News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

Diskuze dvou- a Jednosměrná tramvaj

Started by MHD, November 23, 2011, 09:33:21 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MHD

Quote=> MHD
Nádherné. Když už je tam kusá kolej, mohly by být také koleje pro "jednosměrný provoz"? (smyčky, souběžné jednosměrky). Asi to není reálné - bude problematické vyřešit křižovatky, tj. rozbočení, kdy jeden směr vede jinam než druhý. To je jen takový nápad.

Pokud budeš souhlasit, dal bych 2-way tramvaj do depozitáře - nějaká nová rubrika:: např. Vývoj a testy.

QuoteNo, jednosměrka; bude zajímavé vidět, jak se předjíždí tramvaje

Quote=>Lubak91
No jasně, že to bude hezké a zajímavé. Ale může se to stát i na dvojkolejné trati. Bez zásahu do jádra Simutransu bude silniční tramvaj vždycky tak trochu "na vodě". Možná, že přidání parametru "nesmím předjíždět" by nemuselo být tak složité a řešilo by to mnohé. Ovšem "slušné" řešení 2-cestných tramvají by mělo být zcela jiné. Nový waytype


No, hod'me to do depositáře...
Vždyt' jsem tady spíš chtěl zmínit ty zastávky...

Jinak, jednosměrky...problém je, že můžeme ledacos nakreslit, vozidla se pořád pohybují stejně. Asi nesplnitulný...

Koncept dvousměrný tramvaje je dosud jednoduchý. Je to elektrifikace silnicí, která má nakreslenou trat'. Takže to neni samostatný waytype. A také to je realismus, protože trolejbusy se můžou
taky pohybovat po stejné trati. Jádro Simutansu by ale mohlo vyřešit pohyb obyčejních autobusů či kamionů. Oni by se měli pohybovat na vnější straně vozovky. Takže na mých tratích na úzkých proužkách vedle tramvajových panelech.


TommPa9

A co na to zkusit jít z jiného úhlu. Upravit stávající grafiku tramvají tak, aby místo toho, aby jezdily na středové čáře silnice jezdily proti sobě? Výsledný efekt bude stejný, využije se původní depo, tramvaj se nebude plést mezi trolejbusy, systém zůtane přehledný. Má to ale svá negativa.

a) auta budou projíždět tramvajemi
b) spousta práce s přepozicováním kolejí a šablon na vozidla
c) spousta práce s přepozicováním samotných vozidel nehledě na nutnost namalovat novou elektrifikaci

ale tramvaje se nebudou předjíždět, budou moci jezdit městem vyšší rychlostí než auta + bude se moci na poslední díl kolejí dát "konečná s točnou"

Lubak91

Jako hlavní negativum mi přijde to, že tramvaje nebudou moci jezdit proti sobě a budou buď muset čekat v čtyřkolejných výhybnách nebo jezdit po čtyřkolejných tratích. To není moc dobrá vyhlídka...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Jo no na tohle jsem zapoměl... Neuvědomil jsem si, že z vnějšku se sice kolejová vozidla a auta chovají stejně ale je tu podstatný rozdíl. blokování úseku. Takže pokud by tramvaj jela ve "svém pruhu" blokovala by jak ten svůj tak protisměrný... No tak nic... odvolávám co jsem odvolal... odcházím do sklepa ke kotli vybrat popel abych si na hlavu mohl vysypat množství popela adekvátní téhle pitomosti co vytvořil...


Ota

Chyba či nedostatek ve hře?

Při experimentování s provozem tramvají (všeobecně) jsem narazil na toto:

Mám silnici a železnici - křížení se závorami. Když na silnici doplním tramvajovou linku, tak se tramvajové koleje přes přejezd nenakreslí (což by tak moc nevadilo), ale projíždějící tramvaj spouští závory, takže jede kolmo přes stažené závory.

Zřejmě je to způsobeno tím, že hra v podstatě nerozlišuje železniční a tramvajovou trať (snad jen pozicírování vozidel) a dále nezná prosté křížení tratí, tj. bez možnosti odbočení (tramvaj na přejezdu klidně odbočí na železnici).

Zkusím vyřešit to spouštění závor => upravit dat nějakého přejezdu aby byl pro křížení track a tram-track. Výsledek vložím sem

MHD=>
S uložením do depozitáře počkám až bude první beta verze kolejí.


TommPa9

Tramvajové koleje jsou určitou modifikací železničních, jen s tím rozdílem že jdou postavit na silnici i mimo ní. Jediný rozdíl je v pozicování (o 5 pixelů níže než vlak) Jinak se dají tramvajové a železniční koleje doplňovat, kombinovat a nahrazovat, takže se občas stane že tramvaj používá železniční a vlak tramvajové koleje.
Díky tomu si myslím, že nějaké hraní s .dat souborem přejezdů moc ovoce nepřinese (ovšem pokud ano budu příjemně překvapen) protože při zamezení sklápění závor tak, aby se nesklápěly u tramvaje by mohlo dojít k tomu, že hra nepozná jesli jede tramvaj nebo vlak a nebude se sklápět vůbec. (s tímhle ovšem nemám zkušenosti a tak střílím od boku to, jak si myslím že systém funguje)

MHD

Stav dnes (všechny tělesa jsou hotové)...


Miziiik

Vypadá to báječně!  :) Teď už jen aby k tomu někdo nakreslil elektrifikaci ;-)
http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.

VS

Musím říct, že se mi to taky moc líbí :) Předpokládám, že byla docela fuška zarovnat tramvaje na úplně nové pozice na kolejích?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

MHD

Elektrifikace je příští krok...

VS: Byla to opravdu fuška. Asi na tom pracuju celý týden (a jsem doma nemocný)...ale na konec jsem hotový...ještě trošku kosmetiky a elektrifikace a je to...

MHD

Mám nové screenshoty. První set by mělo být brzy v Beta-verzi.

Denní:



V noci:


MHD

A je tu první beta-verze Citytram.
Jak použít?
- Citytram je elektrifikace pro silnice a je srovnatelná s trolejbusovou elektrifikací (stavba funguje stejně)
- Stavba je možná z menu silničních vozidel a ikonka vypadá takhle:   
- První vozidlo, Tramvaj Ringhoffer se nachází v silničním depo, a tam u trolejbusů

-----------

Here is the first Beta-version of my Citytram.
How to use?
- Citytram is a road electrification, which can be compared with trolleybuses (construction of tracks works the same)
- Construction is possible out of the road vehicle submenu, use the following icon:   
- A first vehicle, Tramvaj Ringhoffer, can be found in the road depot amongst the trolleybuses

------


TommPa9

Nádhera! Palec nahoru! (a to i virtuální v podobě +) Dostínoval jsi čelo té Ringhofferky? To byla totiž jediná vada na kráse ;)

greenling

#14

[CS]

MHD
Tramvaj obraz je velmi pěkné!
Tramvaj vypadá super!

[DE]

MHD
Dein Strassenbahnbild ist sehr schön!
Auch die Strassenbahn sieht Super aus!
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

MHD

#15
[CZ] Dosud Final verze betonové Citytram s přepracovanou trolejí...
----
[EN] For the moment final release of the concrete tram track with improved catenary
---
[DE] Momentan die Final-Version der Betonplatten-Straßenbahnschienen mit verbesserten Oberleitungen
Source:

MHD

A k tomu opravená Ringhoffer-tramvaj:
- Stínování zlepšeno
- reklamní tabulka předělaná
- pantografy změněné na troleje Citytram
- kosmetické změny
Tohle spolu s kolejemi by mohlo do depositáře čili do tvořivosti, co?
MHD

P.S. Ach jo... Teda vlastně měla tramvaj dvakrát tolik koní, než v originálu. Změnil jsem na originální data (26kW za vagon)

MHD

#17
[CS]
A tady je druhá varianta CityTram: Trat' na travnatéch panelech. Dostupná od roku 1988. Bohužel je míchání obou tratí ošklivé, protože system tratě dosud nemůže spojovat.
[EN]
Second type of CityTram tracks: Tracks on grass-panels. They appear starting from the year 1988. Unfortunately, due to system restrictions, the mixture of both Tramtracks will cause unconnected overlaps...

Source:

MHD

#18
[CS]
A máme tu třetí variantu CityTram: Tentokrát historická tramvajová trat' na kočičích hlavách. Je dostupná od roku 1875, takže od roku, kdy začaly jezdit tramvaje po Praze.
[EN]
The third type of CityTram tracks: Historical tracks on cobblestone, available starting from the year 1875.
Source:

VS

1875... a ta míchačka :D Jinak hezké, líbí se mi ještě víc, než ty panely!

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

MHD

iiiiiiiiih.
Tu míchačku jsem zapoměl..... :-[
No jó...Back to the future  ;D

TommPa9

Ono i ten jeřáb... žel bohu jiný stroj použitelný při stavbě v daném období nemáme...

