News:

SimuTranslator
Make Simutrans speak your language.

Nové průmysly

Started by Václav, August 22, 2008, 03:26:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Václav

Zde je několik návrhů na nové průmysly.

Pokud vím, v japonském paku a také v pak64 farmaceutický průmysl je (a nejsem si jist, zda nebyl jednu dobu i v pak128) - ale já připravil trochu lepší (rozsáhlejší) řetězec. Tolik k farmaceutickému průmyslu.

Zelenou barvou zvýrazněné články průmyslu jsou již existující továrny (pokud jsou to zpracovatelské továrny jako sklárna či ocelárna, tak jsem do schéma zanesl pouze tento článek). Žlutou barvou zvýrazněné články jsou továrny, které jsou součástí jiného mnou navrženého průmyslu - a bílé továrny jsou specifické továrny toho řetězce.

A pro zbrojní průmysl jsem udělal takovou silně provokativní věc, která je založená na tom, co tady někdo navrhl před odmlčením fora - k jadernému průmyslu, za elektrárnu přidat ještě sklad vyhořelého paliva. No, a mne napadlo z této továrny dodávat materiál do zbrojovky.

A pokud jde o všechny tyto navrhnuté řetězce: snažil jsem se o co nejvyšší využití již existujících továren, ale ne u všech se povedlo to, aby těch již přítomných továren bylo více než těch nových.

Pokud jde o názvy surovin a určení vagonů, to musím ještě domyslet - ale pro těchto šest průmyslů jsem zatím nedal žádnou novou kategorii zboží, pro kterou by se musely vytvářet nové vagony. To bude záležitostí až leteckého průmyslu. Základ mám sice vytvořen, ale musím ještě dotvořit zdroj hliníku a jiných neželezných kovů (přeci jen, letadla se z železa nestaví už dávno).

Takže tady je část #1:

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

#1
A tady je zbytek:

((ale tohle nepatří k hlavní záležitosti téma, tedy nové průmysly...
Ale fakt mne štve to, že je omezení nikoliv na velikost jednotlivých souborů, ale na celkovou velikost souborů připojených k příspěvku (jak jsem zjistil) - je to nějaká chyba v PHP nebo úmysl správce?

A pak maximální počet přiložených souborů: nějaký by být měl - ale pokud je omezení na celkovou velikost připojených souborů, pak by mělo stačit právě toto omezení. Protože těch šest obrázků nemá dohromady ani 128 kB.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Tomas

Eh .. co mají líhně kuřat společného s muniční továrnou?
PS: nad ty šipky v diagramech přidej jaké suroviny / polotovary by se měly převážet, sežeň někoho kdo to nakreslí a je v podstatě hotovo.

Václav

#3
To je ale úplně jednoduché - do třaskavin, kterými se munice plní potřebuješ dusík - no protože se mi nechtělo kvůli tomu zakládat další část průmyslu, tak jsem si vzpomněl na to, z čeho se získával dusík v středověku a ještě také na začátku novověku (dokonce snad až do první světové války) - z hnoje, konkrétně z trusu - proto jsem dal tu líheň kuřat - která už produkuje hnojivo, tedy hnůj, pro domácí potřeby.

Pokud jde o ty popisy, tak ty mám připraveny v PDF souboru - pro všechny průmysly, tedy i pro ten letecký a jeho dodavatele, slévárnu neželezných kovů. Ale musím se podívat, jestli není příliš velký, pak bych musel ty popisy napsat buď do těchto obrázků nebo přímo do příspěvků.

Grafika: kdybych nebyl takové dřevo na kreslení a měl trochu lepší program, tak bych to nakreslil. A o tom, že nejsem talent na grafiku se můžeš přesvedčit z toho mostu (který jsem dal před tím do jiného téma - průmysl jsem raději dal do nového téma, protože nejde o samostatné stavby - jako je třeba ten most, ale je toho poněkud více najednou). Bohužel, chybí mu trať a elektrifikace.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

ML

Pokud jsou ty soubory moc velké, uploadni je na www.uloz.to www.edisk.cz nebo na nějaký podobný server, případně mi napiš a já ti obratem pošlu můj e-mail a pak bych se o upload postaral. ;)
A konkrétně co se týče zbrojního průmyslu - nechci být příliš skeptický, ale nevím jakou by to mělo podporu, či případně odezvu.

Václav

#5
Jen si tedy teď nejsem jist, co myslíš tou podporou, odezvou. Jestli máš na mysli podporu, odezvu jen toho spojení s jaderným průmyslem, tak to chápu - a pokud myslíš celý zbrojní průmysl, určitě by se daly některé věci změnit - jako například zbrojní sklad za prodejnu střeliva (nebo něco takového), aby to nebylo tak dráždivé. A pokud si myslíš, že se to nechytí vůbec - protože se tady nenajde dost militaristů či jiných podobných individuí (nebo že to najde nějaká armáda a bude protestovat - ostatně si myslím, že by se měl přejmenovat ten cirkus; cirkusu tohoto jména si, zejména v souvislosti s stejnojmenným dílem E. Basse a seriálem natáčeným v dost široké koprodukci, vážím příliš mnoho na to, abych připustil takovou ohavnost // mám na mysli tu hlášku o slonovi // - a proto jsem i u sebe tento cirkus přejmenoval), tak ať. Stejně mám ještě v záloze ten letecký průmysl, který musím dokončit.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Tomas

Quote from: VaclavMacurek on August 22, 2008, 04:57:54 PMGrafika: kdybych nebyl takové dřevo na kreslení a měl trochu lepší program, tak bych to nakreslil. A o tom, že nejsem talent na grafiku se můžeš přesvedčit z toho mostu

To all: podejte mi cihlu nebo něco čím můžu tohohle ulhance praštit po hlavě =)

VaclavMacurek: možná že se pletu, ale nepřidává se elektrifikace na mosty spolu s elektrifikací tratí (tedy nemá s mosty nic společného)?

KamziceK


Václav

Quote from: Tomas on August 23, 2008, 05:07:46 PM
... tohohle ulhance ...

Dokaž to! Dokaž, že lžu o tom, že jsem dřevo na kreslení a že nemám talent na grafiku.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

Tady jsou nové verze dříve uvedených průmyslů - a to včetně základního rozpisu

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

ML

Quote from: VaclavMacurek on August 26, 2008, 10:18:10 AM
Tady jsou nové verze dříve uvedených průmyslů - a to včetně základního rozpisu
Kde?   ;) :D

Václav

#11
Omlouvám se, ale v mostecké knihovně si nedokážou udělat pořádek v počítačích. Takže tady to je:

Tady jsou popisky k číslicím, jak jdou suroviny do jednotlivých továren

Část 1:

Farmaceutický průmysl:

1,3,6: Chemikálie
2: Bylinky - některé léky přeci jen ještě nejsou tolik umělohmotné; vagony na rostlinné materiály (obilí, vlna, bavlna)
4: Ovoce - proč nedat umělé hmotě alespoň trochu přírodní chuti?
5: Léky - vagony na kusové zboží
7: Vitamíny - vagony na kusové zboží

Hliníkový:

1: Grafit
2: Pomocné látky - jde spíš o druhotné suroviny; vagony na nerostné sypké materiály
3: Bauxit

Chemický:

1: Svítiplyn
2: Kovy
3: Kyslík

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

#12
Část 2:

Letecký:

1: Ocel (přeci jen jsem jí dal jako jednu ze surovin)
2: Hliník (1. hlavní surovina - asi by šlo použít vagony na ocel, ale asi bude lepší udělat novou kategorii)
3: Plasty (2. hlavní surovina - původně místo nich měla být z chemičky dodávána izolační pěna)
4: Letadla (na ně bude potřeba udělat novou kategorii zboží - to je jediné zboží, které se nevejde do žádné z hlavních kategorií

