ovocných stromů pod kterýmižto relaxují mladí a zdatní pionýři při četbě Ilji Muromce... Kompoty pro celý simusvět!
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Předpokládám že je to nějaká nepsaná dohoda... Ale takový višňový sad by mohl fungovat jako rozrůstající se farmy... (a ve višňovém sadu strýček Váňa) ale když už jsme u toho tak nejen kompoty lze vytvářet z ovoce... takové léčivé nápoje jako slivovice...

Václav

Něco málo je napsáno zde v pravidlech.

Více nechť vysvětlí VS, ten je služebně nejstarší.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Kubajs

Taky se mi ty stránky s addony moc nelíbí. Nemám rád wgz.cz a je pravda, že už toho je příliš... Jinak k těm mím: ono toho tam je málo protože zrovna toho moc nedělám... A ten zbrojní průmysl bych klidně skusil začít dělat.. Teda co se týče budov spíš, u vozidel bych si tak jist zatím nebyl. Uvidíme...

P.S.: VaclavMacurek - Odpovídám na PM tu, když mi nejdou odesílat... No klidně si to prohlídnu a použiju. Jednoduchost především...
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

VS

Nepsaná dohoda ohledně armády vychází z toho, co si Hajo myslel když byl ještě "šéfem". Pokud dokážu posoudit, vztahuje se především na pak64, který je 100% oficiální. Kdo další se jí bude řídit nebo ne... jeho věc. Zatím všechny sady tuto dohodu respektují.

Stránky s addony se opravdu množí jako houby po dešti, ale já bych neodsuzoval žádné konkrétně - bez urážek, ale obvykle po nějaké době dopadnou všechny stejně, totiž jako hrobka :D Dokud jsou, sláva jim. Zmatky s verzemi jde jednoduše řešit číslovanými verzemi nebo ještě lépe daty vydání viditelnými u všeho. Podotýkám daty vydání, ne nahrání...


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Vagrner

rád by som sa ku vám pridal ale problém je v tom že ešte som si ziaden addon nevytvoril... ak by niekto si našiel čas tak nech mi napíše a vysvetlí xD ak chcete moj email tak povedzte

Nemo

Vagrner - chceš tvořit? Máš trpělivost? Pokud ano tak se koukni sem je tu pár návodů které bys pro začátek mohl potřebovat a pak něco vyzkoušej a uvidíš co dál.

TommPa9

Kdyžtak mi napiš mail (měl bych ho mít v profilu na foru) a já ti to zkusím nějak povysvětlit ovšem pozor prakticky umím jenom vozidla.. domy dělám jenom když mám náladu

Vagrner

xD dobre dík.. napíšem ti.

Vagrner

#21
>Check my profile

Pizzer

Čau, jsou tu nový stránky - zatim nic moc ale příbývají další a další věci. www.simutrans-hdcr.webnode.cz

jurassic222

Ahoj. založil jsem taky stránky o simutransu! www.simutrans-cz.webnode.cz.

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!


Jakub Cabal

www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

Václav

Quote from: VS on November 01, 2010, 09:35:54 PM
(a může za to Igor)
Igor Erliezer, původně alias Igor Tekton?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní