The International Simutrans Forum

 

Author Topic: Rozestupy železničních semaforů za sebou a maximální kapacita koleje.  (Read 3819 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

EAndrew

  • Guest
Chci se poradit o rozestupech železničních semaforech, případně o dalších tipech, tak aby se dosáhlo maximální využití kapacity koleje.

Mám dálkové tratě pro osobní rychlíky mezi městy:
 :arrow:  Všechny vlakové soupravy jsou složeny ze stejných mašin a vagónů, aby byla max. rychlost u všech souprav stejná (ikdyž je na 100% naložená).
 :arrow: Vedení kolejí samozřejmě stavím tak aby bylo co nejpřímější, bez zbytečných zakřivení, stoupání a klesání.
 :arrow: Dvě samostatné koleje - každou pro jeden směr
 :arrow: Ve stanicích se rozvětví na 4 koleje s nástupišti. Kde každý pár kolejí náleží jednomu směru. Jsou použity semafory pro volby nástupiště + zakončení volby.

 
Rozestupy semaforů stavím na 11 dílků. (mé vlakové soupravy mají 11 dílků) (ikdyž na jiných tratích 12 či 13 dílků)

Je nějaký osvědčený způsob na volbu rozestupu semaforů za sebou?

Teď plánuji začít stavět vysokorychlostní tratě pro 300km soupravu co se za nedlouho ve hře zpřístupní a ty soupravy budou mít délku bohužel jenom 3 dílků. (proč tam nejsou vložené hnací vagóny :((( ) Rád bych tedy zjistil jaké rozestupy jsou osvědčené i pro takto kraťoučké soupravy. Prostě aby ta kolej byla maximálně využitá.

PS: Kdyby jste měli tip na addon vysokorychlostní soupravu, kde by šlo sestavovat dlouhé soupravy třeba o 12,15 či plných 20 dílcích - napište to prosím sem, děkuji!!!

Případně uvítám i další tipy na maximální využití kapacity kolejí.


Offline Vladki

  • Devotee
  • *
  • Posts: 3726
    • My addons, mostly roadsigns, pak128.cs
  • Languages: EN, CS
Ad rychlovlak - stahni si pak128.Britain, tam je slusny vyber - asi te bude zajimat eurostar (300 km/h) a jde postavit libovolne dlouhy. Ja jezdim s 12-polickovymi.

Co se tyka hustoty semaforu - no tezko rict. Univerzalni navod asi neexistuje. Jedna varianta je dat semafory co nejhusteji za sebe, treba kazdy 3 policka, ale pokud mas delsi vlaky tak to vypada divne. Vlaky pak jedou jeden za druhym, ale u nadrazi se to zacne "stosovat". S hustymi semafory si taky koledujes o problemy podobne pri provozu autobusu. Dve soupravy tesne za sebou. prvni plna, druha prazdna. Ted hraju s rozestupy stejnymi jako je delka soupravy, s tim ze v blizkosti nadrazi, davam jeden az dva polovicni oddily, abych urychlil odjezdy a prijezdy. Rozhodne, ale se drz toho aby delka vlaku byla celociselnym nasobkem vzdalenosti semaforu. Takze pro vlak delky 12 zkousej rozestupy 3,4,6,12

Offline Sim

  • Moderator
  • *
  • Posts: 1198
Re: Rozestupy železničních semaforů za sebou a maximální kapacita koleje.
« Reply #2 on: September 02, 2014, 08:13:29 PM »
Co se kapacity trate tyka, nejvetsi je, kdyz se jede plynule - kazde zastaveni a nasledny rozjezd zdrzuji. Takze ja se snazim davat semafory do blizkosti stanic nebo do stoupani husteji, na sirou trat ve vetsich vzdalenostech a do klesani jeste ridseji. Kapacitu trate pak omezuji hlavne obratiste.