News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

Peníze

Started by ouzi212, August 26, 2010, 01:42:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ouzi212

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat kde se má nastavit počáteční množství kreditu.Podle návodů je to simucofn-config ale tam když zadám tak se nic neděje.Prosím poradte mi.
A ješte jedna vec když vystavím železnicni mezi chemičkou a libovolnou továrnou pustím na ni 2 vlaky které mají zisk střelím 15000 kreditu
a vydělavájí dál.Tak jak je možné že moje hotovostní konto furt ztrácí čím to proím je?
á vysoký jálovéc,
á vysoký jáko já

Sk Velká Bystřice a Simutrans navždy v srdci.

Václav

Pokud jde o počáteční množství peněz, tak s tím zkušenosti nemám.
Ale v té druhé věci je to celkem jednoduché -

1. nákladní vlaky jsou plné většinou pouze v jednom směru - podívej se tedy, jestli ten vlak nemá na jízdu větší náklady než kolik vůbec vydělá za tu jednu jízdu
2. I když vlak bude vydělávat, ještě máš náklady na údržbu stanic a tratí - které mohou být vyšší než zisk těch vlaků

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

romik

#2
Quote from: ouzi212 on August 26, 2010, 01:42:49 PM
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat kde se má nastavit počáteční množství kreditu.Podle návodů je to simucofn-config ale tam když zadám tak se nic neděje.Prosím poradte mi.
A ješte jedna vec když vystavím železnicni mezi chemičkou a libovolnou továrnou pustím na ni 2 vlaky které mají zisk střelím 15000 kreditu
*
NASTAVENÍ MNOŽSTVÍ "PENĚZ"
...editace v souboru simuconf.tab , který se nachází v C:\Documents and Settings\***\Dokumenty\Simutrans\
a to v umístění...
###################################money stuff##################################

# Starting money of the player. Given in Credit cents (1/100 Cr)
starting_money = 2090000000

Do startovacích kreditů se dá napsat maximálně ta cifra co je uvedena výše Î
Doporučuji si zazálohovat ORIGINÁLNÍ SOUBOR simuconf.tab
PS: V tomto souboru se dá modifikovat více věcí (například automatické ukládání po x minutách , mimo jiného).

Václav

Quote from: romik on August 26, 2010, 06:48:27 PM
PS: V tomto souboru se dá modifikovat více věcí (například automatické ukládání po x minutách , mimo jiného).
Je mi líto, ale zde jseš mimo - ono to totiž není v minutách, ale v herních měsících.
1 = každý měsíc
3 = čtvrtletně
6 = pololetně
12 = jednou za rok

ale samozřejmě lze zadat i ta další čísla, která jsem vynechal

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

romik

Quote from: VaclavMacurek on August 26, 2010, 07:18:27 PM
Je mi líto, ale zde jseš mimo - ono to totiž není v minutách, ale v herních měsících.
Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní... Holt jsem to nějak zvojtil  :exclaim:

Václav

Ono stačí pořádně číst popisky v tom souboru.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní