News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Zákaz nakládky

Started by Spitfire, May 23, 2013, 08:09:49 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spitfire

Zdravím
Mám problém se stanicíc co je na obrázku http://postimg.org/image/qb62x8qil/ vozím ropu do rafinerie ze 4 vrtů 4mi vlaky a nedávno postavili novou elektrárnu na mazut se kterou se spojili všechny 4 vrty. Bohužel!  :D Inu postavil sem teda překladiště a zavedl další 4 vlaky do stejných 4 vrtů, které jezdí jen do terminálu, kde pak ropu překládám na velký vlaky, a pod drátama vozim do elektrárny, která je trošku dál. Ale vlaky který vozí ropu jen do rafinerie, vozí část přímo rafinerii, ale část i do elektrárny. Takže pak vznikaj situace že jede vlak do rafinerie, veze 100 kubíku do rafinerie a 100 do elektrárny který pak nechá v nákladišti u rafinerie a jinej vlak z to odveze do jinejch vrtů, kde to teprve vezme vlak určenej do terminálu a následně do elektrárny. Takže tu ropu tahám jak kočka koťata, nestíhám zásobovat rafinerii a přitom mam vlaky do terminálu přímo na to určený a neni potřeba aby se ze stanice určený pro rafinerii stáválo překladiště. Takže se ptám, jak to udělám abych přikázal vlaku A aby z vrtů 1 odvezl 200 kubíků jen do rafinerie a zároveň u rafinere mu zakázal cokoliv nakládat a dalšímu vlaku B přikázal naložit ze stejnejch vrtů 200m3 jen do terminálu, a následně dál do elektrárny.
Fakt si nevim rady, takže díky za každou radu  :)
EDIT: Nějak mi nejde vložit obrázek, tak snad stačí odkaz.

VS

A proč ty stanice nespojit?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Spitfire

No to nepomohlo. Pak ty soupravy vozí takovéhle zvěrstva http://s22.postimg.org/qem5vt4ch/simscr11.png
Neřeší to problém že ty vlaky si vozí co chtějí a jak chtějí a né jak sem jim to naplánoval já. :D Stačilo by mě, prostě jim zakázat nakládat ropu v nákladišti rafinerie a vyřešilo by se to, ale nevím jak to udělat.

TommPa9

A proč nestáhnout všechny vlaky které přiváži ropu do terminálu odkud by to pak  táhly specializované vlaky přímo k rafinerii a k elektrárně?

Spitfire

No jo, jiná možnost asi neni, už sem z toho udělal jedno nákladiště, ale je to špatný řešení. Páč mi vozí každý vlak půl na půl do rafinerie a pro elektrárnu. Ale tím vzníká situace kdy rafinerie má málo ropy a pro elektrárnu mam momentálně asi 60 000m3 na skladě a je to v podstatě neregulovatelný, páč čím víc přidám vlaků tím víc budu mít plný nákladiště. Proto sem chctěl přímo určit, respektive zakázat, jednotlivejm soupravám co mají vozit....

Vladki

Pridej vlaky na trasu do elektrarny - tolik abys ji zacal pomalu plnit sklad. Az se elektrarne sklady naplni bude se zbyla ropa dodavat jenom do rafinerie.

Sim

Presne jak pise Vladki, je to sice extremni priklad regulace, ale funguje; po zaplneni skladu prestane elektrarna odebirat zbozi (resp. to co uz je vyexpedovano na nadrazi nebo na ceste, to jeste prijme) a vytezene suroviny budou urceny pro jineho odberatele; pokud se takovy najde, bude po dobu zaplneni skladu elektrarny odebirat vse.