Nápojový:

1: suchý led
2: Šťáva (vagony na mléko)
3,7: Sklo
4,5: Ovoce (vagony na vlnu apod.)
6: Obilí
8: Limonáda (vagony na kusové zboží)
9: Pálenka (vagony na kusové zboží)

Poznámka: do obchodu s nápoji by šlo dodávat i mléko z mlékárny a pivo z pivovaru (nebo obchod přejmenovat a dodávat do něj místo piva pečivo z pekárny)

Plynárenský:

1: Uhlí
2: Kyslík (asi bude potřeba vytvořit novou kategorii zboží)

Výrobky plynárny:

Suchý led: CO2 je nejobjemnějším odpadem při zplynování uhlí (ale i mazutu, který je jedním z produktů destilace ropy) a po primárním oddělení se čistí až na potravinářskou kvalitu (je libo Sprite či Coca-Colu?); vagony na mražené zboží nebo tekuté potraviny (ač je suchý led v pevném stavu, přeci jen je základem plyn a ten by z tamtoho vagonu unikl)
Svítiplyn: cíl zplynování; vagony pro ropné produkty
Síra: jako jeden z dalších odpadů je sirovodík - který se poté zpracovává na síru; vagony na nerostné sypké materiály
Grafit: do správného grafitu to má hodně daleko - ale účel to plní, protože si myslím, že tuha v tužkách viděla grafit jen z ponorky při hodně kalné vodě; vagony na nerostné sypké materiály

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

#13
A část 3:

Recyklační průmysl:

1: Kovový odpad
2: Odpady
3: Grafit

Výrobky recyklačního průmyslu:

Odpady: po oddělení kovového odpadu je stále spousta materiálu ke spálení
Kovy: v odpadech se dá najít tolik druhů kovů, až se z toho člověku může zamotat hlava - od olova po zlato (včetně mědi, kadmia, niklu, rtuti ... a také železa)

Školní potřeby:

1: Grafit
2: Ocel
3: Dřevo
4: Chemikálie (na inkoust)
5: Psací potřeby (tužky a propisky) - vagony na kusové zboží
6: Lepidlo - je otázka, do které kategorie tuto surovinu zařadit, zda do kusového zboží nebo pod ropné produkty
7: Papír (aby bylo na co psát)

Zbrojní:

1: Síra
2: Uhlí
3: Hnojivo - hnůj (zdroj dusíku)
4,5: Ocel
6: Munice - vagony na kusové zboží
7: Zbraně - vagony na kusové zboží

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Tomas

#14
Quote from: VaclavMacurek on August 26, 2008, 08:39:49 AM
Dokaž to! Dokaž, že lžu o tom, že jsem dřevo na kreslení a že nemám talent na grafiku.
Jak chceš - důkaz #1:

důkaz #2:

Václav

#15
No,

budiž, ten most je sice docela slušné dílko - ale jak jsem řekl, chybí mu trať. A pokud jde o obrázky připíchnuté k tomuto příspěvku: 

základní budovy jsou něco jiného než most (a mimochoem, až se namíchnu, tak udělám ještě zavěšený podobný tomuto: http://forum.tycoonez.com/viewtopic.php?p=43431#43431, ale upravený pro Simutrans - ostatně, ten za odkazem byl původně nakreslený pro Simutrans - jenže...). Jen doufám, že tyto obrázky neposlouží jako další důkazy

První: první návrh výrobny hliníku, plocha 4*4

Druhý: nějaká komerční budova, vzhledem k velikosti (2*2) spíš jako turistická atrakce než řádná městská budova - možná bych jí mohl použít jako ředitelství nějaké další továrny

Třetí: Pomník šíleného stavitele, vlastně je to detail pilíře toho mostu - jen jsem to přebarvil a umístil na ten podklad

a mimochodem: ten podivný šedivý kvádr, který je součástí továrny na hliník, mám v plánu zbavit ventilátorů na střeše, zpestrobarevnit a při stejné velikosti navrhnut jako moderní nádraží budovu - jako náhradu za budovu ve viktoriánském stylu: ne že by ta budova nebyla hezká, ale poněkud se nehodí, aby byla pro stavbu k dispozici po roce 1950 nebo možná i dříve.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

ML

Jen tak dál :)
Mimochodem na tom fóru má moderátor Strongbow v podpisu obrázek uvedený níže. Myslíš, že by šlo získat poslední dvě vozidla (M1 a ty ruské křápy 81-71 nebo jak se to jmenuje) pro Simutrans? Vypadají opravdu povedeně!

Václav

#17
Metro: ano, naštěstí jsem Locomotion dost dlouho hrál a soupravy metra mám stažený. Takže se podívám, jestli mám stažen i nástroj na prohlížení těch *.dat souborů a pak to z toho pokusím dostat.

Tady je odkaz na Strongbowovy osobní stránky: http://www.strongbow.adslink.cz/locomotion.html. Tam se dají ta metra stáhnout. Ale nevím, kde se nachází program na otvírání těch *.dat souborů. Určitě je ale k nalezení na tom foru.

A tady je kompletní náhled na všechny díly toho mostu v tom směru, který je zveřejněn v předchozích příspěvcích. Některé díly jsou navíc a některé jsou určeny k tomu, aby se po dokreslení trati daly dohromady.

Takže potřebuji, aby někdo z *.pak souboru tratí izoloval jeden prostřední díl trati vysokorychlostního koridoru v jednom z dvou základních směrů - ideálně v tom, v němž je most vyobrazen - a poslal mi to na e-mail (ten je k nalezení na stránkách mostecké pobočky AMAVETu - ty jsou také mým dílem) nebo to tady vystavil. Pak to budu moc dokončit.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

... chtěl jsem napsat: a tady je náhled na lanový most, ale to nebude hodně dlouho, protože se mi podařilo zničit flashku.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Tomas

Quote from: VaclavMacurek on August 29, 2008, 08:06:45 AMTakže potřebuji, aby někdo z *.pak souboru tratí izoloval jeden prostřední díl trati vysokorychlostního koridoru

V anglické sekci mám otevřenou diskusi na podobé téma. Odpověď je jednoznačná:
No, you cannot extract sources from a pak file
Leda že by se našel někdo, kdo by ze zdrojových kódů Simutrans "vycucnul" systém parsování dat a z toho udělal nový prográmek.

A ještě jedna připomínka k mostu: Simutrans bohužel nezvládá alfabit PNG, takže ten poloprůhledný "kryt" mostu nebude fungovat :(

VS

Jestli myslíš ty hodně tmavé koleje, tak mohu dodat, tady souhlas se zveřejněním mám.

Průhlednost se dá napodobit střídáním barvy a "díry".

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Quote from: Tomas on August 29, 2008, 10:24:16 AM
Simutrans bohužel nezvládá alfabit PNG, takže ten poloprůhledný "kryt" mostu nebude fungovat :(

Takže by to fungovalo jako kdyby žádná průhlednost nebyla?

V téma Nová grafika pro pak128 jsem hodil novou podobu toho krytého mostu (již s prokládáním). A ještě něco: když se někdo podívá na tu moderní nádražní budovu, konkrétně na ty vchody, tam je průsvitnost použitá také - ale tím, že pod tím je jen ta budova, tak to snad nebude vadit, navíc není daná na moc vysokou úroveň, takže to skoro není vidět. A je použita i na střechu provozu hliníkárny - tam je ta průsvitnost trochu větší.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#22
Přemýšlel jsem nad převozem letadel a zjistil jsem že ať se to udělá jakýmkoliv způsobem, vždycky budou křídla překážet ve druhém směru-tím chci říct že při převozu letadel po silnici budou křídla zasahovat do protisměru a nevypadá moc dobře když vám protijedoucí auta projíždějí křídly... takže mě napadlo změnit letecký průmysl na strojírenský (místo letadel by mohly být vyráběny např.: turbíny, lokomotivy, tramvaje, autobusy nebo něco takového) a místo aerosalonu jako odbytiště by mohla být odbytištěm vozovna-tu by nemusel být problém nakreslit (u dopravních prostředků) nebo třeba strojírenský velkosklad (to zní dobře ne :D u turbín)

Pokud s touto modifikací souhlasíš dej vědět

jen pro představu takhle by nějak mohla vypadat budova vozovny. Je to taková kombinace haly plzeňské škodovky, kolem které jsem denně chodil do školy, vozovny v Cukrovarské ulici v Plzni a mojí fantazie.

PS.: Ty trolejbusy jsem tam zaparkoval jenom proto, že momentálně nic lepšího pro vozovnu MHD nemám

Tomas

TommPa9: letadla se dají přepravovat se složenými nebo s odmontovanými křídly (něco jako stíhačky na letadlovkách).

TommPa9

Quote from: Tomas on October 26, 2008, 05:08:44 PM
TommPa9: letadla se dají přepravovat se složenými nebo s odmontovanými křídly (něco jako stíhačky na letadlovkách).

to mě nenapadlo

Václav

To jistě. Ale on letecký průmysl je vlastně jen cesta strojírenského - nebo ne? Ale vypadá to opravdu moc hezky. Jen ta vrata jsou taková divná (poněkud překáží - buď odstraň vrata nebo zvedni plot na výšku těch vrat).

Jen drobná informace pro toho, kdo bude chtít kreslit bauxitový důl: bauxit se těží jen povrchově a bauxitické rudy jsou od kovově stříbrné až po krvavě červenou (podle podílu Al2O3 a sloučenin železa).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#26
Quote from: VaclavMacurek on October 29, 2008, 08:50:46 AM
Ale vypadá to opravdu moc hezky. Jen ta vrata jsou taková divná

No ony tam ty vrata být neměly pak jsem si řek že to bez nich vypadá divně tak jsem je tam dal a zavřel... zvednout plot? No proč ne sice nebudou pořádně vidět ty 14 tr ale to nevadí stejně tam asi pak dám něco jinýho (asi autobus ne?)

PS.: Pokud ti ta změna na průmysl dopravního strojírenství nevadí začnu pracovat na továrně-ta zatím vypadá asi takhle (velikost 4x4)

barvy jsou pouze orientační /to by byla sranda mít takovou továrnu v barvách papouška :D / a nenaznačujou že části stejné barvy budou mít stejnou barvu i po dokončení-(Info pro případné šťouraly :D )

TommPa9

#27
Administrativní část budovy továrny dopravního strojírenství je hotová (teda zhruba) ještě chybí dokreslit několik detailů a hlavně DÍLNU!!! A abych nezapomněl tak i upravená budova vozovny s vyšší zdí

PS.: Není to nic moc ale je to to nejlepší co zvládnu nakreslit....

ML

Napadl mě takový malý zlepšovák, aby ta budova nevypadala prázdně, ale berte to s rezervou. Na tu bílou plochu by mohlo přijít logo smyšlené společnosti a na nejvyšší střechu by možná šly nějaké okapy, nebo větráky od klimatizace :)

TommPa9

#29
Quote from: panda on October 30, 2008, 10:25:15 AM
Napadl mě takový malý zlepšovák, aby ta budova nevypadala prázdně, ale berte to s rezervou. Na tu bílou plochu by mohlo přijít logo smyšlené společnosti a na nejvyšší střechu by možná šly nějaké okapy, nebo větráky od klimatizace :)


vždyť jsem říkal že to je jenom pracovní verze... detaily budu dodělávat s dílnou... jinak je to hodně inspirované plzeňskou škodovkou jenom otočený a přeházený... v podstatě ta oranžová budova má být na druhé straně a dílny by měly být za budovou ne před... na tu vyšší část střechy chci dát logo ale nejdřív ho musím vymyslet stejně jako název té firmy (to je dobý nápad zakomponovat ho do té budovy ale bez toho bílého pole ale jinak je to spíš zamýšleno jako administrativní část budovy takže tam moc "továrenské" detaily dávat nebudu.

A napadlo mě místo loga dát na tu bílou plochu bilboar uvidíme hodím sem obě verze....

EDIT:Stále chybí detaily ale už jsou tam aspoň dílny

TommPa9

#30
Tak. Myslím že továrna je téměř hotová až na pár drobností (rozpracovaná vozidla, dělníci). Jelikož mi Panda nasadil brouka do hlavy s tím, že továrna vypadá "prázně", jsem se rozhodl, dát na výběr ze tří možností provedení BUDOVY.

A) na budově je umístěn bilboard

B) na budově je název společnosti

C) na budově je.... není nic!

Sám nevím pro kterou možnost se rozhodnout  :-\

Tomas

Hm...
já nevím. Určitě nejsem ten pravej na kritiku, ale mě se to prostě nějak nezdá. Nevím proč, ale ta budova se mi zdá strašně nepřesvědčivá - působí na mě strašně uměle... :(

TommPa9

#32
Quote from: Tomas on October 30, 2008, 06:43:22 PM
Hm...
já nevím. Určitě nejsem ten pravej na kritiku, ale mě se to prostě nějak nezdá. Nevím proč, ale ta budova se mi zdá strašně nepřesvědčivá - působí na mě strašně uměle... :(

To bude možná tím, že má na průmyslový objekt moc jásavou barvu (lepší bude v šedé?) ale taky to asi bude tím, že je stylově nesourodá, ale to jsem přesně chtěl. Přece jenom je u nás spousta budov těžkého strojírenství kde je ke staré dílně pomocí nějakého novějšího menšího objetku přilepena budova ředitelství ze 70-80. let 20. století. A o to jsem se právě pokoušel zde

VS

Možná ta žlutá část, strana s vraty, je trochu moc teplá (sytá?) na "omítkovou". Ale nahradit jednu barvu něčím jiným není tak těžké...

Ty černé obrysy na vstupní hale nebo schodišti nebo co to je, ty do toho moc nesedí.

Osobně bych si tipnul že ten umělý dojem je kromě jiného i tím, že jsou zdi celé v jedné barvě. Když tak to potom stačí popatlat ztmavováním přes masku, zašumět a mohlo by to být lepší.

Problém č. 1 jsou ovšem barvy. Myslím že by nebylo od věci prostudovat pár fotografií skutečných objektů zblízka a nabrat barvy. Obecně je trend takový, že je všechno spíš šedivé (prach v atmosféře? ;D ). V malování se to snadno napraví tím, že se barva (zobecněná tím zaměřovačem) popotáhne v tom velkém obdélníku s duhou směrem dolů.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Quote from: TommPa9 on October 30, 2008, 08:07:09 PM
To bude možná tím, že má na průmyslový objekt moc jásavou barvu (lepší bude v šedé?) ale taky to asi bude tím, že je stylově nesourodá, ale to jsem přesně chtěl. Přece jenom je u nás spousta budov těžkého strojírenství kde je ke staré dílně pomocí nějakého novějšího menšího objetku přilepena budova ředitelství ze 70-80. let 20. století. A o to jsem se právě pokoušel zde

Mix architektury je možný a souhlasím s ním, ale tohle vypadá divně. Zruš tu oranžovou pruhovanou hrůzu která je přilepená k ředitelství na pravém okraji a levou část ředitelství uprav tak, aby to spojení s výrobnou vypadalo lépe - aby prostě budova ředitelství v tom místě jako by obklopovala tu výrobnu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní