News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

Radnice

Started by Václav, August 09, 2012, 09:26:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

Když jsem v poslední době (několik málo minulých dní) zkoušel pak96.comic, našel jsem tam jeden zajímavý nápad. V tom paku mají totiž radnice více než jednu velikost, pokud jde o zastavěnou plochu - většinou 1 políčko, ale i dvojpolíčkové. Čtyřpolíčkové radnice jsem tam ale neviděl.

Myslím, že tohle částečně odpovídá tomu, aby ani radnice nebyla nějak extra nápadnější oproti obyčejným budovám - stejně jako obchody, třeba Vladkiho samoobsluha.Takže doplnění zjištění kolem radnic o více velikostech:

pokud jsou radnice o více velikostech, tak to funguje zhruba takhle: pokud další stupeň radnice má větší velikost než ten předchozí a není volné místo v původním umístění (protože jej zabírá průmysl nebo budova, která je památkou či pomníkem), tak se původní radnice zruší a nová se postaví na nejbližší volné místo - kde může dojít k zrušení městské budovy (obytného domu, kanceláří či továrny).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Mech

Proto je treba s tim dopredu pocitat. Vetsinou linkuji layout mesta( budouci ulice) za verejnou spravu sam na zacatku mapy(zacinam vetsinou s velmi malym poctem obyvatel na mesto, takze casto mesta jen s radnici), protoze nechat to na AI je nahouby a potom je obtizny stavet nejakou smysluplnou MHD, ikdyz potom mesta nevypadaji tak hezky nepravidelne.
Jako prvni turistickou atrakci vetsinou mesto stavi kostel a to hned vedle radnice, takze je potreba kolem radnice nechat dostatek volneho prostoru pro jeji budouci expanzi, jinak je nova radnice postavena casto uplne mimo puvodni zastavku, coz dela dalsi zmatky v doprave.