News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

Rozrůstání se měst

Started by 13Bany, April 07, 2015, 08:19:06 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

13Bany

Ahoj, nevíte v čem je problém? Od začátku nové hry (cca 25 herních let) se mi nerozrůstají města. Tlačítko v okně města je zamačknuté a i parametry jsou nastavené (hodnota = 3000). Díky

PaT


13Bany

Zobrazen růst města a počet obyvatel. Za posledních 25 let ani obyvatel navíc. Ostatní města jsou na tom stejně

Vladki

A vozis do toho mesta nejaky cestujici? Mesto bez spojeni se svetem moc neroste.


PaT

Ako dlho hraješ s tým svetom kde je to mesto?

13Bany


PaT

Skús ho zväčšiť manuálne ale iba cestami.

13Bany

Můžu nějak editovat rozehranou hru? mám na mysli parametry jako Generování cestujících, jejich poměr (město vs. meziměsto), případně if můžu editovat cenu vozidel (resp.jejich náklady na provoz), měnit cenu za přepravu. Mám ve hře autobusy, jejich cena za km je 0,1 (vím, nemusím je používat, ale líbí se mi (Karosy, Solarisy) a chtěl bych, aby měly reálnější náklady). V této fázi hry, už vydělávám i přes 100 000 hracích peněz za měsíc, což mě nějak nemotivuje k tomu, abych dělal nějaké reorganizace ve snaze ušetřit. Chtěl bych si tu hru nějak zreálnit a vymýšlení efektivnějších (a pokud možno reálných) dopravních systémů je to, co mě nejvíce baví.

Vladki

pridej si do pak128.CS/config/menuconf.tab tohle:

dialog_tool[27]=,~

Pak se po stisku ~ objevi dialog s moznosti nastaveni vseho mozneho.

Ceny vozidel jde menit jinak - musis si stahnout zdrojove kody z svn: http://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/pak128.CS/
Patricne upravit .dat soubory a znova zkompilovat pomoci makeobj. A pokud by ses pustil do celkoveho vybalancovani hry: ceny vozidel, provozni nakladady, prijmy za zbozi, cena za stavbu a udrzbu cest (zeleznic i silnic), speedbonus, atd,  tak ti urcite budou vsichni velmi vdecni.

13Bany


13Bany

tak jsem zkusil dialog_tool[27]=,~ a snížil jsem Generate passanger a po znovuspuštění mi to napsalo:

FATAL ERROR: Depot_t::vehicel_laden()
invalid vehicle type c0
Press any key

takže asi papa můj save... Nezálohoval jsem ho.

13Bany

tak já ještě zmáčkl i tlačítko Simuconf, které je v tom nastavení vlevo nahoře a to zničí ten save. Asi se odmažou nějaké informace (typ vozidla?)