News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Výzkum: Jakou hrajete grafickou verzi a jaká používáte rozšíření?

Started by Václav, October 17, 2008, 09:56:49 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sim

Eiffel > napadlo me, jestli to neni uvedene nekde v definovani parametru "osidleni" mapy ... v uvodnim menu hry. Je tam par veci, u kterych nevim, co znamenaji - konkretne treba co jsou mezimestske vazby a median obyvatel ve meste - tipoval bych, ze mozna timto by se to ovlivnit nechalo...

Eiffel

Vzhledem k tomu, že tyto parametry dlouhodobě používám stejné, tak bych tuto volbu na 99%  neviděl jako řešení. Můj pocit je, že vývojáři někde něco upravili /stejně tak jako v případě výnosů a nákladů z přepravy/ a zastavil se růst měst.

Uvidíme co přinesou dny další.  Snad je na obzoru další stabilní verze. Zatím jsem se vrátil k 99.17.1, i když mě mrzí, že nemůžu používat některé vychytávky, které jsou ve 101.

Václav

Quote from: Eiffel on January 26, 2009, 04:33:13 PM
A v tom mám právě ten problém. Natažených silnic hafo, baráky se stavějí  jen uvniř města, ale u silnic ne. :o

Nic proti, ale snad nelze čekat, že se když se natáhnou silnice ve vzdálenosti například devíti polí (obvykle nechávám mezi silnicemi mezeru dvou polí, takže by to byl nějaký třetí okruh) od domu, který je nejvíce na okraji, tak se kolem těch silnic ihned začnou stavět další domy. Je ale fakt, že to lze výrazně ovlivnit pomocí MHD. Potom je růst o něco rychlejší i v velmi malých městech (do jednoho tisíce obyvatel) - a opravdu potom staví domy i trochu dál od centra města podél postavených silnic.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

poldislaf

Popis změny ve 100, spoustu věcí to asi objasní.

ADD: new parameter for cityrules.tab "minimum_building_desity" in percent: if the area covered by buldings is less than this, the city borders will not increase => more compact cities, not fading out along a single street (default: 25)

Nemo


Sim

pan gugl na translejtu rika:

   
ADD: Nový parametr pro cityrules.tab "minimum_building_desity" to je procent: v případě, že plocha, na které se vztahuje buldings je méně než to, že město hranic nezvýší => více kompaktní městech, ne blednoucím ven podél jedné ulice (výchozí: 25)

... pokud to chapu spravne, tenhle parametr rika, jestli se bude mesto stavet na male plose pomoci vyskovych budov, nebo na velke pomoci chaticek

poldislaf

Pro neangličtináře i ostatní: minimum building density = min. hustota budov v procentech. Pokud je zastavěná plocha menší než toto číslo, tak se hranice města nerozšíří. Tím vzniknou kompaktnější města, která nerostou jen podél meziměstských silnic.

pletiplot

Když už se tady chlubíte svýma výtvorama, je nějaký chlubicí forum, kam by mohli hráči posílat své výtvory nebo aspoň odkazy na ně? Mam tu jeden savegame, který buduju několik realných let, začínal jsem stavět v době, kdy ještě nebyl v simutransu track reservation system, ale klasický blokový - od semaforu k semaforu, a slopes byly čerstvá novinka, nemluvě o stavbě pod zemí. Tuším, že to byla verze někde kolem verze 89, ten savegame prošel přes všechny upgrady až do 102 a pořád je jakžtakž stabilní.

VS

Prostě založ nové téma? Tady v české části je to jasné, no a když bude anglicky, kdyžtak ho někdo stejně šoupne tam kam patří.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!