News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

Nová hra-nastavení

Started by Oldbratis, February 15, 2010, 10:49:11 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Oldbratis

Ve verzi sim 100.0 se mi při pokuse o novou hru na tabulce nastavení objevil začátek od roku ze skutečně hodně vzdálené budoucnosti (11579), má někdo s tímto nějaké zkušenosti jak tento rok změnit na něco normálnějšího (do nastavení konfigurace nebyl žádný zásah).

Lubak91

Opravdu je nutné kvůli každé capině zakládat nové téma? Z 15 témat na stránce je 9 o nějakých zbytečných problémech...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

No, těžko říct jestli to je zbytečné nebo ne. Pokud je většina lidí spíš hráčů než tvůrců, je přirozené že budou nejdřív řešit spíš problémy... mají na to právo nebo ne?

Verze 100.0 už má nějaký ten křížek, takže se ptát na ni je už trošku s křížkem po funuse ;) Nejde prostě posunout ty čísla? Nebo přepsat? Eventuálně by bylo záhodno se podívat na soubory simworld.cfg a default.sve, tedy přesunout je někam jinam a zkusit jestli to i potom hapruje...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

No spíš jsem myslel že by se všechno vešlo do dvou témat, jedno pro problémy, druhé pro otázky ke hře. A ne takhle když každá otázka potřebuje vlastní téma. pro mě se to stává značně nepřehledné. Pro vás ostatní ne?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No.. já mám dokonce pocit že někde tady byla i diskuze o problémech ve hře(určená pro tyhle otázky typu "lidi mám problém s...") jenže díky oné tvůrčí činnosti, změnám fora a taky díky tomu, že každý problém má vlastní diskuzi je někde v propadlišti dějin...

Beru zpět téma s potížemi jsem si spletl s tipy a postřehy...

Nemo

No ale stejně, jak Lubak tak i Tomm maj pravdu, nemusí se zakládat ke každému problému samostatné vlákno, třeba o 4 řádky níž je téma "problém" a hned pod ním "Chyba ve hře", dalo by se použít oboje. No a pro Oldbratis - pokud se onen počáteční rok dá přepsat požadovaným a funguje, tak není co řešit že?  ;)

VS

Ty organizační záležitosti bych navrhoval řešit stranou, ať v tom není totální maglajz :)
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=4479

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Oldbratis

Všem děkuji za reakci a zároveň se omlouvám za to, co jsem způsobil. Počáteční rok se nedá nijak ovlivnit a protože se nedá nová hra spustit tak jsem přešel na verzi  102.2.2, nakonec ještě prosba pro administrátora, pokud je to možné a já věřím, že ano, tak prosím toto tema odstranit ať tu nepřekáží.

VS

Nemyslím že jsi něco způsobil zrovna ty :) Ujasnili jsme si co a jak... Staré témata nemažu, vždycky je šance že je nějaká dobrá duše najde a zodpoví si otázku sama.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

romik

Chtěl bych se zeptat kde se dají /případně/ měnit parametry v souboru - souborech ■■■ simuconf.tab ...
The International Simutrans Forum > Language boards > CS - Česky (Czech) > Poradna  (Moderator: VS) > Topic: Co s "ohranou" mapou? viz. pozice http://forum.simutrans.com/index.php?topic=2137.msg48697#msg48697
- hral jsem na "prelidnene" mape, pri zadavani jsem navolil nevhodnou konfiguraci (produkovalo to moc lidi a porad tvorilo nove prumyslove retezce), takze zezacatku jsem byl spokojen (mesta rostly rychle) ale po chvili nebylo misto, kam stavet