News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Značky Vyber zastávku / Volba zastávky

Started by Mark Swabinski, July 10, 2010, 03:04:35 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mark Swabinski

K čemu, prosím, slouží tyhle značky na silnici?

Děkuji

TommPa9

Predstavi si situaci, že máš u továrny dvě nebo víc stanic. (nákladovou, vykládací1, vykládací2, volnou a tak dál a tak dál) za normálních okolností by ti auta obsadila jenom svojí zastávku. když tam dáš tuhle značku, dojede náklaďák na nejbližší volnou a tam udělá to co má. Výhoda je mít u továrny 2 různé typy zastávek. Jednu řadu pro nakládání, 2. na vykládání a před nimi rozvětvenou silnici. Auta tak budou vždy jezdit na volnou zastávku a nebude se ti tak štrůdlovat provoz.

Václav

K tomu samému, k čemu na železnici - pokud postavíš stanici s více nakládacími místy jako např. tato

vybere si volné nakládací místo. Zde má tedy na výběr jen ze dvou, ale může jich být mnohem více.

Pokud je stanice poněkud přerostlá a není jen na povrchu jako zde*, je možné použít více takových cedulí za sebou - na každé křižovatce jednu.

Obrázek k té přerostlé stanici bohužel nemám. Tak musí stačit tenhle, který jsem ale pořídil z úplně jiného důvodu.

* V právě rozehrané hře mám jednu stanici, která skutečně není jen na povrchu - tak jsem na několik křižovatek, odkud vedou cesty do podzemní části, před stanicí umístil tyto cedule a tak auta mohou najíždět jak na povrchová nakládací místa, tak na ty podzemní - a pro jistotu jsem po jedné ceduli dal ještě na křižovatky před samotnými nakládacími místy - podobně jako na obrázku výše.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Mě se neptej. Taky jsem to už nahlásil na patřičném místě. Ale naštěstí se ta chyba týká jen fáze výstavby. Nakonec se totiž objeví správný transformátor.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní