News:

Simutrans Sites
Know our official sites. Find tools and resources for Simutrans.

Organizace témat

Started by VS, February 15, 2010, 07:54:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VS

Pokračování z "Nová hra-nastavení"

Quote from: Lubak91 on February 15, 2010, 11:20:55 AM
Opravdu je nutné kvůli každé capině zakládat nové téma? Z 15 témat na stránce je 9 o nějakých zbytečných problémech...

Quote from: VS on February 15, 2010, 03:16:15 PM
No, těžko říct jestli to je zbytečné nebo ne. Pokud je většina lidí spíš hráčů než tvůrců, je přirozené že budou nejdřív řešit spíš problémy... mají na to právo nebo ne?

Quote from: TommPa9 on February 15, 2010, 03:41:05 PM
No.. já mám dokonce pocit že někde tady byla i diskuze o problémech ve hře(určená pro tyhle otázky typu "lidi mám problém s...") jenže díky oné tvůrčí činnosti, změnám fora a taky díky tomu, že každý problém má vlastní diskuzi je někde v propadlišti dějin...

Beru zpět téma s potížemi jsem si spletl s tipy a postřehy...

Quote from: Nemo on February 15, 2010, 05:19:10 PM
No ale stejně, jak Lubak tak i Tomm maj pravdu, nemusí se zakládat ke každému problému samostatné vlákno, třeba o 4 řádky níž je téma "problém" a hned pod ním "Chyba ve hře", dalo by se použít oboje.




Běžný stav je takový, že je jedno vlákno na jeden problém... evidentně to tady populární není.

Pokud budeme mít všechny problémy v jednom vlákně, stejně ho nebude nikdo celé číst. Pokud bude mít každý problém jedno vlákno, nebude taky nikdo číst všechny. Do propadliště dějin tedy staré věci zapadnou tak jako tak. Je pravda, že z hlediska pořádku 1 vlákno spíš pomůže těm koho problémy nezajímají...

Pomohlo by založit zvlášť podfórum pro dotazy jak ve hře udělat to a to, nebo pro tvorbu? Aby se to oddělilo...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

Mohlo by se vytvořit FAQ, to ovšem nikdo nebude číst takže je úplně zbytečné... Podfórum je sice zajímavá možnost ale zřejmě zbytečná, jelikož to také nebude nikdo využívat. Nejjednodušší možnost je připíchnutí vlákna s problémy a otázkami které se zde již v minulosti vyskytly. Zvýraznit ho a dohlédnout na používání :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Já bych podforum nezatracoval. Pokud se dohodneme na určitých pravidlech co a proč patří do "Poradny" a budem to dodržovat, je velmi pravděpodobné, že se tohoto fungujícího modelu budou držet i ostatní "občasní přispěvatelé s problémy". Pokud by subforum problémy bylo využito jsem všemi 10 prsty pro!

Václav

Psaní všech problémů do jednoho téma: pošetilost, protože v tom bude guláš a to spoustu osob od čtení odradí.  ::(

Dalo by se však jistě udělat to, že by se stará témata s méně než deseti příspěvky mohla sloučit do jednoho či do více témat podle příbuznosti.  ???

Dokonce si myslím, že by nebylo od věci rozdělit téma Lidová tvořivost (ex Česká vozidla) do několika témat podle toho, o jaké objekty ve hře jde. Myslím, že původní název je stále hlavním obsahem téma a k tomu už je tam tolik příspěvků, které s původním nadpisem nemají nic společného a byly příčinou změny názvu téma, že by mohly samostatné téma dát dohromady.  :)

Založení podfor? Proč ne.  ;)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Změna názvu proběhla v době, kdy mělo téma Lidová tvořivost (ex Česká vozidla) zhruba 20 stran a hlavním důvodem bylo založení "stahovacího" tématu České addons aneb naše lidová tvořivost. Takže čistě technicky vzato změna názvu přišla v reakci na založení nového tématu jako archivu addonů kvůli "prvopohledové" návaznosti.

Václav

Ke slučování témat: například téma Začátek (které už delší dobu není na první straně seznamu otevřených témat) je (alespoň zatím) čistě o semaforech - a přitom existuje téma Semafory (a existovalo již delší dobu před založením téma Začátek). Jen je o několik pozic vzadu, protože bylo založeno mnohem dříve. Tedy navrhuji sloučit tato dvě témata do jednoho.

A pokud by se zakládala subfora, jednoznačně je nutné oddělit věci týkající se jednotlivých grafik od sebe a také to, co se netýká grafiky.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

No já bych to viděl spíš tak, že se vytvoří subforum dejme tomu "Problémy hráčů" a tam se nastrká všechno, v čem budou nějaký problémy a je jedno jestli se budou týkat nenakládání vlaků nebo použití semaforů. Prostě se týkají nějakého herního problému nebo toho, jak se "něco" má a "něco" nemá dělat. To ostatní může zůstat v obecném=hlavním foru.

Lubak91

Hlavně ať je v tom nějaký pořádek :D
(P.S. Zdravím Plzeň, právě sedím (ležím) v R350 směr Nürnberg :)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Mno, tak to vidím tak že si nechám odklepnout to podfórum a trochu se tu uklidí... Zrušit se to dá kdykoliv.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Nemo

No možná by to bylo rozumné a taky praktické.

TommPa9

Quote from: Nemo on February 17, 2010, 09:31:37 AM
No možná by to bylo rozumné a taky praktické.

Možná? Podle mě určitě!

Tomas

A vážně věříte tomu, že průměrný BFU bude poslušně zakládat témata v příslušném subfóru? Jak tyhle typy znám, tak to praští do první sekce kterou potkají a vůbec neřeší jestli už se problém řeší/řešil a nebo jestli existuje nějaká sekce přímo pro tyto dotazy.

Václav

BFU? U - user - uživatel, ale co ta předchozí písmena?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Tomas

BFU - Blbý Franta uživatel. Originál sem psát nemůžu - kazil bych morálku dětí ;)
PS: Wiki napoví :D

VS

V takovém případě by asi bylo lepší mít zvlášť tvorbu... tak jsem si to taky myslel a zkušenosti na to bohužel ukazují. Na druhou stranu, "uklízení" není až taková strašná robota...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Eiffel

Souhlas s VS. Je potřeba oddělit tvorbu od hry. A že se vyskytne BFU či lama obecná je úplně klidně možné. Konec konců od toho jsou admini, aby si na foru udělali pořádek. -)

romik

Zdravím všechny přítomné...

K Organizaci témat bych měl tento návrh, možná mě za to(to nejspíš) zprdnete, ele budíž... Tak jak bych si to asi představoval.

Řekněme že by bylo několik řádků /zde je jich 5 - v modrém pozadí, tučná velká písmena/ "hlavních postů", může jich být i více, pokud by to dosáhlo nějaký určený maximum, tak by se další posouvaly ROLOVACÍMI ŠIPKAMI. Podtím jsou podokna (záložky) jednotlivých hlavních postů **pro informaci jsem vybral imaginární __PORADNA ZAČÍNAJÍCÍM AUTORŮM, ANEB PLNÝ PYTEL PROBLÉMŮ S TVORBOU__** i ty by se po překročení maxima posouvaly šipkami. Sice by se graficky ČESKÁ MUTACE asi trochu lišila od zbytku Fora, ale snad by se to dalo nějak udělat. Ty hlavní by byly vždy na začátku stránky (tak jako ty PŘIŠPENDLENÉ v současnosti) a nějakou ikonkou. K těm by se kdyžtak v podobě tzv. záložek přidávaly další "potencionální" dotazy.
Quote from: Eiffel on February 17, 2010, 04:03:24 PM
Souhlas s VS. Je potřeba oddělit tvorbu od hry. A že se vyskytne BFU či lama obecná je úplně klidně možné. Konec konců od toho jsou admini, aby si na foru udělali pořádek. -)
Do kolonky ""Nové příspěvky"" by byly adresovány dotazy, které by někdo povolanější PO SCHVÁLENÍ nasměroval do příslušných kolonek... aby se to trochu pročistilo. Toť můj názor (lama obecná), Romik

PS: V levé kolonce je počet dotazů a zhlédnutí. Replies  ↔   Views
PSS: Koukám, že už zase zmenšili velikosti příloh Maximum attachment size allowed: 64 KB, per post: 64 - obrázek 855x747 má 108 KB, dříve to bylo 150 na maximálně 3 obrázky. To abych si pomalu vzal lupu, takže to musím ještě zmenšit. A dávat to někam na net se mi tedy nechce  :-[

Tomas

Tak udělej subfórum, kde se budou řešit "důležité" věci, nazvi ho třeba "Jen pro velký kluky". Jakmile tam nějaký BFU napíše blbý dotaz, tak okamžitě smazat, BFU zabít a jeho mrtvolu pomočit :D

Sim

Mno, je fakt, ze pokud to system fora umoznuje, urcite by bylo vhodnejsi mit nadrazene skupiny. Proste jako je ted skatulka narodnich skupin a v ni pisu do ceskeho, tak na urovni ceskeho mit jeste aspon zakladni rozdeleni:
- hrani hry (namety, doplnky)
- tvorba doplnku, grafiky

Pokud by nekdo napsal dotaz do nevhodne kategorie, admin ho proste presune kam patri. Jednoduche, funkcni, efektivni. Slo by to?

Trosku problem vidim ve zverejnovani novinek - i kdyz mame depozitar, takze bude stacit se na nej odkazat.

Nemo

Souhlasím s tím aby admin likvidoval BFU i s jejich dotazy (doufám že do této kategorie nespadnu) no a také souhlasím se SIMem, depozitář je fajn a opravdu asi stačí se na něj odkazovat.

VS

#20
Pokud je ideální uspořádání hlavní + poradna + tvorba, hurá do toho...

ps: Hotovo, rozházeno.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

jeste takovy detail... je mozny, aby se dalo nejak zobrazit "vse nove v CZ sekci fora" ?

VS

Dá se kliknout na tu ikonku sekce vlevo pokud je vybarvená, a ukážou se jenom témata s novými příspěvky. Jestli to ale funguje i pro všechno "níže", nevím.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!