News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Mrtvo...

Started by Winter01, February 23, 2014, 11:24:10 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Winter01

Docela by mě zajímalo, jestli Simutrans ještě nějak žije. Jak vidím, nejnovější verze je 122.3 z května minulého roku, tak jestli je ještě Simutrans ve vývoji. Bylo by smutné kdyby ne, a pokud tak není (nechci být hnidopich), co je, že tak pomalu?

David


Winter01

To ano, ale co oficiální klasický Simutrans, který se stahuje tady na fóru? ???

Vladki

V simutrans ted probiha celkem bourlivy vyvoj - spousta novych featur - nejvyraznejsi je asi double-height. Pokud je chces vyzkouset, tak prave od toho tady jsou nightly builds. Stable release bude az se tyhle veci odladi jak na urovni simutrans, tak zakladnich paku (pak64 a pak128).

Winter01

Díky za přesnější vysvětlení  ;)

Leif

Chtěl bych se jen zeptat, když si stáhnu Simutrans pack i soubor z http://nightly.simutrans-germany.com/. Píše mi to chybu. "Program nelze spustit, protože chybí pthreadGC2.dll. Pokuste se tento problém vyřešit přeinstalací programu". Kde bych mohl onen soubor nalést??? A kam ho přesně nakopírovat?? 8) :-[

Vladki

Nestahuj jenom exe ale cely zip. Treba to tam bude.

Sent using recycled electrons.


Miziiik

Jak píše Vladki. Musíš mít staženou klasickou verzi hry. Např. RC 120 ODSUD. A ten .exe soubor z Nigthly webu pouze přidáš do odresáře s klasickou hrou a spouštíš to přes ten přidaný .exe ne přes klasický.
http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.

Leif

Ještě se zeptám, co přesně bude ten "double-height" a v čem bude praktické využití?  ???

Vladki

Quote from: Leif on May 13, 2014, 08:27:04 PM
Ještě se zeptám, co přesně bude ten "double-height" a v čem bude praktické využití?  ???

Ze muzes mit strmy a mirny svah. Tim padem zajimavejsi krajina, a pro tvurce paksetu pak moznost omezit urcite druhy dopravy jenom na mirne svahy - treba zeleznici. (A silnici dovolit mirny i strmy svah)

Václav

No, ve skutečnosti je to ale tak, že k původnímu (vysokému) výškovému stupni přibyl (ale zatím jen v některých paksetech) i poloviční výškový stupeň. Termín double-height je tedy mírně zavádějící - a znamená nikoliv dvojnásobnou výšku, ale dvojí výšku.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Leif

Tak to by se hodila ozubnicová železnice! :-D  :police:

Vladki

Na tema zubacka uz probehly diskuse v anglictine. V zasade by to slo udelat tak ze bezna trat muze jenom do mirneho kopce a zubacka by byla jedina trat ktera muze i do prudkeho, ale mela by nizkou rychlost a vysokou cenu a udrzbu. Problem je ze ve standard verzi nejde omezit jeji pouziti na zubackove lokomotivy. To by slo v experimental verzi.

Sent using recycled electrons.