News:

Simutrans Sites
Know our official sites. Find tools and resources for Simutrans.

Váš Simutrans

Started by Vagrner, March 17, 2010, 07:03:50 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

greenling

Dobrý den.
NPEt
Můžete mi prosím pošlete mi vaše Simutranspakset e-mailem?
greenling
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

NPete


Zemi

Ahoj Simutransáci,

Jsem v Simutrans svtě poměrně nový, a nepříliš rozumím vnitřní struktuře hry. Když jsem si nadávno chtěl stáhnout "všechny" české a slovenské addony, narazil jsem na problém s nekompatibilitou některých vozidel a surovin (prostě mi to při načítání paku řekne, že nemůže najít tu či onu surovinu, a shodí to celý program). Proto bych se chtěl zeptat, jak toto vyřešit (což do tohoto topicu nepatří), a nebo někoho zkušenějšího požádat o upload jeho vlastního paksetu (což už je tématicky správně ;) ).

Děkuji za odpovědi/pomoc...

Zemi

Sim

Zemi > zakladem je stahovat a do hry importovat jen to, co vis, co je a proc to tam je. Samosebou ze druha varianta je taky mozna, ale tim, ze si od nekoho natahnes jeho vlastni set muzes ztratit prehled o tom, co mas vlastne k dispozici. Typicky treba trolejbusy - dokud ve hre nebyly, proste se s nima nehralo. Kdyz se objevi, ten, kdo si je do hry stahne o nich vi, ale pokud je nekdo "dostane az pod nos", kolikrat ani nevi, co to je a proc je to prave takhle.

Ja v tomhle stylu treba sosnul balik veci na monorail a dotedka nevim, jak stavet stanice ... lepim to metodou pokus omyl. Tim padem tam mam i spoustu veci, ktery neumim pouzivat a jen mi prekazi.

TommPa9

Ono může jít o jednoduchou chybu.

Pokud se nepletu je v naší download sekci vše kombatibilní s aktuálním pakem. Pokud bereš addony "od jinud" například z fan stránek, kterých je slušně řečeno 6 půlek ;), dost často se tam objeví "něco" co není až tak úplně funkční, nebo to patří přifařit k něčemu jinému. Jako příklad můžu použít jaderný průmysl. Pokud nemáš kompletní sadu budov a surovin k průmyslu a u "někoho" si sosneš třeba i moje starší věci (třeba obří tahač Tatra 815 8x8 terno TTT) a nemáš jadernou sadu, nebude ti to fungovat protože hra nepřekousne surovinu "uranium". Takhle na dálku a bez informací ti nemůžeme pomoct, protože nevíme co konkrétně ti to háže za chybu. Nejsme jasnovidci :D Pokud chceš hrát s českými vozidly počkej si na první polovinu července, to by měla vyjít veřejně testovatelná verzi CZ paku (a hned nám udělám reklamu ne :D)

VS

Když se něco zasekne kvůli chybějícímu objektu, dá se z té hlášky dešifrovat, co je to zač. To by byl dobrý začátek ;-) Jinak pokud šlo o české záležitosti, uran je asi jediný náklad, které mně napadá...?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Zemi

No, to co mi to řekne vypadá následovně:

FATAL ERROR: ojb_reader_t::resolve_xrefs
cannot resolve 'GOOD-goods_'

Nebo je místo GOOD-goods něco jiného, GOOD-meat, nebo tak. Omlouvám se za neorientaci v problému.

VS

Ne, tohle docela stačí :) Obojí by mělo být v pak128. Asi tedy z nějakého důvodu chybí?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Zemi

Omlouvám se, omlouvám, se omlouvám se, jsem *ůl, já jsem tam ty soubory hledal a našel, ale díky win7 jsem asi nedal zkopírovat, ale přeskočit. Díky moc :)

TommPa9

Jo win7 taky se s ním těžko zbližuju... program MS Paint je v něm naprosto domršenej a nedá se ovládat (nehledě na změnu formátu png) takže jsem si stáhl verzi pro win XP

Sim

Taky si na flesce taham ikspeckovej paint O:-) ... a co si budem nalhavat, sedmicky sou vseobecne este zlaty proti (jeho)vistam ;-)

TommPa9

Ať jsou sedmičky klidně zlatý, stříbrný a probronzovaný:D Mě stejně nevíc sedělo XP. Visty jsem přijal více méně z donucení :D a už konec off topicu :D

Leif

Chtěl bych se zeptat, jaká je rozdíl mezi Windows/GDI a Windows/SDL?? A jaká ta verze je lepší pro hráni na průměrném PC???? :)

Václav

#48
Mně osobně se více osvědčila SDL verze. Dlouho jsem totiž hrál Simutrans ještě na Windows 98 a na těch SDL verze běhala lépe.

Navíc v GDI byla dlouho nějaká grafická chyba, která hru v této verzi činila nehratelnou. Později sice byla tato chyba odstraněna, ale už jsem byl na SDL verzi zvyklý, tak jsem u ní zůstal.



A jinak je GDI verze vhodnější při hraní, pokud je někdo z Japonska, Číny apod.,  že prý lépe přijímá jejich abecední znaky (je to napsané tady někde na foru, nebo možná v archivním foru). Ale tady v Střední a v Západní Evropě je to celkem jedno.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Eiffel

Prosím vás, nemáte někdo v paku tyhle náklaďáky? Část jsem jich potratil a nedaří se, dohledat je na netu. Díky.

TommPa9

To je pak64 ne?

Co si tak pamatuju bývaly na addons.simutrans.com ale ta stránky už nejsou v provozu, takže jsou asi ztracené. Možná by se daly po dlouhém pátrání najít v archivním foru? Vím, že jsem je někde viděl...

Eiffel

Předpokládám, že jsou pro pak 128, neboť je v něm mám. Jsem na 99% přesvědčený, že je někdo ze zdejších přispivatelů měl v paku, proto jsem sem hodil dotaz. Jinak nemá smysl ztrácet čas hledáním v hlubinách. Podívám se v současných pacích po nějaké náhradě, i když 150 km/h budu asi hledat těžko :-)

TommPa9

Stačilo půl hodiny a mám to!

http://japanese.simutrans.com/index.php?Addon128%2FTrucks

je to zhruba ve středu stránky.

Který subforum má nejlepšího moderátora? :D Za tohle dostanu zlatého bludišťáka

Eiffel

Ty jsi borec a já korunovanej vůl, protože na Japoncích jsem byl, ale nebyl jsem dost důsledný, abych to našel. Ještě jednou díky.

TommPa9

Ještě že ty Japonce máme, jak tak na to koukám, oni jsou snad poslední opravdu funkční uložiště starých addonů...

Eiffel

 :-X njn, bohužel, díky tomu, že jsou staré tak trailer na kusové zboží se nenačte. Možná se to dá někde v dat souboru upravit, ale to je pro mě španělsko japonská vesnice i s metropolí a nebo naopak??

TommPa9

Já nevím jestli to má dostupný zdrojový soubory, tam by se to opravit dalo. Upravit v paku to taky jde ale na to jsou tu lepší páni než já. Návod na to už hledat nebudu, stejně nevím kam se na něj podívat.

EDIT: staženo, zdroje jsou zahrnuté do balíčku.

Eiffel

Quote from: TommPa9 on April 24, 2017, 07:36:45 PM
Návod na to už hledat nebudu, stejně nevím kam se na něj podívat.

EDIT: staženo, zdroje jsou zahrnuté do balíčku.
Já tě ani nechtěl úkolovat, aby jsi něco hledal. To byl jen veřejný povzdech z mé strany,

TommPa9

Chápu, já pro změnu jen předkládal možnosti řešení

- pokud jsou dostupné zdroje (a ty dostupné jsou) jde to upravit ze zdrojů
- pokud nejsou dostupné zdroje, i tak to jde upravit přes nějaký kouzelný čáryfuk do kterého nevidím (myslím HEXedit? opraví mě někdo moudřejší?) a návod byl NĚKDE na foru :D