News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Jak dál s továrnami v cs.paku

Started by VTPsim, June 16, 2013, 08:03:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

trimr

Mam Windows Phone, ale dík za snahu?.


trimr

Je to tam, bohužel mám ještě problém se službou moje rodina ?.

Vladki

Vim, ze to tady trochu usnulo, ale chtel bych se v tom prumyslu povrtat.
Na SVN zatim mame kopii prumyslu z pak128, plus par kousku od VTPSima - ruzne varianty JZD, a ruzne obchody.
Mam par navrhu jak trochu prekopat ty prumysly z pak128 nez budeme mit vhodne nahrady:

- maly uhelny dul, prekodovat na dul na zeleznou rudu
- velky povrchovy dul na zeleznou rudu zrusit
- ocel - zaradit do kategorie long_goods (drevo, prkna)
- beton - se dela ve trech podobach - sypky polotovar (jako cement), prefabrikaty (paletove/kusove zbozi), cerstvy v michacce. Osobne si myslim ze do stavebnin/hobbymarketu se vozi hlavne ty prefabrikaty - takze zmenit na kusove zbozi (nebo uplne zrusit a do stavebnin vozit cement). Cement muze do stavebnin kazdopadne.
- kukuricne pole jsou dve - to nerostouci bych zrusil, nebo mu pridam policka (i kdyz ani jedno se moc nehodi, nejradsi bych etanolovy retezec uplne zrusil).
- bavlnu vyhodit uplne nebo nastavit climate=mediterranean, tropical.
- textilni tovarnu rozdelit na dve/tri at se nemusi vozit len, bavlna a vlna zaroven.
- podobne s konzervarnou - i tu moderni rozdelit na maso a ryby zvlast
- solarni elektrarny se zrcadly u nas nejsou - zrusit
- zrusit hnojivo, stejne se neda pouzit jako booster. Misto toho by drubezarna mohla produkovat vajicka.
- zrusit vydavatelstvi (vezak) - knihy pouze do obchodu
- potravinovou tovarnu (tu co bere mouku+maso+ryby) zrusit, nebo predelat na jatka - prijem ziva zvirata (skot), produkce maso. Nasledne pak upravit farmy. Bohuzel by vsechny farmy musely delat stejne zbozi, nebo by musely byt specialni jatka pro kurata, ovce, kravy, atd... A taky by bylo potreba specialni vozidla - dobytcaky.

Prosim o nazory na vyse uvedene, nasledne bych to v SVN spachal.

Navrhy pro nudici se kreslire:
- kamenolom - jako okousany kopec (napr. Cebin, Trstin)
- uhelny povrchovy velkodul s velkorypadlem
- ropne cerpadlo 1x1 (bud samostatne nebo jako pole pro ropny vrt)
- cukrovar, lihovar (na konzumni lihoviny)
- ruzne druhy konzervaren (zelovoc, maso, ryby, plechovy konzervy, zavareniny ve skle)
- uranovy dul, upravna, elektrarna
- fotovoltaicke elektrarny (s poli)
- sady, vinohrady, chmelnice, zeleninove pole
- farmaceuticky retezec (chemie+bylinky)
- pastviny (pole) pro zivocisnou vyrobu (kravy, ovce)
- kaolin - porcelanka, jil - cihelna, bauxit - hlinikarna
- ruzne verze automobilek s ruznymi vstupnimi surovinami (drevo/plast)
- obecne ruzne verze prumyslu pro ruzna obdobi
- moderni verze prumyslu vic zavisle na elektrine

Vetsina fabrik by se mela vejit do 3x3. Vyjimkou by mely byt jen fakt velky veci - povrchove doly, ocelarny, hlinikarny, rafinerie, automobilky, elektrarna s chladicimi vezemi (pole?)

Tridirnu odpadu bych nedelal. Nanejvys jako finalni bod, ktery uz nic neprodukuje. Hral sem si s tim a vznikaly mi mapy kde nebyly zadne primarni zdroje (doly), ale vsechny suroviny se ziskavaly ze smetist kterych byla plna mapa...

K VTPSimovym farmam a obchodum.
- nerozdeloval bych obili na psenici, zito, jecmen a oves. Mlyn semele vsechno, pivo se da taky uvarit z leccehos.
- je tam par chyb v polich, a zimnich obrazcich, zkusim opravit sam
- brambory a repu bych dal jako bulk_goods (uhli, kamen)
- cukr na palety (kusove zbozi)
- skot - specialni zbozi - vlastni vozidla
- celkove bych dal prednost vice specializovanejsim farmam i obchodum. V pak-britain jsou obchody stejne domecky, jen maji nad vylohou markyzu ruznych barev - reznik cerveno-bily, rybarna modro-bila, zelovoc zeleno-bily, atd.

trimr

snad si nikdo nesplete ocel se dřevem

Vladki

Jde mi o to aby to slo vozit na stejnych vagonech (autech).

trimr


Vladki

Vagony muzou mit ruzny obrazky podle toho cim sou zrovna nalozeny.

VTPsim

Obecně jsem chtěl pro cs.pak vycházet ze seznamu, který jsem vytvořil a byl postupně aktualizován. Možná si vycházel ze staré verze (nejnovější je soubor "Tovarny_1212015.doc". Podívám se na tebou navrhované změny a novou aktualizovanou verzi zase hodím sem. Některé věci, co si navrhnul, už tam jsou. A obilniny opravdu nakonec rozdělené nejsou.
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Vladki

Ja vychazel spis z toho co je na svn.

trimr

ocel se obvykle vozí letadly, mám takový zvláštní pocit, že dřevo ne.

Vladki

Jestli to nebude tim, ze se to nevyplati. Ja vychazim z toho, ze nejbeznejsi ocelove polotovary jsou tyce, trubky, traverzy a pod. A ty se daji vozit na stejnych vozidlech jako dreveny klady a prkna. Tak jako muzes ve stejnym vagonu vozit pisek, uhli, rudu nebo jiny kameni. I to letadlo co vozi ocel muze teoreticky vozit prkna. Jen by musely byt aspon ebenovy aby to stalo za to.

trimr

a eben zatím v simutrans zatím není

Vladki

Jde jen o to nastavit cenu za dovoz dreva a oceli tak, aby se nevyplatilo vozit letadlem drevo, ale ocel ano. Jenze zatim nemame zadny letadla. A nevim o tom ze by nekdo resil v pak.cs ceny nejak komplexneji. Spis je takove cucani z prstu, nebo aspon relativne vuci podobnym vozidlum a tak.

trimr

možná se na nějaký letadla vrhnu

trimr


Vladki

Quote from: VTPsim on November 20, 2015, 09:01:48 PM
Obecně jsem chtěl pro cs.pak vycházet ze seznamu, který jsem vytvořil a byl postupně aktualizován. Možná si vycházel ze staré verze (nejnovější je soubor "Tovarny_1212015.doc". Podívám se na tebou navrhované změny a novou aktualizovanou verzi zase hodím sem. Některé věci, co si navrhnul, už tam jsou. A obilniny opravdu nakonec rozdělené nejsou.

Snazim se upravit farmy - po zruseni ruznych druhu obili mi splynuly krmne a nespecifikovane farmy.
Provedl jsem zmenu:
- nespecifikovane farmy - kompatibilita (nahrada) s pak128: obili, kukurice, mleko, maso
- nizinne farmy (obilne): obili, kukurice, repa
- podhorske farmy (krmne): obili, brambory, mleko, dobytek
Farmy by slo treba rozdelit podle climates (mediterran - jizni morava, temperate - hana + polabi, tundra - vysocina)
Viz: http://www.vysokeskoly.com/\data\USR_047_DEFAULT\Zemedelstvi_CR_1_.doc.doc

Poanglictil jsem nazvy zbozi, opravil obrazky poli, zrusil duplicitni farmy bez poli (bavlna, kukurice). Nezadouci fabriky omezil pomoci podnebi (geotermalni a solarni elektrarny, pole s bavlnou).

Snazim se opravit i pole lnu, ale obrazky na foru maji nejake rozmazane okraje, jako by to proslo nejakym zmensovanim nebo zvetsovanim.

jk271

Ze zrušení různých druhů obilí nemám moc radost. Chápu odstranění ovsa. Ječmen byl zamýšlen jako vstup do pivovaru (jak je to v pak.German) a pšenice jako vstup do mlýna. Pivovar vařící pšeničné pivo byl zamýšlen jako jiný typ pivovaru. Ale budiž.

K poangličtění názvů zboží: v id zboží bych nechal řetězec "good". Ať na začátku nebo na konci. Je to kvůli překladu: Když se zboží jmenuje obili a má překlad obilí a pole se jmenuje obili a má překlad "pole obilí", snadno se stane, že je ve vagonu naloženo "30 tun pole obilí". Podobně se v pak128 přepravuje "doručená pošta" (stejný název zboží pak128 a popisek v dialogu s simutransu). Proto bych byl pro zachování předpony good_ (nebo přípony _good) v názvu zboží (name=good_abc) v .dat souborech. V překladu žádné "good" samozřejmě nebude.

Pole lnu, pokud je to, co jsem vytvářel (pokud si to nepletu s bramborami) bylo dělané v blenderu. A pak bylo nejspíš zmenšované.

Václav

Pole lnu, pokud někdo neopravoval nebo neudělal nové, bylo moje dílo - a bylo naopak zvětšené z pak96.comic. A mohu zkusit jej z původního formátu znovu vyrenderovat - rovnou pro pak128. Ale teď nemám moc času to udělat.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Vladki

#89
Len: nasel jsem na foru nejakou verzi ktera je jakz, takz, ale pokud by sis nedky nasel cas tak cisty render by byl fajn.
Brambory: ty jsou taky dost nehezky rozmazane. A to jedno policko cele zelene s mi libi na pastviny.

Ad jecmen: Ja bych jako vstup do pivovaru nejradsi videl slad+chmel. Pokud se nekdy podari rozsirit herni engine tak aby byly alternativni vstupy - jako ze mlyn semele, psenici nebo zito, sladovna psenici nebo jecmen, textilka vlnu nebo len, atd, tak muzme mit obili vseho druhu. Zatim bych radeji mel mene druhu obili, at nemusime mit x ruznych mlynu, pivovaru, atd. Nicmene jecmen je asi jedina vyjimka, kterou bych zatim nechal. Psenici do mlyna, jecmen do pivovaru, zito a oves zrusit... (OK vratim ho).

Ad nazvy: vsechna pole jsem prejmenoval tak aby mely na konci _field. To bezne uzivatel nevidi, takze je to celkem jedno. U zbozi jsem dal nazvy bez _good, aby v pripade chybejiciho prekladu vypadal text aspon trochu inteligentne.

Je toho vic, proste mam nejakou naladu se v tom vrtat:
- vsechen prumysl do mesta, krome primarnich zdroju (pole, doly, lesy)
- nezadouci prumysl odsunut do jinych klimatickych zon (tropy, poust, tundra, arktida)
- doplnen upgrade (pro experimental), a chybejici intro/retire. 1900/1950/1990
- maly uhelny dul predelan na zeleznorudny
- dopleny preklady - btw nevi nekdo jak je dostat do simutranslatoru?
- pripraveno zbozi navic (slad, chmel, zelenina, ovoce, jil, cihly, porcelan)
- opravy obrazku poli, zimni obrazky pro statek a JZD (chybely v dat).

Modify: tak a je to nahrano na SVN
- jeste jsem trochu posunul rocni obdobi, tak ze prazdna pole jsou na podzim (rijen-prosinec), pak jsou zasnezena, a jakmile sleze snih tak uz se zelenaji (do konce brezna), pak kvetou (duben-cerven), a v lete jsou zrala (cervenec-zari). Pripadalo mi to tak prirozenejsi.

jk271

Je to takový velký třesk.
Přidat _field na konec názvu polí je dobrý nápad, ale odstranění "good" z názvu zboží se nám v budoucnu vymstí.
Koukám, že zmizela somoobsluha (Samoska.png, Samoska.dat), ale nevím proč.

Do simutranslatoru to chce mít účet.

Vladki

Samosku sem vyhodil, protoze se stejnou grafikou tam je Konzum_1950 a _1990, ktery bere sirsi paletu zbozi. To si myslim ze se jeste bude casem menit. Zalezi jestli pujdeme cestou obchodu kde maji uplne vsechno, nebo naopak specializovanych obchudku jako v pak128.britain.

Co se tyka zbozi, rad bych pouzival jiz zavedene nazvy z jinych paku (tam kde to jde), abychom pripadne vyuzili jiz existujici preklady v simutranslatoru.

Hektor

Neříká se tomu "stavět vzdušné zámky?"
Práce možná ušlechtilá, ale jak by pravil klasik: "To muselo dát práce a přitom taková blbost."
Prostě toto je naprosto bez koncepce, dokud se neudělá ten základní kámen, což je grafika základních průmyslů, tak to holt k ničemu není. Jako když se vybírají tapety a dům přitom nestojí.
Tudy ne přátelé, vyfukovaním tabákového kouře do vody zlato nevznikne.
Nehledě na to, že když by se do toho někdo pustil, tak nebude zkoumat, jestli někdo někdy vymýšlel nějaké zboží a studovat jeho strukturu. To si to raději udělá podle svého.

VTPsim

Při tvorbě jsem obecně chtěl, aby byly obchody co nejrealističtější - tedy přijímat toho hodně druhů po dávkách odpovídající velikosti obchodu.

Mám trochu guláš v obilninách - které nakonec do cs.paku dáme?

A ruku na srdce - Hektor má pravdu. Co se týče továren, není udělán ani hrubý základ. Tady je prostor pro grafiky, kteří si poperou s tím základním. A až potom můžeme spekulovat, jestli farmy rozdělovat na další. Proto bych udělal základ, který jsem nastínil na začátku tohoto vlákna, a potom dál již existující grafiky/zdrojové soubory rozvíjet dál. Jedna věc je vrtání ve zdrojových souborech, jiná zase tvorba nové grafiky. To první si myslím počká, bez toho druhého se ale neobejdeme (a nepočká).
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Vladki

Mas recht. Jenze kdybychom zrusili vsechny prumysly a zbozi z pak128, a nechali jen to co je nakreslene pro pak128.Cs tak muzes vozit akorat brambory z jzd rovnou do obchodu.

Ono mi to uz delsi dobu nedalo spat tak sem se v tom proste pohrabat musel. A je mi jasny ze jak zacnou vznikat dalsi prumysly, ze se vsechno muze zmenit. Proste jen jsrm chtel aby to co mame bylo jakz takz pouzitelny a pritom aspon trochu jiny nez pak128.

Ad obilniny: mrkni do svn ted je tam grain-psenice pro mlyn, corn-kukurice na biolih a barley-jecmen pro pivovar. To si myslim je rozumny kompromis, a da se z toho postavit ruzny prumysl. Zito, oves, proso a dalsi bych s klidem vynechal.

VTPsim

To já ti věřim, ale myslím si že je v této fázi brzo na to, abychom mohli ty průmysly rozvíjet takhle dopodrobna.

Taky nejsem pro radikálnímu vyhození původních továren. Měli bychom postupně nahrazovat původní továrny za naše.

Přes svátky se podrobně podívám, co je nového na SVN (ohledně továren) a na fóru, udělám novou verzi souboru "Tovarny_XXXXXXXX", dám ji na google disk (nebo i jinam), aby ho mohli upravovat i ostatní. Ať k tomu máme nějakou přehlednou koncepci. Souhlas? ;)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Vladki

Spis nez na google disk, bych rovnou pouzil google docs at se to da prubezne editovat.
A pokud by nekdo znal nejaky online nastroj na praci s grafy bylo by to uplne mnamka.
Retezce prumyslu a zbozi se nejlip kresli jako grafy.

trimr

já bych kromě primárních zdrojů do měst nedával elekrárny. Kdo by tam pak chtěl bydlet :-)

Vladki

Quote from: trimr on December 16, 2015, 02:41:53 PM
já bych kromě primárních zdrojů do měst nedával elekrárny. Kdo by tam pak chtěl bydlet :-)
Je fakt, ze ty mega velky elektrarny jsou mimo mesta, ale ty mensi jsou i ve mestech (hodonin, trutnov, oslavany, spalovny odpadu).
Ok davam je na venkov.

Václav

Co vím, tak jedna z francouzských jaderných elektráren stojí přímo v Paříži. Její zvláštností je, že chladící věže jsou de facto seříznuté tak, že vůbec nevyčnívají nad své okolí.

Ale je to vlastně úplně jedno. Stejně bych je do města nedával. Při rozumném růstu města se mohou do města dostat úplně stejně jako kdyby byly postaveny rovnou ve městě.

Pokud se začne hra v nejranějším možném období, a jsou propojena všechna města, pak by atomovka ve městě nemusela být tak hrozná. A nemusí to být zrovna atomovka. V Komořanech u Mostu je hodně velká teplárna a zároveň spalovna odpadů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

trimr

jaderka se dá snést, ta vypouští jen páru, ale odvod el. sítě,...

Vladki

Zrovna jaderka ve meste mi nepripada jako dobry napad...

No budeme li mit casem na vyber vic elektraren tak muze byt jedna starsi, mensi ve meste a jedna velka, moderni mimo mesto.