MHD

#22
Tak já si nechám něco napadnout...třeba to půjde i bez kamiónu...
Edit: třeba takhle

Lubak91

Proč tam ti trpaslíci mají uhlí? ;D
A tramvaj by měla mít jen jeden vrchní vodič.
Jinak je to celkově zajímavý a kvalitně provedený projekt.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

MHD

No, nevím...třeba aby se ohřáli, když už jsou jediný v Simutransu, kteří pracují  ;)
Byl to první nápad, ale to mi ještě něco hezkého napadne.
S tíma vodičema: S jednotlivým vodičem to vypadá nějak divně, protože tam je čára, ale byl by nápad to zkusit s jedným.
Jinak nejdřív udělám dva další druhy pro období 50/60. let a moderní typ, aby to bylo komplet.

Dík za hodnocení, dost mě to baví...

Lubak91

A plánuješ to jako universální nebo jen českou tramvaj? Že bych se pokusil třeba o nějakou vozovnu...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

MHD

Myslel jsem to nejdřív jako maličkou přidávku, pak došlo k tomu že se i lidi mimo český forum zajímaly.
Takže nemyslím nic a potěším se, když by někdo chtěl tento projekt podporovat či integrovat např. do pak.cz.
Podle mě, by jsi mohl určitě postavit vozovnu.
Nevím však, který názor maji jiné aktivní, ale jistě by to bylo obohacení.
Nevýhoda je, že by to potřebovalo i podpory ze strany hry. Problémy jsou: koexistence s autobusemi, sloučení různých druhů tratí a konstrukce ve hře bez bagru.

Ale můžu jen poprosit o jiné objekty a těším se určitě, když by se někdo jiný chtěl ve věci angažovat  :)

Lubak91

Quote from: MHD on December 01, 2011, 03:13:38 PM
Myslel jsem to nejdřív jako maličkou přidávku, pak došlo k tomu že se i lidi mimo český forum zajímaly.
Takže nemyslím nic a potěším se, když by někdo chtěl tento projekt podporovat či integrovat např. do pak.cz.
Podle mě, by jsi mohl určitě postavit vozovnu.
Nevím však, který názor maji jiné aktivní, ale jistě by to bylo obohacení.
Nevýhoda je, že by to potřebovalo i podpory ze strany hry. Problémy jsou: koexistence s autobusemi, sloučení různých druhů tratí a konstrukce ve hře bez bagru.

Ale můžu jen poprosit o jiné objekty a těším se určitě, když by se někdo jiný chtěl ve věci angažovat  :)

OK, zkusím něco vypotit, ale budu potřebovat nějaké zdrojáky, na kterých bych mohl stavět...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

MHD

Napiš mi, co potřebuješ... png-Soubory můžeš stahnout tady s fora. Jsou uložené ve správné velikosti...

A takhle by vypadala trat' s jednotlivým vodičem.


P.S. Nechcete nakreslit na SMGC trpaslíky?  ;D

Miziiik

Podle mě byla lepší ta s dvojitým vodičem... Ale spíš bych to udělal jako tu v Liberci, tady to mají udělaný tak, že je to dvojitě, ale nad sebou...
http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.

MHD

Doufám, že vám můžu položit celý hotový set tramvajových kolejí pod stromeček. Dosud už jenom chybí štěrková trat' a tá je skoro hotová. K tomu ještě dodám jednotlivý vodiče.
Následující projekty už jsou definovaný. Budou to stanice a jiné druhy tramvají. Znamená to například krasíny a T-jedničky. (a třeba i jiné autoři budou mít překvapení...)
Tak když nebude nemoc nebo ostatní ztráta času, budou tu do vánoc novinky...  :)

MHD

MHD

#31
Dvousměrná tramvaj - co je hotové:

1. Tratě http://simutrans-germany.com/files/upload/way.citytram.all.pak.7z verze 1.01 (aktualizovano 2.1.2012)
2. Vozovna (Lubak91) http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg82239#msg82239 verze 24.12.2011
3. Vozidla:
- Ringhoffer dvousměrný motorový vůz , verze 02.12.2012
- Škoda 14T Elektra, verze 03.01.2012
- Tatra T3, verze 02.12.2012
- Tatra K2 (Fragment) 10.11.2011

Další verze a objekty brzo....

MHD

Nová verze T3 nyní hotová!
(Update se nachází v předchozím příspěvku)

MHD

Update:
Produkce tramvají frčí.
Uložil jsem nahoře novou verzi Škody 14T, která je zásadně přepracovaná na poslední verzi kolejí. Vozy jsou zkrácený ve směrech NW a SE a verze má Freight image...

Václav

Nejsem si jist, jestli je u tramvají, které jsou kloubové, jako je třeba ForCity (14T) vhodné použít FreightImage. Nějak si totiž neumím představit, jak bude třeba první a druhá část svítit a zbylé ne - když jde o jeden jediný prostor pro cestující.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní