News:

SimuTranslator
Make Simutrans speak your language.

system/cetnost vydavani verzi

Started by jozka, August 18, 2014, 10:13:15 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jozka

Jak je na tom vlastne Simutrans s vydavanim novych verzi? Mel jsem nainstalovanu 112.3, s hezkou chybkou polovicniho vydelku. Vcera mi soft pro aktualizaci nahlasil novou verzi, ma na sobe napsano 112.3, verze z 16.8. a ma ji taky... Ano vim, ze si muzu dat nightly, ale nechce se mi zabordelovat system nebo badat co kam patri a myslim, ze ta chyba, ktera tam je dost vazna na to, aby tan zustala dyl nez den...

Vladki

Opravy chyb jsou jenom v nightly. Pred par mesici vysel release candidate 120. Nicmene vrele doporucuji nightly. Ja jsem se taky zpocatku drzel stable verzi, ale pak jsem zkusil nightly a zjistil ze zadne zabordeleni se nekona. Jen doporucuju si vzdycky nechat jedno starsi nightly pro pripad ze by nove obsahovalo nejakou fatalnost.

VTPsim

Tak si nainstaluj verzi 120.0. Tam je ale zase chyba s časovým limitem nakládky. Já sem k nightly nedůvěřivý, ta poslední verze mi na chvíli zasekala celý simutrans a nešlo mi načíst ani uložit žádnou hru.
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

jozka

Diky za odpovedi. Jen mi prijde skoda, v simutransu je spousta dobre prace a takhle to zazdit... pouzivam opensuse a stable verze je zaklad pro balik do repozitare. Je trosku hloupe, kdyz si nekdo, kdo to nezna nainstaluje  a pres dve aktualizace se mu tam tohle porad dostava.

Vladki

Te prace je spousta, a vsechna se venuje vyvoji dal. Kdyz se najde chyba tak se proste opravi v aktualnim kodu, a jde se dal. Nikdo neresi opravy starych verzi. Nevim co za aktualizace ti nabizi suse, ale pokud to porad pise 112.3 tak mas proste rok starou verzi.

Václav

Quote from: VTPsim on August 18, 2014, 03:36:38 PM
Já sem k nightly nedůvěřivý, ta poslední verze mi na chvíli zasekala celý simutrans a nešlo mi načíst ani uložit žádnou hru.
7264?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VTPsim

9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Václav

Je to divné. Já používám 7264 taky a žádné problémy nemám - a ani jsem neměl.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

jozka

To je celkem jedno, ze je to rok stary, je to aktualni stable.

Václav

Ještě je ke stažení RC (release candidate) 120.0. Ten je někdy z jara.

Ale jinak některé z nightly (už takové byly) jsou stabilnější než ty stabilní - a obsahují opravené některé chyby, které obsahovala přímo předchozí stabilní verze, protože byly vytvořeny právě jako přímá náhrada za tu chybovou stabilní verzi.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní