News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

verze 110

Started by Sim, February 28, 2011, 03:16:20 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VS

#35
Ty lokomotivy nemáme dořešené, ale shodli jsme se že je to blbost mít je dvakrát, zvlášť když nemají nastavené žádné řazení. Budou každá jednou normálně v lokomotivách. Snad se k tomu dostanu brzy...

Ohledně záložek, myšleno to bylo tak že každé vozidlo bude mít informaci o záložce kam patří. Bylo by k disposici třeba 32 číslovaných záložek, přičemž ty prapůvodní tři by se přemapovaly a rozhodily tak aby bylo kolem dost místa, třeba jako 8, 16, 24. Prázdné by se pochopitelně schovaly (jako teď). Potom by třeba Sim nastavil pro svoji lokotku v daťáku depot_tab=11, čímž by přibyla na záložku 11. Kdyby ještě záložky všechny měly systematické názvy jako třeba depottab_track_11, mohl by si to hned i přeložit v přídavném souboru jako ČSD, dejme tomu... a šup, záložka s českými věcmi zvlášť :) Samozřejmě to má potenciál ucpat depo záložkami...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

VS: A nemohl by jsi se taky prosím vyjádřit k těm třídám? Jestli by to bylo možné zařadit do pořadníku, či je to něco, o co většina hráčů nestojí?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Nemo

Víc záložek v depu by bylo fajn, ale ne moc. Mě třeba vadí že se mi diesel motoráky či jiné pohonné jednotky které mají nastaveno že berou cestující, míchaj do osobních vagónů. Je to pro mě dost nepřehledné. Taky by bylo dobré oddělit ele loko. od ostatních.

Sim

K tem zalozkam - mozna by bylo resenim, kdyby si covek nekde v configu mohl zalozky zapnout nebo vypnout. Byla by proste nejaka defaultni skupina a z ni by se "vyseparovaly" zaskrtnute skupiny... a naopak by zde zbylo to, co zaskrtnuto neni.

Vim ze to je utopie, ale me osobne by spis vyhovovalo, kdyby se nejak dalo zaridit trideni podle provozovatele vozidla - aby se do sebe nemichaly vagony CD, CDC, ZSSK, DB, OBB a tak podobne... i kdyz to by se asi dalo obejit pomoci zmeny trideni - ne podle kapacity, ale volitelne podle abecedy... pak by se vozidla jednotlivych sprav drzela u sebe.

VS

Quote from: Lubak91 on March 07, 2011, 10:26:03 PM
VS: A nemohl by jsi se taky prosím vyjádřit k těm třídám? Jestli by to bylo možné zařadit do pořadníku, či je to něco, o co většina hráčů nestojí?
Tuším že to moc nikoho neláká... Nic jako pořadník neexistuje. Prostě pokud se někomu chce, tak něco udělá. "Extension requests" jsou do určité míry vlastně argumentace které by měly někoho schopného navnadit ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Quote from: Sim on March 05, 2011, 12:23:46 PM
Zvysene porizovaci naklady jsou v podstate i v realu - i dnes by teoreticky bylo mozne vyrabet nove Hurvinky, ale jaksi se to nikomu rentovat nebude, bo budou drazsi nez kdyz se vyrabely kdysi.
Pak by ale měl být nárůst pořizovací ceny mnohem vyšší než u provozních nákladů. Zatímco u provozních nákladů by mohl být nárůst třeba 100% - tedy na dvojnásobek původního stavu, u pořizovací ceny by mohlo být nárůst klidně 4000% - tedy na pěti padesátinásobek původního stavu. A ještě něco, asi ne najednou, ale v několika krocích.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Fanda

Hru po netu jsem zkoušel. Ničím mě to nenadchlo, jelikož to bylo neskutečně pomalý a hra se často sekala. Cca po minutě se hra vždycky uložila, takže jsem to nakonec vypl a zůstal u singl, tedy klasiky hraní simutrans. Nevím jak ta online hra funguje třeba u pak128, ale mě to takhle blblo s pak64. ;-)

Pak jsem se chtěl zeptat - v pak64, v. 110 - většinou hraju hru a čas mi běží pomaleji (cca 1s reálná = 1 minuta ve hře) než ve v. 102.2, kde to byl spíš čas o život než realita. Přece jenom se ale někdy stane, že čas při spuštění 110 běží jako v předešlých verzích. V nastavení jsem našel, že se rychlost dá nastavit, ale i minimum 10 (z 25) je rychlost co sekunda to hodina ve hře. Je to nějak trvale nastavitelný, aby mi čas běžel pomaleji vždy? ???
Předem díky :-)

ouzi212

Mam dotaz vhodný blba kde se dá verze 110 stáhnout?Konkrétně pak 128
á vysoký jálovéc,
á vysoký jáko já

Sk Velká Bystřice a Simutrans navždy v srdci.

Václav

Koukni do téma Dálnice. V posledním přípěvku (je ode mne) jsou hned dva odkazy na stažení pak128.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

Záložky v depu a další
I když s časovým postupem přicházím se svou troškou do mlýna (přečetl jsem si to až teď)

[1]
Myšlenka více záložek a možnost je ovlivnit (tedy zařadit vozidlo kam chci) se mi líbí a dobrá je i organizace jak o ní píše VS výše (Dejme tomu 32 záložek, ...). Vozidla která by neměla zapsáno umístění by se řadila tak jako doposud. Tedy do standardních záložek. Ostatní záložku by byly tzv. uživatelské. Jako použitelnější variantu zápisu tohoto parametru bych viděl mimo zápis do pak i možnost zápisu do nějakého samostatného souboru (texťáku fungujícího na obdobném principu jako překladové tabulký) a uživatel by si tak mohl vozidla "rozházet" dle libosti.

Také by mohly být v depu nějaké jednoduché filtry (např. u vagonů dle typu nákladu, max. rychlosti apod.)

[2]
Možnost zrušit smlouvu mezi továrnami bych také uvítal (a když už tak i uzavření nové bez nutnosti se přepínat do veřejných služeb). Možno i zpoplatnit za "právnický úkon".

[3]
co se týká zvyšování nákladů a případné poruchovosti - nejsem proti, ale přimlouval bych se zohledňovat pouze (nebo alespoň ve významnější míře) kriterium najetých kilometrů, nikoli stáří vozidla. A to právě s ohledem na historické vlaky apod.



Sim

1) pokud se nepletu, razeni je v depu nyni realizovani primarne podle prepravovane komodity, sekundarne pak podle kapacity a nasledne podle rychlosti ... takze bych se zameril zejmena na ostatni varianty trideni (jinak receno, u tohodle je aspon tohle lepsi nez nic)

3) s temi najetymi km by to zase ale odporovalo realite - v podstate se da rict, ze cim vic toho vozidlo v provozu nalita, tim je spolehlivejsi a proverene ... a taky naopak. Ve hre by to totiz mohlo znamenat, ze by bylo po urcitem najezdu nutne vymenit vozidlo za stejne - ale nove - protoze by mu neumerne rostly naklady.

Jo, pokud by to pouze znamenalo "zajet do depa na servisni prohlidku", pricemz po zaplaceni urciteho poplatku by to melo zase parametry noveho vozidla ... to by slo - ale zase to nezohlednuje puvodni zamer - tedy vytvorit neco, co hrace motivuje k inovaci vozoveho parku.

Ota

A't to bude jak bude, pokud to bude, mělo by to být vypinatelné. Ne všichni hrají "na realitu" nebo "na zisk". Já například hraju "freeplay", takže mě výdělečnost zajímá až v druhé řadě. Stavím si co chci a kde chci - aby to bylo funkční a hezké. Samozřejmě k výše uvedeným hlediskům přihlížím, tj aby vlaky nejezdily prázdný a nestavím pagodu na náměstí v Českém Krumlově. A pokud bych byl nucen čas od času zajíždět do depa, to by mě prudilo

Sim

Tak nejak ... pokud to ma mit nejaky smysl, melo by to byt oziveni hry (v parametru, ktery je jinak staticky a nudny), ale melo by to prinaset minimalni komplikace pro toho, kdo cokoliv navic nechce resit. Proste jako bonus navic.