News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

Depozitář

Started by Ota, October 04, 2009, 07:55:26 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ota

Výpadek serveru mě trošku rozpohyboval a začal jsem tvořit depozitář. Dělal jsem to aby to bylo rychle, takže žádná grafika apod, jen funkčnost. Server však naskočil dřív, bež jsem to uvedl do chodu a tak jsem "silně zmírnil" tempo.

Zaarchivovány jsou v této chvíli jen Simovy vagony vydané po 1.10. - zítra zkontroluju doplněk seznamu TommPa9 zveřejněný dnes. Tento seznam bude základem  a budu postupně doplňovat nově vydané a současně přidávat něco z "historie" dle zmíněného seznamu. Pro nové věci slibuji maximální zpoždění 3 dny (mimo dovolené, nemoci apod)

Až tam bude vše potřebné, začnu to nějak "krášlit" (což nepovažuji za nevyhnutelně nutné), ale hlavně optimalizovat.

A depozitář je zde: ota.webz.cz

Pro případ havarie či jiné nehody mám celý web u sebe na počítačí.

Očekávám, že se vyjádříte k tomu, zda mám pokračovat, či se na to vy...

Tomas

Máš to hezky přehledný :)
Jinak doporučuju přidat reklamu jinak si na webu smlsnou admini WZ. Pokud jsou v dobrém rozmaru tak mažou všechno co jim přijde pod ruku (třeba můj manuál)...

Ota

Tomas >

To jako myslíš nějakou vlastní rukou dodanou? Povinná reklama WZ tam je - nahoře.

VS

No jestli tě adrenalin urychluje... pokud chceš tak sabotáže umím taky :D

Jinak perfektní stránka, držím palce. Ohledně mazání - opatrně. Redundance nikdy nebolí...

Možná máme všichni adblock tak nevidíme reklamu. Tak mě napadlo, co když ty lamy co to mažou mají taky takhle "schované" reklamy :P

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Se Ti omlouvám - nedošlo mi že jí mám zablokovanou...

Ota

Já tuhle stránku používám už hodně dlouho (zhruba 2 roky) a vlastně jen na vyzkoušení různých postupů, takže v podstatě vždycky obsahovala jen nesmysly. A dosud mi ji nikdo nesmazal

Nemo

Ota - jednoduché a přehledné, naprosto stačí  ;)  líbí se mi i tyto webovky od Xlivese http://www.simutrans.webz.cz/index.php jelikož mají možnost nahrávání a správu vlastních addons.

Ota

Nemo >
souhlas. Na webz bude udělat správu vlastních addons udělat dost obtížně. Není to zrovna bezpečný web. Časem zkusím najít lepší hosting. Ostatně, když to bude na dvou místech ničemu nevadí. Spíš naopak.

Ale FTP přístup nebude problém, zůstane-li heslo utajeno jen mezi tvůrci.

Mám v úmyslu mít web postavený tak, že se nahrají 3 soubory - stejné jméno, jen různé koncovky: vlastní archiv (zip, rar), obrázek (png, jpg, gif) a krátký txt pro informace. Zobrazení by pak mělo naskočit automaticky, aniž by se měnily vlastní php soubory.
Ale tato, řekněme nultá verze to ještě neumí. Ten texťák píšu zatím sám dle info na fóru, ale mám tu myšlenku, že tato info se budou moct zapsat přímo do dat souboru (jako speciální komentáře, takže makeobj je bude ignorovat) a autor pak pošle část dat souboru, který bude mít tyto komentáře a dále ty dat parametry, které chce autor zveřejnit - např. cena, rok zavedení, max. rychlost atd. Tj. to co zůstane z dat se zobrazí.

Sim >
mám trošku problém s tvými archivy vagonů Cl, CDl a D. Jeden popisek (3 vagony), 2 archivy, každý 1 pak. Potřeboval bych to nějak sjednotit: 1 popisek => 1 archiv. Nebo můžu oba paky slít do jednoho? V každém případě musíme udělat stejné opatření oba (aby při opravě či změně se to nemuselo řešit znovu. Viz posnámku pro Nema  výše

Sim

Cl, CDl a D ... tohle je tak trosku prekladatelsky orisek :-) ... o co jde?

Kdyz jsem delal soucasne vagony, problem se znacenim prakticky nebyl. Pokud jsem spojoval do jednoho balicku vic vagonu, zpravidla kvuli tomu, ze spolu nejak primo souvisi.

Pak jsem se - v podstate na zadost TommPa9, ktery mel uz hotovy parni masiny ale nebyly k nim vagony - vrhnul podstatne hloubeji do historie a snazil se doplnit co nejrychleji vagonovy park osobni dopravy do stavu hratelneho od roku 1930. V realu to znamenalo vytvoreni vagonu pro rychlosti 60, 80 a 100, coz se - s vyjimkou vagonu na prepravu posty pro rychlost 80km/h - v podstate povedlo.

Protoze se ale jednalo vzdy jen o par zastupcu pomerne pocetne rady vozu - zpravidla se stejnymi nazvy - musel jsem je nejak odlisit ... a to jsem udelal podle celeho cisla jednoho konkretniho vozu dane rady. Zaroven jsem predpokladal, ze se dana rodina casem jeste rozroste o dalsi vozy, ktere do dane skupiny patri.

Konkretne to znamena, ze radu CDl a Cl by mel doplnit vagon s krytymi predstavky se stejnymi rozmery vozu. Kdezto rada D bude doplnena o dalsi sluzebni vozy, z nich vetsina bude mit jine rozmery - a napriklad sem by mel prijit i jiz zminovany vuz pro prepravu posty na rychlost 80 km/h.

Proto bych rad tyto dva baliky do budoucna drzel oddelene. Soucasne slouceni do jednoho prispevku bylo dano prislusnosti vsech tri vozu k rozmerove tride a rychlosti 60km/h, tedy jsem predpokladal spojovani prave techto vozidel do vlaku. A protoze prave takovy vlacek se mi podarilo "vyfotit", priradil jsem k obrazku vozy z obou baliku.

V prubehu tohoto tydne udelam novy screenshot a dam to oddelene. A treba snad udelam i ten sluzebak na 80 :-)

Ota

Sim >

Nejsem "kovanej" v historii a značení vozů. Zdá se mi však logické mít archiv např. "vozy řady Cl / CLI" a jiný archiv "vozy řady D". V první verzi osahují třeba i jediný vůz. V další verzi přibudou další.
Je docela příjatelné, že archiv pojmenuješ po jednom konkrétním voze (např. vehicle.vagon.cl-xxxx.zip) či jen podle řady. Jméno vlastního paku (či paků) v archivu je pak něco jiného a s těmi v depozitáři vůbec nepracuji. Tak to zřejmě i máš a je to v pořádku.

V podstatě se mi jedná o to, že ve fóru máš jeden popisek (a obrázek) ke dvěma archivům. Roztrhnu tedy popisek na dva a obrázek dám stejný. Tím je to vyřešeno.

Ostatně, kdybych víc přemýšlel, přišel bych na to sám a nemusel tě prudit. Promiň a dík za odpověď


Sim

Neprudis, neboj, sam jsem si to neuvedomil, kdyz jsem to daval k sobe. Obrazek dej zatim stejny, az udelam novy, jen ho prohodis.

Jinak jeste jeden detail - koukal jsem ze obrazky jsou tam ruzne zvetsovany a zmensovany... jaky je primarni rozmer obrazku? Pokud to budu vedet, muzu to pripravovat rovnou v tomto rozmeru a bude to zobrazeno bez deformaci.

Ota

Sim >

Obrázky budou (snad ještě dnes) nastaveny na šířku 250px (teď to ještě není asi úplně ok).
Menší obrázky se zvětší, větší zmenší na tutu šířku. Poměr stran bude zachovánú.

Ota

Depozitář

Trošku jsem to přepracoval (vzhled se moc nezměnil) a přidal něco málo.

Nemělo by se otevřít nové vlákno? Upozorňoval bych tam na aktualizace a četl si náměty, upozornění na chyby apod. ?????????

VS

Jo, nové vlákno zní jako velmi dobrý nápad.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Dvě připomínky:
* "Stáhnot" je nějaké nářečí, nebo překlep? ;)
* Tento odkaz posunout je momentálně odsazený pomocí dvou break-tagů tak, že to vypadá jako kdyby patřil k položce pod ním.

VS

Souhlas - třeba hned pod jménem autora je mnohem logičtější pozice.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

Depozitář drobně doplněn - novinky od Sima

Nemíním nijak konkurovat XLivesovým stránkám., ale s dovolením je použiju jako jeden ze zdrojů
pro depozitář (včetně odkazů a návodů). Pokud je námitka, vyjádřete se prosím. Zejména XLives

Některé názvy archivů, tak jak byly zveřejněny jsem trocho pozměnil (TomPA9) - zalíbily se mi názvy od Sima: např vehicle.typ.detail.rar. Pokud vám to nebude dělat problém prosím o stejný název archivu a odpovídajícího obrázku.


Jakub Cabal

Klidně můžeš použít můj web jako zdroj ;)
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website


Ota

Takže depozitář byl přepracován. Zatím nepřibylo nic nového (ani co jsem slibil) - snad večer.
Zatím na to můžete mrknout, jestli je vše opravdu funkční.

Ota

Do depozitáře přidány addony, které byly zveřejněny po 1.10. (nebo jsem byl na ně přímo upozorněn). V dalších dnech půjdu do historie

Trošku vidím problém v řazení addonů v jednotlivých sekcích depozitáře. V této chvíli se řadí abecedně podle jména souboru archivu, takže se v tom blbě hledá. (nebo bude až jich tam bude 100). Zatím nemám jiný nápad.

V menu přibyla sekce UPLOAD. Ne netěšte se není funkční. Ale je zde popis, jak by měly být soubory pro budoucí upload připraveny.

Ozývejte se, pokud je něco špatně, nevyhovuje či máte jiný nápad. Vše co je tam popsané je funkční a dá se to jakkoli předělat. (akorát vkládání je zatím "manuální").

Zásadní připomínky prosím rychle, dokud tam toho není moc.

VS

Nechceš si ten odkaz přidat do podpisu nebo tak nějak? Pořád to musím hledat...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

OK, už to je - jako má home page

TommPa9

Quote from: VS on October 13, 2009, 10:07:59 AM
Nechceš si ten odkaz přidat do podpisu nebo tak nějak? Pořád to musím hledat...

Taky bys mohl mrknout do seznamu CZ Simutrans stránek ;) Proč jsem ho asi dělal? (abych to sám nemusel hledat ale psttt)

Ota

Jo jo - už jsem si to dal i jako podpis

VS

Díky moc!

Tome, ten seznam je zase něco co musím hledat když někdo řekne "depozitář". Takhle je to opravdu pro mé líné hnáty nejjednodušší, když je ten odkaz hned vedle :)

Á propo, jelikož se teď objeví odkaz ve všech Otových příspěvcích, měla by se stránka ve vyhledávačích posunout nahoru...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Taky je fakt že řada stránek v seznamu je více méně ve formě medvěda spícího zimním spánkem a u některých není jisté zda se probudí... a jelikož depozitář vypadá že bude živej až dost je dobrý řešení že je jak v seznamu tak v podpisu...

Ota

Po týdenní pauze (choroba) se opět hlásim. Drobné aktualizace

TommPa9-> zařadil jsem "alternativní nátěry". Ve hře se objevují v záložce "lokomotivy" ačkoli jsou elektrické. To je  dobře? - v elektrických mají být  jen "soupravy" ??

TommPa9

Elektrická lokomotiva je v položce Lokomotivy. Pokud by u ní bylo definováno že je elektrická a může vozit lidi, pak by byla v položce electrics_tab (nebo jak se to jmenuje)  takže takhle je to správně

VS

Elektrická záložka je pro vozidla elektrika+lidi. Původně jsem chtěl, aby se to objevovalo jenom v silničním depu jako pro trolejbusy, ale skončilo to tak že to máme všude...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

Opět depozitář drobně upraven a doplňen. Sekci "upload" zatím nečtěte, dojde tam ke změnám (hlavně to chci trocu zpřehlednit. Na možnosti uploadu se pracuje. Světlo na konci tunelu je už vidět).

XLivesovy stránky -mám povolení přebírat obsah odtud. Vše co tam je, je "oficiální" součásti pak128.cz?
Mám to natáhnout do depozitáře? včetně archivu?

Kamiony zatím dávat nebudu. Čekám na "spojovací prvky", protože jejich použitím se toho asi dost změní. Jak to s nimi vypadá?

Václav

Chtělo by to trochu barvy. To černé písmo na čistě bílém podkladě není to pravé ořechové. Pokud jde o strukturu, proti té nic nemám.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

jo jo. souhlas- výroba byla trochu horkou jehlou - a následky jsou vidět dodnes. Máš nějaké konkrétní návrhy?

Václav

Nejlépe velmi bledě modrá nebo šedivá, možná i zelená nebo hnědá. Žlutou a červenou bych nepoužíval. Nic z toho nesmí být řvavé - a protože v základních (nebo bych měl napsat spíš pojmenovaných) barvách nic takového není, nezbývá nic jiného než použít jednobarevné obrázkové pozadí - ono je stejně lepší použít obrázek.

V příloze je pár vzorků a taky vyzkoušej kombinace (správně bych měl dle matematiky napsat variace) písmen  šestnáctkového zápisu čísel (bez opakování) - např. ABCDEF, FEDCBA atd. Jedna z nich je světle hnědá a jiná divně modrá.

Mohu se pokusit najít ještě nějaké barvy - ale to kdyžtak přes SZ, ICQ nebo e-mail.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

OTA - jak to vypadá s tvým depozitářem? Vypadá to že to tak trochu zamrzlo. Už dlouho nebyla aktualizace, není tam nic nového atd.  ???

Ota

Lubak91 ->

Z balíčku "vanoce10.rar" jsem nedal do depozitáře soubory:

vehicle.CD_380.pak
vehicle.CD_101.pak
vehicle_CD_101_070
vehicle.obb_1216_226

neboť po jejich nainstalování se v železničním depu neobjeví žádné vozidlo

Lubak91

#36
Chyba je na vašem přijímači...

A taky si nevzpomínám, že bych uploadnul něco, nazvané vehicle.CD_101.pak a vehicle_CD_101_070...

Nechci být hnidopich, ale depozitář mi přijde plný chyb, addony jsou špatně popsány a zařazeny a ty chybějící obrázky...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Ota

#37
Lubak91->

Jedná se o balíček vydaný 24.12.2010 a nazvaný vanoce10.rar (neumím vložit odkaz na vlákno s hotovými addony). V mém výčtu vypadlo označení DB - takře vehicle.CD_DB_101.pak a vehicle.CD_DB_101_070.pak (za to se omlouvám)

ALL ->

Co se týká stavu depozitáře. Souhlasím, že je v žalostném stavu. Jak jsem psal někde jinde (tuším v diskusi), nejprve jej musím dotáhnout obsahově do dnešního data a pak bude zralý ne "reorganizaci" spojenou s revizí.

Stav je způsoben těmito faktory:

  • má dlouhá nepřítomnost (moje chyba)
  • nejsem železničář a z označení CD XXX nepoznám o jaký typ lokomotivy či vagonu se jedná (ne vždy je to ve fóru popsáno)
  • depozitář byl vytvořen narychlo (tuším, že po nějaké havárii fóra) a není tedy postaven ideálně
  • žádné odezvy v případě chybného zařazení, ani podněty jak depozitář spřehlednit nedostávám

Prosím ještě o chvilku hájení (dejme tomu do konce prázdnin), kdy se pokusím dotáhnout depozitář do současného stavu co se týká obsahu (včetně se srovnáním s vláknem Co je hotovo).

Pak jsem nachystán celý depozitář přepracovat z ohledem na přehlednost

A také je potřeba navrhnout a hlavně pak ctít nějaká pravidla, jak má předání hotového díla vypadat. Balíčky typu vánoce10.rar či drobnosti.zip nemám kam zařadit, musím je přinejmenším přejmenovat a/nebo i roztrhat do více kategorií.

Vůbec nejlepší by bylo kdyby k balíček obsahoval i jakési torzo souboru DAT (jen ty parametry, které chcete zveřejnit. Např. pohon, typ zboží, dostupnost od-do apod)

Všechny náměty vkládejte fo tohoto vlákna

OPRAVDU NUTNÁ jsou pravidla pro tvorbu pak souborů a archivů a z nich plynoucí organizace depozitáře.
Opět jsem narazil: vehicle.Ikarus280.all.rar (od Víťas). Archiv obsahuje jediný pak v němž jsou definovány 1 autobus a 1 trolejbus. KAM zařadit? autobusy? trojebusy? do obou?
Navíc postrádám poznámku, že archiv nahrazuje předchozí vehicle.Ikarus_280T_BKV.rar (změna jména archivu)

To, že je přední a zadní díl vozidla v jediném paku je v pořádku (dokonce chvályhodné), neboť tak nemůže (nějakým omylem) dojít k instalaci poloviny vozidla. Ale trolejbusy by neměly být ve společném paku s autobusy.

Při budoucím uspořádání depozitáže jsou ve hře tyto možnosti:
- každé vozidlo (souprava) ke stažení jednotlivě
- každá podskupina vozidel ke staýení jako blok: např AUTOBUSY_KAROSA_ALL
- každá skupina ke jako blok, např. AUTOBUSY_ALL

Samozřejmě mohou být realizovány a kombinovány všechny 3 možnosti (jen to bude pracnější pro správce depozitáře), ale zřejmě to bude nutno řešit pro každou kategorii objektů individuálně

-->Ví'tas
Výše uvedené neber osobně. Je to jen jako příklad na který jsem narazil. Dost podobně pracují i ostatní
Mimochodem: zadní díl trolejbusu se objevuje v depu autobusů)

Sim

Ono by to mozna bylo pro Otu celkove snazsi, pokud by tu byly stanoveny a dodrzovany jasny pravidla, jak resit paky - zatim je to vse na dobrovolnosti (na cemz nevidim nic spatneho) a na tom, co kdo usoudi za vhodne (coz uz je horsi).

Doporuceni jak zverejnovat uz tu byly uvedeny, nicmene ja osobne mam treba problem s trojici detailu:
- rozsah balicku - nekdy je to jen jeden vagon, jindy nekolik variant nateru stejneho vozu, muze to byt i cela sada vcetne jeho prestaveb. V pripade motoraku se snazim davat motor do jednoho balicku s prislusnym vlekem ... to je jeste vcelku v poradku. Horsi to je v pripade, ze se snazim delat nejaky balicek zahranicnich nebo privatnich spolecnosti ... a tady vetsinou do sebe smicham vsecko, co ma kola. Se zarazenim do kategorie pak vznikne v podstate neresitelny problem, protoze trhat balicek by bylo kontraproduktivni.
- datum uvedeni do provozu a zastarani ... tohle je udaj, ke kteremu se dostavam u vetsiny vozidel asi nejhure, takze si ho v nekterych pripadech - minimalne zezacatku - cucam z prstu. Casem, pokud se dostanu k presnejsim informacim, se tyto udaje snazim upresnit ... a je to docela pakarna se prokousavat .dat souborem vozidla, na ktere jsem nejakou dobu nesahnul. No a pokud bude toto datum uvedeno i ve "vypisu" vozidel v depozitari, bude s aktualizaci jeste vetsi pakarna a asi hrozi pomerne velke riziko vzniku chyb.
Na stranu druhou, pokud hraju podle casove osy, je to pro me - zejmena pokud to vozidlo neznam - jeho casove obdobi pouzitelnosti dost dulezite. A nevim, jak to resit.

- elektricka kompatibilita ... zpocatku jsem hral stylem, ktery zrejme dodnes provozuje Vaclav - tedy maximalizace zisku bez ohledu na realne moznosti provozu. Pozdeji jsem - v souvislosti se ziskavanim znalosti realneho provozu - se snazil spis o "modelareni", i kdyz na laicke urovni. No a nyni jsem jiz chvili ve stadiu, kdy se snazim resit i takove detaily, jako je hypoteticka moznost nasazeni danych souprav v mnou navrhovane kombinaci na danem useku zeleznicni site pod hlavickou konkretniho provozovatele - takze po jednech kolejich mi nebude jezdit esus, kapesni bobina a rakouska 1044, protoze ma kazda jiny napajeni z troleje.
Z toho duvodu jsem zacal u svych elektrickych vytvoru uvadet i jejich nejdulezitejsi parametry v ramci prekladu a hodilo by se mi, kdyby neco podobneho bylo k dispozici taky u addonu ostatnich, kteri vydavaji elektricka vozidla (zejmena u cizich to z oznaceni ne kazdy dokaze vytahnout).

Lubak91

Pokusím se popřemýšlet o tom, co by se mělo zlepšit a jak. Jako první bych začal odstraňovat chyby a překlepy...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Trošičku jsem se prozhlédl po depozitáři a narazil na 2 omyly:
elektrická lokomotiva ČSD S 497.0 je v sekci parních lokomotiv
a parní lokomotivy ČSD 464.2 a ČSD 399.0+tedr 932.0 jsou v sekci elektrických lokomotiv.
Předpokládám, že tímhle důvodem bude to, že původní příspěvky na foru nebyly opatřeny obrázky, a tudíž došlo k špatnému zařazení.

Ota

#41
Takže se toho nahrnulo najednou dosti. Začnu postupně:

Quote from: Sim on August 11, 2011, 12:29:29 PM
(makro nebo jednoduchy samostatny programek), ktery by z .dat souboru automaticky vytahl potrebne udaje

Po tomto volám už dlouho! Depozitář to UMÍ. Jen dodat ten dat. V této fázi opisuje všechny dat příkazy. Ale aby zobrazoval jen vybrané a jméno parametru přeloži do češtinyl je maličkost. Takže pokud přiložíte dat (nebo jeho část s těmi parametry, které chcete zveřejnit) bude to v depozitáři téměř okamžitě.

Navíc přímo do dat souboru je možné vložit poznámky (pro makeobj jsou to komentáře a ignoruje jej). Depozitář zobrazuje tyto komentářové řádky:
#H název archivu
#V verze archivu
#C uvodní poznámky
#T položka obsahu archivu (zařzuje se před každý obj=...)
#I poznámky k instalaci

Každý archiv je v depozitáři tvořen 3-mi soubory: ZIP nebo RAR = vlastní archiv, DAT = popisný soubor archivu a jednotlivých objektů (nyní má jen ty komentáře) a volitelný obrázek (v této verzi jen 1 - png, jpg nebo gif). Nevím je-li to zřejmé: pro celý archiv je jen jeden DAT soubor.


Quote from: Sim on August 11, 2011, 10:22:47 AM
- rozsah balicku - nekdy je to jen jeden vagon, jindy nekolik variant nateru stejneho vozu, muze to byt i cela sada vcetne jeho prestaveb.

v tomto vidím největší problém. A to především v tom, že se mění názvy archivů i jejich obsah a to vede často k vícenásobnému uložení téhož objektu v několika archivech a bohužel často i v různých stupních vývoje, neboť nepoznám na první pohled, že starý archiv se má odstranit. Např. cs železniční tratě jsou jednak v balíku železnice komplet, a některé samostatně.

Také některá vozidla jsou od dvou nebo více vydavatelů (např. autobusy Ikarus, některá z posledních parních lokomotiv.

Pokud budou dána jasná pravidla, nebude mi činit problém přerozdělovat uploadované archivy do depozitářových archivů. Je však potřeba se domluvit jak budou depoz. archivy členěny.
Zejména u vlaků je možností mnoho. Určitě podle pohonu. Dále např. podle provozovatele nebo podle skupiny (např. brejlovci v různých provedeních) atd. Podobně vagony. Ty se dají navíc dělit podle možného nákladu. Nechci po vás aby jste uploadovali vždy celý archiv pokud se něco v něm změní.

Také mě napadla taková myšlenka: musím ale ověřit zda je to na WEBZ.CZ možné. A to podpora ZIP. Pokud bude možná šlo, by v depozitáři ukládat pouze PAK, DAT a obrázky, archivy sdružující podobné objekty by byly pouze fiktivní a u každého vozidla by byl zaškrtávací čtvereček označující paky ke stažení. Po stisku tlačítka !stáhnout" by se na serveru vytvořil ZIP soubor a ten by byl stažen.

EDIT
Tak ZIP je na WEBZ povolen, takže jasně půjdeme touto cestou. Každý objekt samostatně. Pokud budou existovat nějaké "archivy" - lepší je je označovat jako "skupiny příbuzných objektů", pak jen proto, aby bylo možno vybrat všechny objekty skupiny jedním kliknutím. Skupiny jsou zcela fiktivní a lze do nich zařazovat či vyřazovat z nich cokoli aniž by se pohybovalo s vlastními daty

Co určitě v depozitáři změním v nejbližší době je řazení jednotlivých archivů. Nyní se řadí podle jména archivu (tedy rar nebo zip souboru, což v začátcích bylo nejjednodušší. Další možnosti jsou podle data vložení nebo podle názvu archivu. Možná to udělám přepínací.

TommPA9->
Chybná zařazení opravím. Asi až v pondělí

Jinak pište co je špatně a také co chybí

Přes víkend jsem pryč, takže pokračování až v neděli večer či v pondělí


Sim

Ota > zmena nazvu archivu, jejich nahrazeni a podobne zalezitosti bych bral jako poznamky k instalaci, ktere je mozne v .dat souboru mit primo pod poznamkou #I ... tim padem by odpadla tahle komplikace ...

Víťas

Ahoj Oto,komentář neberu osobně,hold jsem byl zrovna poslední,kdo něco zdrbal ;D Chápu že přinejmenším neuvedení smazání starého archivu bylo špatné (původně jsem chtěl hodit do stejného archivu i 260,nakonec skončili zvlášť). Jinak kdybys chtěl nějak pomoct (třeba s rozřazováním,přejmenováváním nebo čímkoli),klidně mi napiš,když mám čas,rád pomůžu.Chtělo by to tady na fóru vytvořit nové téma,kde budou pravidla pro vkládání addonů-obrázek,pak a výcuc z datu s potřebnými položkami uložený jako txt,rozdělování do nějakých logických all.paků atp...

Ota

Protože Lubak91 jako první přiložil DAT soubor, tak se mu u busu Setra vypisují některé parametry. Poslal DAT celý (což není třeba).
Mimo uvedené by se ještě vypsal retire_year (month) kdyby jej autor uvedl. Myslím, že implicitní hodnota v Simutransu je 12.2999 což by se mohlo vypsat, pokud nebude rok zastarání uveden.

Zatím jsem nedělal překlad, protože bude nutná větší úprava než jsem předpokládal. Ale během 2-3 dnů to bude. Některé parametry se totiž sdruží do jednoho řádku. v této verzi je to pouhý opis. ve kterém jsem zabránil výstupu parametrů jako odkaz na obrázky apod.

Překlad pak bude vypadat například takto
* silniční vozidlo, přeprava: cestující"
* dostupné od 12.1970 do 11.2001

atd.

Zkuste v specifikovat, které parametry by měly být zveřejňovány


Lubak91

Abych pravdu řekl, neměly by to být všechny... A taky mi není jasné, proč jsou obrázky zvětšené a tudíž rozmazané. A snažil bych se postupně odstraňovat ty překlepy, jejich tam požehnaně. Viz kupř. hlavní strana: "Simutranz", "datum zveřejnění je straší", "08.15.2011 Novinky a aktualizec"...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Pokud se nepletu, standardni velikost obrazku je 160x250 pixelu. Pokud je jina, automaticky se upravi na sirku 250 a tim se rozmaze.

Václav

#47
Quote from: Lubak91 on August 15, 2011, 07:43:20 PM
A taky mi není jasné, proč jsou obrázky zvětšené a tudíž rozmazané
O několika takových vím - a horší je to, že některé by mohly vypadat správně - kdyby se vzala správná adresa obrázku.

Tedy abych uvedl příklad: taková moje (značně nepovedená) magnetická dráha má zde v foru přiložený obrázek - ten je ale v příspěvku zmenšený - a tento zmenšený byl použit do Depozitáře - který jej zvětšil na svojí velikost a proto je obrázek rozmazaný.

Což mě vede k tomu, že tímto otevřeně nabízím své programátorské dovednosti k vylepšení (nejen) funkčnosti Depozitáře. Když už je na Webzdarma pětková verze PHP, tak to mohu učinit bez obav z toho, že by něco nefungovalo z důvodu, že programuji podle pětkové verze PHP - a to se týká hlavně mých balíků tříd (pro generaci kódů HTML, CSS a také JavaScriptu :D ).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

VaclavMacurek=>

Opravil jsem některé překlepy. Obrázky jsem upravil tak, že menší než width=250px se nezvětšují.

Co se týká nabidky programové spolupráce, principiálně se nebráním. Ale trochu se bojím synchronizace práce a vzájemně nekompatibilních postupů a pronikání do cizího "rukopisu" což nemusí být vždy triviální.

Především bych se ale klonil k tomu celý depozitář přepracovat. Chce to ale provést dobrou analýzu a poté, pokud se domluvíme na interfacech bychom snad nějak mohli pracovat oba. Už jsem totiž začal s přepracováváním. Začal jsem třídou na zpracování DAT souborů

V případě spolupráce mi napiš na mou adresu (v mém profilu) a nebudeme tím zatěžovat forum.

Do rootu WEBZ jsem vložil phpinfo - tedy parametry zjistíš ota.webz.cz/phpinfo.php

Ota

=> ALL
Prosím při zveřejňování oprav a nových addons přikládejte do archivů obrázek (pro každý addon samostatný) a také DAT soubor (nebo alespoň jeho část obsahující údaje které mají být zveřejněny: obj, name, engine_type, power, copyright, dobu dostupnosti a constraint atd)
Počítá s tím nová verze depozitáře na níž pracuji. Bez dat souborů ji nebudu moci spustit.


=> TommPA9

Pokusil jsem se aktualizovat depozitář dle tvého příspěvku z Září 04, 2011, 11:52:59 ve vláknu diskuse a narazil jsem ná následující problému:

1) nové archivy nahrazují některé archivy obsažené v depozitáři po djinými názvy. Je nad mé síly zjišťovat zda se má původní archiv nahradit celý či něco v něm má zůstat

2) v balíčku Lokomotivy dieslové ČSD je vloženo též několik lokomotiv elektrických. Mimochodem: všechny elektrické lokomotivy z tétto aktualizace se objevují v depu v záložce "Lokomotivy" s vyjímkou ČSD E 422.0 a ČD 100, které jsou v záložce "Trakce". Tak to má být???

Provedu s tím následující: přeorganizuju tyto archivy podle pohonu a provozovatele do nových archivů. Dělení na lokomotivy "hranaté, kulaté, malé apod. zruším
Ze starších archivů doplním co zde případně chybí. V nových archivech budou jen tvoje výtvory. Prosím, aby sis je stáhnul, jakmile se objeví v depozitáři a v budoucnu je neměnil. Při menších nemusíš již posílat celý archiv, ale jen tu jednu změnu.

Po té provedu přerozdělení od ostatních tvůrců

Sim

ČSD E 422.0 a ČD 100 ... nemaji nahodou sluzebni oddil =  ve hre mail? Tim padem jsou razeny mezi elektricke motorove vozy a nikoliv mezi lokomotivy.

TommPa9

Quote from: Ota on September 09, 2011, 09:28:26 AM
=> TommPA9

Pokusil jsem se aktualizovat depozitář dle tvého příspěvku z Září 04, 2011, 11:52:59 ve vláknu diskuse a narazil jsem ná následující problému:

1) nové archivy nahrazují některé archivy obsažené v depozitáři po djinými názvy. Je nad mé síly zjišťovat zda se má původní archiv nahradit celý či něco v něm má zůstat

2) v balíčku Lokomotivy dieslové ČSD je vloženo též několik lokomotiv elektrických. Mimochodem: všechny elektrické lokomotivy z tétto aktualizace se objevují v depu v záložce "Lokomotivy" s vyjímkou ČSD E 422.0 a ČD 100, které jsou v záložce "Trakce". Tak to má být???

Provedu s tím následující: přeorganizuju tyto archivy podle pohonu a provozovatele do nových archivů. Dělení na lokomotivy "hranaté, kulaté, malé apod. zruším
Ze starších archivů doplním co zde případně chybí. V nových archivech budou jen tvoje výtvory. Prosím, aby sis je stáhnul, jakmile se objeví v depozitáři a v budoucnu je neměnil. Při menších nemusíš již posílat celý archiv, ale jen tu jednu změnu.

Po té provedu přerozdělení od ostatních tvůrců

Rozdělení na "malé" "velké" "hranaté" "kulaté" by bylo vhodné zrušit. Toto rozdělení bylo "z nouze" protože velikost archivu dejme tomu elektrických lokomotiv byla cca 2,5x větší než maximální velikost přílohy, kterou lze vložit na forum. Pokud se aktualizací depozitáře týká jsou směrodatné snad pouze "hranaté" lokomotivy, protože aktualizace "kulatých" už v depozitáři je. U lokomotiv "esoidních" skříní došlo ke změnám. Zbytek aktualizací, které jsem v archivech provedl se opět týkají přehrání "neaktuálních" grafických variant aktuálními (které už v depozitáři jsou) a hlavně zrušení duplicitních zpráv, ve kterých byly ty samé lokomotivy... ale s jinou grafikou.

Jinak co se týče čsd E422.0 a čd 100, jedná se tzv "malou bobinu" která má poštovní oddíl a proto je řazená mezi "trakci"

Sim

TommPa9 > ja bych se primlouval - kdyz uz se v tom budete rejpat - za prechod na system "dosovskeho" jmena a prekladoveho souboru.

Ota

#53
Provedl jsem revizi, zatím jen DIESLOVÉ LOKOMOTIVY

Rozdělení do jednotlivých archivů je podle AUTORA (jeho nick jsem připojil na konec jména archivu) a podle PŘEPRAVCE. Zatím tam nejsou žádné obrázky, ale časem něco vyrobím či připojím (vzhledem k množství vozidel v jednom archivu tedy nějaké ilustrační - třeba vyběr vozidel z archivu)

Všechny archivy jsou na úvodní stránce depozitáře jako UPD s datem 10.9.2011

Tam, kde je více autorů /v copyright/ jsem použil jméno posledného uvedeného, neboť předpokládám, že je to poslední upravovatel a tedy má na svém komplu aktuální zdrojové soubory DAT a PNG.Všichni autoři se objeví až v nové verzi postavené na čtení DAT.

Prosím tedy autory, aby si "své" archivy stáhli, zkontrolovali a připomínkovali. Při aktualizaci není potřeba posílat celý archiv, ale jen změny.

Pokud nechcete připomínkami zahlcovat forum, mužete psát na můj mail , který najdete v mém profilu.

EDIT
revidovány elektrické lokomotivy
revidovány parní lokomotivy ---> SORRY, ještě opraveno a doplněno

Václav

Radiant house je možné z Depozitáře zrušit, protože je součástí sestavy Pak128. Navíc tam byly později udělány nějaké úpravy, které v verzi uložené v Depozitáři ještě nebudou zahrnuty.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Upravil jsem motoraky rady 820 a vleky k nim ... http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg19713#msg19713 a do archivu pridal i .dat soubory, do kterych jsem pridal krizkovane poznamky. Jenze ... ja mam pro jeden archiv nekolik .dat souboru (zde konkretne jeden pro motoraky a druhy pro vleky) a rozhodne to kvuli budouci prehlednosti nechci slucovat do jednoho ... co s tim? Je to pouzitelne i takto?

Ota

#56
Sim =>Díky za DAT, # poznámky teď nijak neřeš, asi některé odpadnou a jiné přibudou, protože se bude měnit celá logika depozitáře.

Vitas => Mohl bys prosím přepracovat své archivy autobusů/trolejbusů Ikarus 260 /280 ?? Potřeboval bych aby autobusy a trolejbusy byly odděleně. Můžeš dát např. všechny autobusy (jejich části) do jednoho paku a trolejbusy do jiného? A nebude-li to problém přilož též dat souboty. Díky

Takto jsou tvé archivy v depozitáři v sekci autobusů i trolejbusů (tedy 2x) což by mohlo být později příčinou problémů (např aktualizace jen jednoho uložení)

EDIT
Prošel jsem sekci autobusů. Jen formální změny - jména archivů v podobném duchu jako u lokomotiv. Pouze u Cizuratora jsem spojil jeho dva archivy do jednoho

Víťas

Pokusím se,jen to možná bude chvíli trvat,neboť jsem si část Ikarusů smazal (když jsem nevědomě místo ctrl+c použil ctrl+v)

Lubak91

Když nad tím tak přemýšlím, nebylo by lepší obrázky dělat vystřižením ze zdrojáku, aby bylo všechno stejné?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Nápad použít zdrojáky je sice dobrý, ale bohužel neproveditelný. PHP totiž nemá nástroje na takovouto manipulaci s obrázky. V PHP lze obrázek zvětšit či zmenšit - nebo dokonce lze některé barvy vyměnit, ale ne vzít část z něj.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

To mi připomíná TBBT s01e11; co třeba možnost, že by to udělal autor, tedy tak, jako to funguje teď? Těžké to provést, že?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

O tom, že by ten obrázek z zdrojáků udělal autor v nějakém editoru, jsem nepřemýšlel.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

WTF? O čem se dá přemýšlet u toho, že by se vzal obrázek (S) 128x128?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Ota

#63
Obrázky ze zdrojáků by neměl být problém. Ovšem jen u obrázků přes jeden čevereček. Nevím, jestli se mi podaří v PHP sestavit obrázek budovy, která je přes více čtverečků. Zkusím si to.

Ovšem - před praktickým použitím - by muselo dojít ke shodě, že bude depozitář obsahovat kompletní zdroje, i když nebudou volně ke stažení. Uvidím do nich minimálně já.

EDIT:
Zobrazení obrázku ze source.png není v PHP problém, pokud je obrázek 1x1. Otestováno. Zpětné seskládání obrázku u větších objektů by bylo dost pracné (i když je možné).

Napadla mě taková věc:
v source.png by šlo vyhradit prostor v levém horním rohu pro "náhled" , tedy na pozici 0.0. Vlastní obrázky by pak začínaly až na dalším "řádku". Pak bychom se museli dohodnout na standardní velikosti náhledu. Připadá v úvahu: 128x128, 128x256 nebo 256x256.

Předpokládám, že návrh bude zamítnut z důvodu pracnosti. Takže ... pokud by jste s myšlenkou souhlasili, je možné ji realizovat u nově vznikajících objektů a u objektů, které by nesplňovaly standard by musel být obrázek zadán jinak - např. pseudopříkazem #img dopsaném do DAT. V tom případě hlasuji pro standard velikosti 256x256.




Lubak91

Myslím že není problém, aby to udělal autor. U staveb nad 1x1 by se mohl použít původní obrázek před "rozkrájením" tilecutterem...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Ota

Test PHP výstupu ze zdroje png/dat. Test jsem provedl na několika budovách buildig.com ze zdrojů základního pak128. Zde bylo možno použít jednotně výřez zdrojového obrázku o to :

x=0,
y=128,
w=128,
h= původní výška obrázku.

U jiných objektů je to bohužel jinak

Výstup (tisk zobrazené stránky) včetně opisu dat ve formátu PDF:
http://www.ulozto.cz/10329268/test-show-image-pdf

Ota

=>Sim

Trochu jsem na rozpacích, kam zařadit tvoje "vagony" RBG a DB. Nyní jsou ve vlakových soupravách - diesel + elektrické, neboť struktura depozitáře není stavěna na mixy vagonů a lokomotiv, pokud se nejedná o soupravu (typicky pendolino nebo různé motoráky). Vozy DB se neobjevují v novinkách na úvodní straně vzhledem k datu vytvoření pak souboru
(20.4.2011), které je bráno jako označení verze.

Sim

On je to celkove orisek ... a snazil jsem se vyvarovat tem skatulatum, jenze tady to neslo. Kazdopadne mi prijde vcelku rozumny, abych se drzel systemu, jaky jsem zvolil u madaru a rakusaku - tedy jeden balicek, u ktereho je vsechno, co se dotycneho dopravce tyka - tedy trideni nikoliv podle typu vozu, ale podle jeho provozovatele. I kdyz i tady je trochu problem - Regental Bahnbetriebs Group je v tuhle chvili vlastnena Arrivou, kterou mam samostatne ... a Arrivu momentalne vlastni DB AG :-D takze ... vono to asi "spravne" udelat nejde :-D

Lubak91

Ota: Dnes jsem si teprve nějak všiml, že na depozitu je odkaz na "upload". Plánuješ to nějak zprovoznit?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Ota

Ano, ale ještě to bude chvíli trvat. Nyní pracuji na nové verzi webu, kde bude zobrazování i vybraných parametrů z dat, třídění a filtrování zobrazených objektů. A není to úplně jednoduché, neboť parametry nejsou nijak dobře popsané. Času není nazbyt a tak to jde pomaleji než jsem čekal.

Nejvážnější problém je v tom, že musí současně fungovat stávající uspořádání i nové - myslím uploadované soubory. Neočekávám, že bych ze všech autorů okamžitě "vyrazil" dat soubory ke všem pakům

Po odladění nového webu také zveřejním požadavky, jak mají soubory pro upload vypadat. Ale protože jsem to už byl nucen několikrát v pracovních verzích měnit, nechci předbíhat.

Protože jsou k dispozici zdroje od grafiky základního paku, rozhodl jsem se jej použít pro odladění. Nová sekce bude mít název  "Co obsahuje základní pak". Snad to bude i trochu užitečné alespoň jako přehled.

Ota

Nejprve chci Vás všechny pozdravit v Novém roce a popřát mnoho úspěchů a radosti nejen ze Simutransu

Nyní ale něco méně optimistického.

Letošní Simu-Ježíšek mě příliš nepotěšil. Ne že by toho bylo málo, nebo dárečky nebyly krásné. Ale proto, že si zatím neumím poradit jak je vložit do depozitáře - a to vzhledem k jeho organizaci. Možná se do depozitáře nedíváte a neznáte jeho strukturu. Potom je ovšem zbytečné, abych ho udržoval.

Před časem jsem přepracoval archivy (jen u lokomotiv) podle trakce, provozovatele a autora. Nikdo nic nenamítal a tak jsem považoval toto dělení za všeobecně přijatelné a schválené

Kam dát mix vagonů a lokomotiv  různých společností??? kam dát mix parních, elektrických i dieslových lokomotiv?? Pokud je takto smíšený obsah v jednom zipu - to mi nevadí. Ale je-li v jednom paku? To ho mám rozebrat a seskládat jinak? To se mi opravdu nechce.

Lubak91

Každý tu volá po kompletním českém paku aby nemusel stahovat desítky souborů. Myslíš, že budou rádi když si místo jednoho velkého paku budou muset stáhnout x^n malých? Jsou to zahraniční vozidla a proto jsou pohromadě...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Tohle je orisek, se kterym si taky nevim rady. Poustet to do sveta oddelene mi prijde jako nesmysl, protoze to ma smysl provozovat soucasne. A pokud nekdo hraje jakekoliv realne uzemi, bude zrejme radsi, kdyz bude mit vozidla tridena podle spolecnosti, nez podle typu.

Takze mi jako nejvhodnejsi prijde varianta, ze dopodrobna rozpitvana CZ+SK vozidla ma smysl tridit i jinak, nez jen podle provozovatele - ale ostatni bych nechal pohromade. A zaradit to proste jako set ... coz je asi problem.

VS

Mno, pokud depozitář nedokáže zpracovat vydávaná data, je na řadě domluva s autory, nebo vlastnoruční otročina, no a nakonec nadbytečnost... Je to smutné, ale asi tak. Pamatuji si tady kolem celou řadu projektů, které dopadly podobně. V podstatě všechny inkarnace graphics.simutrans.com buď nějak vybuchly, nebo nedošly využití. Oficiální stránka s addony je taky ve stavu mumifikace. Plno newebových nástrojů existuje, ale používá je v podstatě jeden člověk. Atd. Nakonec i Shades umí asi 3x víc, než co lidi doopravdy používají...

Chápu naprosto, že automatické rozbalování a čtení z paků je působivá magie splácaná z dostatku technik (technologií?), na kterou se chce být hrdý, ale holt to zajímá jen nás babraly programátory :) Nakonec, pokud tak moc chceš řešit slepené paky, proč je prostě nerozlepit? Detekce viz makeobj dump, rozdělení makeobj extract ;) Je to přece program...

PS: Vidím, že je tam i Veveří - díky! Dám vědět, až někdy splácám verzi v originálních barvách.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

VS: Kapánek offtopic ale když už jsi to zmínil ;) Já bych Shades rád využíval naplno, ale to co potřebuji, mi v něm chybí. Nejraději bych byl, kdyby se do Shades daly přidat funkce z malování a nebo třeba z irfanu (úprava velikosti, úprava barev)
Zatím všechno dělám v malování (protože to je velmi rychlé a snadné) a výše zmíněné úpravy v irfanu. V shades dělám zatím jenom speciální barvy.
Nechceš o těch úpraváh popřemýšlet? ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Resim stejne problemy jako Lubak - vlastni objekt delam v malovani, pro stinovani a zmensovani se prepinam do irfana (ctrl+R a shift+G), pro zesikmovani se zase vracim do malovani, kde uz mam i "nasablonovany" pas oken na bok ze specialnich barev ... a do shades se prepinam po kazdem zmensovani ci uprave barvy kvuli sviticim pixelum a pak na konci pro dodatecne upravy.

Hodne by mi pomohlo, kdyby shades umelo aspon zakladni kopirovaci funkce (ctrl+X/C/V) a zakladni moznosti editace z malovani... pro slozitejsi upravy neni problem se prepnout do irfana, ale je pakarna to pokazdy ukladat a otvirat v malovani, protoze kazdy z tech tri programu, co pouzivam, se ovlada jinak.

A jeste jeden dotaz ... pokud vybiram blok ve shades, je ucelem, ze je rozdil, kdyz ho vybiram zleva shora doprava dolu, nez naopak? Treba v Autocadu to ucel je, ale tady to podle mne postrada smysl ...

VS

Když už offtopic, tak pořádně... Rozšířit Shades o další funkce bylo kdysi v plánu, pak jsem se ale rozhodl, že to bude prostě babrat speciálky, zarovnávat a hotovo. Některé funkce jsem potom i odstranil. Výběr bloku, no, to je asi nějaká verze tak tři čtyři roky zpátky, teď je tam místo toho (různotvará) štětka se kterou se prostě maže a hotovo. Po pravdě řečeno, nemám v úmyslu z toho udělat celý editor a starat se o něj.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Pouzivam 5.1.0 a ... priznam se, ze jedinou zmenu oproti te verzi, co jsem mel pred tim, jsem zpozoroval v tom, ze kdyz zvetsuju, zustavam uprostred obrazku, zatimco pred tim jsem zvetsoval z leveho horniho rohu. Paradoxne mi to prve vyhovovalo vic, takhle musim zvetsit, zajet do rohu a odpocitat si to, driv stacilo pouze odpocitat ....

Lubak91

VS: No kdyby jsi udělal nějakou malou verzičku s těmi funkcemi a byla by funkční, tak by ses o to už nemusel nijak starat ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!