News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

Simutrans? Simutrans!

Started by Tomas, December 16, 2008, 04:34:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

To jsme rád že nejsem sám komu se nahrávají věci do přílohy s nulovou velikostí :D


Jakub Cabal

Musím udělit pochvalu, zatím to vypadá velice dobře. Bude do světa vypuštěna veřejná beta a nebo si musíme počkat na finální verzi webu?

PS: Taky bych měl trochu vylepšit Simutrans.webz.cz, protože konkurence dělá divy ;D
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website


Tomas

#39
Veřejná beta ... no pokud to dopadne stejně jako s manuálem, tak to asi bude veřejná beta přinejmenším na hodně dlouho ;D

Sim

Libi se mi to.

Co se tyka textu, slibuju to uz nejaky patek VS, takze to slibim i tady verejne - mam v planu sepsat nejakej popis pro zeleznicni navestidla a jakysi navod k pouziti, v lepsim pripade vcetne popisu funkcnich struktur zeleznicnich systemu + rady, na co si dat pozor. Zatim nedokazu odhadnout, jakou to bude mit formu a rozsah, nicmene je to jedna z veci, ktera predpokladam muze spouste hracu pomoct, bez ohledu na to, zda jde o zacatecniky nebo pokrocile hrace. Nazvoslovi navestidel jsme s VS uz dohromady dali, takze ted uz je rada na me... a sem zvedav, kdy se k tomu dokopu :-D

VS

Líbí, líbí, líbí... Ohledně wiki je vždy otázka kdo to bude dělat a jestli to nebude vypadat blbě (jako použití wiki pro něco), ale připadne mi velice schůdné.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Ááááá, náš Fantomas je zpět! Stýskalo se ti po nás? ;D
Jinak na Wiki sytém asi kašlu - takle není kdo by to dělal (zatím se mi podařilo přihlásit jenom TommPa9 :) ), a pokud by to bylo volně dostupné, tak by se to asi stalo snadným terčem vandalů.
Takže koho ještě můžu dobrovolně přihlásit?  ;)

TommPa9

Poslušně hlásím že se snažím napsat ten návod jak kreslit... (bohužel nevím jak správně a pochopitelně napsat větu: " kreslete pixel vedle pixelu tak dlouho, dokud to co zkoušíte kreslit nepřipomíná to předlohu")

VS

No, wiki má tu výhodu že člověk nemusí nic klohnit na koleně, jenom nainstaluje a píše třeba i sám - takhle jsem to myslel. Pochopitelně je to jenom jeden (můj) pohled na věc.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

hApo

Mno jako já bych taky snad mohl spachtit nějaké popisky atd., možná mohu pomoci i s programováním(jsem trochu znalý v PHP a HTML).

Tomas

Měl bych na vás (jakožto konzumenty webu) dotaz ohledně chování aplikace. Adresy budou ve tvaru www.example.tld/param/param/param/
A mám dvě možnosti:
1) aplikace bude rozlišovat velikost písmen. Nebude sice možné vytvořit více stránek se stejným názvem kdy se názvy budou lišit pouze velikostí písmen, ale www.example.tld/neco fnkční bude a www.example.tld/nEco už hodí "stránka nenalezena"

2) aplikace nebude rozlišovat velikost písmen. To znamená, že se na adresu www.example.tld/neco bude moc dostat i po zadání www.example.tld/Neco, www.example.tld/NEco, www.example.tld/NECo,...

Která možnost bude lepší?

Sim

Tomas > pokud se jedna o verejne pristupnou zalezitost, je lepsi benevolentni prostredi, zvlast za situace, ze ve variante 1 stejne nemuzes mit dva objekty, ktere by se lisily jen velikosti pisma v nazvu. Takze ja jsem pro 2)

VS

Souhlas s (2), případně s automatickým přesměrováním na správnou adresu...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

hApo

Pro uživatele, obzvlášť pro ty, co píšou se zaplým Caps Lockem, je asi lepší dvojka, ale zase bych řekl, že to přináší víc programování i problémů...

VS

Tak teoreticky stačí nacpat všude konverzi na velké písmena a je ;) Prakticky tam bude ještě něco navíc, ale kdo ví.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Z programátorského hlediska jde o drobnou úpravu tří řádků , takže s tím problém není. Spíš uvažuji nad vyhledávači. Třeba Gůglu se nelíbí, když najde na více stránkách identický obsah a automaticky je penalizuje (posune ve výsledcích níž, nebo úplně odstraní). Záleží na tom, jestli vyhledávače fungují case-sensitive, nebo ne... což jsem nikde nezjistil...
Ale ten redirect na URL ve správném tvaru je docela zajímavý nápad - popřemýšlím :)

Sim

Chybicka se vloudila, prosim admina o smazani tohoto prispevku

Tomas

Pokud někoho zajímá, jak to vypadá s vývojem, tak:
jádro webu (to co není vidět, ale stará se o bezproblémový chod toho co je vidět) je kompletní - jde o téměř 15kB kódu (něco kolem 15 000 znaků), takže teď konečně můžu začít s prací na jednotlivých částech webu ;)
Veškeré nápady vítány...

Jan z Rokycan

Už dlouho nevyšla nějaká nová verze Simutransu? Že by se chystalo něco velkého? Myslím Pak 128? 8)

Václav

Nejnovější (nightly) verze spouštěcích souborů a vybraných grafických sestav je možné stáhnout z http://nightly.simutrans-germany.com/. Další grafické sestavy sice nemají své zastoupení na uvedeném serveru - ale zato jsou alespoň na SVN.

Ale jsou grafické sestavy, které nejsou ani na SVN. Tou je například Pak128.German. A jak název napovídá, informace je nutné hledat v německé diskusi - nebo v vláknu k jiným grafickým sestavám.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

trimr

Mohl bych zkusit se přidat, kdyby se psala ta wikina. Něco málo vím.

trimr

Napadlo mě udělat složku s fotky ze hry. Klidně nych nějaké nafotil.