News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

Depozitář

Started by Ota, October 04, 2009, 07:55:26 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ota

Výpadek serveru mě trošku rozpohyboval a začal jsem tvořit depozitář. Dělal jsem to aby to bylo rychle, takže žádná grafika apod, jen funkčnost. Server však naskočil dřív, bež jsem to uvedl do chodu a tak jsem "silně zmírnil" tempo.

Zaarchivovány jsou v této chvíli jen Simovy vagony vydané po 1.10. - zítra zkontroluju doplněk seznamu TommPa9 zveřejněný dnes. Tento seznam bude základem  a budu postupně doplňovat nově vydané a současně přidávat něco z "historie" dle zmíněného seznamu. Pro nové věci slibuji maximální zpoždění 3 dny (mimo dovolené, nemoci apod)

Až tam bude vše potřebné, začnu to nějak "krášlit" (což nepovažuji za nevyhnutelně nutné), ale hlavně optimalizovat.

A depozitář je zde: ota.webz.cz

Pro případ havarie či jiné nehody mám celý web u sebe na počítačí.

Očekávám, že se vyjádříte k tomu, zda mám pokračovat, či se na to vy...

Tomas

Máš to hezky přehledný :)
Jinak doporučuju přidat reklamu jinak si na webu smlsnou admini WZ. Pokud jsou v dobrém rozmaru tak mažou všechno co jim přijde pod ruku (třeba můj manuál)...

Ota

Tomas >

To jako myslíš nějakou vlastní rukou dodanou? Povinná reklama WZ tam je - nahoře.

VS

No jestli tě adrenalin urychluje... pokud chceš tak sabotáže umím taky :D

Jinak perfektní stránka, držím palce. Ohledně mazání - opatrně. Redundance nikdy nebolí...

Možná máme všichni adblock tak nevidíme reklamu. Tak mě napadlo, co když ty lamy co to mažou mají taky takhle "schované" reklamy :P

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Se Ti omlouvám - nedošlo mi že jí mám zablokovanou...

Ota

Já tuhle stránku používám už hodně dlouho (zhruba 2 roky) a vlastně jen na vyzkoušení různých postupů, takže v podstatě vždycky obsahovala jen nesmysly. A dosud mi ji nikdo nesmazal

Nemo

Ota - jednoduché a přehledné, naprosto stačí  ;)  líbí se mi i tyto webovky od Xlivese http://www.simutrans.webz.cz/index.php jelikož mají možnost nahrávání a správu vlastních addons.

Ota

Nemo >
souhlas. Na webz bude udělat správu vlastních addons udělat dost obtížně. Není to zrovna bezpečný web. Časem zkusím najít lepší hosting. Ostatně, když to bude na dvou místech ničemu nevadí. Spíš naopak.

Ale FTP přístup nebude problém, zůstane-li heslo utajeno jen mezi tvůrci.

Mám v úmyslu mít web postavený tak, že se nahrají 3 soubory - stejné jméno, jen různé koncovky: vlastní archiv (zip, rar), obrázek (png, jpg, gif) a krátký txt pro informace. Zobrazení by pak mělo naskočit automaticky, aniž by se měnily vlastní php soubory.
Ale tato, řekněme nultá verze to ještě neumí. Ten texťák píšu zatím sám dle info na fóru, ale mám tu myšlenku, že tato info se budou moct zapsat přímo do dat souboru (jako speciální komentáře, takže makeobj je bude ignorovat) a autor pak pošle část dat souboru, který bude mít tyto komentáře a dále ty dat parametry, které chce autor zveřejnit - např. cena, rok zavedení, max. rychlost atd. Tj. to co zůstane z dat se zobrazí.

Sim >
mám trošku problém s tvými archivy vagonů Cl, CDl a D. Jeden popisek (3 vagony), 2 archivy, každý 1 pak. Potřeboval bych to nějak sjednotit: 1 popisek => 1 archiv. Nebo můžu oba paky slít do jednoho? V každém případě musíme udělat stejné opatření oba (aby při opravě či změně se to nemuselo řešit znovu. Viz posnámku pro Nema  výše

Sim

Cl, CDl a D ... tohle je tak trosku prekladatelsky orisek :-) ... o co jde?

Kdyz jsem delal soucasne vagony, problem se znacenim prakticky nebyl. Pokud jsem spojoval do jednoho balicku vic vagonu, zpravidla kvuli tomu, ze spolu nejak primo souvisi.

Pak jsem se - v podstate na zadost TommPa9, ktery mel uz hotovy parni masiny ale nebyly k nim vagony - vrhnul podstatne hloubeji do historie a snazil se doplnit co nejrychleji vagonovy park osobni dopravy do stavu hratelneho od roku 1930. V realu to znamenalo vytvoreni vagonu pro rychlosti 60, 80 a 100, coz se - s vyjimkou vagonu na prepravu posty pro rychlost 80km/h - v podstate povedlo.

Protoze se ale jednalo vzdy jen o par zastupcu pomerne pocetne rady vozu - zpravidla se stejnymi nazvy - musel jsem je nejak odlisit ... a to jsem udelal podle celeho cisla jednoho konkretniho vozu dane rady. Zaroven jsem predpokladal, ze se dana rodina casem jeste rozroste o dalsi vozy, ktere do dane skupiny patri.

Konkretne to znamena, ze radu CDl a Cl by mel doplnit vagon s krytymi predstavky se stejnymi rozmery vozu. Kdezto rada D bude doplnena o dalsi sluzebni vozy, z nich vetsina bude mit jine rozmery - a napriklad sem by mel prijit i jiz zminovany vuz pro prepravu posty na rychlost 80 km/h.

Proto bych rad tyto dva baliky do budoucna drzel oddelene. Soucasne slouceni do jednoho prispevku bylo dano prislusnosti vsech tri vozu k rozmerove tride a rychlosti 60km/h, tedy jsem predpokladal spojovani prave techto vozidel do vlaku. A protoze prave takovy vlacek se mi podarilo "vyfotit", priradil jsem k obrazku vozy z obou baliku.

V prubehu tohoto tydne udelam novy screenshot a dam to oddelene. A treba snad udelam i ten sluzebak na 80 :-)

Ota

Sim >

Nejsem "kovanej" v historii a značení vozů. Zdá se mi však logické mít archiv např. "vozy řady Cl / CLI" a jiný archiv "vozy řady D". V první verzi osahují třeba i jediný vůz. V další verzi přibudou další.
Je docela příjatelné, že archiv pojmenuješ po jednom konkrétním voze (např. vehicle.vagon.cl-xxxx.zip) či jen podle řady. Jméno vlastního paku (či paků) v archivu je pak něco jiného a s těmi v depozitáři vůbec nepracuji. Tak to zřejmě i máš a je to v pořádku.

V podstatě se mi jedná o to, že ve fóru máš jeden popisek (a obrázek) ke dvěma archivům. Roztrhnu tedy popisek na dva a obrázek dám stejný. Tím je to vyřešeno.

Ostatně, kdybych víc přemýšlel, přišel bych na to sám a nemusel tě prudit. Promiň a dík za odpověď


Sim

Neprudis, neboj, sam jsem si to neuvedomil, kdyz jsem to daval k sobe. Obrazek dej zatim stejny, az udelam novy, jen ho prohodis.

Jinak jeste jeden detail - koukal jsem ze obrazky jsou tam ruzne zvetsovany a zmensovany... jaky je primarni rozmer obrazku? Pokud to budu vedet, muzu to pripravovat rovnou v tomto rozmeru a bude to zobrazeno bez deformaci.

Ota

Sim >

Obrázky budou (snad ještě dnes) nastaveny na šířku 250px (teď to ještě není asi úplně ok).
Menší obrázky se zvětší, větší zmenší na tutu šířku. Poměr stran bude zachovánú.

Ota

Depozitář

Trošku jsem to přepracoval (vzhled se moc nezměnil) a přidal něco málo.

Nemělo by se otevřít nové vlákno? Upozorňoval bych tam na aktualizace a četl si náměty, upozornění na chyby apod. ?????????

VS

Jo, nové vlákno zní jako velmi dobrý nápad.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Dvě připomínky:
* "Stáhnot" je nějaké nářečí, nebo překlep? ;)
* Tento odkaz posunout je momentálně odsazený pomocí dvou break-tagů tak, že to vypadá jako kdyby patřil k položce pod ním.

VS

Souhlas - třeba hned pod jménem autora je mnohem logičtější pozice.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

Depozitář drobně doplněn - novinky od Sima

Nemíním nijak konkurovat XLivesovým stránkám., ale s dovolením je použiju jako jeden ze zdrojů
pro depozitář (včetně odkazů a návodů). Pokud je námitka, vyjádřete se prosím. Zejména XLives

Některé názvy archivů, tak jak byly zveřejněny jsem trocho pozměnil (TomPA9) - zalíbily se mi názvy od Sima: např vehicle.typ.detail.rar. Pokud vám to nebude dělat problém prosím o stejný název archivu a odpovídajícího obrázku.


Jakub Cabal

Klidně můžeš použít můj web jako zdroj ;)
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website


Ota

Takže depozitář byl přepracován. Zatím nepřibylo nic nového (ani co jsem slibil) - snad večer.
Zatím na to můžete mrknout, jestli je vše opravdu funkční.

