News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Depozitář

Started by Ota, October 04, 2009, 07:55:26 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ota

Nejprve chci Vás všechny pozdravit v Novém roce a popřát mnoho úspěchů a radosti nejen ze Simutransu

Nyní ale něco méně optimistického.

Letošní Simu-Ježíšek mě příliš nepotěšil. Ne že by toho bylo málo, nebo dárečky nebyly krásné. Ale proto, že si zatím neumím poradit jak je vložit do depozitáře - a to vzhledem k jeho organizaci. Možná se do depozitáře nedíváte a neznáte jeho strukturu. Potom je ovšem zbytečné, abych ho udržoval.

Před časem jsem přepracoval archivy (jen u lokomotiv) podle trakce, provozovatele a autora. Nikdo nic nenamítal a tak jsem považoval toto dělení za všeobecně přijatelné a schválené

Kam dát mix vagonů a lokomotiv  různých společností??? kam dát mix parních, elektrických i dieslových lokomotiv?? Pokud je takto smíšený obsah v jednom zipu - to mi nevadí. Ale je-li v jednom paku? To ho mám rozebrat a seskládat jinak? To se mi opravdu nechce.

Lubak91

Každý tu volá po kompletním českém paku aby nemusel stahovat desítky souborů. Myslíš, že budou rádi když si místo jednoho velkého paku budou muset stáhnout x^n malých? Jsou to zahraniční vozidla a proto jsou pohromadě...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Tohle je orisek, se kterym si taky nevim rady. Poustet to do sveta oddelene mi prijde jako nesmysl, protoze to ma smysl provozovat soucasne. A pokud nekdo hraje jakekoliv realne uzemi, bude zrejme radsi, kdyz bude mit vozidla tridena podle spolecnosti, nez podle typu.

Takze mi jako nejvhodnejsi prijde varianta, ze dopodrobna rozpitvana CZ+SK vozidla ma smysl tridit i jinak, nez jen podle provozovatele - ale ostatni bych nechal pohromade. A zaradit to proste jako set ... coz je asi problem.

VS

Mno, pokud depozitář nedokáže zpracovat vydávaná data, je na řadě domluva s autory, nebo vlastnoruční otročina, no a nakonec nadbytečnost... Je to smutné, ale asi tak. Pamatuji si tady kolem celou řadu projektů, které dopadly podobně. V podstatě všechny inkarnace graphics.simutrans.com buď nějak vybuchly, nebo nedošly využití. Oficiální stránka s addony je taky ve stavu mumifikace. Plno newebových nástrojů existuje, ale používá je v podstatě jeden člověk. Atd. Nakonec i Shades umí asi 3x víc, než co lidi doopravdy používají...

Chápu naprosto, že automatické rozbalování a čtení z paků je působivá magie splácaná z dostatku technik (technologií?), na kterou se chce být hrdý, ale holt to zajímá jen nás babraly programátory :) Nakonec, pokud tak moc chceš řešit slepené paky, proč je prostě nerozlepit? Detekce viz makeobj dump, rozdělení makeobj extract ;) Je to přece program...

PS: Vidím, že je tam i Veveří - díky! Dám vědět, až někdy splácám verzi v originálních barvách.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

VS: Kapánek offtopic ale když už jsi to zmínil ;) Já bych Shades rád využíval naplno, ale to co potřebuji, mi v něm chybí. Nejraději bych byl, kdyby se do Shades daly přidat funkce z malování a nebo třeba z irfanu (úprava velikosti, úprava barev)
Zatím všechno dělám v malování (protože to je velmi rychlé a snadné) a výše zmíněné úpravy v irfanu. V shades dělám zatím jenom speciální barvy.
Nechceš o těch úpraváh popřemýšlet? ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Resim stejne problemy jako Lubak - vlastni objekt delam v malovani, pro stinovani a zmensovani se prepinam do irfana (ctrl+R a shift+G), pro zesikmovani se zase vracim do malovani, kde uz mam i "nasablonovany" pas oken na bok ze specialnich barev ... a do shades se prepinam po kazdem zmensovani ci uprave barvy kvuli sviticim pixelum a pak na konci pro dodatecne upravy.

Hodne by mi pomohlo, kdyby shades umelo aspon zakladni kopirovaci funkce (ctrl+X/C/V) a zakladni moznosti editace z malovani... pro slozitejsi upravy neni problem se prepnout do irfana, ale je pakarna to pokazdy ukladat a otvirat v malovani, protoze kazdy z tech tri programu, co pouzivam, se ovlada jinak.

A jeste jeden dotaz ... pokud vybiram blok ve shades, je ucelem, ze je rozdil, kdyz ho vybiram zleva shora doprava dolu, nez naopak? Treba v Autocadu to ucel je, ale tady to podle mne postrada smysl ...

VS

Když už offtopic, tak pořádně... Rozšířit Shades o další funkce bylo kdysi v plánu, pak jsem se ale rozhodl, že to bude prostě babrat speciálky, zarovnávat a hotovo. Některé funkce jsem potom i odstranil. Výběr bloku, no, to je asi nějaká verze tak tři čtyři roky zpátky, teď je tam místo toho (různotvará) štětka se kterou se prostě maže a hotovo. Po pravdě řečeno, nemám v úmyslu z toho udělat celý editor a starat se o něj.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Pouzivam 5.1.0 a ... priznam se, ze jedinou zmenu oproti te verzi, co jsem mel pred tim, jsem zpozoroval v tom, ze kdyz zvetsuju, zustavam uprostred obrazku, zatimco pred tim jsem zvetsoval z leveho horniho rohu. Paradoxne mi to prve vyhovovalo vic, takhle musim zvetsit, zajet do rohu a odpocitat si to, driv stacilo pouze odpocitat ....

Lubak91

VS: No kdyby jsi udělal nějakou malou verzičku s těmi funkcemi a byla by funkční, tak by ses o to už nemusel nijak starat ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!