News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Záujem o CZ/SK pak256?

Started by Mossy_Brick-Fence, July 02, 2021, 03:55:27 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mossy_Brick-Fence

Zdravím, dúfam že je takýto typ topicu povolený postnuť, ide len o otázku, ak nie skúsim otázku presunúť do správnej sekcie.

Chcel by som sa spýtať či by bol zo strany česko slovenskej komunity simutrans záujem o cesko slovensky pak256?

Zacal som na takom paksete pracovat ako taky projekt pre seba, a pytam sa kvoli tomu, ze na tom fakt robim vlastnym tempom a vidim ze Cz/Sk komunita tu je velmi neaktivna, ale keby bolo dost zaujemcov tak by som skusil s tym ist trochu rychlejsie a davat early verzie paksetu sem.

Pre kontext: pre velkost 256 som sa rozhodol preto lebo  jak som zacal pracovat na vlastnom paksete, som zistil ze 64 a 128 su graficky velmi limitujuce (velka pochvala pre team ktory spravili pak128czsk, ze aj v takych rozmeroch grafika vyzera fakt fajn), a ja mam rad detailov trochu viac a po dokonceni nejakej prototype grafiky pre dve lokomotivy mi bolo odporucene aby ten pak mal velkost 256, takze na tom teraz pracujem. Proste hra sa mi paci, a myslim ze by vizualne bola fakt fajn pri takom velkom paksete, pretoze ma bavi aj po vizualnej stranke.

Vladki

Ahoj, aktivite se meze nekladou. Kazdopadne, pokud mohu doporucit:

1. Nejsem si jist jestli 256 funguje ve standardu. Existuje pak256 pro extended, zamereny na japonsko a nejake naznaky s amerikou.
2. nesnaz se udelat cely pakset. Vem nejaky existujici pak256 a jen doplnuj objekty typicke pro nase kraje - masinky, budovy, navestidla. (Koleje, silnice a stromy jsou vsude stejne).
3. Pokud by ti to nedalo moc prace (t.j. pokud budes objekty renderovat a ne pixel-art) a semtam upustil neco vyrenderovaneho i pak128, tak to rad zapracuju.

Mossy_Brick-Fence

Quote from: Vladki on July 08, 2021, 12:17:18 PM
Ahoj, aktivite se meze nekladou. Kazdopadne, pokud mohu doporucit:

1. Nejsem si jist jestli 256 funguje ve standardu. Existuje pak256 pro extended, zamereny na japonsko a nejake naznaky s amerikou.
2. nesnaz se udelat cely pakset. Vem nejaky existujici pak256 a jen doplnuj objekty typicke pro nase kraje - masinky, budovy, navestidla. (Koleje, silnice a stromy jsou vsude stejne).
3. Pokud by ti to nedalo moc prace (t.j. pokud budes objekty renderovat a ne pixel-art) a semtam upustil neco vyrenderovaneho i pak128, tak to rad zapracuju.

Diky za rady! Vsetko robim rucne, ale ak sa najde cas kludne mozem skusit nieco pre pak128, kludne mi napis do DM ake veci treba :)

Vladki

Ak ides cestou pixel-artu tak by ta mohol zaujimat pak192.comic. Tam uz zopar cesko-slovensky vlacikov je a aj by to zapadalo do celkovej koncepcie - Alpinske podnebie je byvale rakusko-uhorsko.

Inak v pak128.CS toho chyba vela.

1. mosty. Nieco ma rozpracovane Lubak, ale neni cas to dorobit
2. budovy - mestske domy, priemysel, atrakcie
3. vozidla: pokryte je jakz takz 20 storocie co sa tyka aut, elektriciek a lokomotiv. Vagony iba druha polovica 20 storocia. Novsie a starsie veci chybaju.

Stiahni si https://sourceforge.net/projects/simutrans/files/Pak128.CS/nightly%20builds/
pripadne mrkni do kodu https://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/pak128.CS/
A uvidis co je a co nie.

Mossy_Brick-Fence

Pre tych ktory by chceli vidiet ako vypadaju napriklad lokomotivy na ktorych pracujem, v prilohe obrazok s dvoma 754kami ktore som vcera zacal kreslit. Len mam dojem ze velkost lokomotiv je pravdepodobne privelka aj pre 256 pakset ked to porovnavam s Japonskym pak256 projektom, musim skusit ci sa nedaju trosku zmensit. :D

TommPa9

#5
Nenech se omezovat cizím měřítkem. Pokud se chceš pustit do vlastního paksetu, určuješ pravidla jen a jen ty! Samozřejmě objekty k sobě musí rozměry ladit, ale nemá cenu brát zbytečně ohled na něco, co bys do budoucna chtěl nahradit.

Ono ruku na srdce v Simutransu platí pro každý dopravní systém vlastní měřítko, takže tohle je zhruba velikost, jakou by reálně měly mít lokomotivy v Pak128, aby odpovídaly velikostí autům. Mě jako autorovi jedné z verzí Brejlovce v paku 128CS (tu lokomotivu kreslil svého času snad každý...) se tahle tvoje varianta líbí moc! Některé detaily by se daly předělat ale tak je to asi u všeho.
PS.: ono už světlo nejde z levé strany? Pokud ano, tak je tvůj Brejloun nasvícený ze špatného úhlu... ale to nic, já když začínal jsem zásadně nestínoval a když jsem se to konečně naučil, tak jsem kreslil modely v takzvaném papouškovi... pamětníci si možná vzpomenou na mé parní lokomotivy, které v době kreslení vypadaly jak cirkusový stan, každá plocha a každý úhel v jiné barvě... a pak přišla barva a celé se to srovnalo.

Mossy_Brick-Fence

Quote from: TommPa9 on July 20, 2021, 04:57:12 PM
Nenech se omezovat cizím měřítkem. Pokud se chceš pustit do vlastního paksetu, určuješ pravidla jen a jen ty! Samozřejmě objekty k sobě musí rozměry ladit, ale nemá cenu brát zbytečně ohled na něco, co bys do budoucna chtěl nahradit.

Ono ruku na srdce v Simutransu platí pro každý dopravní systém vlastní měřítko, takže tohle je zhruba velikost, jakou by reálně měly mít lokomotivy v Pak128, aby odpovídaly velikostí autům. Mě jako autorovi jedné z verzí Brejlovce v paku 128CS (tu lokomotivu kreslil svého času snad každý...) se tahle tvoje varianta líbí moc! Některé detaily by se daly předělat ale tak je to asi u všeho.

Dik za feedback, tak aspon nemusim prerabat to co uz som spravil. :D A hej, niekedy by som potreboval niekoho kto poradi ci nakreslene auto alebo lokomotiva vyzera spravne. Obrazok v prilohe je zatial taky zaklad, postupne tu lokomotivu upravim, len jak studujem fotky tak furt objavim novy detail ktory by sa dal nakreslit.

TommPa9

Není zač, mě jen při pohledu na tvojí verzi napadlo pár úprav (ano s těma samýma jsem taky bojoval) A u tohohle rozměru se dají docela slušně eliminovat... třeba se dají udělat okna, co vypadají opravdu kulatě... a nebo se dá udělat i efekt žebrování na boku lokomotivy...
pro srovnání zdrojový obrázek k mé úplně první verzi Brejlovce pro 128...

Mossy_Brick-Fence

Quote from: TommPa9 on July 20, 2021, 05:32:48 PM
Není zač, mě jen při pohledu na tvojí verzi napadlo pár úprav (ano s těma samýma jsem taky bojoval) A u tohohle rozměru se dají docela slušně eliminovat... třeba se dají udělat okna, co vypadají opravdu kulatě... a nebo se dá udělat i efekt žebrování na boku lokomotivy...
pro srovnání zdrojový obrázek k mé úplně první verzi Brejlovce pro 128...

Paráda, určite zakomponujem do grafiky. :) Tak znova dík, takéto replies na vlákno určite zvyšujú motiváciu na tom ďalej pracovať. A pekný brýlovec, 128 som stiahol a rešpekt tebe a ostatným ktorí na tom pracovali, je to pekný pakset a rád vidím že českoslovneská komunita tvorí pekný kontent pre inak internacionálnu hru.

TommPa9

#9
Díky za pochvalu, on byl kdysi plán toho brejlovce komplet překreslit, ale byl jsem zacyklený na tomhle tvaru takže i když jsem se snažil ho pojmout jinak, vždycky vyšlo tohle... to nebylo jako se Sergejem, kterého jsem měl asi v pěti různých variacích a pokaždé byl jiný, nebo se žehličkou, která začínala jako cosi na platformě a končila jako buldozer :D

Ale jinak nenech si do toho od nikoho kecat. Dřív nebo později bys na to, jak z kterého úhlu je něco vidět přišel sám. Kolikrát jsem předělával Liazky než jsem s nimi byl aspoň trochu spokojenej...

Mossy_Brick-Fence

Quote from: TommPa9 on July 20, 2021, 05:53:19 PM
Díky za pochvalu, on byl kdysi plán toho brejlovce komplet překreslit, ale byl jsem zacyklený na tomhle tvaru takže i když jsem se snažil ho pojmout jinak, vždycky vyšlo tohle... to nebylo jako se Sergejem, kterého jsem měl asi v pěti různých variacích a pokaždé byl jiný, nebo se žehličkou, která začínala jako cosi na platformě a končila jako buldozer :D

Vsetky su pekne, a ten brylovec no, ono v takej velkosti sa dost tazko nieco robi s tym tvarom :D ale pre mna vyzera spravne. Ja som zatial toho az tak moc nenakreslil, len pomaly robim na tvaroch lokomotiv, inak mam nejake zakladne tereny. Jak dorobim zaklady lokomotiv ze budu vyzerat tak ze tam uz nebude co upravit z mojho hladiska tak zacnem robit tie strany aby sa dali implementovat do paksetu. V prilohe Laminatka a 350ka. :) Problem ale asi budem mat s vagonmi, fakt neviem kde pozerat aby som vyzistil tovarenske nazvy a ake vagony sa vlastne oficialne pouzivali na CZ a SK drahach... osobne niesu az tak tazke lebo ich nejak vela nebolo, ale co sa tyka nakladnych tam je to komplikovanejsie.

TommPa9

Ještě že už jsem jako autor v důchodu :D kdybys kreslil v době, kdy jsem byl nejaktivnější asi bych to z fleku zabalil... Takhle jsem si s nimi svého času poradil já... přiznávám, že tvar pro 350 jsem si půjčil od jiného autora (Reanimátor?)
k vagonům existuje někde na netu databáze, obsahuje fotky ale hlavně výkresy a technické parametry, ale neřeknu ti adresu (ne že bych nechtěl, já už jí jaksi ztratil...)

Mossy_Brick-Fence

Quote from: TommPa9 on July 20, 2021, 06:15:08 PM
Ještě že už jsem jako autor v důchodu :D kdybys kreslil v době, kdy jsem byl nejaktivnější asi bych to z fleku zabalil... Takhle jsem si s nimi svého času poradil já... přiznávám, že tvar pro 350 jsem si půjčil od jiného autora (Reanimátor?)
k vagonům existuje někde na netu databáze, obsahuje fotky ale hlavně výkresy a technické parametry, ale neřeknu ti adresu (ne že bych nechtěl, já už jí jaksi ztratil...)

Ale jake zabalovanie :D Su pekne, a ja si s 128 neviem poradit, nemam skill na to veci zkomprimovat do tak malej velkosti. Preto klobuk dolu.

A myslim ze mi uz staci aspon vediet ze teda aspon nejaka databaza na internete je, to uz si nejak vyhladam, len viem ze som sa uz davnejsie snazil k tomu nieco najst ale po par google vyhladaniach som si povedal ze to asi na nete neni. :D

TommPa9

Já se pořád nemůžu na ty tvoje skicy vynadívat. Vypadají parádně, sem tam tvarově ujede nějaký detail (ale ne kvůli schopnostem ale kvůli tomu, že ti zatím chybí taková ta "autorská odvaha"). Já vždy šel až moc schématickou cestou, základní tvary, charakteristické linie a hotovo. Ty už jsi určitě něco podobného kreslil... Na to, abys byl úplný začátečník vidím už jasně vyhraněný styl a jasnou představu kam to chceš vézt.

Mossy_Brick-Fence

Quote from: TommPa9 on July 20, 2021, 06:33:44 PM
Já se pořád nemůžu na ty tvoje skicy vynadívat. Vypadají parádně, sem tam tvarově ujede nějaký detail (ale ne kvůli schopnostem ale kvůli tomu, že ti zatím chybí taková ta "autorská odvaha"). Já vždy šel až moc schématickou cestou, základní tvary, charakteristické linie a hotovo. Ty už jsi určitě něco podobného kreslil... Na to, abys byl úplný začátečník vidím už jasně vyhraněný styl a jasnou představu kam to chceš vézt.

Moc ďakujem. Nejaké skúsenosti s pixel art už mám to hej, ale nie až tak že by som vedel každý tvar hneď jasne a odvážne nakresliť jak si napísal, napríklad tie okná na brýlovci ma vôbec nenapadli že sa to dá nakresliť aj tak. :D Ale vôbec si nemyslím že tvoj prístup bol zlý.

Vladki

Ahoj je to mooc hezké.

Co se týká stínování tak je opravdu špatně. Svetlo jde z "jihu" a ten je v simutrans vlevo dole. Takže nejjasnější by měla být střecha, pak bok lokomotivy a pak čelo.

Co se týká měřítka, je to těžké. Každý pakset to má trochu jinak. Obecně platí aspoň udržet stejné měřítko pro podobné objekty, a celkově prostě tak aby to vypadalo dobře, a hra byla hratelná. Např navestidla musí být trochu zvyraznena aby byla vůbec vidět. Mít stejné měřítko jako existující pak je výhoda, že nemusíš dělat všechno.

wagonweb.cz parostroj.net atlasvozu.cz