Ota

Do depozitáře přidány addony, které byly zveřejněny po 1.10. (nebo jsem byl na ně přímo upozorněn). V dalších dnech půjdu do historie

Trošku vidím problém v řazení addonů v jednotlivých sekcích depozitáře. V této chvíli se řadí abecedně podle jména souboru archivu, takže se v tom blbě hledá. (nebo bude až jich tam bude 100). Zatím nemám jiný nápad.

V menu přibyla sekce UPLOAD. Ne netěšte se není funkční. Ale je zde popis, jak by měly být soubory pro budoucí upload připraveny.

Ozývejte se, pokud je něco špatně, nevyhovuje či máte jiný nápad. Vše co je tam popsané je funkční a dá se to jakkoli předělat. (akorát vkládání je zatím "manuální").

Zásadní připomínky prosím rychle, dokud tam toho není moc.

VS

Nechceš si ten odkaz přidat do podpisu nebo tak nějak? Pořád to musím hledat...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

OK, už to je - jako má home page

TommPa9

Quote from: VS on October 13, 2009, 10:07:59 AM
Nechceš si ten odkaz přidat do podpisu nebo tak nějak? Pořád to musím hledat...

Taky bys mohl mrknout do seznamu CZ Simutrans stránek ;) Proč jsem ho asi dělal? (abych to sám nemusel hledat ale psttt)

Ota

Jo jo - už jsem si to dal i jako podpis

VS

Díky moc!

Tome, ten seznam je zase něco co musím hledat když někdo řekne "depozitář". Takhle je to opravdu pro mé líné hnáty nejjednodušší, když je ten odkaz hned vedle :)

Á propo, jelikož se teď objeví odkaz ve všech Otových příspěvcích, měla by se stránka ve vyhledávačích posunout nahoru...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Taky je fakt že řada stránek v seznamu je více méně ve formě medvěda spícího zimním spánkem a u některých není jisté zda se probudí... a jelikož depozitář vypadá že bude živej až dost je dobrý řešení že je jak v seznamu tak v podpisu...

Ota

Po týdenní pauze (choroba) se opět hlásim. Drobné aktualizace

TommPa9-> zařadil jsem "alternativní nátěry". Ve hře se objevují v záložce "lokomotivy" ačkoli jsou elektrické. To je  dobře? - v elektrických mají být  jen "soupravy" ??

TommPa9

Elektrická lokomotiva je v položce Lokomotivy. Pokud by u ní bylo definováno že je elektrická a může vozit lidi, pak by byla v položce electrics_tab (nebo jak se to jmenuje)  takže takhle je to správně

VS

Elektrická záložka je pro vozidla elektrika+lidi. Původně jsem chtěl, aby se to objevovalo jenom v silničním depu jako pro trolejbusy, ale skončilo to tak že to máme všude...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

Opět depozitář drobně upraven a doplňen. Sekci "upload" zatím nečtěte, dojde tam ke změnám (hlavně to chci trocu zpřehlednit. Na možnosti uploadu se pracuje. Světlo na konci tunelu je už vidět).

XLivesovy stránky -mám povolení přebírat obsah odtud. Vše co tam je, je "oficiální" součásti pak128.cz?
Mám to natáhnout do depozitáře? včetně archivu?

Kamiony zatím dávat nebudu. Čekám na "spojovací prvky", protože jejich použitím se toho asi dost změní. Jak to s nimi vypadá?

Václav

Chtělo by to trochu barvy. To černé písmo na čistě bílém podkladě není to pravé ořechové. Pokud jde o strukturu, proti té nic nemám.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

jo jo. souhlas- výroba byla trochu horkou jehlou - a následky jsou vidět dodnes. Máš nějaké konkrétní návrhy?

Václav

Nejlépe velmi bledě modrá nebo šedivá, možná i zelená nebo hnědá. Žlutou a červenou bych nepoužíval. Nic z toho nesmí být řvavé - a protože v základních (nebo bych měl napsat spíš pojmenovaných) barvách nic takového není, nezbývá nic jiného než použít jednobarevné obrázkové pozadí - ono je stejně lepší použít obrázek.

V příloze je pár vzorků a taky vyzkoušej kombinace (správně bych měl dle matematiky napsat variace) písmen  šestnáctkového zápisu čísel (bez opakování) - např. ABCDEF, FEDCBA atd. Jedna z nich je světle hnědá a jiná divně modrá.

Mohu se pokusit najít ještě nějaké barvy - ale to kdyžtak přes SZ, ICQ nebo e-mail.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

OTA - jak to vypadá s tvým depozitářem? Vypadá to že to tak trochu zamrzlo. Už dlouho nebyla aktualizace, není tam nic nového atd.  ???